FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ars Machina
Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-14, 19:45   

ArsMachina napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Wy zarobić musicie.

Musicie, nie musicie. To nie tak, ze jesli nam sie nie sprzeda w ciagu kilku miesiecy, to bedziemy musieli zdrapywac tynk ze scian do jedzenia. ;) Ciężko pracujemy, żeby nie musieć się z tym projektem nadmiernie spieszyć i móc wyzbyć się pesymistycznych myśli.

A odnośnie pozostałych... Będziemy trąbić o tym, gdzie tylko się da; odwiedzać z naszym sklepikiem konwenty; udzielać się, przekonywać, dyskutować i walczyć do ostatniego czytelnika. Innego wyjścia nie ma. :)


Trzymam kciuki i książki kupię oczywiście. Jak Wam się uda, to my będziemy mieć więcej dobrych książek.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 20:12   

Jak wygląda kwestia z nakładem Waszej debiutanckiej książki, jeśli to nie sekret? Czy będziecie minimalizować ryzyko przez ograniczenie liczby egzemplarzy? Ile mniej więcej musicie sprzedać "Steampunk", żeby nie stracić na tym interesie?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 20:25   

Pełną liczbę nakładu na razie zostawię dla siebie. Minimalna wielkość nakładu została przeze mnie ustalona z agencją, więc to, ile książek wydrukowaliśmy zostało nam niejako narzucone (aczkolwiek pozytywnie wynegocjowane ;) ). A żeby nie stracić na interesie musimy sprzedać jakieś 400 egz. Slownie: czterysta. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 20:33   

Wydaje mi się, że ta liczba jest jak najbardziej realna do osiągnięcia. :-) Pytanie tylko, ile dajecie sobie czasu na jej uzyskanie (lub przekroczenie)? Trzy miesiące od chwili wydania?
Czy w sytuacji, gdy czas oczekiwania nieco się zwiększy, może stanowić to problem?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-14, 20:44   

Planujecie ewentualne dodruki? Macie do tego prawo? Czy to jednorazowe wydanie? Pytam, bo jeśli nakład mały, to szybko stanie się książka rarytasem, a ten co kupi dwa egzemplarze może zrobić niezłą inwestycję.. :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 20:45   

Mysle, ze w sytuacji, w jakiej jestesmy (nowe wydawnictwo, dopiero docieramy do czytelnikow, musimy zyskac zaufanie klientow i udowodnic, ze nie jestesmy "firma krzakiem") moze to potrwac dluzej niz trzy miesiace. A moze krocej. Nie stawiamy sobie deadline'u, po ktorym bedziemy sie zwijac. To byloby niepowazne i nie fair wobec czytelnikow, ktorzy maja nadzieje np. na zobaczenie calej Trylogii Ryfterow. Nasz cel to sprzedac ten naklad w ciagu 4 lat, bo tyle wynosi okres trwania kontraktu. Prawde powiedziawszy jest za wczesnie, zeby dokonywac jakichkolwiek krotkodystansowych, czy dlugodystansowych zalozen. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 20:54   

ASX76 napisał/a:
Czy w sytuacji, gdy czas oczekiwania nieco się zwiększy, może stanowić to problem?

Raczej nie. Jak pisalem juz kilka razy wczesniej, ciezko pracujemy nad tym, zeby nie musiec spieszyc sie z tym projektem. Mowiac oglednie - ciagle jeszcze zarabiamy na zycie, zajmujac sie zleconymi tlumaczeniami i szeregiem mniejszych projektow. Kazdego dnia wkladamy bardzo duzo wysilku, zeby wszystko sie powiodlo.

Tomasz napisał/a:
Planujecie ewentualne dodruki? Macie do tego prawo? Czy to jednorazowe wydanie? Pytam, bo jeśli nakład mały, to szybko stanie się książka rarytasem, a ten co kupi dwa egzemplarze może zrobić niezłą inwestycję.. :mrgreen:

Jeśli nakład zejdzie szybko (choc co znaczy "szybko" jeszcze nie jestem w stanie okreslic :) ), to dodruki beda. Mamy do nich prawo. A kupowanie dwoch egzemplarzy i tak bedzie inwestycja - inwestycja czytelnicza, bo bedzie to oznaczalo, ze Wydawnictwo sprzedalo o jeden egzemplarz wiecej, pozwalajac jego wlascicielom na snucie dalszych planow odnosnie linii wydawniczej. :)

EDIT: Przepraszam za double posta. Nie zdazylem juz skasowac poprzedniego.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 21:20   

Jeśli Waszym celem jest sprzedanie nakładu "Steampunk" w ciągu 4 lat w nakładzie co najmniej 400 egz., to czy podobny parametr tyczy się również "Rozgwiazdy" Wattsa?
Zaraz te dwie pozycje, a co dalej? Można liczyć na II część cyklu Rifters jako trzecią Waszą knigę w stosunkowo niedługim odstępie czasowym, czy po udanym starcie czeka nas jakaś dłuższa (nie)planowana przerwa?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3214
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-02-14, 21:29   

ASXie mieszasz, opłacalność sprzedaży a całość nakładu to dwie różne rzeczy.
_________________
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2011-02-14, 21:29   

We mnie też macie Klienta - tylko Wasza strona Internetowa na razie nie pozwala na złożenie zamówienia - kiedy będzie w 100% sprawna?
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 21:49   

Shadowmage napisał/a:
ASXie mieszasz, opłacalność sprzedaży a całość nakładu to dwie różne rzeczy.


ArsMachina napisał/a:
Nasz cel to sprzedac ten naklad w ciagu 4 lat, bo tyle wynosi okres trwania kontraktu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 22:35   

ASX76 napisał/a:
Jeśli Waszym celem jest sprzedanie nakładu "Steampunk" w ciągu 4 lat w nakładzie co najmniej 400 egz., to czy podobny parametr tyczy się również "Rozgwiazdy" Wattsa?

Shadowmage ma racje. 400 egz. to jest ten prog, kiedy nie wtopimy zadnych swoich pieniedzy. Sprzedanie calego nakladu na przestrzeni tych 4 lat to rzecz nieco odmienna. :)

ASX76 napisał/a:
Zaraz te dwie pozycje, a co dalej? Można liczyć na II część cyklu Rifters jako trzecią Waszą knigę w stosunkowo niedługim odstępie czasowym, czy po udanym starcie czeka nas jakaś dłuższa (nie)planowana przerwa?

A potem bedziemy sie starali przeplatac. Mamy na oku kilka steampunkowych pozycji, mamy tez troche sci-fi (nie tylko Watts). Nawet myslelismy o fantasy. Oczywiscie sporo bedzie zalezec od plynnosci finansowej, ale mamy nadzieje, ze duzych przestojow nie bedzie.

Himura napisał/a:
We mnie też macie Klienta - tylko Wasza strona Internetowa na razie nie pozwala na złożenie zamówienia - kiedy będzie w 100% sprawna?

Niestety mamy dwutygodniowa obsuwe. W normalnych okolicznosciach strona by juz stala. Od jutra (albo jeszcze dzis wieczorem) bedzie mozna zakupic ksiazke w przedsprzedazy, ktora przeprowadzimy przez Allegro dokladnie na takich samych zasadach, jak gdybysmy przeprowadzali ja dzieki swojej stronie. Linka zapodam, gdy tylko bedzie gotowy.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 22:51   

ArsMachina napisał/a:


A potem bedziemy sie starali przeplatac. Mamy na oku kilka steampunkowych pozycji, mamy tez troche sci-fi (nie tylko Watts). Nawet myslelismy o fantasy. (...)



Tytuły? Nazwiska? ;)

Skąd idea z parciem na steampunkowe książki? Nie ukrywam, że mam w stosunku do tej odmiany fantastyki nieco ambiwalentne odczucia i o wiele bardziej pozytywnie zareagowałbym na hard s-f, zwłaszcza pokroju Wattsa... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-14, 23:06   

ASX76 napisał/a:
Tytuły? Nazwiska? ;)

Cicho sza.

ASX76 napisał/a:
Skąd idea z parciem na steampunkowe książki? Nie ukrywam, że mam w stosunku do tej odmiany fantastyki nieco ambiwalentne odczucia i o wiele bardziej pozytywnie zareagowałbym na hard s-f, zwłaszcza pokroju Wattsa... ;)

Wiec ambiwalencje nalezy zamienic na pozytywne odczucia wzgledem podgatunku, siegajac po cos porzadnego - np. antologie przekrojowa. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-02-14, 23:09   

ASX76 napisał/a:
Tytuły? Nazwiska? ;)

Kontakty? Adresy?
Prokurator? Przyszły wydawca? :-/
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-14, 23:25   

Kupuję jak tylko się pojawi 8)
Mam nadzieję, że moje drobne wsparcie pomoże, a ja będę mógł przeczytać coś nowego bo Steampunku jeszcze nie tykałem. Oprócz tego podoba mi się wasza walka o tanią książkę, sam jestem szczerym wrogiem empiku i ich polityki.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-02-14, 23:49   

ArsMachina napisał/a:

Wiec ambiwalencje nalezy zamienic na pozytywne odczucia wzgledem podgatunku, siegajac po cos porzadnego - np. antologie przekrojowa. :)


Popracuje nad tą kwestią. ;) Nie wiem jak będzie ze "Steampunk", ale "Rozgwiazdy" zamierzam kupić od razu dwie, tym bardziej, że cena niezwykle kusząca. :-)

Szkoda, że nie udało się wydusić z Pana choć jednego nazwiska/tytułu z planów. ;)


AdamB -> Sądzisz, że inni wydawcy tylko czatują na tym forum, żeby dowiedzieć się co chce/planuje wydać ArsMachina, a gdy to nastąpi błyskawicznie podkupić prawa? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
DBS G. Szulc

Posty: 2
Wysłany: 2011-02-15, 00:09   

ASX76 napisał/a:
AdamB -> Sądzisz, że inni wydawcy tylko czatują na tym forum, żeby dowiedzieć się co chce/planuje wydać ArsMachina, a gdy to nastąpi błyskawicznie podkupić prawa? ;)


Raczej z życzliwym zainteresowaniem obserwują dyskusję, życząc nowemu graczowi jak najlepiej ;)
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-15, 00:43   

Zgodnie z obietnicą startujemy ze sprzedażą przedpremierową. Kanałem dystrybucyjnym jednorazowo będzie w tym przypadku Allegro. Koszt książki to 29,90 PLN. Można przy tym skorzystać z darmowej wysyłki. Warto się pospieszyć, bo cena ta będzie obowiązywać jedynie przez tydzień (cena normalna: 31,90 zł)!

Link do książki: http://allegro.pl/antolog...1462882907.html
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23163
Wysłany: 2011-02-15, 07:46   

Nie mam konta na Allegro, więc poczekam na premierę na stronie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-02-15, 08:36   

I po ptokach... kupione ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-15, 09:55   

ArsMachina napisał/a:
Link do książki: http://allegro.pl/antolog...1462882907.html

Zakupu dokonałem
ArsMachina, Z tego co widzę macie jakies bardzo małe koszty.Przyznam że mnie to dziwi ale wcale a wcale nie martwi. Mogę się domyśleć, że to lekko hobbistyczne wydawnictwo i jego parcownicy z czego innego się utrzymują. Ale to tylko taka hipoteza mała ;)
Powodzenia
 
 
Shadowmage 


Posty: 3214
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-02-15, 10:03   

To raczej nie ma czego się domyślać Toudi, skoro było to już powiedziane:)
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-15, 10:06   

Shadowmage napisał/a:
To raczej nie ma czego się domyślać Toudi, skoro było to już powiedziane:)

No nie przeczytałem.
To jednak oznacza że eksperyment z taką formą sprzedarzy nie będzie w pełni miarodajny bo nie daje warunków dla klasycznego wydawnictwa
 
 
Shadowmage 


Posty: 3214
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-02-15, 10:08   

Jeśli okaże się sukcesem, to nie będą musieli robić dodatkowych fuch. Wtedy już miarodajne już będzie.
_________________
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-02-15, 10:17   

Shadowmage napisał/a:
To raczej nie ma czego się domyślać Toudi, skoro było to już powiedziane:)


Toudisław napisał/a:
To jednak oznacza że eksperyment z taką formą sprzedarzy nie będzie w pełni miarodajny bo nie daje warunków dla klasycznego wydawnictwa


Wrooooooc. Zle sie zrozumielismy. "Ars Machina" nie jest wydawnictwem hobbystycznym. Docelowo planujemy utrzymywac sie z wydawanych przez nas ksiazek. Na razie pracujemy duzo, zeby moc rozkrecic interes, dotrzec do ludzi i przekonac ich, ze mozna tanio wydawac fajne ksiazki.

A co do niskich kosztow... Coz, nam sie to oplaca. Moze da to do myslenia komus, jak gleboko siega do kieszeni czytelnikow machina hurtowniczo-dystrybucyjna. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2011-02-15, 10:36   

Podoba mi sie takie podejście :) Choć to nie jest typ literatury za którym przepadam, będę wam bardzo mocno kibicować. Chociaż może kiedyś ;)
ArsMachina napisał/a:
A co do niskich kosztow... Coz, nam sie to oplaca. Moze da to do myslenia komus, jak gleboko i niepotrzebnie siega do kieszeni czytelnikow machina hurtowniczo-dystrybucyjna.

To zdanie daje do myślenia i zastanawiam się nad napisaniem pewnej refleksji na blogu ;) (dopiero go rozkręcam ale zapraszam: nie-tylko-polityczny.blogspot. com)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-02-15, 10:40   

Ale to przecież nic nowego. AM co najmniej kilka razy wspominał, że pośrednicy zabierają około połowy ceny okładkowej. Wojtek Sedeńko też na to nieraz narzekał.

e:
A co do nakładu. Na tych fotkach z facebooka widać pewnie z 1.5-2k książek, niby niedużo, ale ok. 2k to standardowy nakład książek Solarisu, przynajmniej tak kiedyś podawał WS.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-15, 10:55   

ArsMachina napisał/a:
, jak gleboko siega do kieszeni czytelnikow machina hurtowniczo-dystrybucyjna. :)
50 %
nic nowego. Ale oni mają swoje koszta też. Problem w tym czy da się dla dużych nakładów robić bez pośredników. Nie wszyscy mają neta i nie wsyscy chcą w nim kupiwać ja np lubie przejżeć książkę przed zakupem
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-02-15, 10:57   

Dlatego będą też w księgarniach, chociaż bez pośredników na pewno będzie to dłużej trwało.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14