FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tomasz Bagiński
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-07-07, 18:43   Tomasz Bagiński

Wiecie co, jak tak sobie to ostatnie dzieło TB oglądam:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0YYHekN7qco[/youtube]

(skrót fabuły dla niewidomych - do zasuszonej Unii Europejskiej siedzącej na ławce pod chodzi OD TYŁU młody jurny słowiański latynos, czaruje ją tyłkiem, później następuje wielka improwizacja i pożar w burdelu , a następnie polska prezydencja się kończy i znów jest normalnie)

i tak sobie myślę że ten Tomek Bagiński skądinąd zacny grafik i animator został wtłoczony w taki populi-nacjonalistyczny dyskurs karzący mieć POLSKIEGO TWÓRCE NARODOWEGO W KAŻDEJ DZIEDZINIE. Mickiewicz to wieszcz narodowy, Matejko po narodowemu plamił płótno, Szopen to narodowy, nasz na współę z francuzami , kompozytor, no a jak pojawia się nowa dziedzina, taka np. animacja komputerowa, to koniecznie trzeba znaleźć do niej kogoś i padło na Bagińskiego, NARODOWEGO ANIMATORA. W rezultacie tak jak czasem ambitni muzycy odstawiają chałutry na weselach grając majteczki w kropeczki, tak Tomek Bagiński ostatnio posuwa animowane konie po ekranie z husarzami na nich, albo robi takie potworki jak powyżej linkowane.

Tak myślę.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-07-07, 18:47   

E tam, prawda że to jako całość jest żałosne, ale ja myślę, że Tomek raczej potraktował to jako okazję do poćwiczenia ruchu postaci, bo ten taniec to podobno bardzo trudna rzecz do animowania. I tyle. Podobnie zresztą ruchem się bawił przy filmiku zapowiadającym nasze Euro 2012.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-07-07, 19:34   

No ale od artystów wymaga się żeby ćwiczyli przed występem, a nie w czasie...
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-07-07, 20:45   

To zależy jaką miał listę priorytetów.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-07-07, 21:12   

Tomasz napisał/a:
E tam, prawda że to jako całość jest żałosne, ale ja myślę, że Tomek raczej potraktował to jako okazję do poćwiczenia ruchu postaci, bo ten taniec to podobno bardzo trudna rzecz do animowania. I tyle. Podobnie zresztą ruchem się bawił przy filmiku zapowiadającym nasze Euro 2012.

0_o
A nie przypadkiem motion capture z poprawkami?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-07-07, 21:12   

Wielcy niejednokrotnie trzepali chałturę gdy głód zajrzał do dupy.
Nie wiem Łaku po co się spinać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-07-07, 21:26   

Spell wyżej napisałem że to przykład porównywalny do sytuacji ambitnego muzyka który Żeby mieć szynusie na stole też czasami musi zagrac majteczkiwkropeczki na weselu. Ja się tylko zastanawiam bo ostatnio Bagińskiego nie widze w ogóle w innej roli - animacja promująca polskę, animacja grunwald, animacje promująca EURO, animacja promujące prezydencje - czy Bagiński jest na etapie jakieś akumulacji kapitału żeby pozowlić sobie w przyszłości na niezależność czy na zawsze już pozostanie nadwaronym grajkiem, którego dzieła będą oglądały dzieci Obamy na poderowanym przez Tuska iPadzie.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-07-07, 21:29   

Będzie robił "Ruch generała".
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-07-07, 21:31   

Ł napisał/a:
pell wyżej napisałem że to przykład porównywalny do sytuacji ambitnego muzyka który Żeby mieć szynusie na stole też czasami musi zagrac majteczkiwkropeczki na weselu.

No spoko. To i mówię, że pewnie tak jest i tym razem.

Ł napisał/a:
Ja się tylko zastanawiam bo ostatnio Bagińskiego nie widze w ogóle w innej roli - animacja promująca polskę, animacja grunwald, animacje promująca EURO, animacja promujące prezydencje - czy Bagiński jest na etapie jakieś akumulacji kapitału żeby pozowlić sobie w przyszłości na niezależność czy na zawsze już pozostanie nadwaronym grajkiem

Może w ten sposób się realizuje jako patriota?
Albo zwyczajnie bardzo dobrze płacą...

toto napisał/a:
Będzie robił "Ruch generała".

Będzie ruchał generała?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-07-07, 21:44   

toto napisał/a:
Będzie robił "Ruch generała".

Pod warunkiem, że ten generał będzie miał na nazwisko Sikorski.
To taki polski standard - jak film to wybiera się z grupy 10-20 tych samych aktorów. Jak jakieś koncerty typu top srop opole koppole to ci sami wykonawcy, jak jakaś rocznica to Możdżery, Smoliki, Jarry, jak reżyseria to Wajda, a jak prezentacje filmowe to Bagiński. Pewnie nawet przetargi ustalają - 100 tyś i artysta musi mieć na nazwisko Bagiński.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-07-09, 15:54   



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-07-09, 16:31   

Jak widać złote wisiorki w pobliżu Polaków znikają //mysli
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-27, 12:27   

Prawda jest taka, że Bagiński dostaje od rządu duże zlecenia i sporo kasy, dlatego się za nie bierze. Powyższy przykład może i jest taki sobie, ale rzućcie okiem np. na to. Już całkiem nieźle, prawda?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14