FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
DOWNTON ABBEY
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-05, 17:13   DOWNTON ABBEY


AdamB napisał/a:
Obejrzałem cały sezon (7 odcinków) "Downton Abbey". Wyborne kino. Serial ukazuje życie mieszkańców wielkiego dworu (Downton Abbey) należącego do państwa Grantham i ich córek. Obserwujemy losy bohaterów (nie tylko państwa ale i ich służby) na przestrzeni od informacji o zatonięciu Titanica do wybuchu pierwszej wojny światowej. Wspaniała scenografia i kostiumy, świetna obsada aktorska, nietuzinkowi bohaterowie.
Z niecierpliwością czekam na drugi sezon tego pięknego serialu (nowe 8 odcinków, start we wrześniu br. ).


Grigori napisał/a:
Przez ostatnie kilka dni obejrzałem Downton Abbey, które zdecydowanie mogę polecić każdemu, ponieważ to najlepszy serial kostiumowy jaki oglądałem. Świetne dialogi, stylizacja i przedstawienie sposobu życia mieszkańców tytułowej rezydencji to główne cechy i równocześnie atuty tego serialu, i choć to pozycja o charakterze obyczajowym, nie ma w niej miejsca na nudę, którą przynależność gatunkowa mogłaby sugerować.


Niewykluczone, że przed nami kilka sezonów, o ile zadowalająca oglądalność się utrzyma. Producent G. Neame powiedział, że może być nawet 6 sezonów, oczywiście pod warunkiem odpowiedniej liczby widzów.

Ostatnim i jak do tej pory jedynym serialem stacji ITV który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (inne okazały się raczej rozczarowaniem), był"Marchlands". Teraz dołączył do niego "Downton Abbey". Jak to zwykle w brytyjskich produkcjach bywa, mocną stroną jest aktorstwo i bohaterowie. Gwoli uzupełnienia powyższych wpisów --> zestawienie konwenansów panujących we dworze i zachowanie przybyszy z zewnątrz próbujących wkomponować się w panujące tam standardy jest bardzo zabawne. Często dochodzi do różnych gaf i tym podobnych "wpadek"/niezręczności. A że nie brak również osobistych dramatów jest fajnie i ogląda się z przyjemnością. Elizabeth McGovern (Deborah z "Dawno temu w Ameryce") i Maggie Smith zasługują na wyróżnienia/nagrody/laury. Rządzą! :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-08-05, 17:26   

Może spróbuję. W Polsce było to emitowane na TVN Style i jakoś mi nie podeszło, ale oglądałem z doskoku. Zobaczymy, czy długo wytrzymam. Lubię takie kino, ale nie w formie serialu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-08-19, 20:20   

Oglądam sobie, jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-08-20, 21:53   

Po tym, jak wczoraj obejrzałem odcinek pierwszy, dziś zacząłem oglądać drugi. A potem trzeci, czwarty, piąty, szósty i siódmy. Nie mogłem przestać. Wspaniały serial. Jestem - żeby chwycić "manierę" - doprawdy urzeczony :)

Maggie Smith jako "stara" lady Grantham jest c u d o w n a. A pamiętając jej poprzednich kilka filmów, śmiem stwierdzić, że zagranie tej roli nie było dla niej żadnym wysiłkiem.

Byłbym doprawdy głęboko zawiedziony, gdyby nie powstał sezon drugi. A może i trzeci...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-08-20, 22:07   

Romulus napisał/a:
Po tym, jak wczoraj obejrzałem odcinek pierwszy, dziś zacząłem oglądać drugi. A potem trzeci, czwarty, piąty, szósty i siódmy. Nie mogłem przestać. Wspaniały serial. Jestem - żeby chwycić "manierę" - doprawdy urzeczony :)

I ja jestem wielkim fanem "Downton Abbey". To jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem ostatnimi laty. Właściwie nie znajduję w nim wad. W swej klasie jest niemal idealny. Mnie zauroczył pietyzmem w oddaniu realiów epoki/atmosfery ziemiańskiego dworku i cudownymi dźwiękami otoczenia: każdym skrzypnięciem drewna, szurnięciem żwiru i pluskiem mieszanej zupy.

Romulus napisał/a:
Byłbym doprawdy głęboko zawiedziony, gdyby nie powstał sezon drugi. A może i trzeci...

Sezon drugi pojawi się już lada moment. Trzeci, podobno, został przypieczętowany.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-08-21, 10:03   

Pierwsza moja myśl: brytyjska odpowiedź na "MAD MEN". Ale byłoby to rzeczywiście bardzo krzywdzące porównanie. Takie seriale Brytyjczycy robili już wcześniej, teraz po prostu mamy to samo tylko odświeżone i w pewien sposób nowocześniejsze. Kupuję na dvd. Bezapelacyjnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-21, 15:12   

Romulus napisał/a:
Kupuję na dvd. Bezapelacyjnie.

Ja również :)

Premiera drugiego sezonu - 8 odcinków wrzesień 2011 (możliwe również kolejne sezony).
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-09-15, 17:20   

"Downton Abbey" pobił rekord Guinnesa stając się najwyżej ocenianym serialem w historii telewizji.
http://hatak.pl/aktualnos...kord_Guinnesa_/
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-09-15, 19:45   

Dobra, zaczynam dzisiaj oglądać. :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-15, 19:48   

To chyba u mnie najbardziej oczekiwana premiera zbliżającego się sezonu. Już niedługo! Ciekawe, czy wydadzą w Polsce na dvd sezon 1. Pewnie nie. Lepiej wydac jakiś badziew.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-09-15, 20:49   

A kiedy konkretnie to niedługo? Bo szukałem pobieżnie, ale nie znalazłem żadnej daty.
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-16, 06:23   

W niedzielę, 18 września, czyli pojutrze :)
http://en.wikipedia.org/w..._Abbey_episodes
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-09-16, 10:20   

Miodnie. Ale pewnie na napisy przyjdzie czekać, bo tej serii bez subów to sobie nie pooglądam.
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-09-16, 11:00   

English subtitles, nigga. Już od długiego czasu oglądam cokolwiek tylko w ten sposób.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-16, 12:54   

Podejrzewam, że i polskie będą rychło bo to popularny serial także u nas. A i ja sobie trochę odcinków uzbieram (3 na pewno), aby mieć jakiś zapasik na czarną godzinę. Bo sezon będzie liczył tylko 8 odcinków i jeszcze Christmas Special ma być.

Może, skoro serial był już emitowany w Polsce (TVN Style), doczeka się wydania na dvd. Wprawdzie wiele takich seriali było już emitowanych a wydania dvd jak nie było, tak nie ma (Mad Men), ale... Ciekawe, jakie miał wyniki oglądalności dla tej stacji. Promykiem nadziei jest w tym to, że większość seriali i filmów BBC będących np. adaptacją klasycznej literatury (powieści J. Austen, czy Ch. Bronte) było emitowane na TVN Style i miało potem polskie wydanie na dvd.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-09-16, 15:30   

Romulus napisał/a:
Podejrzewam, że i polskie będą rychło bo to popularny serial także u nas.

Niekoniecznie. "DA" oglądałem w styczniu (czyli dwa miesiące po emisji) i nie było wtedy nigdzie polskich napisów. Może teraz jakieś się pojawią.
  
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2011-09-18, 08:05   

Romulus, 8 odcinków drugiego sezonu to i tak dużo w przypadku seriali BBC, które przeważnie liczą sobie od 4-6 ;) Przypominam również, że pierwszy sezon miał ich tylko siedem ;)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-09-18, 08:47   

Nie podoba mi sie tylko, że podarowali prawdopodobnie 2 lata ciekawego okresu w historii. Wyczytałem gdzieś, że pierwszy odcinek drugiego sezonu zaczyna sie w 1916 a ostatni pierwszego kończył się w 1914. Jeżeli to prawda to szkoda, zwłaszcza w świetle informacji o większej liczbie sezonów. Nie chciałbym, żeby doszli szybko do współczesności. :)
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-09-18, 10:31   

Liv napisał/a:
Romulus, 8 odcinków drugiego sezonu to i tak dużo w przypadku seriali BBC, które przeważnie liczą sobie od 4-6 ;) Przypominam również, że pierwszy sezon miał ich tylko siedem ;)

Ale Downtown Abbey nie jest produkcji BBC. ;)
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-09-18, 10:33   

Wiem, wiem, że w przypadku brytyjskich produkcji to standard. Ale kiedy ogląda się taaaaki serial, to żal ściska, że tylko 8 odcinków 2 sezonu będzie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-09-18, 11:26   

Grigori napisał/a:
Liv napisał/a:
Romulus, 8 odcinków drugiego sezonu to i tak dużo w przypadku seriali BBC, które przeważnie liczą sobie od 4-6 ;) Przypominam również, że pierwszy sezon miał ich tylko siedem ;)

Ale Downtown Abbey nie jest produkcji BBC. ;)


To chyba z przyzwyczajenia, bo zdecydowana większość najlepszych seriali rodem z Anglii, kojarzy się z BBC. ;)
Nawet mnie zaskoczyło, że stacji ITV wyszło coś aż tak udanego. ;)

P.S. Nie jojczeć mi tu, że odcinków za mało. Osiem = w sam raz. Jak na brytyjskie normy, to max. Nie chcemy wszakże sztucznego napychania/rozmydlania na (h)amerykańską modłę. :-P
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-09-18, 11:49   

ASX76 napisał/a:
Nie chcemy wszakże sztucznego napychania/rozmydlania na (h)amerykańską modłę. :-P


Słusznie prawi :)
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2011-09-18, 13:33   

Czy ITV nie jest przypadkiem jakąś 'odnogą" BBC? O.o

Ok, znalazłam w necie i właściwie jest to konkurencja - przepraszam za błąd ;)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-09-19, 09:15   

Emmy rozdane: "Downton Abbey" w sumie 6 nagród:
NAJLEPSZY MINISERIAL LUB FILM TELEWIZYJNY
"Downton Abbey"
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Maggie Smith - "Downton Abbey"
NAJLEPSZY REŻYSER MINI-SERIALU, FILMU LUB PROGRAMU SPECJALNEGO
Brian Percival - "Downton Abbey", odc. 1
NAJLEPSZY SCENARIUSZ MINISERIALU, FILMU TELEWIZYJNEGO LUB DRAMATYCZNEGO PROGRAMU SPECJALNEGO
"Downton Abbey"
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2011-09-19, 16:15   

I po premierze pierwszego odcinka drugiego sezonu ... Muszę przyznać, że było bardzo spokojnie, osobiście spodziewałam się nieco więcej 'akcji' po zakończeniu pierwszego sezonu ale bynajmniej nie jestem rozczarowana, wręcz przeciwnie *.*
Na scenie pojawiły się trzy nowe postacie, które już zdążyły mocno zamieszać w Downton komplikując po raz kolejny sprawy rodzinne Crawley'ow.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-09-21, 12:15   

Jak na angielską miarę, to Downton ogarnęło istne szaleństwo. Pośród wszystkich dotychczasowych odcinków był to jeden z najbardziej żywiołowych. Więcej akcji mogłabyś oczekiwać bezpośrednio po zakończeniu pierwszej serii, ale przecież minęły dwa lata, tzn. nastąpiło wyciszenie.

Co by jednak nie mówić, odcinek był bardzo zacny. Szczególnie dobrym pomysłem zdają mi się te wstawki wojenne, kontrastujące ze spokojną angielską zielenią. Zresztą - jak dla mnie - udane są nawet same w sobie, jako odzwierciedlenie wojennej rzeczywistości. Nie - wielkiego niebezpieczeństwa - ale ciągłego życia w niebezpieczeństwie umiarkowanym, wyniszcząjącym psychicznie.

Tylko Bates zaczyna trochę irytować. Jak z tym człowiekiem żyć?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-09-24, 14:15   

Pierwszy odcinek drugiego sezonu miał zdecydowanie najżywszą akcję spośród wszystkich dotychczasowych. Tak wiele się wydarzyło... Wojna nigdy się nie zmienia, ale zmienia ludzi. Serial ma w sobie mnóstwo uroku. Aż żal serce ściska, gdy epizod się kończy, bo chciałoby się więcej. Natychmiast! :-)

Dworkinie, co masz do zarzucenia panu Batesowi? Stara się postępować godnie, jak człowiek honoru. Po tym względem przypomina mi Neda Starka. ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-10-20, 10:52   

W ramach szczucia samego siebie na 2 sezon: http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu :P
To niezdrowe tak się dręczyć czekaniem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 11:57   

Żal, że ta piosenka jest nieobecna w czołówce serialu, choćby w części. --_-
Utwór jako całość, a więc słowa & muzyka, ma w sobie magię. :-)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-10-20, 12:04   

Utwór jest całkiem zacny. Aż do momentu, kiedy zostaje zgwałcony przez wokal. Ktokolwiek przyciął to na potrzeby serialu - wiedział, co robi. Któż tam śpiewa? Czyżby Tarja? ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13