FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ars Machina
Autor Wiadomość
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-19, 22:41   

Ł napisał/a:
Mnie, nie dziwota, też. :mrgreen:
Dostałeś tantiemy? :D
_________________
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-10-19, 22:45   

To była społeczna działalność w charakterze apostoła dobrego smaku. :P
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-10-20, 15:07   

Lenie nadal wygląda jak "obrażony lachon". Odwróćcie ją zupełnie, bo ta poza to cliché. :(
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-10-20, 15:40   

Grigori napisał/a:
Lenie nadal wygląda jak "obrażony lachon". Odwróćcie ją zupełnie, bo ta poza to cliché. :(

Tak jak napisałem na blogu, odwracaliśmy ją już zupełnie. Bez rysowania wszystkiego zupełnie od nowa, najlepszy efekt, jaki możemy osiągnąć nazwałbym "średnim".

Poza tym mamy bardzo silne przeświadczenie, że taka ilustracja lepiej przedstawia istotę książki. Stosowanie tego samego zabiegu co w "Rozgwieździe" byłoby trochę chybione. Wraz z rozwojem powieści, ewoluuje również Lenie, co z pewnością wiesz, jeśli miałeś sposobność przeczytać "Maelstrom". Jeśli zaś nie miałeś tej przyjemności, to mam nadzieję, że przekona cię lektura "Wiru". :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2011-10-20, 17:15   

Dajcie spokój tej pani z okładki!!!
I co z tego, że jest atrakcyjna! Ktoś, kto zna Wattsa i tak liczy na to, co "pod" (okładką) :) A jeśli ktoś kupi bo pani mu się skojarzy z okładek paranormali, to cóż... Śmierć Frajerom! A może taki "frajer" kupi, przeczyta, skrzywi się, ale doczyta do końca i mu się spodoba?

Okładka jest spoko, a po "poprawce" zgłoszonej przez Łaka, jest całkiem spoko. Olać "intelektualistów", do diabła. Z nich nigdy nie było żadnego pożytku! :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-10-20, 17:59   

Nowa wersja jest lepsza, ale to raczej tylko zasługa doprowadzenia jej photoshopem do stanu znośnego, a liczyłem na coś więcej. Nadal twierdzę, że to bardziej ilustracja, mniej okładka i nie podoba mi się taki jej charakter. Jednak zostawmy już to, książkę ma się rozumieć kupię, choć z ulgą odłożę ją na półkę okładką od ściany. :P
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-21, 11:58   

A kiedy zacznie się przedsprzedaż na stronie wydawnictwa? Rozumiem, że opcja z darmową wysyłką dalej będzie działać, tak? Bo ja już czekam niecierpliwie. Końcówka roku zapowiada się pod względem literackim arcyciekawie:)
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-10-21, 12:05   

Jakoś w przyszłym tygodniu. Spodziewamy się, że książki dotrą do nas ok. 7-8 listopada, a przedsprzedaż prowadzimy z reguły z ok. 10 dniowym wyprzedzeniem.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-11-01, 09:06   

Pełną parą ruszamy z przedsprzedażą "Wiru". Na naszym blogu znajdziecie wszystkie istotne, związane z tym informacje.
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-11-01, 10:37   

Zamówione. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-11-01, 10:46   

Ha, ja również. :)

Teraz szybkie pytanka:
- co wydacie następne i kiedy?
- kiedy Behemoth i czy zdecydowaliście już czy dzielić go czy nie?
- jeśli zdecydujecie się podzielić i wydać w jakimś odstępie od siebie, to fajnie by było, gdybyście dali taką opcję jak teraz z Rozgwiazdą + Wirem, tylko że na oba Behemoty w przedsprzedaży, żeby zamówić/zapłacić też od razu za ten późniejszy tom.

No, ale teraz to wyczekuje aż mnie Wir wciągnie. :roll:
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-11-01, 11:57   

Grigori napisał/a:
Teraz szybkie pytanka:
- co wydacie następne i kiedy?
- kiedy Behemoth i czy zdecydowaliście już czy dzielić go czy nie?
- jeśli zdecydujecie się podzielić i wydać w jakimś odstępie od siebie, to fajnie by było, gdybyście dali taką opcję jak teraz z Rozgwiazdą + Wirem, tylko że na oba Behemoty w przedsprzedaży, żeby zamówić/zapłacić też od razu za ten późniejszy tom.

1) wciąż trwają rozmowy z zagranicznymi agentami; dwoma pewniakami na pierwsze półrocze 2012 to Behemot i druga księga Virgi. Szczegóły będziemy mogli jednak podać dopiero w okolicach połowy listopada.

2) Tak jak obiecaliśmy wcześniej, decyzję o tym, czy książkę dzielić czy nie podejmiemy wraz z czytelnikami. Temat ten zaczniemy roztrząsać, gdy odeślemy Petera z powrotem do Kanady.

3) Hmm, ciekawa propozycja - warta rozważenia. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-11-25, 18:14   

Myślę, że część z Was to zainteresuje. :)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2011-11-25, 18:22   

Ku mej niechęci zagłosowałem za opcją dwutomową. Skoro obydwa tomy miałyby się ukazać w tym samym terminie a zaoszczedziłoby to wydawnictwu kosztów, to i wilk syty i owca cała :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
GilGalad 
Szperacz


Posty: 394
Wysłany: 2011-11-25, 18:22   

Osobiście jestem za dwoma, więcej pieniędzy... ale za to dłużej będę się cieszył lekturą :) W każdym raczej tak czy siak trza będzie nabyć.
_________________
Ł napisał/a:
Fantastyka jest dziwką Stephesona, a nie Stepheson dziwką fantastyki.


James Joyce napisał/a:
Jest to wiek utrudzonego kurewstwa, po omacku szukającego swego boga.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-11-25, 18:40   

Romulus
Cytat:
Przeciwko dwutomowemu wydaniu przemawia:
- wyższy koszt zakupu dwupaku
- konieczny odstęp pomiędzy kolejnymi woluminami
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2011-11-25, 18:44   

Oł, szit, a nawet jeszcze się nie napiłem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-11-25, 20:08   

A ja zagłosowałem za jednym tomem :)
_________________
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-11-25, 21:26   

Ja za dwoma, małe wydawnictwa jak Ars Machina z mojej strony mają prawo do czerpania więcej kasy, żeby mieć kasę na kolejne sensowne książki. :)
Aha, tylko że ja chcę e-książkę.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ArsMachina 


Posty: 113
Wysłany: 2011-11-25, 22:10   

Jander napisał/a:
Ja za dwoma, małe wydawnictwa jak Ars Machina z mojej strony mają prawo do czerpania więcej kasy, żeby mieć kasę na kolejne sensowne książki. :)
Aha, tylko że ja chcę e-książkę.

E-książki będą wkrótce. Umowy są podpisane, a pliki w konwersji, więc... wkrótce. ;)
_________________
Nakręcamy Wyobraźnię!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-11-25, 22:20   

Jeden gruby, opasły tom poproszę :) Chociaż jak znam siebie, kupię tak czy owak.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-11-25, 22:23   

ArsMachina napisał/a:
E-książki będą wkrótce. Umowy są podpisane, a pliki w konwersji, więc... wkrótce.

Świetnie, czekam. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-11-25, 23:25   

Oj, większość zagłosowała za jednym tomem. Szkoda. :-(
 
 
m.shaska 


Posty: 41
Wysłany: 2011-11-26, 01:00   

Hmm, ja zagłosowałam za dwoma - przemówiły do mnie względy estetyczne, tj. to, jak całość będzie się prezentować razem (podobna objętość wszystkich tomów)... tak, argument o czterech świetnych okładkach też^^
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-11-26, 01:10   

Patrząc na rozkład głosów, może nas uratować jeno boska interwencja ze strony zacnego wydawcy. ;)
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-26, 01:52   

Myślę że kilka innych wydawnictw przyzwyczaiło ludzi do (zazwyczaj słusznego) myślenia, że rozbijanie na tomy = chęć wyciągnięcia więcej $$ z kieszeni czytelników. Stąd przewaga głosów w przeciwnej temu opcji. Ja głosowałem za rozbiciem na 2 części, argument: podobna objętość wszystkich tomów, cztery świetne okładki zamiast trzech mnie w 100% przekonał. "Rozgwiazdy" i "Wiru" nawet jeszcze nie mam, więc nie spieszy mi się jakoś diablo na "Behemota".
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-11-26, 02:05   

Cała nadzieja w tym, że Ars Machina potraktuje sondaż jako istotny "głos większości ludu", lecz bez konieczności jego uwzględnienia jako czynnika decydującego. ;)
Jak nieraz pokazały: historia i współczesność, większość nie zawsze ma rację. :-P
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-11-26, 02:23   

Sammael napisał/a:
Myślę że kilka innych wydawnictw przyzwyczaiło ludzi do (zazwyczaj słusznego) myślenia, że rozbijanie na tomy = chęć wyciągnięcia więcej $$ z kieszeni czytelników.

Ja tam rozumiem rozbijanie na tomy, ale ostatnio wyczerpał mi się limit (Mag Dziedzictwo, Rebis Kroniki Królobójcy).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-11-26, 08:51   

ASX76 napisał/a:
Cała nadzieja w tym, że Ars Machina potraktuje sondaż jako istotny "głos większości ludu", lecz bez konieczności jego uwzględnienia jako czynnika decydującego.

To byłby, z punktu widzenia kreowania wizerunku, strzał w stopę.
Mie tam wsio ryba. Ale zagłosowałem na dwa tomy by poprawić humor ASXowi.
Tak czy inaczej w końcu kupię.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-11-26, 10:00   

Mnie po prostu argumenty za dwoma tomami nie przekonują. Mogę spokojnie poczekać dłużej na całość, grubość książki mi za bardzo nie przeszkadza, a przeżyję z 3 okładkami a nie 4 i nierówną grubością tomów, skoro i tak pewnie w jakimś zakamarku wylądują (nie, że chcę ukryć, tylko miejsca nie mam) :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13