FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Konserwatywny liberalizm
Autor Wiadomość
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-15, 20:35   

Bernard Gui napisał/a:
Związki są zawierane po to, żeby móc później zapewnić sobie lepszą sytuację, w tym również z uwzględnieniem potencjalnych dzieci.
To jest właśnie podejście materialistyczne, które podobno fanów UPR nie cechuje ;)
Bernard Gui napisał/a:
Homosie tego powodu nie mogą mieć.
Jak to nie? Nie słyszałeś o instytucji adopcji? A może mi powiesz, że pary bezpłodne, albo np para w której kobieta jest po menopauzie grubo też nie mają prawa do wchodzenia w związek?
Bernard Gui napisał/a:
Zresztą, przez dziesiątki tysięcy lat homoseksualiści żyli sobie i nikomu nie przeszkadzali, a także nikt im nie przeszkadzał.
:D Bernard kojarzysz zabijanie homoseksualistów w III Rzeszy? Weź nie gadaj takich głupot bezdennych, że homoseksualiści nie byli prześladowani w toku historii, bo Ci zacznę przypominać w jakich latach z przepisów karnych różnych krajów znikały przepisy penalizujące akt homoseksualizmu ;) Weźże trzymaj jakiś poziom.
Bernard Gui napisał/a:
Nigdy nie domagali się, żeby zaczęto legalizować ich związki. W ostatnich latach ta równowaga została zachwiana.
Jaka niby równowaga? Dyskryminacja ludzi dla Ciebie jest równowagą?
Bernard Gui napisał/a:
Bo nie bardzo wiem, dlaczego niby z chwilą zrealizowania postulatów liberalizmu gospodarczego miałaby upaść możliwość realizacji konserwatyzmu społecznego.
Liberalizm gospodarczy zakłada totalną swobodę umów. Np umowę umożliwiającą zawarcie "spółki" dwóch mężczyzn (i nazwanie jej "Małżeństwo Jan i Władek Kowalscy"), w której określą oni np zasady dziedziczenia po sobie, ustanowią dla siebie wspólną możliwość płacenia podatków, zasady reprezentacji wzajemnej np w kontaktach z lekarzem, prawnikiem etc. Ci dwaj mężczyźni, zawierając kontrakt, korzystają z zasady swobody umów (którą rozszerzać chcą liberałowie)... co spowoduje, że państwo nie będzie mogło zakazać istnienia małżeństwa homoseksualnego. Co spowoduje, że nie da się zrealizować konserwatywnego postulatu zakazania istnienia związków małżeńskich między homoseksualistami. Wolność gospodarcza (wyrażona w swobodzie zawierania umów) sprawi, że niemożliwe stanie się zrealizowanie postulatu konserwatywnego społecznie.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2007-11-15, 20:45   

Wulf napisał/a:
To jest właśnie podejście materialistyczne, które podobno fanów UPR nie cechuje

JKM napisał, że ze względów naturalnych dwóch homoseksualistów mogłoby najwyżej zarejestrować spółkę z o.o., a nie zawrzeć "małżeństwo".
Wulf napisał/a:
Jak to nie? Nie słyszałeś o instytucji adopcji?

Oczywiście, że słyszałem. Ale mnie chodziło o własne dzieci danej pary.
Wulf napisał/a:
A może mi powiesz, że pary bezpłodne, albo np para w której kobieta jest po menopauzie grubo też nie mają prawa do wchodzenia w związek?

Mają prawo, ale w praktyce tylko w wyjątkowych sytuacjach się zdarza, żeby mężczyzna żenił się z kobietą po menopauzie lub wiedząc, że ona była, jest i będzie bezpłodna.
Wulf napisał/a:
Bernard kojarzysz zabijanie homoseksualistów w III Rzeszy?

Oczywiście, że kojarzę, ale to był przypadek trwający kilka-kilkanaście lat. Nie oddaje całości obrazu z historii.
Wulf napisał/a:
Weź nie gadaj takich głupot bezdennych, że homoseksualiści nie byli prześladowani w toku historii, bo Ci zacznę przypominać w jakich latach z przepisów karnych różnych krajów znikały przepisy penalizujące akt homoseksualizmu Weźże trzymaj jakiś poziom

:shock: Wulf, spokojnie. Wiem, że w wielu prawach religijnych (m.in. judaistycznych, katolickich) był zakaz praktykowania homoseksualizmu, ale przecież nikt nie mógł sprawdzić, czy ktoś nie współżyje z mężczyzną, zwłaszzcza jeśli nikt się z tym nie afiszował.
Wulf napisał/a:
Jaka niby równowaga? Dyskryminacja ludzi dla Ciebie jest równowagą?

Nie wiem, czy słowo "dyskryminacja" jest tutaj na miejscu.
Wulf napisał/a:
Np umowę umożliwiającą zawarcie "spółki" dwóch mężczyzn (i nazwanie jej "Małżeństwo Jan i Władek Kowalscy"),

O tym już napisałem.
Wulf napisał/a:
Ci dwaj mężczyźni, zawierając kontrakt, korzystają z zasady swobody umów (którą rozszerzać chcą liberałowie)... co spowoduje, że państwo nie będzie mogło zakazać istnienia małżeństwa homoseksualnego. Co spowoduje, że nie da się zrealizować konserwatywnego postulatu zakazania istnienia związków małżeńskich między homoseksualistami. Wolność gospodarcza (wyrażona w swobodzie zawierania umów) sprawi, że niemożliwe stanie się zrealizowanie postulatu konserwatywnego społecznie.

Tak, jest w tym dużo racji. Ale dlaczego mianoby nazywać "małżeństwem" to, co małżeństwem nie jest?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-15, 20:50   

Bernard Gui napisał/a:
Ale dlaczego mianoby nazywać "małżeństwem" to, co małżeństwem nie jest?
Bo można. Jest swoboda umów. Wolność. Mogą to nawet nazwać "Kupa gnoju". Ich wolna wola :D Zakażesz im? :D Jeśli tak - niszczysz liberalizm. Jeśli nie - niszczysz konserwatyzm.

Bernard Gui napisał/a:
Wiem, że w wielu prawach religijnych (m.in. judaistycznych, katolickich) był zakaz praktykowania homoseksualizmu, ale przecież nikt nie mógł sprawdzić, czy ktoś nie współżyje z mężczyzną, zwłaszzcza jeśli nikt się z tym nie afiszował.
No to jak wiesz, to czego za przeproszeniem pieprzysz, że nikt im nie przeszkadzał? :D
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2007-11-15, 20:52   

Wulf napisał/a:
Bo można. Jest swoboda umów. Wolność. Mogą to nawet nazwać "Kupa gnoju". Ich wolna wola :D Zakażesz im? :D Jeśli tak - niszczysz liberalizm. Jeśli nie - niszczysz konserwatyzm

No fakt, jest w tym racja.
Wulf napisał/a:
No to jak wiesz, to czego za przeproszeniem pieprzysz, że nikt im nie przeszkadzał? :

Może po prostu za bardzo uprościłem sprawę.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 13