FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-14, 09:33   

Zastanawia czemu na ten przykład nie było nikogo do Senatu z PO na mojej liście. Głupie chuje ale dałbym głos dla największego bloku antypis. A tak nie dałem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-14, 09:48   

Fidel-F2 napisał/a:
Zastanawia czemu na ten przykład nie było nikogo do Senatu z PO na mojej liście. Głupie chuje ale dałbym głos dla największego bloku antypis. A tak nie dałem.

Nie wiadomo co lepsze.
Co z tego, że miałem kandydatkę PO do Senatu, skoro, "za Gowinem" - "zaznaczałem, ale się nie cieszyłem"? Chociaż bardziej by pasowało "zaznaczałem zgrzytając zębami" ... bo akurat tą kobietę znam, a moja żona zna ją jeszcze bardziej ...
To był autentyczny wybór między dżumą a cholerą. Gdyby nie chęć odebrania ciut możliwości PISowi, to oddałbym głos nieważny, bo ten wybór, to był żaden wybór.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 10:14   

eh, dokładnie
Lewica nie wystawiała swojego kandyda do Senatu - tylko u mnie była żona Zdrojewskiego (byłego prez. Wro)


ps. FF2 - a co tam w tym twoim kandydatem co się objawił w wyborach euro ? ten bankster ? już mu się odwidziało ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-14, 10:39   

goldsun napisał/a:

Na pewno IMHO po tych wyborach jedna rzecz powinna się stać - PO powinno się zmienić. Z wyautowaniem Schetynów, Neumanów na czele. Mogą sobie gadać, ze warunki nie były równe, ale jednocześnie widać ilu z głosujących na PO w poprzednich wyborach - teraz zagłosowało na parte inne, i to wcale nie na PIS!



Kidawa-Błońska w Warszawie przeskoczyła Kaczyńskiego prawie dwa razy (287tys do 173). Czyli się kur... da coś zrobić!
Budka (poseł) przegrywa z Morawieckim (premier) w Katowicach 61 do 78.
Na kolejnych miejscach osoby z PO wygrywają z kolejnymi miejscami z PIS.
Zimoch (PO) wygrywa z Glińskim (PIS) w Łodzi.
... a w tym samym czasie ...
Schetyna, we Wrocławiu przegrywa 49tys do 69tys z jakąś przepraszam, ale nołnejmową (dla mnie) kobietą z PISu.
co to kurza twarz za lider?
Neumann (szef koła PO), jedynka w Gdańsku, przegrywa z 3 innymi osobami z PO.

Jakich jeszcze sygnałów trzeba, żeby dotarło do zakutych łbów, że aktualni liderzy PO się skończyli?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-14, 10:47   

goldsun napisał/a:
- 49% wygląda na "połowa Polaków na nas głosowała, teraz możemy wszystko", i ja nie wiem na ile dhondt nie daje im przy takim poparciu większości konstytucyjnej? Zwłaszcza jeśli sobie jeszcze kogoś podkupią ...

To tylko kwestia sposobu/chronologii liczenia głosów. I było raczej do przewidzenia. Najszybciej zliczają je i wysyłają do centrali najmniejsze okręgi, a to w przeważającej większości prowincja i mateczniki PiS-u. Większe okręgi, miejskie, oddają wyniki później. Także klasycznie - najpierw im rośnie, a potem spada.

https://o2.pl/artykul/wyniki-wyborow-koalicja-obywatelska-tracila-glosy-przez-wlasne-logo-6434975486433409a - co te ludzie, to ja nie wiem. Niekumaty elektorat Pi... A nie, zaraz...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-14, 10:54   

dworkin napisał/a:
FF2 - a co tam w tym twoim kandydatem co się objawił w wyborach euro ? ten bankster ? już mu się odwidziało ?
Rozjebało się. Nie dawał nic za darmo więc mu nie uwierzyli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-10-14, 10:57   

Dostał od publiki dwa razy w dziąsło, popłakał się i uciekł z zabawkami z piaskownicy. Okazuje się że do polityki trzeba mieć twardą dupę. Cóż, trochę lolkontentu przynajmniej dostarczył. Nawet Strzyczkowski po nim nie płakał.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 10:59   

dej pokój

goldun - Mirka jest takim odpadem PiSowskim, dwa razy startowała na prezia Wrocławia, ale w końcu dostała się tam gdzie chciała - czyli do Sejmu. Czyli może spokojnie dalej nic nie robić.

umówmy się, PO przegrywa przez takich schetynów, nojmanów itp itd. Można się nawet zastanawiać czy aby oni ni są ugadani z Prezesem. Przecie to idealna sytuacja dla PiSu. Póki PO istnieje nie wyrośnie na tej ziemi żadna inna partia.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-14, 11:03   

A w SLD walili, że komuszki okupujące stołki, ale gdy trzeba było, demokratycznie i ładnie wymieniali wierchuszkę.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 11:05   

Stary Ork napisał/a:
Dostał od publiki dwa razy w dziąsło, popłakał się i uciekł z zabawkami z piaskownicy. Okazuje się że do polityki trzeba mieć twardą dupę. Cóż, trochę lolkontentu przynajmniej dostarczył. Nawet Strzyczkowski po nim nie płakał.



polityka to przede wszystkim praca u podstaw. bez tego nic nie pojedzie.
samo mu nie przyszło - przykładem podobnym jest Biedroń... okazało się że brak mu zapału do pracy - ale udało mu się przyczepić do Lewicy R


Gwiazdowski - przypomniało misię (google)...
taki meteor od deklaracji w TV.


wyniki z Wro - z Lewicy doktor-partner-Biedronia Krzysztof Śmiszek (jedynka Lewicy) oraz Dziemanowcz-Bąk (z ostatniego miejsca Lewicy/Razem). Sam głosowałem na dwójkę Lewicy (z Razem)

z PSL - jeden mandat w postaci Jacek Protasiewicz :) co jest kurwa śmieszne. Protasiewicz jak kto jeszcze pamięta to było przewodniczący PO który w pewnym momencie sprytnie wygryzł Schetynę - znany też z tego że w tamtym okresie pod wpływem alko pokazał się w niemieckim pociągu. Schetyna nienawidzi go :)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 11:14   

dworkin napisał/a:
A w SLD walili, że komuszki okupujące stołki, ale gdy trzeba było, demokratycznie i ładnie wymieniali wierchuszkę.


no wiesz.... wymienili ??:) raczej wysłali na zieloną trawkę do europarlamentu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-14, 11:18   

Olejniczak, Napieralski, teraz Czarzasty. Z czego Napieralski i Czarzasty wygrywali z zaskoczenia, więc w tym kontekście byli "nową jakością".
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 11:34   

Czarzasty to stary wytrawny gracz...
Olejniczak to było coś... ale Millery, Olekse, Kwachy go zniszczyły.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-14, 14:06   

Trojan napisał/a:
wyniki z Wro - z Lewicy doktor-partner-Biedronia Krzysztof Śmiszek (jedynka Lewicy) oraz Dziemanowcz-Bąk (z ostatniego miejsca Lewicy/Razem).

Na Śmiszka bym nie zagłosował, lecz mandat dla Dziemianowicz-Bąk bardzo mnie cieszy.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-10-14, 20:03   

Opozycja ledwie odzyskała senat z rąk PiS-u, a już boi się, że pisowcy będą próbowali podkupywać niezależnych senatorów, żeby uzyskać większość, tak jak zrobili to rok temu z samorządowcem Wojciechem Kałużą. A pytanie, czy w ogóle wzięli pod uwagę możliwość zastosowania takiej samej strategii wobec posłów Porozumienia, zwłaszcza tych, którzy byli wcześniej w PO (np. Jadwigi Emilewicz). Gdyby udało im się przeciągnąć na swoją stronę 6 posłów partii Gowina, to PiS utraciłby samodzielną większość. Czy naprawdę nikt z liczących się polityków KO na to nie wpadł?
W sytuacji braku sędziego, gdy przeciwna drużyna fauluje, samemu też można i należy faulować, inaczej się przegrywa.
Ciekawe, co by powiedzieli czołowi politycy PO na propozycję próby przeciągnięcia na stronę opozycji posłów Porozumienia.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 20:36   

Stary. Mylisz systemy walutowe. Korwin w życiu nie wejdzie w koalicję z resztą, prędzej z pisem.
Lewica nie wejdzie w koalicję z Korwin em

Trzeba odebrać20 posłów
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-10-14, 20:50   

Trojan, nie rozumiesz. Nie chodzi o wchodzenie Korwina w koalicje z kimkolwiek, tylko o podebranie przez PO posłów Porozumieniu, tak żeby PiS utracił samodzielną większość i musiał albo szukać koalicjanta, albo rozpisać nowe wybory. Ponieważ ze zdolnością koalicyjną PiS-u jest dość ciężko, to taka koalicja by się szybko rozpadła albo w ogóle nie doszła do skutku.
Nie chodzi o to, żeby opozycja przejmowała władzę w tej kadencji sejmu, tylko żeby przyczyniła się do przedterminowego zakończenia tej kadencji.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-14, 21:00   

Wybory za 3 m-ce coś zmienią?

PiS może dobrać posłów Korwina , czy sprzedawczykow PO/PSL
spokojna głowa.
No i PIS ma czym płacić.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-10-14, 21:06   

Trojan, nie wybory za 3 miesiące, tylko jakoś w przyszłym roku. Oczywiście czysto hipotetycznie - zakładając, że opozycja odpłacałaby pisowcom pięknym za nadobne.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-10-15, 06:26   

BG napisał/a:
Opozycja ledwie odzyskała senat z rąk PiS-u, a już boi się, że pisowcy będą próbowali podkupywać niezależnych senatorów, żeby uzyskać większość, tak jak zrobili to rok temu z samorządowcem Wojciechem Kałużą. A pytanie, czy w ogóle wzięli pod uwagę możliwość zastosowania takiej samej strategii wobec posłów Porozumienia, zwłaszcza tych, którzy byli wcześniej w PO (np. Jadwigi Emilewicz). Gdyby udało im się przeciągnąć na swoją stronę 6 posłów partii Gowina, to PiS utraciłby samodzielną większość. Czy naprawdę nikt z liczących się polityków KO na to nie wpadł?
W sytuacji braku sędziego, gdy przeciwna drużyna fauluje, samemu też można i należy faulować, inaczej się przegrywa.
Ciekawe, co by powiedzieli czołowi politycy PO na propozycję próby przeciągnięcia na stronę opozycji posłów Porozumienia.

Hmmm ... poczekaj, poczekaj ... Ujazdowski, Kowal, Kamiński czy to aby nie chwilę temu PiSowcy, a teraz poszli z KO? A przed nimi, jak PO rządziło było takich sporo więcej przecież.
Tylko to chyba jednak ma znaczenie: kto rządzi i kto może rozdawać frukty co nie? Co niby mają obiecać na opozycji? "Będzie fajnie, nic nie będziemy robić i nic z tego mieć"? ;-)
Podrzędna firemka, płacąca minimalną krajową nie idzie do giganta i nie próbuje mu podkupywać głównych specjalistów z hasłem "chodź do nas, zapewniamy fajną atmosferę i dobrą kawę raz dziennie" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-15, 08:44   

"chodź będziemy torpedować ustawy PiS ;) "

na serio - wyłamania w PiSie pojawia się wraz z pierwszymi pęknięciami w sondażach/gospodarce.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-10-15, 17:20   

goldsun napisał/a:
BG napisał/a:
Opozycja ledwie odzyskała senat z rąk PiS-u, a już boi się, że pisowcy będą próbowali podkupywać niezależnych senatorów, żeby uzyskać większość, tak jak zrobili to rok temu z samorządowcem Wojciechem Kałużą. A pytanie, czy w ogóle wzięli pod uwagę możliwość zastosowania takiej samej strategii wobec posłów Porozumienia, zwłaszcza tych, którzy byli wcześniej w PO (np. Jadwigi Emilewicz). Gdyby udało im się przeciągnąć na swoją stronę 6 posłów partii Gowina, to PiS utraciłby samodzielną większość. Czy naprawdę nikt z liczących się polityków KO na to nie wpadł?
W sytuacji braku sędziego, gdy przeciwna drużyna fauluje, samemu też można i należy faulować, inaczej się przegrywa.
Ciekawe, co by powiedzieli czołowi politycy PO na propozycję próby przeciągnięcia na stronę opozycji posłów Porozumienia.

Hmmm ... poczekaj, poczekaj ... Ujazdowski, Kowal, Kamiński czy to aby nie chwilę temu PiSowcy, a teraz poszli z KO? A przed nimi, jak PO rządziło było takich sporo więcej przecież.
Tylko to chyba jednak ma znaczenie: kto rządzi i kto może rozdawać frukty co nie? Co niby mają obiecać na opozycji? "Będzie fajnie, nic nie będziemy robić i nic z tego mieć"? ;-)
Podrzędna firemka, płacąca minimalną krajową nie idzie do giganta i nie próbuje mu podkupywać głównych specjalistów z hasłem "chodź do nas, zapewniamy fajną atmosferę i dobrą kawę raz dziennie" ...

Jeśli PiS odbije Senat to tylko dzięki Schetynie i jego strategii bycia fajniejszym PiS-em. Choć, oczywiście, nie można zakładać, że gdyby Grzegorz nie pchał kościółkowo jebliwych kandydatów, to te same miejsca zajęliby inni, "lżejsi" przedstawiciele opozycji. Albo, że PiS ich by nie przekupił. Ale fakty są takie, jakie są. I jestem przekonany, że odzyskanie kontroli nad Senatem to dla PiS kwestia czasu. W krótszej, niż dłuższej perspektywie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-10-15, 21:56   

Trojan napisał/a:
wyłamania w PiSie pojawia się wraz z pierwszymi pęknięciami w sondażach/gospodarce.

To właśnie mam na myśli.
Niewykluczone, że gdy nastąpi załamanie gospodarki czy po prostu znaczny wzrost inflacji i zabraknie kasy na 500+ i trzeba będzie zaciskać pasa, ciąć wydatki i ponownie podnieść wiek emerytalny, to wtedy przynajmniej część ludzi Gowina przejdzie do opozycji. I nie można wtedy wykluczyć przedterminowych wyborów i zwycięstwa opozycji. Albo zwycięstwa opozycji w wyborach według zwykłego kalendarza wyborczego.
Romulus napisał/a:
I jestem przekonany, że odzyskanie kontroli nad Senatem to dla PiS kwestia czasu. W krótszej, niż dłuższej perspektywie.

Obyś się mylił.
Senat to jednak nie sejmik wojewódzki, tylko znacznie bardziej prestiżowa izba.

W ogóle to nie mogę się doczekać wyborów prezydenckich. Ciekaw jestem, kogo opozycja wystawi przeciw Dudzie. Kidawę-Błońską? No bo raczej nie Schetynę. :) A może jednak Tusk da się przekonać do powrotu do krajowej polityki i stanięcia w szranki z Dudą? Kto, jak nie on, byłby godnym przeciwnikiem?
Wiem, że obecnie Tusk wygląda na zupełnie zniechęconego do krajowej polityki i sprawia wrażenie, że chce pozostać w Brukseli i ogólnie zajmować się sprawami europejskimi, jednak pod wpływem presji może zmienić zdanie. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-16, 08:59   

BG napisał/a:
Wiem, że obecnie Tusk wygląda na zupełnie zniechęconego do krajowej polityki i sprawia wrażenie, że chce pozostać w Brukseli i ogólnie zajmować się sprawami europejskimi, jednak pod wpływem presji może zmienić zdanie. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

A kto na niego czeka? Wg sondaży jego szanse z Dudą są na dzień dzisiejszy minimalne. Wg sondaży zaufania, gdzie przoduje właśnie Duda, Tusk jest daleko w tyle, przebija go nawet Kaczyński. A i w samej Platformie po roszadach Schetyny niewielu ma już zagorzałych popleczników, jest raczej niewygodny. Także dla polityka podobnego formatu nie są to zbyt zachęcające perspektywy. Zabiegać o głosy prawie od zera mu nie wypada, a druzgocąca porażka byłaby dlań wizerunkową tragedią. Politycy tej ligi nie ryzykują swym dorobkiem przy tak słabych notowaniach. Ale może po wyborach i ewentualnym usunięciu Schetyny coś się zmieni w tej mierze.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-16, 10:16   

PO i ich środowisko jest na tyle skompromitowane że nie sądzę aby same odsunięcie Schetyny coś dało. Trzeba zaorać, wypalić i zbudować coś nowego. PO obecnie nie ma mandatu (nawet moralnego) do wystawiania kandydata na prezia.

Jedyny opozycyjny do Adriana może wyjść tylko z inicjatywy Lewicy... i tutaj Biedronia aż w tyłku skręca żeby być. Nawet udzielił wywiadu w tym temacie. Niestety... ostatnie miesiące pokazały że to nierób czekający aż mu samo skapnie. Realnie.... do wyborów zostało jakieś 7 miechów (PiS będzie imo chciał jak najszybciej - czyli maj) a na scenie nie widać nawet pół kandydata. Może jakiś ktoś społeczny... niezwiązany z żadną partią, albo za takiego uchodzący. Ciężko z budyniem będzie.
Tusk - jak powiedział dworkin, nie ma interesu/sensu ryzykować i wikłać się w mocno niepewną walkę - gdzie pono po prezydenturze czeka na niego fotel szefa EPL
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-16, 10:21   

Osobiście - bez bólu zagłosowałbym na Kidawkę, bo kobita, jej wynik był całkiem obiecujący. Na Kosiniaka tyż. Na Biedronia z bólem. Na Zandberga zawsze i wszędzie //slina No ale on poza Warszawką i większymi miastami jest nieznany.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-16, 10:24   

Zaufanie do Dudy :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-10-16, 10:24   

W drugiej turze i tak będzie Krul i Budyń, 53:47 dla Krula //orc .

Fidel-F2 napisał/a:
Zaufanie do Dudy


Ja mu bezwzględnie ufam, gdyż albowiem jestem w 110% pewien że tak zamerda długopisem jak mu prezes każe.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-10-16, 10:26   

Fidel-F2 napisał/a:
Zaufanie do Dudy :mrgreen:

Musisz czasami wyjść poza swą bańkę informacyjną... https://www.rp.pl/Polityk...ynik-Tuska.html

Cytat:
Zaufanie do Andrzeja Dudy zadeklarowało 47,8 procent badanych. Prezydent wyprzedził pod tym względem Mateusza Morawieckiego (43,4 proc.) i Beatę Szydło (43 proc.). Na kolejnym miejscu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński (40,8 proc.).

Dopiero na siódmym miejscu znalazł się pierwszy polityk spoza obozu rządzącego - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (30,6 proc. poparcia). Kolejne pozycje zajęli Robert Biedroń, lider Wiosny (29,0 proc.), ustępujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk (28,8 proc.) oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska (27,9 proc.).

Stan sprzed samego głosowania.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-10-16, 10:31   

dworkin napisał/a:
Osobiście - bez bólu zagłosowałbym na Kidawkę, bo kobita, jej wynik był całkiem obiecujący. Na Kosiniaka tyż. Na Biedronia z bólem. Na Zandberga zawsze i wszędzie //slina No ale on poza Warszawką i większymi miastami jest nieznany.
Kidawa byłaby myślę niezłym wyborem. Na pewno PiSowi byłoby trudniej walczyć z kobietą. A co do lewicowego kandydata, to ja podobnie - zagłosowałbym zarówno na Biedronia, jak i na Zandberga. Ze wskazaniem na tego drugiego, który jednak musiałby wykonać tytaniczną pracę, aby stać się bardziej rozpoznawalny. Chociaż Dudę przed kampanią prezydencką też mało kto kojarzył //mysli

Stary Ork napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Zaufanie do Dudy


Ja mu bezwzględnie ufam, gdyż albowiem jestem w 110% pewien że tak zamerda długopisem jak mu prezes każe.
:DDD
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14