FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2023-10-17, 16:53   

Sprawdziła się prognoza Piotra Pacewicza z końca września.
https://oko.press/sondaz-ipsos-trzecia-droga-wyssie-konfederatow
Pisiory z wynikiem zbliżonym do spodziewanego, choć exit polls ich trochę przeszacowało, na co liczyłem.
Zła wiadomość to ta, że Maliniak najpewniej powierzy Morawieckiemu lub innemu pisowskiemu kandydatowi misję tworzenia rządu, co opóźni odsuwanie kaczystów od władzy.
Dobra wiadomość to ta, że demokraci uzyskali stabilną większość, i pisiory nie mają co marzyć o kupieniu 37 posłów.
Zła, że po tym wszystkim, co odstawiły pisiory i ich przystawki, poselską reelekcję uzyskały takie postacie jak Sasin, Suski, Czarnek, Błaszczak, Zero, Rau, Kuchciński, Janusz Kowalski, Macierewicz, Dworczyk, Ardanowski, Lichocka, Gróbarczyk, Mejza, Kukiz, Tumanowicz i Wipler, zaś pierwszy raz do sejmu wszedł naczelny pisowski troll i hejter Szmatecki - co pokazuje, w jakim kraju żyjemy.
Dobra, że z sejmu wypadają Cymański i Coorvin.

Ciekawe, czy kandydatem demokratów na premiera będzie Tusk, czy tygrys (kiedyś już był premier z PSL, choć ta partia nie miała najwięcej mandatów). A jeśli ten pierwszy, to czy Hołownia będzie kandydatem na marszałka sejmu.

W każdym razie, depisyzacja państwa będzie trwać latami. Przy kontrolowaniu przez nich TK, SN, NBP, RPP, prokuratury i mediów państwowych, o prezydenturze nie wspominając, demokraci długo nie będą mieć pełnej kontroli nad państwem i instytucjami. Kadencja Glapińskiego i Masłowskiej trwa do 2028, Święczkowskiego do 2031, Manowskiej do 2026, a Babinetza i Lichockiej do 2028. Oni na pewno będą rzucać demokratom kłody pod nogi. Nie wspominając o wetach Maliniaka do 2025. Dopiero po zmianie prezydenta depisyzacja państwa będzie mogła nabrać rozpędu (no chyba że wcześniej któregoś z pisowskich nominatów do TK, np. Święczkowskiego, lub do innej instytucji, dosięgnie "klątwa dublera", ale na to nie ma co liczyć).
Wprawdzie Tusk zapowiada odpolitycznienie mediów państwowych i wyrzucenie Glapińskiego, jednak nie będzie to proste.

BTW, wynik wyborów do izby wyższej można podsumować dwoma pasującymi do siebie krótkimi cytatami z Palpatine'a: "I am the senat" i "Execute order 66". :)
13 września ASX76 napisał/a:
PiS wygra wszystko.

I jak tam - podtrzymujesz to, co napisałeś? ;)
Romulus napisał/a:
Im później, tym przybywało głosów z dużych ośrodków.

Żadna nowość. Zawsze tak jest. Więc nie ma żadnego sensu śledzenie spływających cząstkowych wyników wyborów. Bo one i tak nie oddadzą ostatecznych wyników. Już late poll zwykle są bliższe ostatecznym wynikom od cząstkowych wyników z małych komisji.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-10-17, 17:10   

Rec napisał/a:
W mojej rodzinie i rodzinie znajomych zauważyłem, że silny PIS wynika ze dużej mierze ze strachu, jaki TVP zaszczepiła w umysłach starszych ludzi. To przerażajace, ale starsi ludzie w małych miejscowościach naprawdę siedzą i boja się, że w przypadku zmiany władzy przyjdzie po nich murzyn z arabem i wprowadzą terror. Parę lat ksenofobicznego szczucia (przypominam, że TVP jest ostatnim kanałem w telewizji naziemnej) i wybór pomiędzy PISem i KO sprowadza sie do zjedzenia obiadu, a byciu zjedzonym przez ciapaka.

Jest także wielu dużo młodszych ludzi, którzy mają tak zryte banie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 17:22   

Romulus napisał/a:

Jest także wielu dużo młodszych ludzi, którzy mają tak zryte banie.


Ciekawe co na to młodzi ludzie z Francji czy Szwecji ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-10-17, 17:27   

Ci biali, oczywiście? :mrgreen:

Swoją drogą, zdziwiła mnie wysoka frekwencja w tym referendum. Spodziewałem się niższej. Ale miałem sporo frajdy przeglądając protokoły, w których sporo ludzi zaznaczało cztery razy "tak" na te pytania z d.py. Planowałem, że sam też tak zrobię, ale jednak zwyciężył rozum i nie wziąłem karty referendalnej, bo nie chciałem nabijać frekwencji.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-17, 17:33   

w końcu przegrał z kobietą...
aż nabralem chwilowej sympatii do Kariny Bosak :)

stary cap
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2023-10-17, 17:33   

Romulus napisał/a:
Swoją drogą, zdziwiła mnie wysoka frekwencja w tym referendum.


Praktycznie pasuje do łącznej liczby głosów na konfederosje i pisowców
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 17:52   

Trojan napisał/a:
w końcu przegrał z kobietą...
aż nabralem chwilowej sympatii do Kariny Bosak :)

stary cap


Pani Karina jest mocno związana z ordo szuris, więc mam nadzieję, ze ta chwila to max 0,00001 sekundy było?
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-17, 17:56   

BG trafna analiza sytuacyjna. RozPiSanie Polski jeszcze potrwa kilka lat. Co interesujące - koalicja musi w tym czasie chodzić jak naoliwiona maszynka, bo wystarczy jedno potknięcie...

Ważną cezurką dla PIS będzie odejście w zaświaty jaro. Wtedy się zacznie polowanie na czarownice :) . Ziobreko już zwołuje szable - ciekawe paciemu ?
Może szykuje woltę i chce się przyłączyć do wygranych ? chronic swoją dupę ?
I teraz to koalicja powinna zarzucić wędkę i wyłowić troszkę p-osłów którzy lubią diety... żeby odrzucić weto dupy trzeba 276 posłów. Trzeba w tym bajorku wyłowić jeszcze 28 posłów. Konfa zawsze będzie przekupna - ale z 15 trzeba by na pewno wyciągnąć żeby jednak marzyć o olaniu dupy.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-17, 17:58   

Ash napisał/a:
Trojan napisał/a:
w końcu przegrał z kobietą...
aż nabralem chwilowej sympatii do Kariny Bosak :)

stary cap


Pani Karina jest mocno związana z ordo szuris, więc mam nadzieję, ze ta chwila to max 0,00001 sekundy było?


no nie, dłużej - tyle mniej wiecej ile potrzeba powiedzie że Pani Karina jest mocno związana z MordoSzuris.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 18:16   

Może Dupie w końcu urosną jajka (chociaż takie tyci tyci) i przestanie robić dobrze kaczorowi długopisem?

2 lata kadencji mu zostały, trzeba zacząć myśleć o sobie.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-10-17, 18:21   

Nie sądzę. Nie wyrosną.
https://twitter.com/oko_press/status/1714302145107812627
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 18:28   

Przyznam się, że pisałem to bez większego przekonania :mrgreen:
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-10-17, 19:40   

Wiadomix. :) Rozumiem, każdemu szansa i te sprawy. Ale PAD dostał już kilka (kilkanaście?) dużych szans i wszystkie zj... sorry, zmarnował. Więc może koniec z szansami.

Usłyszałam w telewizorze, że zamiaruje zwołać pierwsze posiedzenie nowego Sejmu na 12 listopada (ma czas do 14.), bo PiS chce konieczne obejść Święto Niepodległości. Zobaczymy, jak będzie. Łotewer, cokolwiek zdecyduje, pokaże jaki zamierza obrać kurs.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-10-17, 19:51   

Sorry, że post pod postem, ale my tu gadu gadu, a tymczasem w PiSwizji:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-10-17, 20:48   

W sumie Duda chyba już wie, że po swojej drugiej kadencji będzie już nikim. Bardziej nikim niż Bredzisław Komorowski.

A Kosiniak-Kamysz już powiedział, że kwestii aborcji nie chce w umowie koalicyjnej. To jest, spraw światopoglądowych, ale wychodzi na to samo.

Gardziłem PSL zanim to stało się modne. :mrgreen: Uwielbiam katolickie sumienia. Nie łamie ich łamanie przysięgi małżeńskiej i rozdzielanie tego co ich bógł złączył (znowu Władek Kosiniak-Kamysz, szczęśliwy rozwodnik). Łamie je obrona praw słabszych: kobiet i LGBT-ów. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-18, 09:14   

BG napisał/a:

13 września ASX76 napisał/a:
PiS wygra wszystko.

I jak tam - podtrzymujesz to, co napisałeś? ;)


Nie do końca. ;)
Natomiast faktem jest że PiS wygrał, choć przegrał. ;)
Nie sądziłem, że frekwencja będzie aż tak wysoka. Przy wyraźnie niższej obawiam się, że stały elektorat PiS-uaru rozstrzygnąłby sprawę i teraz nie musiałbym odszczekiwać wcześniejszych wypocin. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2023-10-19, 21:07   

Romulus napisał/a:
A Kosiniak-Kamysz już powiedział, że kwestii aborcji nie chce w umowie koalicyjnej. To jest, spraw światopoglądowych, ale wychodzi na to samo.

Gardziłem PSL zanim to stało się modne. :mrgreen: Uwielbiam katolickie sumienia. Nie łamie ich łamanie przysięgi małżeńskiej i rozdzielanie tego co ich bógł złączył (znowu Władek Kosiniak-Kamysz, szczęśliwy rozwodnik). Łamie je obrona praw słabszych: kobiet i LGBT-ów.


Tylko te słabe kobiety także głosowały na PiS (podobno 36,5%). Nadal żyjemy w dość konserwatywnym społeczeństwie. Obawiam się, że przesunięcie mentalności bardziej na lewo będzie związane ze zmianami demograficznymi (dosadniej - wymarciem starszego pokolenia) niż jakimiś powszechnymi kryzysami światopoglądu. W obecnej sytuacji bym się raczej cieszył, że jest grupa konserwatystów, która opowiada się przeciwko PiS, nawet jeśli w pewnych kwestiach jest nam z nimi nie po drodze.
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-19, 22:37   

syndrom sztokholmski ?
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-20, 00:05   

https://www.youtube.com/watch?v=5M7gtGhmw6Y

Masakra te niektóre babcie.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2023-10-20, 11:35   

dziki napisał/a:
Obawiam się, że przesunięcie mentalności bardziej na lewo będzie związane ze zmianami demograficznymi (dosadniej - wymarciem starszego pokolenia) niż jakimiś powszechnymi kryzysami światopoglądu.

A to kiedykolwiek było inaczej? W USA jeszcze w momencie zniesienia segregacji rasowej poparcie dla tej zmiany nie było wcale bardzo wysokie. Dopiero gdy wymarli urodzeni na przełomie XIX/XX i początku XX w. - stało się miażdżącym faktem.

W Polsce stosunek do aborcji już się bardzo zliberalizował. W ciągu ostatnich 2 lat w co najmniej 2 sondażach więcej niż 50% popierało życzeniową aborcję do 12 tygodnia. A już na pewno popierają liberalizację obecnego prawa i nieprzesłuchiwanie kobiet w szpitalach, a nawet depenalizację pomocy w najbliższej rodzinie. Ergo zmiana nastąpi szybciej niż za wiele lat.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-20, 19:23   

Niecierpliwie czekam na nową partię Korwina.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-20, 20:14   

Pod nazwą Pedofilia i Dobytek ?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-20, 20:53   

Mniejsza o nazwę, niech kabaret trwa.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 11:02   

On już chyba za stary jest na kolejne nowe otwarcie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-21, 11:49   

Na żonę młodszą (nie wiem z 40 lat?) też mu mówili że jest za stary, tak więc ten, nigdy nie wiadomo z czym wyskoczy ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 12:20   

Żona już mu raczej nie pozwoli, jak wynika z książki Kąckiego Chłopcy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-21, 12:23   

Żona ?
zgodnie z jego ideo to żona może co najwyżej zdecydować co zrobi na obiad.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 13:49   

To już się chyba zrobiło w praktyce życia rodzinnego trochę nieaktualne, bo jednak jest już stary. Przynajmniej tak wynika z książki.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-21, 14:59   

80 lat ma, faktycznie ciężko oczekiwać że stanie mu jeszcze raz do boju.
Niech dziad już zejdzie ze sceny, bo młodzi go wyniosą. Nie okazał się lokomotywą wyborczą a balastem.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-24, 12:57   

Ciekawe czy Adrian znowu da dupy Kaczorowi, czy też zachowa się przyzwoicie i da szansę tworzenia rządu Tuskowi od razu //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1 sekundy. Zapytań do SQL: 13