FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brooklyńska Rada Żydów

Czy to prawda, że Żydówki mają w poprzek?
Tak
33%
 33%  [ 5 ]
Nie
13%
 13%  [ 2 ]
Nie sprawdzałem
53%
 53%  [ 8 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-09-29, 23:15   

toto - polecam Apartheid Izraelski, Bena White'a. Autor fascynująco opisał metody stosowane przez Izraelczyków wobec Palestyńczyków - Saice spodoba się, bo opisuje niedolę Palestyńczyków, mnie ciekawiły izraelskie metody podbijania opisane dość dokładnie.
Świetny jest jeden cytat:
"Gdy wybuchła Druga Intifada, koloniści starali się skonfiskować ziemię. Przychodzili nieraz z karabinami maszynowymi. Za którymś razem pokazałem jednemu z nich papiery, dowodzące, że jestem właścicielem tej ziemi, na co odparł, że on ma papiery od Boga" :mrgreen:
Swoją drogą widzę, że temat bardziej dotyczy judaizmu w kontekście politycznym, niż religijnym, więc dział nie ten. Chociaż mi nie przeszkadza, o Islamie też jest politycznie.
Spell - chcesz zagazować 50 tyś. agentów i współpracowników? Polityka to jesteśmy my, tutaj, na tym wysypisku postów.
A i dobrze wiem, że to bezpieczne miejsce to Marks i Engels w Twojej biblioteczce.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2010-09-30, 00:01   

Bliski wschód w ogniu - Chon (chyba o.O mam niewyraźnie zapisane)
współczesny bliski wschód - Lewis
Historia Żydów - Johnson P.
Izrael - Chojnowski A.
Żydzi i Arabowie. historia współczesnego Izraela - D. Bensimon (polecam)
Palestyńczycy... - Bukowskiej (zjadło mi tytuł o.o)

Tyle z notatek ;)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-09-30, 00:46   

toto napisał/a:

Raz spotkałem się ze zdaniem Żyda, które potwierdzałoby to, co pisał Ł. Ortodoksi (nie wiem jaki odłam, czy co tam u nich występuje) studiujący całe życie Torę to około 10% społeczeństwa, drugie 10% to ateiści, reszta jest po środku (przynajmniej tak pamiętam). Z jednej strony te 10% ortodoksów to olbrzymie obciążenie dla państwa, nie pracują, żyją z zasiłków, mają dużo dzieci. Ale z drugiej strony dają właśnie dzieci dla państwa Izrael. Ciekawe ile jest w tym prawdy?

Prawda jest bardziej skomplikowana. Oprócz ortodoksów (notabene oni też pracują poza sobotami :P ) istnieją jeszcze żydzi z kolejnych aliji np. ostatnia olbrzymia imigracja żydów z ZSRR, bardzo często zlaicowanych i w ogóle inaczej myślących (to znaczy po radziecku). Trzymając się proporcji to tak jakby do polski przyjechało kilka milionów polaków z Kazachastanu. A mówimy o samych aszkenazyjczykach stanowiących górne warstwy społeństwa Izraela, a jeszcze sefardyjczycy + to wszystko co przygarnięto z afryki/bliskiego i dalekiego wschodu. No i 1/5 ludnosci Izraela to arabowie, nie tylko zresztą palestyńczycy - podobnie jak ortodoksi zwolnieni z służby wojskowej. Izrael ma arcyskomplikowaną strukturę demograficzną i etniczną, i dla Polaka, który żyje w państwie jednolitym narodowo czasami trudno to ogarnąć.


Co do książek to napewno polecam: "W imię Tory. Żydzi przeciwko syjonizmowi" - historia i krytyka syjonizmu, bo sory bardzo można wykuć się historii Izraela ale się tego w ogóle nie zrozumie jak nie przyswoi sobie pewnych korzeni całego zagadnienia które tkwią w ziemii polskiej, rosyjskiej, węgierskiej.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-30, 09:19   

Ł napisał/a:
rawda jest bardziej skomplikowana. Oprócz ortodoksów (notabene oni też pracują poza sobotami ) istnieją jeszcze żydzi z kolejnych aliji np. ostatnia olbrzymia imigracja żydów z ZSRR, bardzo często zlaicowanych i w ogóle inaczej myślących (to znaczy po radziecku). Trzymając się proporcji to tak jakby do polski przyjechało kilka milionów polaków z Kazachastanu. A mówimy o samych aszkenazyjczykach stanowiących górne warstwy społeństwa Izraela, a jeszcze sefardyjczycy + to wszystko co przygarnięto z afryki/bliskiego i dalekiego wschodu. No i 1/5 ludnosci Izraela to arabowie, nie tylko zresztą palestyńczycy - podobnie jak ortodoksi zwolnieni z służby wojskowej. Izrael ma arcyskomplikowaną strukturę demograficzną i etniczną, i dla Polaka, który żyje w państwie jednolitym narodowo czasami trudno to ogarnąć.

A bierzesz pod uwagę jeszcze ultraortodoksyjnych haredim? To Ci, którzy w sporej części uważają istnienie państwa Izraela za bałwochwalstwo :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-09-30, 10:11   

Biorę.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-30, 12:38   

Co do Żydowskiego nacjonalizmu. Tak wrzuciłem w temat by i Łaku mógł się poślinić trochę ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-09-30, 15:08   

Taka ciekawostka.
Koszerny prąd
Cytat:
"Mamy goja Araba, który sypia tu w każdy szabas" – wyjaśnia Moskovitz, używając żydowskiego określenia dla nie-żydów.

Teraz również sieć energetyczna będzie produkować "koszerny prąd", korzystając z pracy "szabesgojów". "Zautomatyzujemy niektóre procesy, a także zatrudnimy do pracy w szabas 150 nie-żydów" – wyjaśnia Elad Sasi z izraelskiego ministerstwa infrastruktury. Sasi dodaje, że oficjalna produkcja koszernego prądu uratuje niejednemu człowiekowi życie, ponieważ domowe generatory są przyczyną różnych wypadków
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-10-04, 23:43   

http://konflikty.wp.pl/kat,1020351,title,Rabin-zezwala-na-seks-w-ramach-dzialan-sluzbowych,wid,12726305,wiadomosc.html?ticaid=1b00f&_ticrsn=3 napisał/a:
Agentki izraelskiego Mosadu mogą - w ramach działań służbowych - uprawiać seks z wrogiem bez obaw o religijne potępienie. Rabin Ari Szwat orzekł, że taki seks, jeśli służy dobrej sprawie, jest dopuszczalny.

Rabin, którego opinię przedstawił dziennik "Jedijot Achronot", określił warunki, od których spełnienia uzależnił dopuszczalność takiego kontaktu z wrogiem: agentka musi podczas seksu wydobyć od terrorysty ważne informacje, prowadzące do jego ujęcia lub umacniające bezpieczeństwo Izraela.

Lepiej, żeby agentki, wysyłane na takie misje, były niezamężne - wskazał rabin Szwat. Zdając sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, orzekł też, że mężowie agentek, wysłanych na "seksmisję", muszą się z nimi rozwieść, jako że zostali zdradzeni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby taki mąż ponownie ożenił się ze swoją chwilowo byłą żoną.

Rozprawa rabina Szwata, odwołująca się m.in. do Żydówki Estery, która użyła swych wdzięków wobec perskiego króla Kserksesa, by zapobiec pogromowi Żydów, jest zatytułowana "Zakazany seks dla dobra bezpieczeństwa narodowego".
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-10-05, 11:35   

No to z innej mańki
Cytat:
Dla postronnego wielce zaskakujący jest już sam widok na scenie tego brodatego faceta w tradycyjnym chasydzkim stroju, w czarnym kapeluszu, który przy bardziej szalonych wyczynach zdejmuje, zostawiając na głowie skrytą pod nim jarmułkę. Ktoś, kto tak wygląda, kojarzy się przeważnie albo z zamieszkanymi przez ortodoksów żydowskimi dystryktami Brooklynu, albo z jerozolimską Ścianą Płaczu. W potocznym mniemaniu chasyd to ktoś, kto się modli i nie patrzy na kobiety, a tu mamy chasyda, który rapuje z szybkością kałasznikowa i robi stage diving, czyli rzeczone nurkowanie ze sceny nie gorzej od Iggy’ego Popa!
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-10-09, 15:23   

Łaku, z tego co wiem to podczas rekrutacji do służb specjalnych z założenia stawia się na osoby wolne. Łatwiej złamać kogoś kto ma wiele do stracenia.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-09, 23:03   

Mag_Droon napisał/a:
Łaku, z tego co wiem to podczas rekrutacji do służb specjalnych z założenia stawia się na osoby wolne. Łatwiej złamać kogoś kto ma wiele do stracenia.
a ja czytałem, że bierze się wlaśnie osoby "ohajtane" (w stałych związkach), bo są stabilniejsze w tym co robią, bo mają do czego wracać i nie ma obawy, że przekozaczą tak dużej ;)
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-24, 23:40   

http://www.wprost.pl/ar/2...a-sluzyc-Zydom/

Oł jes, bo tylko islam jest radykalny. :mrgreen:
_________________

 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-25, 11:02   

Saika napisał/a:
Oł jes, bo tylko islam jest radykalny.
faktycznie, radykalizm rabina zapewne popchnie go do zdetonowania paru młodych Żydów w wypełnionych gojami autobusach w Paryżu, Londynie, Waszyngtonie czy innym gojowym mieście...
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-25, 11:17   

A wiesz, że by mnie to nie zdziwiło?
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2010-10-25, 11:34   

A jakie to przesłanki sprawią, że nie będziesz tym zdziwiona?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-25, 18:40   

Inaczej.
Może nie będzie to np. Nowy Jork- z racji stosunków politycznych...
Może nie będzie to Paryż.
Ale Palestyna... łatwo umotywować politykę religią.
_________________

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-10-25, 18:46   

Ale po co? Przecież w Izraelu od zabijania Palestyńczyków jest armia i nie potrzeba męczenników. :badgrin:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-25, 19:31   

Partyzantka na pewnym etapie jest skuteczniejsza. ;)
_________________

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-10-25, 19:40   

Saika napisał/a:
Partyzantka na pewnym etapie jest skuteczniejsza. ;)
No jasne, ale akurat państwo Izrael radzi sobie samo, nie potrzebuje nawiedzonych Żydów, którzy będą wysadzali się w Palestynie/Waszyngtonie/Paryżu/Dżakarcie/Moskwie/Teheranie. Mają armię i służby specjalne, które sobie jakoś radzą.

e:
Partyzantka to domena raczej strony słabszej, tutaj Palestyńczyków. Nie są w stanie podjąć otwartej walki, zostają im działania raczej terrorystyczne. Bo niewiele więcej mogą zrobić.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-25, 21:40   

No fakt, nikt się z amerykańskimi (zwłaszcza) czołgami do Izraela nie pakuje...
W przeciwieństwie do Iraku, Afganistanu...
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-10-25, 22:17   

Saika napisał/a:
No fakt, nikt się z amerykańskimi (zwłaszcza) czołgami do Izraela nie pakuje...

A dziwisz się? :-P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-10-25, 22:37   

MrSpellu napisał/a:
A dziwisz się? :-P
Też bym się nie rył do kraju uzbrojonego w atomówki i z na tyle porypanymi władzami, żeby ich użyć...
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-26, 17:35   

Żeby w polityce tylko o atomówki chodziło... :roll:
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-10-26, 19:58   

Saika, w Polityce międzynarodowej posiadanie atomówki JEST argumentem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-10-26, 20:19   

Jednej? Japończycy skapitulowali, bo byli przekonani, że Amerykanie mają więcej niż 2 atomówki. Mylili się.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-10-26, 20:36   

Ja słyszałem gdzieś w tv (chyba na National Geographic), ale to już dawno było, więc jak przez mgłę, że Japonia skapitulowała zanim posłano bomby atomowe. (A przynajmniej drugą - no właśnie, nie pamiętam już).
Tyle, że uczynili to w bardzo oficjalnej odmianie języka, której amerykanie nie zrozumieli, dla tego walki trwały dalej.

Moja wiedza na ten temat jest jednak szczątkowa (czytajcie - szkolna), więc mnie nie zjedzcie, jeśli to nie prawda :-P
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-26, 20:55   

Atomówka to argument-si.
Atomówka to czasem cel (w sensie jej posiadanie)-si.
Ale atomówka to nie JEDYNY cel jaki się ma w polityce.
I nie jest to powód, dla którego Izraelczycy nie robią zamachów w USA.
_________________

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-10-26, 21:01   

Saika napisał/a:
I nie jest to powód, dla którego Izraelczycy nie robią zamachów w USA.
Saika, brak mi słów.
e:
//facepalm
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-10-26, 21:15   

Toto zerknij wyżej, bo mnie się tłumaczyć nie chce...
_________________

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-10-26, 21:25   

Patrzę i nie wiem: śmiać się czy płakać.

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że mógłbym odczytywać to na dwa sposoby, nie widzę logicznego związku z poprzednimi wypowiedziami. A już na pewno nie z rzeczywistością.
Cytat:

"Atomówki posiadane przez USA, to nie jedyny powód dlaczego Izraelczycy nie robią zamachów w tym kraju."

lub

"Atomówki posiadane przez Izrael, to nie jedyny powód dlaczego Izraelczycy nie robią zamachów w USA."


Chyba, że chodziło ci o coś zupełnie innego. Wtedy najpierw wytłumacz.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15