FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-05, 07:54   

Romulus napisał/a:
rozpędzić tę hołotę przy pomocy karabinów maszynowych


Tom Cotton sugerował dokładnie to, proponował użycie wojska i użył wyrażenia no quarter. Chociaż są podstawy do podejrzeń że chłopak nie wie co to znaczy //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-05, 08:33   

Matoł ściągnął do Waszyngtonu elitarną jednostkę US Army (z 82 powietrznodesantowej, zdaje się) plus żandarmerię wojskową. Za zapowiedź użycia armii przeciwko obywatelom skrytykował go własny sekretarz obrony.

Ale coś czuję, że Matoł może chcieć ich użyć, aby pokazać jaki z niego maczo. Zwłaszcza po tym, jak spier.olił do bunkra pod Białym Domem z powodu jednej demonstracji. :-P

Ciekawe, głośne przypadki jak amerykańska dzielna policja i inne samozwańcze paramilitarne bojówki walczą z Czarnym Złem:
Cytat:
23 lutego, Georgia. Dwóch białych facetów chce dokonać „obywatelskiego aresztowania” podejrzanego o serię włamań w okolicy. Żadnej serii włamań wprawdzie nie było, ale Ahmaud Arbery, który wybrał się na jogging, jest czarny, więc mężczyźni próbują go „zatrzymać”. Arbery stawia opór – ginie zastrzelony na ulicy. Lokalny prokurator nie formułuje wobec mężczyzn żadnych zarzutów, choć kilka lat wcześniej ciągał po sądach czarną kobietę za to, że pokazała innej, jak używać maszyny do głosowania [sic!].

Cytat:
23 marca, Missouri. Derek Gray, czarny mężczyzna, kupuje telewizor dla matki. Sprzęt nie mieści się w aucie, więc zostawia go w sklepie, żeby odebrać następnego dnia. Nazajutrz przyjeżdża z matką, ładują telewizor do auta, a policjant zarzuca im kradzież. Pokazują paragon, to za mało, pracownik sklepu potwierdza ich wersję, więc zirytowani postanawiają oddać telewizor. Przy kasie czterech policjantów ich aresztuje – rzucają na ziemię i Graya, i jego prawie 70-letnią matkę. On traci trzy zęby i doznaje wstrząsu mózgu, ale ostatecznie nie dostaje żadnych zarzutów – za to dostaje je matka, za stawianie oporu.


To jest jednak najlepsze. Nowy Jork, bastion liberałów (niby), pani, która się (dam sobie uciąć odstający włos na głowie) zapewne uważała za oświeconą liberałkę.
Cytat:
25 maja, Nowy Jork. W Central Parku czarny mężczyzna, Christian Cooper, obserwator ptaków, zwraca uwagę białej kobiecie, że pies powinien być na smyczy. Kobieta reaguje agresywnie, Cooper zaczyna nagrywać sytuację telefonem. Kobieta grozi, że zadzwoni na policję i powie, że Afroamerykanin zagraża jej życiu [sic!] – doskonale wie, że to może być dla niego wyrok śmierci. Dzwoni na policję, celowo zmienia głos na rozhisteryzowany i odgrywa monodram pt. „czarny facet grozi mi śmiercią”. Skończyło się źle, ale tym razem dla niej – nagranie było jednoznaczne, kobieta straciła pracę, spotkała się z powszechnym potępieniem. Wszyscy mogli jednak na własne oczy się przekonać, że systemowy rasizm nie jest żadnym wymysłem czarnych. Biali doskonale o nim wiedzą i, kiedy im to pasuje, chętnie go wykorzystują dla własnej korzyści, nawet w tak błahej sprawie.


Ale ok, jakieś żule przy okazji protestów zdecydowały splądrować sklepy, lub wybić szybę. To wszystko zmienia. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-06-05, 09:14   

Romulus napisał/a:
Zwłaszcza po tym, jak spier.olił do bunkra pod Białym Domem z powodu jednej demonstracji. :-P


No ale ty wiesz o tym że czy prezydent jest transportowany do bunkra czy nie to decyduje SS, tam jednak procedur co do zasady starają się przestrzegać a nie jak w PL śmiało ląduj dasz radę.

A tak w ogóle to ty tak o tym rasizmie piszesz wszędzie i głośno a ta hołota co rozbiła okno to raczej koloru nie określonego, a przynajmniej ja z takiej odległości nie widzę czy byli czarni niebiescy czy pomarańczowi. A hołota jest hołotą bez względu na kolor skóry, ale obstawiam że takie wypowiedzi to pewnie w dzisiejszych czasach też rasizm.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-05, 09:16   

Ale to sporo mówi o jego prezydenturze, zią, nawet abstrahując od tej późniejszej ustawki z biblią.
EDIT: Z resztą nawet z tymi procedurami różnie bywa, na początku kadencji Trump wyraźnie dawał do zrozumienia że nie ufa Secret Service, nie chciał mieszkać w Białym Domu i stawiał na własną ochronę. Nie wiem, czy mu już przeszło. Ale to jest typ człowieka który zgrywa twardziela, a jak przychodzi co do czego to ogon pod siebie i do nory.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-05, 13:23   

Takie ciekawe spostrzeżenie. Nie wiem jak to wygląda na Facebooku, bo staram się z wszystkich sił, by nic tam do mnie nie docierało, ale na Instagramie ludzie bardzo chętnie podejmują akcje typu wrzucanie czarnego kwadracika zamiast fotki plus otagowanie #blacklivesmatter.

No ok, ktoś ma potrzebę, to spoko. Zabawniejsza rzecz nastąpiła później. Mówię teraz o feedzie figurkowym, bo ogólnie sam mało kont obserwuję, bo pod tym względem bardzo lubię higienę. Otóż po dwóch-trzech dniach kwadracikowania, owe osoby udostępniły statystyki ilu obserwujących utraciły, ile zyskały, ile osób im wbiło na DM, by powiedzieć że cofają obserwowanie, bo są tu dla figurek, a nie dla polityki etc. I sie zaczeło //spell

Takiego cyrku, to ja nie widziałem dawno. Zlecieli się zwolennicy i zaczeli poklepywać po ramieniu "ja straciłem X, zyskałem Y, bardzo dobrze, bo takich dupków nie potrzebujemy", zlecieli się przeciwnicy, którzy zaczeli gardłować "to co robicie jest bez sensu, jak czarny kwadracik ma pomóc?" albo "ja tu naprawdę jestem tylko dla figurek, szanuję twoja pracę, ale zaprzestań upolityczniać swoje konto, bo przestanę Cie obserwować!". I sru, wielka napierdalanka z całym zakresem zachowań pasywno-agresywnych. Na koniec kilka banów i kilka spontanicznych rage quitów //spell

I to nie jest tak, że ja odkrywam internet i się dziwię. Byłem raczej zaskoczony, że takie zachowania dotarły na Instagram, który ceniłem między innymi za to, że w hobbystycznych kręgach był raczej wolny od tego całego gówna.

Teraz tak sobie myślę, że wcześniej śledziłem głównie profesjonalnych artystów, którzy tego typu zaangażowania unikali jak ognia, bo realizowali wizualne strategie swoich kont, by przyciągać followersów - skupiali się na merytoryce. Gdzieś po drodze stwierdziłem, że ta sterylność na dłuższą metę jest nudna, olałem więc profesjonalistów i zacząłem obserwować zaawansowanych amatorów, takich jak ja, którzy mają w dupie potencjalnych klientów, bo ich po prostu nie mają. No i mam za swoje //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-05, 13:26   

Obstawiam podwyższony poziom wkurwu postepidemicznego.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2020-06-05, 15:19   

Mamerkus napisał/a:
Klasyczne pytanie Romulus - a jakby to było Twoje okno?

Klasycznym pytaniem jest: Co by było, gdyby to był twój syn. I nie sil się kurwa na odpowiedź.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-05, 16:24   

KS napisał/a:
Mamerkus napisał/a:
Klasyczne pytanie Romulus - a jakby to było Twoje okno?

Klasycznym pytaniem jest: Co by było, gdyby to był twój syn. I nie sil się kurwa na odpowiedź.

Oj, wywołałeś https://www.youtube.com/watch?v=EUCSRxWHmxY

MrSpellu napisał/a:
Takie ciekawe spostrzeżenie. Nie wiem jak to wygląda na Facebooku, bo staram się z wszystkich sił, by nic tam do mnie nie docierało, ale na Instagramie ludzie bardzo chętnie podejmują akcje typu wrzucanie czarnego kwadracika zamiast fotki plus otagowanie #blacklivesmatter.

No ok, ktoś ma potrzebę, to spoko. Zabawniejsza rzecz nastąpiła później. Mówię teraz o feedzie figurkowym, bo ogólnie sam mało kont obserwuję, bo pod tym względem bardzo lubię higienę. Otóż po dwóch-trzech dniach kwadracikowania, owe osoby udostępniły statystyki ilu obserwujących utraciły, ile zyskały, ile osób im wbiło na DM, by powiedzieć że cofają obserwowanie, bo są tu dla figurek, a nie dla polityki etc. I sie zaczeło //spell

Takiego cyrku, to ja nie widziałem dawno. Zlecieli się zwolennicy i zaczeli poklepywać po ramieniu "ja straciłem X, zyskałem Y, bardzo dobrze, bo takich dupków nie potrzebujemy", zlecieli się przeciwnicy, którzy zaczeli gardłować "to co robicie jest bez sensu, jak czarny kwadracik ma pomóc?" albo "ja tu naprawdę jestem tylko dla figurek, szanuję twoja pracę, ale zaprzestań upolityczniać swoje konto, bo przestanę Cie obserwować!". I sru, wielka napierdalanka z całym zakresem zachowań pasywno-agresywnych. Na koniec kilka banów i kilka spontanicznych rage quitów //spell

I to nie jest tak, że ja odkrywam internet i się dziwię. Byłem raczej zaskoczony, że takie zachowania dotarły na Instagram, który ceniłem między innymi za to, że w hobbystycznych kręgach był raczej wolny od tego całego gówna.

Teraz tak sobie myślę, że wcześniej śledziłem głównie profesjonalnych artystów, którzy tego typu zaangażowania unikali jak ognia, bo realizowali wizualne strategie swoich kont, by przyciągać followersów - skupiali się na merytoryce. Gdzieś po drodze stwierdziłem, że ta sterylność na dłuższą metę jest nudna, olałem więc profesjonalistów i zacząłem obserwować zaawansowanych amatorów, takich jak ja, którzy mają w dupie potencjalnych klientów, bo ich po prostu nie mają. No i mam za swoje //spell

Zabieram się niedługo za "Szaleństwo tłumów" Douglasa Murraya. M. in. o rasie i płci - a ściślej (chyba) o pierdolcu, jakiego na tym punkcie doznają niektórzy. Autor napisał już jedną świetną książkę o pierdolcu na punkcie uchodźców. Taka bez politycznej poprawności, ale i bez prawicowego szczucia uprawianego przez kato-szurię. Przeczytałem wstęp "Szaleństwa..." i coś czuję, że będzie lepiej i pewnie nie dla wrażliwych, którzy tropią patriarchat w budowie dróg, przez którą giną kobiety. :)

A wracając do tematu, jest na Natflixie fajny film Avy DuVernay "13th" - tytuł nawiązuje do poprawki o zniesieniu niewolnictwa. I co to niewolnictwo zastąpiło. Niby Murzyni zostali wyzwoleni, ale rozpczął się dla nich okres systemowego rasizmu - surowe ściganie za najmniejsze przewienia, nieproporcjonalne do winy, zależne od koloru skóry kary itp. Dobry komentarz do tego, czego efekty widać dziś w demonstracjach w USA. Polecam, sporo wiedzy i perspektywy. https://www.youtube.com/watch?v=K6IXQbXPO3I O, chyba nawet jest na YouTube za darmo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 366
Skąd: z prochu
Wysłany: 2020-06-05, 16:43   

Romulus napisał/a:
Mamerkus napisał/a:
Faktycznie missinguję Twojego pointa.

W ramach protestu BLM przyjdę i zgwałcę Ci wszystkie kobiety w rodzinie, a kota oddam Chińczykom - nadal co z tego?

Gratuluję, dołączyłeś do prawicowej kato-szurii, typu: w proteście przeciwko rasizmowi podpalę Galerię Mokotów a potem Vitkaca. Czy jakoś tak.

Zresztą, miło wiedzieć, że i tacy są na forum: gotowi usprawiedliwić rasizm i zdeprecjonować protesty pod byle pretekstem.

Miło, nie?


O rety, człowieku, mocny towar //piwo Dopowiadasz mi coś, co ja Tobie zarzucam. A z tą kato-szurią, to jak głowicą jądrową w okno, jestem agnostykiem. Dobra, odpuszczam sobie, mam ciekawsze rzeczy do roboty, niż przepychanki z gościem, co to nie ogarnia sam siebie. [/list]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-05, 16:45   

Ojej, dopiekłeś mi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-06-05, 19:36   

co do zachowań instagramowych - właśnie to jest gigantyczna przewaga forów tematycznych /ginący gatunek - ale nie dlatego że fejsy/insty są lepsze, a dlatego że powoli kończy się pokolenie które potrzebowało większego/takigo zaangażowania/pracy/
na wszystkich popularnych jest cała masa pieniaczy (nierzadko zawodowych) którym dowolny temat styka.


Czarni są upośledzoną grupą społeczną (ogólnie), a USA jest ostatnim miejscem gdzie coś z tym sensowego zrobią.

tak swoją drogą - kojarzycie jakiegoś miliardera Afroamerykanina ?:) - ja zapytałem google : Kayne West /kompletnie go nie kojarzę, tylko z nagłówków/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-05, 19:58   

Kanye to mocno z.ebany gość. I nawet nie chodzi o to, że lubi Matoła, ale w ogóle. Co otworzy usta, to stek bzdur. Może to właśnie go łączy z Matołem. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-06-06, 13:29   

Dla mnie pierwszy na myśl przychodzi Jordan, na butach zbił, zbija prawdziwy majątek. No i jest na pewno jeszcze Oprah ale jej działalność biznesowa to tylko amerykańskie podwórko.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-06-06, 13:53   

Kanye West publicznie się chwali że w życiu książki nie przeczytał, może dlatego jest taki pojechany?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-06-06, 14:27   

Ok. Ophra też i Jordan i jeszcze Bryant.
wszyscy z kategorii "rozrywka"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-06, 15:10   

Jordan jakiś tłusty czek wypisał. Na 100 milionów.

BTW, Wydawnictwo Czarne ma promocję na książki o rasizmie. :) Warto, choć nie wszystkie. Najbardziej akuratne, moim zdaniem: Jill Leovy "Wszyscy wiedzą": Paul Theroux "Głębokie Południe", Dan Baum "Dziewięć twarzy Nowego Orleanu", Katarzyna Surmiak - Domańska "Ku Klux Klan". Ta ostatnia jest znakomita, pokazuje współczesną twarz KKK, miłą, gładką, poprawną - z syfem pod maską.
https://czarne.com.pl/promocje/2020-06-05-30-rabatu-na-ksiazki-o-rasizmie?utm_source=fb&utm_medium=cps&utm_campaign=rasizm&utm_content=feed&utm_term=fpc365&fbclid=IwAR2RIFvnQn21UfNoWRurrk9y8s0s2XhVnBWPNwNKZzp2xrl-ZnRFdgXEwAU
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-06-06, 16:57   

nie bardzo rozumiem współczesną twarz KKK. czyli że co ?


oczywiście to wypadek, ale.

https://youtu.be/1ww-Xq0yZfw
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-06, 18:40   

"Głębokie południe" jest całkiem spoko, ale jest to bardziej reportaż literacki. Pojechał, popatrzył, pogadał, podzielił się spostrzeżeniami.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-06-06, 19:23   

"Głębokie południe" to reportaż z kraju trzeciego świata.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-06, 20:09   

Trojan napisał/a:
nie bardzo rozumiem współczesną twarz KKK. czyli że co ?


Mili sympatyczni. Oni do żydów i Murzynów nic nie mają. Ale... :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-06, 21:23   

toto napisał/a:
"Głębokie południe" to reportaż z kraju trzeciego świata.


Miałem właśnie dopisać, że książka jest pisana z perspektywy człowieka, który był chyba w każdym możliwym kraju trzeciego świata... oprócz tego najbliżej //spell

No i rasizm jest tylko jednym z wątków, główne skrzypce gra bieda.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-06-07, 19:45   

Czytanie o USA tylko w kontekście rasizmu (istotnego problemu) mija się z celem. Tam jest dużo więcej niezrozumiałych dla Europejczyków zjawisk, które potęgują inne problemy. Wymieńmy tylko dziwaczny system sprawiedliwości, sprywatyzowany penitencjarny.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-06-08, 17:46   

toto napisał/a:
Czytanie o USA tylko w kontekście rasizmu (istotnego problemu) mija się z celem. Tam jest dużo więcej niezrozumiałych dla Europejczyków zjawisk, które potęgują inne problemy. Wymieńmy tylko dziwaczny system sprawiedliwości, sprywatyzowany penitencjarny.

O, tak. Sprywatyzowane więziennictwo nieźle się jednak zazębia z rasizmem. Ciekawie to pokazuje "13th" Avy Du Vernay (Netflix). Już ich system wyboru prezydenta jest idiotyczny. Miał może sens, kiedy powstawał. Był pomysłem ówczesnych możnowładców na to, aby lud się nie rozhasał za bardzo z tą demokracją. Bo wicie, rozumicie, "...land of the free...", ale klasa posiadająca od początku miała za cel i zadanie kontrolować proces wyborczy. Potem uzasadnieniem istnienia systemu elektorskiego było, aby stany niezbyt ludne nie zostały zdominowane w głosowaniu przez stany gęściej zaludnione. I tak dalej.

Z biegiem czasu i poznawania historii tego kraju wydaje mi się, że w zasadzie teraz wszystko wraca do normy: bogata elita rządzi i kupuje sobie władzę dając ludowi jakiś udział, czy poczucie udziału w jej kształtowaniu. Tak, jak to było u zarania USA. Czasami wybuchła jakaś rebelia (np. pod wodzą Daniela Shaysa), która powodowała korektę stanowej polityki (Massachusetts). Ech, dużo by tu pisać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-08-10, 12:51   

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26196333,makarewicz-korporacje-znow-dostaly-biliony-od-panstwa-ameryka.html

Cytat:
Część amerykańskiej prawicy uważa, że wszystko, co robi rząd centralny, jest złe. "Jeśli urzędnik państwowy twierdzi, że chce ci pomóc, to chwytaj się za portfel". I to też odegrało swoją rolę. Najbardziej znany przypadek to Georgia, której gubernatorem jest Brian Kemp. Możesz sobie wygooglać jego spot wyborczy: facet siedzi w fotelu, trzyma naładowaną strzelbę, a obok niego siedzi chłopak, który stara się o rękę jego córki. I ten chłopak zdaje coś w rodzaju egzaminu przed przyszłym teściem, mówi mniej więcej tak: posiadanie broni to niezbywalne prawo, a poza tym trzeba ciąć wydatki rządowe i ciąć regulacje federalne. Na co Kemp przeładowuje strzelbę i mówi: no, dopiero teraz zasługujesz, żeby się spotykać z moją córką.

No ale co z tego wynika?

Że niektóre stany ten cały lockdown potraktowały niespecjalnie serio z powodów politycznych. Kemp reprezentuje populistyczne skrzydło partii republikańskiej, wierzy w "ograniczony rząd" i skrajny indywidualizm, nie chce, żeby "Waszyngton i liberalne elity cokolwiek nam dyktowały". Więc wprowadził ograniczenia na trochę i szybko z nich zrezygnował. Zresztą Trump do tego nawoływał, bo za parę miesięcy ma przecież reelekcję i wie, że porządny lockdown oznacza jeszcze głębszą recesję, która mu może zaszkodzić. A po drugiej stronie mamy władze stanowe, które próbują sobie jakoś z tym poradzić. Ameryka nie ma ognisk, mają epidemię w całym kraju. W Hiszpanii, owszem, jest nawrót, ale to głównie Barcelona, a Stany mają epidemie wszędzie i jeśli nic z tym nie zrobią, to będą setki tysięcy ofiar. Wojna w Wietnamie to było 60 tysięcy ofiar po stronie USA. Amerykańska lewica mówi, że trzeba będzie liczbę ofiar koronawirusa podawać w jednostce "Wietnam", na razie mamy "dwa i pół Wietnamu".

Wielka Stara Partia to rak, ktory toczy Ameryke. Trump juz tylko ją dobil. Czy jest jeszcze dlań nadzieja?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-10, 13:12   

Najgorsze jest to, że jak kryzys ekonomiczny uderzy naprawdę, to Exxon-Mobil będzie musiał zwolnić sporo kongresmenów :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-08-10, 13:20   

GAFA ich z chęcią przechwyci.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-10, 15:50   

Ale głupi ci Rzymianie
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-09-10, 15:16   

O kur... to dla mnie zbyt wiele: https://www.donald.pl/art...er-reveal-party

Cytat:
Pożar trawiący Kalifornię na wschód od Los Angeles został spowodowany przez pirotechniczne efekty na plenerowej imprezie typu "gender reveal party". Urządzenie emitujące dym w kolorze różu lub błękitu miało zwiastować płeć dziecka, ale niestety robiąc to podpaliło łąkę.

Ogień został zaprószony w sobotę rano (...) na terenie El Dorado Ranch Park. Imprezy mające na celu symbolicznie ujawnić płeć dziecka zazwyczaj wykorzystują torty z niebieskim lub różowym kremem w środku albo balony z kolorowym confetti. Rodzina biorąca udział w imprezie postawiła jednak na bardziej spektakularne efekty i skorzystała z urządzenia emitującego dym, które podpaliło wysokie trawy.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BnvJLeYedgI[/youtube]

Ich pojebanie jest legendarne...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2020-09-10, 15:31   

Hahahahaha. Czytałem artykuły o tych idiotycznych porodach bez krzyku, gdzie się zbierają jakieś matrony i śpiewają nad matką. Wyłem ze śmiechu. Wcześniej widziałem takie rzeczy w serialach i myślałem, że to taka kpina. Ale te "świadome" porody to czysta komedia. :) Z tego niu ejdżowego pyerdu nigdy nic dobrego nie wynikło, a potrafi wyniknąć tragedia. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-09-14, 07:44   

dworkin napisał/a:
O kur... to dla mnie zbyt wiele: https://www.donald.pl/art...er-reveal-party

Cytat:
Pożar trawiący Kalifornię na wschód od Los Angeles został spowodowany przez pirotechniczne efekty na plenerowej imprezie typu "gender reveal party". Urządzenie emitujące dym w kolorze różu lub błękitu miało zwiastować płeć dziecka, ale niestety robiąc to podpaliło łąkę.

Ogień został zaprószony w sobotę rano (...) na terenie El Dorado Ranch Park. Imprezy mające na celu symbolicznie ujawnić płeć dziecka zazwyczaj wykorzystują torty z niebieskim lub różowym kremem w środku albo balony z kolorowym confetti. Rodzina biorąca udział w imprezie postawiła jednak na bardziej spektakularne efekty i skorzystała z urządzenia emitującego dym, które podpaliło wysokie trawy.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BnvJLeYedgI[/youtube]

Ich pojebanie jest legendarne...


He he he, durni ci Amrykanie, a nie mogli zaprószyć jak my, po krześcijańsku, wypalając łąki? --_-
Anyway, world's best gender reveal party was in '45, when Japan found out that America had a Little Boy...

Z innej beczki: wiec wyborczy Trumpa w Michigan, rudy wysiada z samolotu, tłumy szaleją, a z głośników bucha na cały regulator - i shit you not - ten numer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N7qkQewyubs[/youtube]

Boziu, jakie to było piękne :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14