FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mass effect
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-03-28, 11:27   

Trojan napisał/a:
nie za bardzo łapię jak/czy się włączają "same?" te skille nabojowe


Jednocześnie w danej broni możesz mieć tylko jeden typ amunicji, ale w różnych pukawkach możesz mieć włączone różne typy - i oczywiście możesz je zmieniać. Tylko uważaj na rozwoje, każdy typ amunicji ma opcję rozwoju dającą ten sam efekt (ale słabszy) reszcie drużyny, czyli jeśli rozwiniesz to jakiemuś ziomowi i włączysz w trakcie misji, to może się okazać że zamiast swojego wymaksowanego Inferno naparzasz z jakichś pesteczek.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-03-28, 11:40   

Gdzieś tam w dodatkach do trójki jest karabin z jedynki ale jakoś ciężko się przestawić
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-03-28, 11:58   

Jest, w Citadel //spell Z resztą kitranie się za winklem i czekanie aż giwera ostygnie jest dla ludzi w musztardowych rurkach, prawdziwi złodupcy przeładowują w biegu //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-28, 12:00   

Stary Ork napisał/a:
Trojan napisał/a:
nie za bardzo łapię jak/czy się włączają "same?" te skille nabojowe


Jednocześnie w danej broni możesz mieć tylko jeden typ amunicji, ale w różnych pukawkach możesz mieć włączone różne typy - i oczywiście możesz je zmieniać. Tylko uważaj na rozwoje, każdy typ amunicji ma opcję rozwoju dającą ten sam efekt (ale słabszy) reszcie drużyny, czyli jeśli rozwiniesz to jakiemuś ziomowi i włączysz w trakcie misji, to może się okazać że zamiast swojego wymaksowanego Inferno naparzasz z jakichś pesteczek.


no właśnie tego nie kumam
po pierwsze drużna sama używa wszystkich swoich umiejętności (gram na normalu)
po drugie - u mnie same się włączają te naboje.
strzelam strzelam włączam kółko akcji a tu widzę że obje umiejętności "nabojowe" są zużyte.

w każdym bądź razie w "1" walka była stateczna (w porównaniu do "2")

btw. te kolejne bronie są faktycznie lepsze ?
bo zamieniło mi podstawowy Assault karabin na jakąś nowszą wersję - co niby szczela 3nabojwymi seriami, i chyba jest mocniejszy, ale mało mam tych naboi i każdą poważną strzelaninę kończę z szotganem albo kryjąc się za pudłami a Zaed dorzyna watahę.

aa i jeszcze jedno - heavy weapon. mam tam jakiś rozwój - siakiś laser/emp czy cotam. No i w opisie nawet pisze że on nie potrzebuje amunicji.
ale jak go biere na misję zamiast launchera, to co go wyciągnę to mam zero amunicji i od razu go chowam. wtf ?
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-03, 14:10   

Walka w ME2 jest nieporównywalnie trudniejsza od 1
co prawda mam teraz mniej czasu i fabuła idzie powoli (w sumie został mi chyba jeden załogant do zebrania z tych podstawowych - mam Kasumi, Garrusa, Goto, Jacoba, Mirandę, Mordina i Zeda), ale walka sprawia mi sporo kłopotów - w ostatnich dwóch misjach (Kasumi i Goto) kupę czarnej roboty odwalali właśnie Kasumi i Zed.... ja się kryłem i zza węgła raziłem wrogów. Amunicji ciągle brakuje....(to jest irytujące) - lekko nie jest.
na razie brak jakiegoś konkretnego zarysowania fabuły... zbieram ekipę, zbieram surowce , zbieram wynalazki...

powiem że spodziewałem się że w misji z Warlord z Kroganem znajdę Wrexą - a tu niespodzianka, ani za pierwszym ani za drugim razem.

tak się zastanawiam - w walce Kasumi i Zed świetną robotę robią... zwłaszcza Kasumi - małe wow (pewnie siostra Motoko Kusanagi), czy inni są równie dobrzy ? Grunt powinien zamiatać..

o co chodzi z medbotem na statku - i tymi bliznami ?:)

czy gra ma różne możliwości prowadzenia wątku ? bo na razie jest mocno liniowo...

[tyle w butelce z HMS Normandia EVO-2]
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-04-03, 14:41   

Nie wiem na jakim poziomie grasz ale ja musiałem ciągle ratować załogantów. Kiedyś postanowiłem przejść misję na Horyzoncie tak by ani raz nie padła mi załoga i musiałem podchodzić kilkadziesiąt razy, najwyraźniej atak specjalny Pomiotu jest dla nich przezroczysty i nie potrafią zejść mu z drogi. Grunt na poziomie niemożliwym nie jest przeciwnikiem nawet dla fali zombi
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-03, 14:56   

na normalu - ale na padzie ....

nie wiem jak reszta załogi (będę musiał wziąć ich na akcję), ale Zed i Kasumi robią assaulta&full attack - ja sam kryję się za murkami i osłaniam odstrzeliwuje się karłom reakcji.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-03, 18:53   

Fun fact - prawdziwe nazwisko Zaeeda Massaniego brzmi Zajebisław Miażdżypycki.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-03, 19:02   

Od razu poznałem tą Ukraińską mordę
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-03, 21:47   

Trojan napisał/a:
ja sam kryję się za murkami


Touche, T'Soni! //spell
A tak a propos Zaeeda, oddajmy głos mnie bo mam rację:

Cytat:
I doceniłem Zaeeda. On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest skurwysyn na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym skurwysynem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Bo to nie jest jowialny dziadzio-najemnik ani poharatany emocjonalnie weteran, to ponury rzeźnik bez sumienia, za to z listą ofiar dłuższą niż czarna ospa. Skojarzył mi się z Canderousem z pierwszego KotORa, ale tamten był mięciutki jak cały gwiezdnowojenny setting. A Zaeed? Kelly Chambers boi się zostawać z nim sama, a to jest dziewucha, której nawet Jack nie wystraszyła


A z wiekiem doceniam go coraz bardziej //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-03, 22:14   

Właśnie wyrównujemy stare rachunki na Zoryi.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 10:22   

dobra, pewnie będę grał w ME tylko raz - więc pytanie
liniowość fabuły w sumie mi nie przeszkadza - choć praktycznie pod tym względem jest to prawie przygodówka (jak np. TombRider)

jestem ciekawy czy:
1) jest jakaś różnica jeśli na końcu "1" wybiorę Udinę na I sekretarza ?
2) jak w "queście" Zeda oleję górników i pobiegnę od razu zaciukać Santiago - to zdążę go załatwić ?
3) czy można uratować profesora-krogana ?
parę pytań pewnie tego typu jeszcze mam, ale zapomniałem :)


w fabule - uwolniłem Jacka, misja z nim jest świetna (chyba najlepsza z dotychczasowych). "Czyściec" wydaje się idealnym miejscem dla zbłąkanych dusz.

Wziąłem na jedną misję Mordina z Zedem / średni zestaw
na misji w "Czyśćcu" był Zead i Garrus. /trochę lepiej

a właśnie - rozumiem że towarzysze przydają się tylko do walki i fabuły ? nie mają znaczenia w przypadku działań "technicznych" jak było w "1" ?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-04-04, 11:13   

Trojan, jak będziesz grał w trójkę na multi daj mi znać :)

Poprawcie mnie jeżeli się mylę (oby) ale prawie żaden wybór nie ma żadnego znaczenia, co najwyżej dialogowe, jedyna decyzja z konsekwencją to ta po ataku zbieraczy przy czym liczą się słowa nie fakty
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 11:32   

multi ? czyli co ?
tzn ? ja gram niestety na konsoli
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 11:44   

utrivv napisał/a:
Trojan, jak będziesz grał w trójkę na multi daj mi znać :)

Poprawcie mnie jeżeli się mylę (oby) ale prawie żaden wybór nie ma żadnego znaczenia, co najwyżej dialogowe, jedyna decyzja z konsekwencjami to ta po ataku zbieraczy przy czym liczą się słowa nie fakty


W trójce sporo rzeczy z dwójki ma znaczenie, zwłaszcza dla wątku quarian i gethów, ale sporo naszych decyzji skutkuje efektami typu "+10 do poziomu gotowości" więc drobiazgami nie ma się co przejmować; noaleprzesz sporo decyji wpływa na fabułę w jej aspektach dotyczących kumpli z drużyny, a to w końcu sporo znaczy.
W każdym razie Jack była kobietą a jej lojalka ryje psychikę po prostu.
Trojan, jak nie będziesz grał ponownie to posłuchaj dobrej rady wujka Orka i nie spiesz się z głównymi misjami, rób wszystkie dostępne aktualnie rekrutacje/lojalki i instaluj na bieżąco dostępne upgrade'y, bo potem przyjdzie moment gdy nie będzie czasu na pierdoły i zaczną ginąć ludzie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 12:12   

Stary Ork napisał/a:
zaczną ginąć ludzie.


//mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 12:37   

spokojnie - robię wszystkie questy dookoła
jak już zebrałem Jacka, to mi chyba została jedna misja z Assigmentów, latam też i eksploruje złoża (do wynalazków) - co mi przypomniało pytanie. Za 5 tysi głosów PiS mogę "kupić" granaty zapalające ? ale jak daje znowu "dopakowanie" to znowu mogę kupić to samo rozwinięcie ... wtf ?'

w każdym bądź razie - zasobów mam na tyle że kolejne wynalazki ogranicza tylko brak wynalazków w danej kategorii ... :-?

z walką nieco lepiej - albo to że ostatnio nie brałem Kasumi na misje powoduje to że sam mam więcej "ręcznej" roboty ...
na razie - kombo Kasumi-Zed wygląda najlepiej
a Miranda mocno mnie zlewa....

poza tym - czy można nie zrekrurtować do załogi np. Jacka ? jest dialog i czy można go tak poprowadzić żeby nie przyjąć do do załogi ?
albo pozbyć się Zeda ? po "misji" w której Santiago ucieka ?


albo - wydałem 50 tys. platyny na jakiegoś medbota na statek - po co ? jakie blizny ? o co w ogóle chodzi ?


ps. poza tym zmiany w stosunku do jedynki wychodzą na dobre - poza amunicją .... co raz zamiast walczyć, iść naprzód - ja podaje tyły w poszukiwaniu "magazynków" ( a jak ich nie ma ? w misji Zeda biegałem już z Szotganem - a Barett82 10 strzałów ? co to ...)


ps. aha, tak z boku... to wydaje mi się że mocno zbiedzono adepta... i jaki sens ma granie technikiem ? przecież otwieram/hakuje wszystko(prawie) co jest na planie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 13:03   

Jak jesteś złym chujem, to wszczepy się źle przyjmują i masz wtedy ryj jak Ron Perlman po walce z krzyżówką Wolverine'a z Lawołakiem. Ewidentna zrzyna z KOTORa. A jak kupisz medbay to możesz być złym chujem i nie mieć blizn. Co najwyżej na duszy.

Technikiem nie grasz po to by otwierać zamki, tylko po to, by otwierać syntetyków. Specjalizacje masz czysto bojowe.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 13:08   

Inżynier to jest klasa dla leni, siedzisz w krzokach, puszczasz dronki i naparzasz Incinerate zza winkla.


MrSpellu napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
zaczną ginąć ludzie.


//mysli


W sensie Kelly Chambers, bo kto by się przejmował tymi dziesiątkami tysięcy porwanymi z kolonii //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 13:11   

Stary Ork napisał/a:
Inżynier to jest klasa dla amatorów srania a nie grania, siedzisz w krzokach, puszczasz bąki i wyciągasz rękę po papier zza winkla.


Poprawiłem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 13:14   

MrSpellu napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
Inżynier to jest klasa dla amatorów srania a nie grania, siedzisz w krzokach, puszczasz bąki i wyciągasz rękę po papier zza winkla.


Poprawiłem.


Touche, T'Soni!
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 13:26   

jakie wszczepy ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 13:34   

Te które wpakowano Ci w ramach projektu Lazarus żebyś był fitter, happier, more productive.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 13:47   

Kurwa, Trojan, Ty grasz z czeskimi napisami czy jak?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 13:51   

Obraził się na doktor Chakwas za to że wychlała całą brandy i nie odzywa się do niej, to się nie dowiedział.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 13:56   

Czasami jak czytam wypusty Trojana w temacie, to przed oczyma mam kumpla z liceum, który narzekał, że Max Payne jest wkurwę trudny i za szybki, po czym pod sam koniec odkrył bullet time.

@

Mirek, to Ty?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 14:30   

nie - no w sumie coś tam dostałem od Chakwas, myślałem że mówicie coś bardziej Cyberpunkowe - jakiś wszczep typu lustrzanki zamiast ocząt, działko miast ręki ...;)

ps. gram po hamerykańsku


hmmm ale faktycznie... dawno nie gadałem z panią doktór ... trochę się przestraszyłem że leci na mię i omijam jej gabinet szeroki łukiem
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-04, 14:50   

Czyżby nie pociągały cię #mature #grandma #granny?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 14:53   

wiesz... tak staro znowu nie wygląda...
jak się dobrze przyjrzeć to całkiem dobrze wygląda ... (wiadomo operacje)..

hmm
a jest w ogóle taka opcja ... ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-04, 14:58   

MrSpellu napisał/a:
Czyżby nie pociągały cię #mature #grandma #granny?


Jak go ciągną dziewczyny w sile wieku to niech poczeka na Samarę, chociaż niepukalna //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13