FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantastyka na topie
Autor Wiadomość
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-05, 23:29   Fantastyka na topie

onet.pl :
Sam Raimi stanie za kamerą filmowej adaptacji powieści "The Wee Free Men" autorstwa Terry'ego Pratchetta.
Książka została opublikowana w 2003 roku. Bohaterką opowieści jest 9-letnia mieszkanka farmy, która przedostaje się do współistniejącego z ziemską rzeczywistością świata, aby uwolnić brata, porwanego przez złą królową.

Scenariuszem filmowej adaptacji powieści należącej do cyklu "Świat Dysku", zajmie się Pamela Pettler. Obraz powstaje dla Sony Pictures Entertainment.


Przez ostatnie pięć lat powstało wiele ekranizacji bestsellerowych książek/cykli, które odniosły sukces.
Filmy te się sprzedają, ludzie na nie chodzą i wygląda na to,że przez najbliższy czas, możemy się spodziewać jeszcze kilku takich 'perełek' - na pewno niespodzianek.
Opowieści z Narnii, Władca, Harry Potter teraz Świat Dysku ... co potem?
Dlaczego akurat teraz kino stawia na fantastykę ?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-05, 23:34   Re: Fantastyka na topie

Liv napisał/a:
Dlaczego akurat teraz kino stawia na fantastykę ?

Bo współczesna technika pozwala zdziałać cuda. Chcesz dinozaura - masz dinka. Roboty, bitwa kosmiczna - proszę bardzo.Kolejny atut - prawie gotowy scenariusz nie ma jeden, ale na wiele filmów. W dodatku jak seria zarabia to się kręci następne epizody taniej - te same dekoracje, aktorzy, rekwizyty. W końcu ludzie kochają to co już znają :badgrin:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 23:35   Re: Fantastyka na topie

Liv napisał/a:
Dlaczego akurat teraz kino stawia na fantastykę ?

Teraz istnieją ogromne możliwości jeśli chodzi o efekty specjalne, co widzieliśmy w WP. Myślę, że to właśnie Peter przywrócił chęć kręcenia filmów fantasy. Wcześniej pojawiały się, ale nie jak grzyby po deszczu. Filmowcy spostrzegli, że fantasy, jeśli tylko dobrze się je zareklamuje, może zbić ogromne pieniądze. Te filmy przeważnie są skierowane do bardzo szerokiej publiczności, a to równa się kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa :P
  
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-05, 23:35   

Ojej mam dejavu

Myśle że ten wzrost ilości filmów fantastycznych jest spowodowany jednym - poprostu są takie możliwości. Od drugiej połowy lat 90 komputery zyskały taką moc obliczeniową że w stanie generować przywoite efekty specjalne które zastępuje konwencjonale efekty specjalne. Już nie trzeba [w tak dużym stopniu] przebierać aktora w kostium potwora, budować scenografii itp.

Technika komputerowa ma tą zalete że przy jej użyciu łatwiej wygenerować jakiś efekt 'fantastyczny' (smoka, bitwe w kosmosie) niż np. realnie wyglądającego człowieka człowieka (z takimi szczegułami jak włosy). Chociaż i to jest możliwie - patrz Animatrix i Final Fantasy SW. Pewnie stąd wysyp filmów o tematyce fantastycznej.

Liv teraz ty wkleisz swoje posty a ja zrobię riposte wklejając nastepny swój! Kocham tą spontanicznośc w dyskusji.

Łako mimo wszystko mógłbyś się powstrzymać od osobistych wycieczek.
Maeg.


Sory ale jaka to wycieczka osobista jest, podchodzenie z dystansem do kopiwania tematów/treści zarówno przezemnie jak i innych? :shock: Nie przesadzaj z nadgorliwością, pozatym jeśli nie masz konkretnych zarzutów tylko uwagi to zapraszam na PW, następne tego typu rzeczy będę kasowal w swoich postach.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-05, 17:40   

Może nie jest to idealny ten=mat do tego co napiszę, ale mnie pasuje.
Primo właśnie wyszła w Polsce "ostateczna, reżyserska" wersja filmu "Blade Runner" - 5 DVD. Ja raczej nie kupię, ale może znajdą sie chętni. Proponuje też lekturę arcyciekawegoartykułu poświęconego temu filmowi. Naprawdę warto.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-05, 18:10   

Tigana napisał/a:
Może nie jest to idealny ten=mat do tego co napiszę, ale mnie pasuje.
Primo właśnie wyszła w Polsce "ostateczna, reżyserska" wersja filmu "Blade Runner" - 5 DVD. Ja raczej nie kupię, ale może znajdą sie chętni. Proponuje też lekturę arcyciekawegoartykułu poświęconego temu filmowi. Naprawdę warto.


To najlepszy film fantastyczny ever. A w każdym razie mój ukochany, przegenialny, najniesamowitszy jaki widziałem. No i scena monologu Hauera, która po prostu miażdży, wgniata i rysuje kask...
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-12-05, 18:16   

Na taki wysyp filmów o tematyce fantastycznej, ew. ekranizacji powieści fantasy, może mieć też wpływ jeszcze jedno zjawisko.
A mianowicie- jest to nowa, bardzo wielka skarbnica materiałów na nowe filmy.
Bądźmy szczerzy- w dziedzinie horrorów, fimów sensacyjnych i katastroficznych właściwie coraz ciężej o oryginalność.
Ile razy można oglądać te same pościgi samochodowe wąskimi uliczkami, ten sam obraz NY rozwalanego na kawałki przez kosmitów/trzęsienia ziemi/bomby atomowe/asteroidy (i Bóg jeden wie co jeszcze), albo wybierać się na 666 z kolei remake "Nocy żywych trupów"?

Nagle, okazało się że literatura fantastyczna otwiera nowe możliwości, daje nowe pomysły- i jest czymś (w pewnym sensie) nowym, co budzi zainteresowanie.
Poza tym, łączy to co ludzie lubią w pozostałych gatunkach filmowych- dużo akcji, czasem atmosfera grozy, a także monumentalne sceny batalistyczne (choćby z WP).
W sumie, to i tak miła odmiana po czasie w którym na kinowych ekranach dominowały same "strzelanki" i animowane komputerowo filmy dla dzieci a la "Shrek"...
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-05, 18:22   

Dabliu napisał/a:
No i scena monologu Hauera, która po prostu miażdży, wgniata i rysuje kask...


Końcówka faktycznie wbija w glebę. Nowa wersja ponoć ostatecznie rozwiewa tajemnice czy Deckard to człowiek czy replikant. Tylko czy ja chce to wiedzieć?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-12-13, 13:25   

Tigana napisał/a:
Może nie jest to idealny ten=mat do tego co napiszę, ale mnie pasuje.
Primo właśnie wyszła w Polsce "ostateczna, reżyserska" wersja filmu "Blade Runner" - 5 DVD. Ja raczej nie kupię, ale może znajdą sie chętni. Proponuje też lekturę arcyciekawegoartykułu poświęconego temu filmowi. Naprawdę warto.


Czytałem co się znajduje w tym dvdiku i naprawdę rozwaliła mnie ta wyliczanka scen które w jednym filmie są, a w innej wersji ich nie ma albo są inne (bo w zasadzie na tych 5 DVD to jest nie tylko ostateczna wersja reżyserska ale i wszystkie inne, jakie powstały lub były wyświetlane) - i to tak bardzo rozwaliła, że aż się pogubiłem, bo sam nie pamiętam którą wersję oglądałem.

Blejda Ranera widziałem w zasadzie tylko w TV - więc mam takie pytanie: czy ktoś się orientuje która z tych 4 czy 5 wersji filmu była emitowana w polskie TV?
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-13, 13:54   

Shadowrunner napisał/a:
Blejda Ranera widziałem w zasadzie tylko w TV - więc mam takie pytanie: czy ktoś się orientuje która z tych 4 czy 5 wersji filmu była emitowana w polskie TV?

Chyba tylko ta pierwsza z głosem narratora i szczęśliwym zakończeniem. Może leciała też "pierwsza" wersja reżyserska, ale tego już nie jestem taki pewien.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-12-13, 14:15   

Tigana napisał/a:
Chyba tylko ta pierwsza z głosem narratora i szczęśliwym zakończeniem. Może leciała też "pierwsza" wersja reżyserska, ale tego już nie jestem taki pewien.


A była w niej scena z jednorożcem czy nie? Bo ja już nie pamiętam :-|

Chyba muszę mieć to DVD :mrgreen:
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-13, 15:13   

Shadowrunner napisał/a:
A była w niej scena z jednorożcem czy nie? Bo ja już nie pamiętam :-|

Zależy, z którym jednorożcem. Ja pamiętam tylko figurki z folii, które "ukręcał" jeden z policjantów.
MEGA SPOILER DOTYCZĄCY POSTACI DECKARDA
W wersji ostatecznej jest mocno zaakcentowane, że Deckard śnił o jednorożcach, a że o jego snach wie policjant = sny były zaprogramowane, a Łowca jest androidem.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-12-13, 15:22   

Tigana napisał/a:
Zależy, z którym jednorożcem. Ja pamiętam tylko figurki z folii, które "ukręcał" jeden z policjantów.
MEGA SPOILER DOTYCZĄCY POSTACI DECKARDA
W wersji ostatecznej jest mocno zaakcentowane, że Deckard śnił o jednorożcach, a że o jego snach wie policjant = sny były zaprogramowane, a Łowca jest androidem.


Czyli jednak w tej wersji TV dobrze mi się wydawało, że nie ma sceny - bo właśnie o ten sen mi chodziło - otóż przeglądałem kiedyś trailery na necie do BL i zdziwiło mnie niepomiernie, że na jednym z teledysków podpisanych Vangelisem i tytułem Bladerunner widnieje jednorożec w zieleni (to jest chyba do utworu Memories Of Green czy jakoś tak), dopiero jak go włączyłem, to okazało się że to rzeczywiście jest to scena z filmu. Ale ja jej nie pamiętałem - czyli prawdopodobnie w telewizji w tej wersji nie leciała.
No i ten sen rzeczywiście wiele wyjaśnia :mrgreen: Albo raczej należałoby powiedzieć: wszystko komplikuje 8)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-24, 12:16   

Za Gildia.pl
Gildia.pl napisał/a:

Ogłoszono nominacje do dorocznych Nagród Saturna przyznawanych przez Akademię Science-Fiction, Fantasy i Horroru. Zdominowały je w tym roku trzy tytuły - komiksowy obraz 300, kolejna odsłona przygód młodego czarodzieja z Hogwartu - Harry Potter i Zakon Feniksa oraz opowieść o demonicznym golibrodzie z Fleet Street - Sweeney Todd.

Najważniejsze nominacje:

Najlepszy Film Science-Fiction

* Projekt Monster
* Fantastyczna Czwórka 2
* Jestem legendą
* The Last Mimzy
* W stronę słońca
* Transformers

Najlepszy Film Fantasy

* Zaczarowana
* Złoty kompas
* Harry Potter i Zakon Feniksa
* Piraci z Karaibów 3: Aż na koniec świata
* Spider-Man 3
* Gwiezdny pył

Najlepszy Horror

* 30 Dni Nocy
* 1408
* Ghost Rider
* Grindhouse
* Mgła
* Sweeney Todd

Najlepszy film akcji / przygodowy / thriller

* 3:10 do Yumy
* 300
* Ultimatum Bourne'a
* Szklana Pułapka 4.0
* To nie jest kraj dla starych ludzi
* Aż poleje się krew
* Zodiak

Najlepszy Aktor

* Gerard Butler (300)
* John Cusack (1408)
* Daniel Day-Lewis (Aż poleje się krew)
* Johnny Depp (Sweeney Todd)
* Viggo Mortensen (Eastern Promises)
* Will Smith (Jestem legendą)

Najlepsza Aktorka

* Amy Adams (Zaczarowana)
* Ashley Judd (Robak)
* Helena Bonham Carter (Sweeney Todd)
* Naomi Watts (Eastern Promises)
* Belen Rueda (Sierociniec)
* Carice van Houten (Czarna księga)

Najlepszy Aktor Drugoplanowy

* Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi)
* Ben Foster (3:10 do Yumy)
* James Franco (Spider-Man 3)
* Justin Long (Szklana Pułapka 4.0)
* Alan Rickman (Sweeney Todd)
* David Wenham (300)

Najlepsza Aktorka Drugoplanowa

* Lizzy Caplan (Projekt Monster)
* Marcia Gay Harden (Mgła)
* Lena Headey (300)
* Rose McGowan (Grindhouse: Planet Terror)
* Michelle Pfeiffer (Gwiezdny pył)
* Imelda Staunton (Harry Potter i Zakon Feniksa)

Najlepszy aktor dziecięcy

* Alex Etel (Wodny koń)
* Freddie Highmore (August Rush)
* Josh Hutcherson (Most do Terabithii)
* Daniel Radcliffe (Harry Potter i Zakon Feniksa)
* Dakota Blue Richards (Złoty kompas)
* Rhiannon Leigh Wryn (The Last Mimzy)

Najlepsza reżyseria

* Tim Burton (Sweeney Todd)
* Frank Darabont (Mgłą)
* Paul Greengrass (Ultimatum Bourne'a)
* Sam Raimi (Spider-Man 3)
* Zack Snyder (300)
* David Yates (Harry Potter i Zakon Feniksa)

Najlepszy scenariusz

* Roger Avary, Neil Gaiman (Beowulf)
* Brad Bird (Ratatuj)
* Joel Coen, Ethan Coen (To nie jest kraj dla starych ludzi)
* Michael Goldenberg (Harry Potter i Zakon Feniksa)
* Michael Gordon, Zack Snyder, Kurt Johnstad (300)
* John Logan (Sweeney Todd)

Najlepsza muzyka

* Tyler Bates (300)
* Jonny Greenwood (Aż poleje się krew)
* Nicholas Hooper (Harry Potter i Zakon Feniksa)
* Mark Mancina (August Rush)
* Alan Menken (Zaczarowana)
* John Powell (Ultimatum Bourne'a)

Najlepszy Film Animowany

* Beowulf
* Rodzinka Robinsonów
* Ratatuj
* Shrek Trzeci
* Simpsonowie - wersja kinowa
* Surf’s Up - Na fali


W sumie bez niespodzianek - w nominacjach chyba nikogo nie pominięto.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-02-24, 13:44   

Gildia.pl napisał/a:

Najlepszy Film Science-Fiction
[...]
* Fantastyczna Czwórka 2

Najlepszy Film Fantasy
[...]
* Spider-Man 3

Czy może mi ktoś wyjawić logike tych czynów?
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-24, 17:57   

Łaku napisał/a:
Czy może mi ktoś wyjawić logikę tych czynów?

Może uznali, zę S3 jest bardziej bajkowy? Albo nie chcieli sprezentować filmom ze stajni Marvela bratobójczej walki. Tak czy inaczej faktycznie - dziwne.
"Aż poleje się krew" też mi na thriller czy film przygodowy nie wygląda.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-02-24, 20:15   

Dziw nad dziwy, że te filmy dostały nominację - wiedziałem, że oscary ryją na dnie ale nie, że twarzą w 5 metrowym gównie !

Najlepszy Horror
* Ghost Rider
No nie no aż się młot otwiera w kieszeni //pisowcy

Noi nie ma moim zdaniem jednego z najlepszych filmów w tamtym roku:
Man From Earth (nie jestem pewien pisowni
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14