FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ars Machina
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-12-30, 16:17   Ars Machina

Prawie nic o nich nie wiadomo, poza tym, że w przyszłym roku mają zadebiutować na rynku. A debiut będzie mocny gdyż wydadzą antologię "Steampunk" oraz "Rozgwiazdę" Petera Wattsa. Może uda się przyciągnąć wydawcę na forum? ;) Albo zebrać trochę informacji o nim. Polujcie, szukajcie i piszcie tutaj.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-30, 16:20   

To ja postawię pytanie rodem z Sejmowej Komisji Śledczej (czy innej hucpy tego rodzaju/pokroju): Skąd ma(sz) Pan taką wiedzę? :-P <wbrew pozorom pytanie jest poważne>
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-12-30, 16:24   

Z internetu panie kolego, z internetu. O "Steampunku" z Esensji i Gildii, informacje o
"Rozgwieździe" posiada ktoś inny z redakcji, więc mówić za niego nie mogę. Poczekać trzeba trochę czasu, to i dowiemy się więcej o wydawcy. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-12-30, 16:30   

Teraz rodzi się pytanie. Czy nie będzie to mniejszy brat jakiegoś wydawcy, coś jak wydawnictw Otwarte i Znak? Jak zaskoczy - będą nowe książki, nie - cyrk szybko się zamknie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-12-30, 17:22   

Miejmy nadzieje, że wydawnictwo się rozwinie. A tym, że wydadzą Wattsa mogą sobie narobić fanów ;) A ja z tego powodu się cieszę, że wyjdzie kolejna książka P. Wattsa. Oby rozkręcili nasz polski rynek ;) Ale poczekamy zobaczymy...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2010-12-30, 17:41   

Oby sie udalo...
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-12-30, 17:47   

Maeg napisał/a:
Polucje, szukajcie i piszcie tutaj.
Nie wszyscy są ASX-ami. :-P
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-12-30, 17:58   

Na razie czekamy na więcej info; ma być w ciągu 2-3 tygodni.
_________________
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-12-31, 00:50   

Brzmi co najmniej dobrze. Będę czekał z niecierpliwością na więcej info.
Miałem nadzieję, że ktoś się jednak szarpnie na Starfish. :-)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-31, 07:28   

Shadowmage napisał/a:
Na razie czekamy na więcej info; ma być w ciągu 2-3 tygodni.


Proszę użyć wszelkich dostępnych środków np. wysłać agenta Tomka, żeby dowiedzieć się szybciej! Zniecierpliwieni fani czekają! Z góry ostrzegam, że ich gniew w przypadku nie spełnienia "prośby" może być straszny dla generalissimusów z Katedry rodem. :-P

Mam przeczucie, że z tą "Rozgwiazdą" to tak nie do końca pewne...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-03, 11:05   

Planowany termin wydania "Rozgwiazdy" to przełom marca i kwietnia 2011 roku, czyli trzeba będzie jeszcze poczekać... Jak to się mówi: "Byle do wiosny". :-)
Natomiast "Steampunk" ma pojawić się pod koniec lutego.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-03, 17:12   

A skąd taka informacja?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-01-03, 18:20   

Na Katedrze http://katedra.nast.pl/ks...ogia-Steampunk/
http://katedra.nast.pl/ks...ter-Rozgwiazda/
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-03, 18:35   

Raczej chodziło o to, skąd informacja o dacie premiery Rozgwiazdy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-03, 18:49   

No dokładnie...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-04, 07:24   

MadMill napisał/a:
A skąd taka informacja?


A informacja pochodzi bezpośrednio od właściciela wydawnictwa Ars Machina, którego udało mi się namierzyć. Gwoli uzupełnienia dodam, iż nie jest ono powiązane z żadną większą oficyną. Nowe, znaczy się.
Niedługo ma ruszyć strona internetowa.


MarcinusRomanus napisał/a:
Na Katedrze http://katedra.nast.pl/ks...ogia-Steampunk/
http://katedra.nast.pl/ks...ter-Rozgwiazda/



Na Katedrze, proszę pana, to daty są nieskonkretyzowane, ogólnikowe. Czytać może i Pan umie, ale nie dość dokładnie, albo ma problem ze wzrokiem, skoro nie dostrzega różnicy. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-01-04, 15:39   

ASX76 dowcipny jak zawsze :P Toto i Madmillu... to pewnie zbyt dobrze nie zinterpretowałem pytania :P Niech jeszcze pan ASX76 się zorientuje czy "Rozgwiazda" będzie wydana w twardej oprawie ;) A tak po za tym to mogą dobrze zacząć na naszym rynku jeśli wydawnictwo nie jest podpięte pod żadne większe ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-04, 16:54   

MarcinusRomanus napisał/a:
Toto i Madmillu... to pewnie zbyt dobrze nie zinterpretowałem pytania :P

Niech jeszcze pan ASX76 się zorientuje czy "Rozgwiazda" będzie wydana w twardej oprawie ;)

A tak po za tym to mogą dobrze zacząć na naszym rynku jeśli wydawnictwo nie jest podpięte pod żadne większe ;)



1. Pytanie było tak proste, że nie było tu czego interpretować. Na przyszłość wystarczy czytać ze zrozumieniem i właściwie kojarzyć fakty. :-P

2. O to nawet pytać nie trzeba, gdyż odpowiedź sama powinna się nasunąć... Nie dość, iż niezbyt dobrze "interpretujesz" czyjeś pytania, to na domiar złego stawiasz urzekające "retorycznością". ;)

3. Jest dokładnie na odwrót. To właśnie "podpięcie (się)" pod większe wydawnictwo daje większe możliwości. :-P

Nie ma co się oszukiwać. Wydawca dał mi jasno do zrozumienia, że jeśli "Rozgwiazda" będzie słabo się sprzedawać, to dalszego ciągu nie będzie, dlatego trzeba będzie szybko kupować, aby odpowiednio "podstymulować" oficynę... :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-04, 17:19   

Czyli jak Ty tak łatwo namierzyłeś ta osobę to znaczy, że coś w necie ona prowadzi lub wydaje - niekoniecznie książki czy cokolwiek materialnego. Nigdy takich osób bym nie posądził o filantropię... :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-04, 17:31   

Profil na jakimś portalu i ja znalazłem. Coś w stylu:
Imie Nazwisko "Ars Machina" Wydawnictwo Pseudonim.
Jeśli dobrze skojarzyłem, to pan ma na koncie tłumaczenia kilku opowiadań fantastycznych.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-04, 17:35   

MadMill napisał/a:
Czyli jak Ty tak łatwo namierzyłeś ta osobę to znaczy, że coś w necie ona prowadzi lub wydaje - niekoniecznie książki czy cokolwiek materialnego. Nigdy takich osób bym nie posądził o filantropię... :P



Popełnił Waść nadinterpretację. :-P
Po pierwsze - nigdzie nie napisałem, że było łatwo. W sumie aż kilka minut musiałem poświęcić...
Po drugie - pozwolę sobie zacytować właściciela: "W kwestii wydawnictwa - "Ars Machina" jest tworem niezależnym od jakichkolwiek "wielkich" wydawców. Nasza kadra jest młoda, ale zarówno tłumacze, jak i redaktorzy posiadają kilkunastoletnie doświadczenie z fantastyką oraz przynajmniej kilkuletnie w zawodzie. Nazwiska raczej nic Panu nie powiedzą" (koniec cytatu)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-05, 12:36   

Witam wszystkich,

Nazywam się Andrzej "Ejdżej" Jakubiec i jestem właścicielem wydawnictwa "Ars Machina".

Może tylko zaznaczę na początku, że nie oczekuję, że ktokolwiek będzie mnie tytułował "Panem". W wydawnictwie jesteśmy takimi samymi, młodymi (oraz nieco starszymi ;) ) pasjonatami książek, jak wielu z was, więc formalności możemy sobie darować, tym bardziej, że nie jest to formalny kanał komunikacyjny.

A przechodząc do meritum - większość przytoczonych tu "plotek i pogłosek" jest prawdą. W pierwszej kolejności rozwieję Wasze obawy - istotnie wejdziemy na polski rynek z antologią "Steampunk" oraz książką "Rozgwiazda" Petera Wattsa. Obie pozycje są pewne, bo odpowiednie umowy zostały już podpisane - teraz musimy jedynie wprawić w ruch machinę produkcyjną ("Steampunk" trafił już do składu, "Rozgwiazda" jest na etapie tłumaczenia/prac redakcyjnych). Planowane terminy wydawnicze to odpowiednio luty oraz marzec/kwiecień. W przypadku "Rozgwiazdy" największe znaczenie będzie miało, jak szybko uda nam się zdać materiały do drukarni. Postaramy się, żeby okres oczekiwania był jak najkrótszy, jako że dzieło to rodzi sporo emocji.

I dwie dodatkowe kwestie - to czy "Rozgwiazda" ukaże się w twardej oprawie zależy od bardzo wielu czynników. Jest to kwestia przyszłości. Druga sprawa to możliwość wydania całego cyklu - mówiąc w skrócie: istnieje. Nas jako zwykłych czytelników również irytuje niedokańczanie wielotomowych wydań, więc dołożymy wszelkich starań, żeby cały cykl pojawił się pod szyldem naszego Wydawnictwa. Nie traktujcie tego jednak jako żelazne zapewnienie, ale pewną deklarację woli, która ma wyrazić chęć traktowania naszych czytelników z należytą powagą.

I na koniec - "Ars Machina" nie jest związana z żadnym "wielkim" wydawnictwem, ale zapewniam, że będziemy walczyć w pocie czoła do ostatniego czytelnika.

Wkrótce zaproszę wszystkich na naszą witrynę internetową (będzie widniała pod adresem www.arsmachina.pl ), a w międzyczasie zachęcam do znalezienia nas na Facebooku (myślę, że fanpage stanie jeszcze dziś).
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
  
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2011-01-05, 13:21   

Ja z całą pewnością piszę się na "Steampunk" i czekam z niecierpliwością. Wydawnictwu życzę powodzenia ;)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-01-05, 13:49   

"Steampunk" jest ok... tylko, że już czytałem. Jestem natomiast ciekaw, czy wydawnictwo planuje wydawać inne zachodnie antologie, niekoniecznie VanderMeerów?
_________________
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-05, 14:14   

Na polu steampunka rozważaliśmy wydanie antologii "Extraordinary Engines". Przyglądaliśmy się również antologiom SF, aczkolwiek żadnych szczegółów podać nie mogę. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-05, 15:09   

W przyszłości planujecie wydawać książki raczej autorów znanych już z wydanych u nas książek, czy wyszukiwać nowych, znanych co najwyżej z pojedynczych opowiadań? Nie chodzi mi nawet o konkretne nazwiska, przynajmniej na razie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-01-05, 15:16   

Rozważaliście? Z jaką decyzją :)
Jak na razie wychodzi na to, że planujecie wydawać książki, o których - przynajmniej w pewnych kręgach - już znane i zbierające pochlebne opinie, albo też wyczekiwane.
_________________
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-01-05, 15:55   

Odpowiadając na obydwa pytania: chcielibyśmy (przynajmniej początkowo) ciągnąć równolegle dwie serie - steampunk oraz SF. Co się z tego urodzi, zobaczymy. W założeniu naszym celem będzie wyszukiwanie takich tytułów i autorów, którzy sami chcielibyśmy przeczytać, ale nigdy nie pojawili się na polskim rynku. Z drugiej strony musimy mierzyć siły na zamiary, jako że pod bokiem istnieją duże wydawnictwa posiadające ugruntowaną pozycję na rynku (vide MAG) i podobny profil (przynajmniej w pojedynczych seriach).

Nie przeczę, że startowanie z dobrze przyjętymi na zachodzie tytułami jest celowe, choć w przyszłości może się to zmienić. Mamy na oku kilka ciekawych pozycji oraz autorów mniej znanych na polskim rynku, a naszym zdaniem wartych zauważenia. Literatura na szczęście "nie starzeje się" jak np. gry wideo, w związku z czym z dna morza wciąż jeszcze można wyłowić kilka perełek.

EDIT: W kwestii "Extraordinary Engines" nie mogę się wypowiedzieć jednoznacznie. Nie posiadamy tej pozycji na naszej "short liście", aczkolwiek wciąż widnieje na "long liście". Czas pokaże. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-01-05, 18:25   

Planujecie wydawać książki w formie e-booków?
Jest możliwość wydania antologii Engineering Infinity? :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-05, 18:35   

Zwykłe paperbacki! Bez dewiacji e-bookowych i hardcoverowych cegieł...

Na razie plany wyglądają szaleńczo ambitnie. Jednak poczekam z zachwytami do lektury tych książek ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13