FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
THE BOSS
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-08-27, 12:48   

Mógł kogoś wynająć/poprosić o przysługę (brata? nie pamiętam dokładnie relacji rodzinnych).
Przeciwko Kane'owi jako zleceniodawcy przemawia jeszcze rzecz poza fabularna - konstrukcja serialu. Wszystko co się dzieje z Kane'em, co on robi - widzimy (bądź łatwo się domyślamy, jak w przypadku jazdy po pijaku pani radnej czy końca Ezry).
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-27, 13:47   

Jander napisał/a:
Mógł kogoś wynająć/poprosić o przysługę (brata? nie pamiętam dokładnie relacji rodzinnych).
Przeciwko Kane'owi jako zleceniodawcy przemawia jeszcze rzecz poza fabularna - konstrukcja serialu. Wszystko co się dzieje z Kane'em, co on robi - widzimy (bądź łatwo się domyślamy, jak w przypadku jazdy po pijaku pani radnej czy końca Ezry).


SPOILER
Ja też bym obstawiał Bossa. Jego stan plus to, że Meredith odkryła jego sekret i on się o tym dowiedział - sprawiły, że stała się zagrożeniem. Przecież już raz knuła przeciwko niemu i kosztowało go to nieco nerwów. Jak mógłby jej ufać?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-08-27, 13:52   

Kiedy się dowiedział, że Meredith wie? Przed imprezą czy już w szpitalu? I czy zdążyłby to zorganizować?
Poza tym czy zepsułby sobie imprezę, na której mu tak bardzo zależało?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-08-27, 15:25   

Tak, ze względu na głosowanie, bo inaczej by je przegrał.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-08-27, 15:47   

Zupełnie mi to nie pasuje. Zawiesza głosowanie, które by przegrał jednym głosem, organizuje w krótkim czasie zamach i wykorzystuje go przewidując, że pod jego nieobecność odbędzie się ponowne głosowanie? Pomijając już, że jeszcze nie ogarnął się po śmierci Ezry, a po zamachu był wstrząśnięty - gdyby go zaplanował to jego zachowanie byłoby bardziej umiarkowane.
Poza tym Kane jest skurwysynem, ale moim zdaniem nie aż takim.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-08-27, 16:00   

Zagrywka z córką z poprzedniej serii też odbyła się poza kamerą.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-08-27, 16:15   

Ale było dość oczywiste, że to on za tym stoi, poza tym wykorzystał to w dużo istotniejszym momencie dla kariery Kane'a, niż jedno głosowanie w którym brakuje jednego głosu.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-08-30, 20:13   

Meldunek po piątym odcinku I sezonu - świetna produkcja, bez słabych stron. Connie Nielsen ciągle piękna (pamiętacie ją w "Gladiatorze"?), choć czas zaczyna się dawać we znaki. Hannah Ware - zjawiskowa. Trudno oderwać od niej wzrok. Panienka w okularkach też jest sexy.
Kelsey Grammer ma wszelkie dane po temu, aby dołączyć do ścisłej czołówki serialowych debeściaków, a więc: Ala S. z "Deadwood" i Vica M. z "The Shield".
Martin Donovan - właściwy facet na właściwym miejscu. Bardzo fajną obsadę udało się zgromadzić. //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-30, 20:40   

Nie przerywaj oglądania :)
Kelsey Grammer słusznie zgarnął Złotego Globa za rolę burmistrza Kane'a. To chyba jego rola życia i - powtórzę się - kto będzie pamiętał o "Frasierze"? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-31, 20:40   

Zdecydowałem się powrócić to Bossa, obejrzałem 5 i 6 odcinek i dalej było bez rewelacji, zacząłem się już zastanawiać, co wy właściwie widzicie w tym serialu, ale potem obejrzałem 7...

Matko boska, jak mi szczęka opadła w połowie tak się ślinie do tej pory :mrgreen: MISTRZ!!!!! Gniew burmistrza to jak gniew boży, jestem na kolanach (podobnie jak Zajac) :shock:

idę oglądać 8.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-31, 21:10   

Sammael napisał/a:
(...)ale potem obejrzałem 7...

Matko boska, jak mi szczęka opadła w połowie tak się ślinie do tej pory :mrgreen: MISTRZ!!!!! Gniew burmistrza to jak gniew boży, jestem na kolanach (podobnie jak Zajac) :shock:

idę oglądać 8.

Miałem tak samo. Cios prosto w ryj :-P

Obejrzałem drugi odcinek sezonu 2. Niby nie działo się wiele, ale działo się konkretnie. Nadal nie wiem, w którą stronę wszystko się potoczy, ale było znakomicie. "Boss" wbił się do czołówki mojego prywatnego topu i - mam nadzieję - pozostanie w niej na zawsze. Mistrzostwo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-08-31, 23:27   

Też już jestem na bieżąco.
Wszystko potoczy się, jak mniemam, w stronę upadku niezrównanego tytana zahartowanego w wielu bojach z powodu postępującej nieuleczalnej choroby.
Ktoś (np. pewien zawzięty dziennikarz/"bullterier" z "Sentinela" ;) ) dowie się o jego problemie zdrowotnym, a gdy wieść dotrze do uszu przeciwników politycznych, to będzie początek końca.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-08, 20:36   

Podoba mi się przemiana głównego bohatera - chyba jeszcze żaden film/serial nie pokazywał, jak choroba może subtelnie zmieniać charakter człowieka.
A poza tym mam przeczucie: Może Ian Todd to syn Kane'a?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-09-08, 21:11   

W filmach zazwyczaj nie ma czasu na subtelności, zwłaszcza jeśli chodzi o w/w temat. Serial ma m. in. tę przewagę, że można pewne rzeczy/kwestie pokazać/przedstawić bez pośpiechu i skrótów, w dłuższej perspektywie, którą dzięki temu będzie można lepiej/dobitniej odczuć jako widz.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-22, 11:31   

Podobnie jak w pierwszym sezonie - okolice szóstego odcinka to mocne trzęsienie ziemi. Cztery odcinki do końca, nie mogę się doczekać.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-09-22, 20:54   

Nadrabiam sukcesywnie z polskimi napisami. Ale postanowiłem się nie spieszyć. Takich seriali - wybitnie w moim guście, nie ma wiele. Zatem nie ma co się spieszyć z oglądaniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-09-22, 21:11   

Romulus napisał/a:
Zatem nie ma co się spieszyć z oglądaniem.


Nie spieszę się tylko dlatego, że nie ma napisów do trzeciego odcinka drugiego sezonu. --_-

EDIT: miało być do "czwartego". O czym innym myślałem, co innego napisałem. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-22, 21:56   

Jak najbardziej są napisy do 2x03. A serial - wybitny :-)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-09-23, 12:37   

Jander napisał/a:
Podobnie jak w pierwszym sezonie - okolice szóstego odcinka to mocne trzęsienie ziemi. Cztery odcinki do końca, nie mogę się doczekać.


Tak czekałam, kiedy to nastąpi wreszcie. No i jest.
Sama nie wiem, co myśleć o przypadkowym odkryciu Emmy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-08, 19:24   

07. O w mordę...
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-10-08, 20:14   

Tixon napisał/a:
07. O w mordę...

Prawda?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-08, 20:26   

Tak. Nie idzie o to, że jest jakieś zaskoczenie - świetnie widać, co i kiedy się stanie, kiedy jakie armaty odpalą. Idzie o formę, w jakiej to podają. Jest w tym moc.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-10-08, 20:45   

Idź za ciosem, obejrzyj finał sezonu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-08, 21:05   

Robię to, chociaż powinienem przygotowywać się na jutro --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-13, 09:38   

Ja trochę wyżej napisał/a:
Podobnie jak w pierwszym sezonie - okolice szóstego odcinka to mocne trzęsienie ziemi.

A przedostatni to najmocniejszy akcent z całego sezonu. Odliczam dni do ostatniego odcinka.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-10-13, 11:19   

Wczoraj obejrzałem szósty, bo oglądam z napisami. A poza tym nie ma pośpiechu - żaden z aktualnie oglądanych przeze mnie seriali nie wkręca mnie tak mocno, jak "Boss". Może "Doctor Who", ale czekam do listopada z oglądaniem premierowych odcinków 7 sezonu.

Zastanawiam się, po 6 odcinku, czy Kane będzie w stanie w tym sezonie zapanować nad miastem i swoimi wrogami. I czy to będzie sezon ostatni.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-13, 11:27   

Jander napisał/a:
A przedostatni to najmocniejszy akcent z całego sezonu.

Zgadzam się. Ostatni odcinek pierwszego sezonu, chociaż był dobry, najmocniejsze uderzenia miał za sobą. Gra została wygrana, zostało czyszczenie planszy, nagradzanie wiernych i ukaranie zdrajców.
I jeśli idzie o to ostatnie, to nie do końca przekonuje mnie SpoilerEzra - najpierw pozwala dokumentom wypłynąć, a potem nadal stoi w pierwszym szeregu.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-13, 12:13   

Romulus napisał/a:
Wczoraj obejrzałem szósty, bo oglądam z napisami.

Też oglądam z napisami, tylko że z angielskimi. Moim zdaniem swobodnie poradziłbyś sobie z nimi - czasem cofam jakieś dialogi, żeby sobie je lepiej przyswoić. I tyle.
Romulus napisał/a:
Zastanawiam się, po 6 odcinku, czy Kane będzie w stanie w tym sezonie zapanować nad miastem i swoimi wrogami. I czy to będzie sezon ostatni.

Oglądaj oglądaj. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-10-14, 09:34   

Tam nie ma trudnego języka i mówią wyraźnie... nie widzę problemu. Ale ja już od paru lat oglądam wszystko bez napisów, to może dlatego jestem taka mądra:)
Przedostatni odcinek sezonu mocny, ale IMHO nie przebija przedostatniego odcinka pierwszej serii. Tym razem chyba armaty zostawili na finał. Jeśli wróżyć z oglądalności, to trzeciego sezonu raczej nie będzie (pamiętajmy, że 2 były zamówione łącznie). Choć - oczywiście - chciałabym się mylić.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-14, 11:35   

Cintryjka napisał/a:
Choć - oczywiście - chciałabym się mylić.

A ja nie chcę byś się myliła. Liczę na finał, na epickie, nuklearne pierdolnięcie, po którym nie będzie niczego.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13