FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-10-25, 13:13   

Tym jego "moralnym niepokojem" można dręczyć ludzi w więzieniach. Doskonały dodatek do kary :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-01-06, 16:23   

Zakończyłem powtórkę wszystkich sezonów Przyjaciół. O, jakie to dobre. Za kilka lat powtórzę jeszcze raz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2016-01-06, 17:08   

To coś jak Scrubs? //sneaky
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2016-01-06, 17:37   

Fidel-F2 napisał/a:
Zakończyłem powtórkę wszystkich sezonów Przyjaciół. O, jakie to dobre. Za kilka lat powtórzę jeszcze raz.

Trafiłem ostatnio parę razy w telewizji, bo jakieś powtórki były i też nabrałem ochoty coby całość znów obejrzeć.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-01-06, 18:13   

MORT napisał/a:
To coś jak Scrubs?
a co to Scrubs?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-01-06, 18:38   

Tomasz napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Zakończyłem powtórkę wszystkich sezonów Przyjaciół. O, jakie to dobre. Za kilka lat powtórzę jeszcze raz.

Trafiłem ostatnio parę razy w telewizji, bo jakieś powtórki były i też nabrałem ochoty coby całość znów obejrzeć.


Powtórki Friendsow cały czas gdzieś lecą
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-01-06, 21:20   

Netflix jest już w Polsce. Nie wiem, czy skorzystam z oferty, ale myśl o wielu serialach w jednym miejscu jest zaiste kusząca.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-01-07, 00:11   

Też się zastanawiam. Jakby co daj znać, jak z ofertą.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-01-07, 07:48   

Oferta jest spora. Ale nie szukajcie tam gorących nowości, bo ich nie będzie :) Chyba że seriale Netflixa. Nie będzie seriali HBO, bo stacja nie chce sprzedawać praw Netflixowi. Nie będzie gorących nowości ze Stanów... A zresztą, co ja będę strzępił palce po próżnicy.
Zwierz Popkulturalny napisał/a:
Po pierwsze rzeczywiście korsztuje sporo jak na nasze warunki. Tylko że pamiętajcie że cena jest wyznaczona z myślą nie o ludziach którzy ściągają z sieci co się da ale o tych którzy myślą o cenie kablówki kontra cena Netflixa. Do skarżących się na to, że nie ma najnowszych produkcji - ponownie - problem polega na tym, że Netflix nie jest dla tych którzy chcą być na bieżąco z tym co jest w amerykańskiej telewizji. Dla tych jeste amerykańska telewizja. Wszystko w świecie seriali, platform i telewizji opiera się na sprzedawaniu praw. Nikt nie odda praw zanim na nich nie zarobi u siebie. Proste. Jednak Netflix to jest krok - olbrzymi krok w stronę tego co postulowano - kiedy tłumaczyliśmy się dlaczego mamy w nosie prawa autorskie i przepisy tylko oglądamy z torrentów. Netflix daje szansę by być może nie na bieżąco ale wystarczająco blisko seriali i filmów by atrakcyjność ściągania spadła. Zwłaszcza, że znajdziecie tam mnówto produkcji które mają kilkanaście sezonów - które nie wszyscy jeszcze widzieli. Ogólnie wydaje się, że słowa krytyki kierowane są głównie przez tych którzy mają fioła na punkcie seriali i telewizji i chcą być na bieżąco. W rozumieniu - co do minuty. Ale nawet w Stanach Netflix nie jest dla nich. To jest platforma dla tych którym nie zależy, którzy mają coś do nadrabiania czy .... są zainteresowani nie tylko serialami. Serio dział filmów dokumentalnych na Netflixie jest niesamowity. Tak więc nie ma co narzekać. Ani wskazywać że to bez sensu korzystać z Netflixa kiedy można ściągnąć. Można się podpiąć pod kablówkę sąsiada i będzie taniej - ale jakby nie o to chodzi. W każdym razie zwierz proponuje - jeśli was stać załóżcie konto na Netflixie. Chociażby dlatego, że im więcej osób ma konto tym szerasza będzie oferta. A poza tym to wciąga jak bagno. Bo nagle okazuje się, że musicie zobaczyć ten czwarty dokument o baletnicach. A jak już założycie konto to obejrzyjcie "Making a Murderer". Jeden z najlepszych ( i orygnalnych) amerykańskich seriali dokumentalnych, ostatnich lat.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-01-07, 09:11   

ja tam nie mogę (w znaczeniu nie mam czasu) obejrzeć HBO GO - więc nie widzę sensu zakupywania NetF :)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-01-07, 10:32   

Niczego ze strony Netfliksa nie można dowiedzieć się bez zarejestrowania. To gupie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-01-07, 14:37   

Pierwszy miesiąc jest za darmo, ale zarejestrować się trzeba, zdaje się :) Zarejestruję się chyba w najniższym pakiecie na razie. Mam nadzieję, że będą angielskie napisy. Spolszczonych wersji nie potrzebuję. Nie to, że tak dobrze śmigam po angielsku, ale dzięki temu się poduczę :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-01-07, 19:08   

Parę euro więcej i masz HD oraz na dwa urządzenia.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-07, 23:10   

Gdybym nie posiadał dwóch dysków po 1TB i bezduszności do chujowych produkcji, zastanowiłbym się nad Netflixem.

Dla mnie jest on tylko wymysłem dla leniwych Amerykanów, niepotrafiących obsługiwać trackerów, czy uploadów ddl, którym na CNN szerzy się Dobrą Nowinę o własności intelektualnej.

Zresztą, co ja tam wiem. Przecież komuś musi opylać się tworzenie seriali, które uparcie pobieram na dysk... przecież Archiwum X zajebiste było zawsze. --_-
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-01-25, 20:48   

Wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Choć "Żonę idealną" uwielbiam, to nie płakałbym, gdyby serial skończył się na 7 sezonie: http://naekranie.pl/aktua...-idealna-771132 Bo co jeszcze można w nim pokazać? Pewnie CBS chciałoby pociągnąć takiego ramówkówego pewniaka jeszcze przez jakiś czas. Nawet jeśli wyniki oglądalności ostatnio mu słabują. Ale bez Roberta i Michelle King mogłoby być trudno, chyba że na ich miejsce przyjdą jakieś bystrzaki - w co wątpię. No i bez Julianny Margulies też to nie ma za bardzo racji bytu. Chyba że zrobić z tego jakiś rewolucyjny restart. Jest Carry, jest Diane, jakiś spinoff byłby możliwy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-01-26, 00:19   

O! Żona to ogląda ostatnio na okrągło przy karmieniu, przewijania, etc Próbowałem, straszny szajs. :-P
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2016-01-26, 08:29   

Romulus napisał/a:
No i bez Julianny Margulies też to nie ma za bardzo racji bytu. Chyba że zrobić z tego jakiś rewolucyjny restart. Jest Carry, jest Diane, jakiś spinoff byłby możliwy.


Absolutnie się zgadzam ze bez Juliany to mógłby być tylko spinoff, ale czy byłby sens go robić biorąc pod uwagę jak rzadko osiągają sukces ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-01-26, 11:07   

Dobra, skoro już jesteśmy przy takich klimatach:
Oglądał kto serial Układy / Damages ?
Tak mi wpadło w oko i zastanawiam się czy nie będzie to strata czasu.
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2016-01-26, 11:13   

Plejbek napisał/a:
Dobra, skoro już jesteśmy przy takich klimatach:
Oglądał kto serial Układy / Damages ?
Tak mi wpadło w oko i zastanawiam się czy nie będzie to strata czasu.


Pierwszy odcinek pierwszego sezonu obejrzałem i uznałem, ze jest świetny.
Potem było niestety znacznie gorzej, przekombinowanie z pomysłami, kreowanie głównej bohaterki na nieomalże boginię; taki prawniczy kryminał. Dalszych sezonów, póki co, nie zamierzam.

Jako widz Bardzo Na Bieżąco, obejrzałem natomiast pierwszy sezon "Suits" i jestem bardzo na tak. Prześwietne dialogi, dobre acz nieprzesadzone tempo, świetne osoby na drugim planie. Rozumiem już tych, którzy lubią garnitury.
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-01-26, 12:08   

bimali1 napisał/a:
Plejbek napisał/a:
Dobra, skoro już jesteśmy przy takich klimatach:
Oglądał kto serial Układy / Damages ?
Tak mi wpadło w oko i zastanawiam się czy nie będzie to strata czasu.


Pierwszy odcinek pierwszego sezonu obejrzałem i uznałem, ze jest świetny.
Potem było niestety znacznie gorzej, przekombinowanie z pomysłami, kreowanie głównej bohaterki na nieomalże boginię; taki prawniczy kryminał. Dalszych sezonów, póki co, nie zamierzam.

Warto obejrzeć pierwszy sezon. Jest znakomity. Drugi świetnie się zapowiadał, ale jednak było to fiasko. Trzeci i czwarty były słabe.

bimali napisał/a:
Jako widz Bardzo Na Bieżąco, obejrzałem natomiast pierwszy sezon "Suits" i jestem bardzo na tak. Prześwietne dialogi, dobre acz nieprzesadzone tempo, świetne osoby na drugim planie. Rozumiem już tych, którzy lubią garnitury.

:mrgreen: Można powiedzieć, że ten serial znacząco przyspieszył u mnie zmianę stylu :mrgreen: Kolejne sezony zaś są nawet lepsze od pierwszego. Oczywiście, to nie jest serial stricte prawniczy. Jest na lekko, co nie jest zarzutem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-01-26, 12:30   

Zestresowany doniesieniami medialnymi sięgnąłem po staroć żeby odreagować:
Spokojnie to tylko koniec świata / Whoops Apocalypse

Z pamięci napisał/a:
Gdyby Bóg chciał byśmy srali po gaciach nie dał by nam czystych spodni

Streszczenie kilku odcinków:
Premier Wielkiej Brytanii wchodzi do Układu Warszawskiego
Rosja zajmuje Iran
Amerykanie tworzą super bombę atomową, jedna ginie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2016-01-26, 15:00   

Plejbek napisał/a:
Oglądał kto serial Układy / Damages ?
Tak mi wpadło w oko i zastanawiam się czy nie będzie to strata czasu.


Strasznie dawno temu obejrzałam dwa sezony (bo tyle było wtedy) i podobało mi się. Fajne role Rose Byrne i Glenn Close. Dla mnie nie była to strata czasu.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2016-01-26, 19:08   

Pierwszy sezon genialny. Drugi jeszcze ujdzie. Po trzecim podziękowałam.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 18:53   

Netflix miał już trochę czasu, żeby panoszyć się na naszym rynku.

No, przyznajcie się, kto ma wykupiony abonament?
I co oglądacie w gronie rodziny, lepiąc mielone z cieciorki? (:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-19, 20:52   

Żona z jakiegoś niezrozumiałego powodu ogląda stare X-Files, siłą rzeczy widzę fragmenty. Ugh, jaka to żenująca kupa.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-19, 21:02   

Fidel-F2 napisał/a:
....

Jeśli będę w Sandomierzu i wykręcę numer, to czy zrobimy razem Rundę Życia?

Mam tablet, odpalę nowe Archiwum X i przykleimy go na przyssawkę do szyby. :D
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-02-19, 21:08   

Fidel-F2 napisał/a:
Żona z jakiegoś niezrozumiałego powodu ogląda stare X-Files, siłą rzeczy widzę fragmenty. Ugh, jaka to żenująca kupa.

Cofnij się w czasie 16(?) lat i sprawdź, czy było wówczas coś lepszego w telewizji :mrgreen: Bo o innych oczywistościach wspominał nie będę. Co nie znaczy, że należy go chwalić i wielbić. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-02-19, 21:22   

Romulus napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Żona z jakiegoś niezrozumiałego powodu ogląda stare X-Files, siłą rzeczy widzę fragmenty. Ugh, jaka to żenująca kupa.

Cofnij się w czasie 16(?) lat i sprawdź, czy było wówczas coś lepszego w telewizji :mrgreen: :)


1990 - "Miasteczko Twin Peaks", 1993 - "NYPD Blue", 1994 - "ER"...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-02-19, 21:25   

Romulus, ale co to ma do rzeczy? Friends byli, Twin Peaks był i Ally McBeal była. Jak się zaczął X-Files miałem 20 lat i wówczas po obejrzeniu kilku odcinków rzuciłem w kąt dziadostwo bo szkoda było czasu na to gówno. To jest mniej więcej na poziomie Dynastii i Jezusa Króla Polski.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-02-19, 21:33   

I co, te wszystkie seriale miały taki, jak to ujmują Amerykanie, impact ? Taką siłę oddziaływania na popkulturę? Sorry, "Twin Peaks" pewnie ożywi bełkotliwą (od zawsze była bełkotliwa) fabułą dawną sławę. "ER" to inna kategoria serialu. "Archiwum X" odcisnęło piętno niezatarte do dziś. Nie pojawił się dotąd inny serial, który mógłby przedefiniować choćby sposób opowiadania o UFO, teoriach spiskowych. Wiem, że powtarzam za mądrzejszymi, ale bez tego serialu nie byłoby po prostu ani "LOST", ani "Breaking Bad". Ten serial wyrywał także telewizyjne seriale z nużącej proceduralności, która potem niemal zarżnęła gatunek (do czasu renesansu zafundowanego przez HBO).

Zatem, może i kupa, może i bzdury, może i cokolwiek złego, co napiszecie. Ale bez tego serialu cały gatunek byłby ubogi i pokraczny. Jak fantasy bez Tolkiena.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13