FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kobiece pisarstwo fantasy- ankieta do pracy magisterskiej
Autor Wiadomość
saira

Posty: 3
Wysłany: 2016-01-14, 21:41   Kobiece pisarstwo fantasy- ankieta do pracy magisterskiej

Witam

Jestem studentką V roku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.
Aktualnie piszę pracę magisterską na temat obecności kobiecego pisarstwa fantasy na polskim rynku wydawniczym po roku 1990. Jeden z rozdziałów pracy dotyczyć będzie odbioru rodzimego kobiecego pisarstwa fantasy, a jego podstawę stanowić będzie ankieta. Ankieta dostępna jest pod adresem http://ankieta.infinitys.pl. Wszystkich chętnych proszę o jej wypełnienie.

Za udzieloną pomoc góry dziękuję.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-01-14, 21:49   

Ankieta trochę kulawa. Chciałem wysłać ale w kilku miejscach nie dałaś mi szansy na uczciwą odpowiedź. Miejscami pytania sugerują odpowiedź.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-01-14, 22:03   

Słaba coś ta ankieta. Po pierwsze: co oznacza ta czerwona gwiazdka przy każdym pytaniu? W pytaniu 5 brak odpowiedzi, że gatunek literacki nie ma znaczenia. Nie można także w nim zaznaczyć kilku odpowiedzi. Ponadto pojawia się tam termin "fantastyka", który w następnych pytaniach magicznie przekształca się w "fantasy" (te terminy nie powinny być stosowane wymiennie, bo ich znaczenie nie jest tożsame). Pytanie 9 jest niedookreślone: czy chodzi o wracanie do wszystkich przeczytanych książek, czy tylko do niektórych. Jeżeli w pytaniu 14 odpowiem "nie", to w pytaniu 16 brakuje odpowiedzi najbardziej oczywistej i przy tym prawdziwej: "nie mam pojęcia".
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2016-01-14, 22:23   

Aj tam, narzekacie, widziałem gorsze ankiety. Jedna była tak beznadziejnie ułożona, że do dziś ją pamiętam: pierwsze pytanie "Czy bierzesz narkotyki? Tak/Nie." Drugie pytanie: "Jakie narkotyki bierzesz?" Tak właśnie, po odpowiedzi "Nie" na pierwsze pytanie nie było możliwości skończenia ankiety. W kolejnych pytaniach były podobne absurdy logiczne.
 
 
saira

Posty: 3
Wysłany: 2016-01-14, 23:32   

Dziękuję za opinię.

Czerwona gwiazdka oznacza, że odpowiedź na pytanie jest wymagana. Nie mam niestety wpływu na jej widoczność (ankieta stworzona jest za pośrednictwem strony internetowej).
Jeśli chodzi o pojęcia fantastyka a fantasy- zdaję sobie sprawy, że nie można używać tych pojęć zamiennie. Jeżeli jednak rozróżniłabym w pytaniu o gatunki fantastykę na fantasy i s-fi , musiałabym być konsekwentna i analogicznie postąpić z każdym gatunkiem, który został tam wymieniony- skutkowałoby tą zbyt dużą liczbą odpowiedzi. Na potrzeby pracy tak szczegółowe informację nie są mi też potrzebne.
Jeśli chodzi o pytanie 16 rzeczywiście mogłam umieścić taką odpowiedź.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-01-15, 07:37   

Ty żyjesz //panda
Myślałem że znikniesz po tym pierwszym poście
Czyli w pytaniu
Cytat:
10. Kiedy zacząłeś/aś czytać literaturę fantasy ?
chodzi o to kiedy zacząłem czytać fantastkę? Czy fantasy?
Fantastykę w dzieciństwie (Dick, Lem) ale fantasy dopiero w szkole średniej (Tolkien)
Cytat:
11. W jaki inny sposób, oprócz czytania książek, przejawiasz swoje zainteresowanie gatunkiem fantasy ? Możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. *

Zainteresowania Fantasy nie przejawiam poza czytaniem książek ale fantastyka to zupełnie co innego - oczywiście wiąże się ściśle z naukami ścisłymi :)
Mój wewnętrzny matematyk zabrania mi udziału w tak nielogicznej ankiecie, może jednak poprawisz?
saira napisał/a:
Jeżeli jednak rozróżniłabym w pytaniu o gatunki fantastykę na fantasy i s-fi , musiałabym być konsekwentna i analogicznie postąpić z każdym gatunkiem

Ale przecież tego nie zrobiłaś, w ankiecie jest mowa tylko o fantasy. Gdyby po wybraniu romansów faktycznie pytanie 10 zmieniło by się na harlequin mógłbym zaakceptować to tłumaczenie jednak pytanie 10 wcale się nie zmienia. Gdzie robię błąd?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
saira

Posty: 3
Wysłany: 2016-01-15, 09:12   

Pytanie 10 jak i 11 dotyczy już ściśle literatury fantasy. Ogólnie to, że ankieta dotyczy tego gatunku opisane jest w jej wstępie.

Nie zrobiłam tego właśnie by uniknąć rozróżniania właśnie np romansów na harlequiny itd. Nie potrzebuje aż tak szczegółowych informacji. Ankieta stworzona jest dla czytelników fantasy- jeżeli ten rodzaj literatury czytany jest najczęściej logiczne wydawało mi się, że taki respondent wskaże fantastykę jako najczęściej wybierany gatunek, ponieważ fantasy zawiera się w tym gatunku.

Rzeczywiście po waszych odpowiedziach zauważam, że mogłabym jednak dużo w tej ankiecie zmienić. Teraz niestety nie mam już zbytnio takiej możliwości. Pozostaje mi wyciągnąć wnioski na przyszłość.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-01-15, 12:14   

utrivv napisał/a:
Zainteresowania Fantasy nie przejawiam poza czytaniem książek ale fantastyka to zupełnie co innego - oczywiście wiąże się ściśle z naukami ścisłymi :)
Mój wewnętrzny matematyk zabrania mi udziału w tak nielogicznej ankiecie, może jednak poprawisz?

Ankieta jest jak najbardziej logiczna, jeśli pamięta się o tytule - "kobiece pisarstwo fantasy", a nie innych gatunków fantastyki. Poza czytaniem filmów zainteresowanie fantasy można przejawiać poprzez oglądanie filmów, granie w gry, etc.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-01-15, 17:12   

ankieta spoko
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-01-15, 23:35   

Asuryan napisał/a:

Ankieta jest jak najbardziej logiczna, jeśli pamięta się o tytule - "kobiece pisarstwo fantasy", a nie innych gatunków fantastyki. Poza czytaniem filmów zainteresowanie fantasy można przejawiać poprzez oglądanie filmów, granie w gry, etc.

Faktycznie, choć z drugiej strony można się zastanawiać jaki sens mają pytania
Cytat:
5. Po książki jakiego gatunku najczęściej sięgasz ?*
6. Skąd głównie czerpiesz informację o książkach ?*
7. Jak najczęściej zaopatrujesz się w książki ?*
8. Czy kolekcjonujesz własną biblioteczkę ? *
9. Czy lubisz wracać do raz przeczytanej książki ? *

By wyciągnąć jakieś logiczne wnioski z ankiety powinny jasno informować że dotyczą tylko fantasy, osoby tworzące własną biblioteczkę niekoniecznie mają w niej fantasy
Uwielbiam wracać do ulubionych książek ale prawie nigdy nie są to książki fantasy
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15