FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lekarze z "światopoglądem"
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2011-05-27, 14:24   

Jedno nie wyklucza drugiego :)

Nie mam problemu z lekarzami, którzy odmawiają wykonania aborcji z uwagi na swój światopogląd. Spoko. Rozumiem to i szanuję. Ale ustawa ich do tego nie zmusza. Jeśli sami nie chcą/nie mogą powinni wskazać takiego, który może. Bo inaczej łamią prawo. A odmowa wykonania badań bo mogą być podstawą do ubiegania się o lelgalną aborcję - gdyby taki przypadek miał miejsce - powinna prowadzić nawet do pozbawienia prawa wykonywania zawodu. Ten ginekolog ewidentnie powinien być usunięty z zawodu. Bo tu już "działa" tylko i wyłącznie ideologia a nie rozum. Tępić, tępić i jeszcze raz tępić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-05-27, 14:49   

Inna rzecz, że to co jej zasądzono w polsce to marne grosze w porównaniu jak niepomiernie wzrosły (na lata) jej wydatki.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ihan 


Posty: 166
Wysłany: 2011-05-27, 20:39   

Romulus napisał/a:
Zgadzam się. Jeśli są tacy świętoszkowaci, że aż posuwają się do czegoś takiego, żeby nie dopuścić do aborcji (jeśli rzeczywiście ją bez uzasadnienia przetrzymali) - to powinni płacić.


Nie, nie powinni płacić. Bo w żaden sposób nie dotknie tych konkretnych lekarzy, a gdyby nawet z powództwa cywilnego mieli zapłacić, to pewnie znalazłaby się jakaś fundacja świętoszkowata, która by im dała kasę. Powinni mieć obowiązek pomocy w opiece nad dzieckiem. Siedzenia w nocy, spędzania czasu w szpitalach przy łóżku, zajęcia się gdy rodzic chce np. wyjść na zakupy, do pracy, albo pospacerować sobie dla własnego zdrowia psychicznego. Doświadczenia bezradności, wykluczenia z grona znajomych. Kasa tego nie załatwia.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-05-27, 20:48   

Ale mnóstwo kasy jest w stanie temu zaradzić.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-06-03, 19:53   

Uderzyło mnie ostatnio, że zawsze jak ginekolog pyta czy planuję dzieci, a ja mówię 'nie' to oni mówią 'aha, jeszcze nie'. Chyba następnym razem przycisnę, bo może mnie omija jakaś inna metoda leczenia czy coś. Ciekawe kiedy się zrobię wystarczająca za stara żeby przestali pytać.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-06-04, 18:41   

martva napisał/a:
Uderzyło mnie ostatnio, że zawsze jak ginekolog pyta czy planuję dzieci, a ja mówię 'nie' to oni mówią 'aha, jeszcze nie'.

Może zacznij odpowiadać "nie zamierzam posiadać"?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-10-14, 10:48   

Kurdeż, znów sumienie uwiera, tym razem farmaceutów - mogli się nad tym zastanowić na studiach, zmienić branżę i sprzedawać kosmetyki :evil:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-10-14, 11:03   

martva napisał/a:
zmienić branżę i sprzedawać kosmetyki

Robione z ludzkich płodów. :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
stian
Nałogowiec


Posty: 465
Wysłany: 2011-10-14, 18:19   

a jak odnosicie do klauzuli sumienia u farmaceutów? Nie ukrywam, ze nie mam sprecyzowanego pogladu, ale pod katem prawnym ta klauzula bylaby analogiczna do tych obowiazujacych lekarzy?
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-14, 19:29   

Ja mam sprecyzowany: każda taka apteka powinna być oklejona wielkimi bilbordami, że tu nie kupi się hormonalnej antykoncepcji, środków wczesnoporonnych, prezerwatyw, gruszek do lewatywy, itp.
Ciekaw jestem jakby im wtedy wzrosła rentowność.

e:
Oraz obowiązkowo duża, czytelna informacja gdzie te (dopuszczone przez państwo) farmaceutyki kupić można.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-10-14, 20:23   

Problem by się pojawił gdyby sumienie nie gryzło właściciela apteki, tylko sprzedawcę. Dzieło szatana jest na składzie, ale on go nie sprzeda bo mu światopogląd nie pozwala. I co wtedy?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2011-10-14, 20:49   

Sprawa jest dość kuriozalna. Do tego stopnia, że po prostu nie mieści mi się w głowie. Jeśli jakieś głęboko katolickie serce farmaceuty X lub Y cierpi, to niech zwyczajnie zmieni zawód.

"(...)spór o klazulę sumienia w tej kwestii już raz został rozstrzygnięty. - W takiej sprawie dwójka aptekarzy z Francji złożyła skargę do Trybunału Praw Człowieka. Powołując się na artykuł dziewiąty, mówiący o wolności wyznania i sumienia. Tłumaczyli, że zmuszanie ich do sprzedaży leków antykoncepcyjnych jest właśnie pogwałceniem ich wolności sumienia - mówi Kotiuk.

Trybunał w 2001 roku skargę odrzucił, uznając ją za bezzasadną. Jako uzasadnienie powołał się na fakt, że skoro środki antykoncepcyjne są legalne i dostępne tylko w aptekach, to aptekarze nie mogą odmówić ich sprzedaży."

źródło: http://wiadomosci.gazeta....__Hartman_.html
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
ihan 


Posty: 166
Wysłany: 2011-10-14, 21:24   

Leki w skrócie nazywane hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi nie służą wyłącznie do antykoncepcji. Ergo, aptekarz powołując się na klauzulę sumienia dowodzi tylko, że jest niedouczony. Czyli, w sumie, nie może wykonywać swojego zawodu.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-10-14, 22:22   

ihan, skąd wiedziałaś o czym myślę? ;)
Antykoncepcji nie potrzebuję, hormonalne leki antykoncepcyjne przyswajam z innych powodów. I wyobraziłam sobie sytuację, w której podaję receptę na legalną substancję wydaną przez lekarza, z pieczątką i podpisem, a potem muszę tłumaczyć panu/pani z sumieniem - oraz, przy okazji, wszystkim ludziom stojącym w kolejce za mną - że nie chcę mordować życia poczętego, tylko jestem chora, tu mam diagnozę, tu mam zaświadczenie od lekarza dodatkowo poza receptą że muszę i że to jest leczenie a nie antykoncepcja... Brrr.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-10-15, 11:59   

martva napisał/a:
I co wtedy?

Wtedy wyciągasz telefon i grzecznie się pytasz czy masz dzwonić na Policję, bo sprzedawca odmawia Ci sprzedaży leku, mimo posiadania przez Ciebie ważnej recepty. Za to są mandaty.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ihan 


Posty: 166
Wysłany: 2011-10-15, 12:31   

A na podstawie jakiego przepisu policja mogłaby dać mandat?

IMVHO, każdy może sobie mieć jakieś przekonania. I, mogę zrozumieć farmaceutę nie chcącego sprzedawać środków hormonalnych w ogóle (z zaznaczeniem niedouczenia, o którym pisałam wyżej) - wówczas przed wejściem do apteki powinna być informacja, że danego typu leków nie sprzedajemy, najbliższa handlująca nimi apteka jest tam i tam. I OK, jako klient mogę zdecydować czy w ogóle korzystam z takiej apteki, nawet nie kupując tego leku, mogę nie chcieć na przykład zostawiać u nich swoich pieniędzy. Natomiast farmaceuta nie ma prawa komentować leków jakie kupujesz, i w takiej sytuacji gdyby się zdarzyła, martvo, nie powinnaś, ani nikt inny, nigdy-przenigdy tłumaczyć się. Jest chyba jakaś izba zawodowa, i tego typu przypadki powinny być do jakiegoś organu farmaceutycznego zgłaszane. Tak samo jak odmowa poinformowania pacjentki o możliwym leczeniu, bo jest w wieku rozrodczym.

edit: choć, po zastanowieniu, dziwią mnie farmaceuci mający opory przed hormonami, a jednocześnie spokojnie sprzedający środki na odchudzanie czy antybiotyki. Działanie przeciwko zdrowiu i życiu, przy nieprawidłowo, a nagminnie stosowanych, równie spore.
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-15, 12:54   

martva napisał/a:
I wyobraziłam sobie sytuację, w której podaję receptę na legalną substancję wydaną przez lekarza, z pieczątką i podpisem, a potem muszę tłumaczyć panu/pani z sumieniem - oraz, przy okazji, wszystkim ludziom stojącym w kolejce za mną - że nie chcę mordować życia poczętego,

A nawet jakbyś chciała, to gówno to kogokolwiek oprócz Ciebie powinno interesować. Jak masz receptę, to psim obowiązkiem farmaceuty jest sprzedaż przepisanego na nim leku. Od decyzji czy dany lek podać, czy też nie, jest lekarz, a nie aptekarz.

stian napisał/a:
a jak odnosicie do klauzuli sumienia u farmaceutów?

Jestem za odebraniem prawa do wykonywania zawodu tym farmaceutom, którzy za istnieniem takiej klauzuli optują.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-10-15, 14:15   

ihan napisał/a:
A na podstawie jakiego przepisu policja mogłaby dać mandat?

Zagalopowałem się.
Straszysz Rzecznikiem Praw Konsumenta.

Na podstawie przepisu, który mówi że sprzedawca nie może odmówić wydania konsumentowi oferowanego do sprzedaży towaru po złożeniu przez konsumenta woli jego zakupu. W wypadku apteki jest chyba tak, że farmaceuta nie może podważyć ważnej recepty lekarskiej.

Tak czy inaczej, psim obowiązkiem farmaceuty jest wydanie leku (o ile go posiada).
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2011-10-15, 14:36   

ihan napisał/a:
edit: choć, po zastanowieniu, dziwią mnie farmaceuci mający opory przed hormonami, a jednocześnie spokojnie sprzedający środki na odchudzanie czy antybiotyki. Działanie przeciwko zdrowiu i życiu, przy nieprawidłowo, a nagminnie stosowanych, równie spore.

Ale to jest działanie przeciwko zdrowiu i życiu poczętemu, a nawet już, o zgrozo, narodzonemu, a takie już mało kogo ze środowisk prolajferskich obchodzi.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
ihan 


Posty: 166
Wysłany: 2011-10-15, 14:37   

edit: to do Mistera Spella
No to nie będą go posiadać na składzie i nic nie zrobisz.

Procella, sorki, ale to poczęte, musi być gdzieś przechowywane, więc sprzedawanie środków odchudzających kobietom w wieku rozrodczym, pośrednio może poczętym zagrozić.

Jeśli dany lek jest dopuszczony w Polsce do obrotu, to ma być dostępny, jeśli państwo polskie dopuszcza lekarzy i farmaceutów z sumieniem wybiórczym, jego problem jak taką dostępność zapewni. Zmuszenie farmaceuty do określenia z góry swoich poglądów (duży szyld przed wejściem), cóż, wtedy rynek by mógł zweryfikować, czy takiej osobie ufa. Akcja uświadamiająca, że nie wszystko się kręci wokół prokreacji, a środki hormonalne ratują zdrowie i życie, i o dziwo, mogą być stosowane by leczyć niepłodność lub problemy z płodnością, więc farmaceuta odmawiający ich sprzedaży pośrednio przyczynia się do niższego przyrostu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-10-15, 15:40   

ihan napisał/a:
No to nie będą go posiadać na składzie i nic nie zrobisz.

Gdy żona z wojaży powróci to podpytam, ale jestem (prawie) pewien, że w tym wypadku istnieje jakiś środek "przymusu".
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-15, 20:43   

A nie jest tak, że pewne leki apteka musi mieć na stanie?
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2011-10-15, 20:52   

ihan napisał/a:
edit: choć, po zastanowieniu, dziwią mnie farmaceuci mający opory przed hormonami, a jednocześnie spokojnie sprzedający środki na odchudzanie czy antybiotyki. Działanie przeciwko zdrowiu i życiu, przy nieprawidłowo, a nagminnie stosowanych, równie spore.

można jeszcze dorzucić środki nasenne, a może ktoś chce się zabić? pośrednio kobieta zabije życie poczęte w sobie jeśli samobójstwo...
takie gadanie nie przejdzie, każdy rozsądny powie że skoro im to przeszkadza to niech zmienią zawód i sprzedają w... żabce... chociaż nie, tam jest alkohol, który niszczy zycie i rodzi patologie :roll:

a tak na prawdę, aptekarz powie, że takiego leku po prostu nie ma. a tego już się nie sprawdzi.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-10-15, 20:57   

Tanit napisał/a:
takie gadanie nie przejdzie, każdy rozsądny powie że skoro im to przeszkadza to niech zmienią zawód i sprzedają w... żabce... chociaż nie, tam jest alkohol, który niszczy zycie i rodzi patologie

Ot co, odmówią sprzedaży papierosów i alkoholu kobiecie w ciąży.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2011-10-15, 21:03   

Jander napisał/a:
Tanit napisał/a:
takie gadanie nie przejdzie, każdy rozsądny powie że skoro im to przeszkadza to niech zmienią zawód i sprzedają w... żabce... chociaż nie, tam jest alkohol, który niszczy zycie i rodzi patologie

Ot co, odmówią sprzedaży papierosów i alkoholu kobiecie w ciąży.

o ile już widać, że jest w ciąży...
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-10-15, 21:47   

Tanit napisał/a:
a tak na prawdę, aptekarz powie, że takiego leku po prostu nie ma. a tego już się nie sprawdzi.


Myślisz że Sumienie pozwoli mu skłamać?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2011-10-15, 22:33   

martva napisał/a:
Myślisz że Sumienie pozwoli mu skłamać?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10467321,Aptekarze_zadaja_klauzuli_sumienia___nie_chca_sprzedawac.html
taki artykulik wrzuciłam na FB
a to na samym końcu:
Cytat:
Jeden z wrocławskich aptekarzy (prosi o anonimowość) nie kryje, że spotkał się z sytuacją, gdy koleżanki farmaceutki odmówiły sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych. - W takiej sytuacji aptekarz po prostu mówi, że tego leku nie ma. Pacjentce zazwyczaj się spieszy, idzie do apteki oddalonej o kilka metrów i po sprawie.


więc tak, tak myślę. Tacy są... tacy ludzie...
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2011-10-15, 22:46   

Taj, jak napisał Mag_Droon - odmowie sprzedaży takiego farmaceutyku powinno towarzyszyć wskazanie apteki, gdzie taki środek można kupić. A lekarze, czy farmaceuci, którzy sumieniem chcą "delegalizować" przepisy prawa powinni za to płacić utratą prawa do wykonywania zawodu. Bo najwidoczniej nie nadają się do jego wykonywania. Tak jak z odmową wykonania dozwolonej prawem aborcji. Taka klauzula sumienia już istnieje w ustawie o zawodzie lekarza. Wystarczy ją rozciągnąć na farmaceutów. Ani oni ani lekarze nie mają prawa decydować za pacjentów, co będzie dla nich lepsze, bo nikt im takiego prawa nie przyznał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Lev 
Wkurwiajka


Posty: 195
Skąd: WWA
Wysłany: 2011-10-18, 00:06   

Ja słyszałam sprzeczne opinie prawników co do tego zjawiska. Ostatnio w radio pani prawnik zajmująca się właśnie tego typu sprawami mówiła, że poza aborcją i eutanazją nie ma miejsca na klauzulę sumienia.

A z kolei Wanda Nowicka wyszła z pomysłem aby były dostępne listy lekarzy, którzy odmawiają przepisywania tabletek.
Pan ginekolog z PiS-u (ciarki mnie przeszły) Bolesław Piecha uważa, że "To są sprawy chronione prawem dotyczącym ochrony danych osobowych".
Bardzo mnie to ucieszyło.

A naprawdę ucieszyła mnie strona wpadka.pl (na fb 'nie pękaj'- bardzo ładnie), która posiada wyszukiwarkę lekarzy i aptek oferujących antykoncepcję 'po' (nie jestem pewna czy nie całodobowo, przynajmniej część).
_________________
And swear
No where
Lives a woman true, and fair
 
 
sonia
kawoholik na odwyku


Posty: 57
Skąd: z Azji
Wysłany: 2011-12-24, 12:27   

Temat rozeźla mnie nieodmiennie od ładnych paru lat. Aż dziwne że z ciśnieniem jeszcze wszystko ok :mrgreen:

Tzw "światopogląd" lekarzy i farmaceutów prowadzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy chorą kobietę zmusza się do donoszenia ciąży zagrażającej jej zdrowiu, ba - nawet życiu. Tak było w przypadku dziewczyny, której nie leczono na bodaj wrzody żołądka w jakimś zaawansowanym stadium, a która usłyszała od lekarza, że "za dużo zajmuje się swoim tyłkiem a za mało ciążą", czy znanej wszystkim pani Tysiąc. W pierwszym przypadku śmierć, w drugim - kalectwo. Że nie wspomnę o farmaceutach pro life, bo to już mi się w głowie nie mieści :-?

Lekarz mógłby mieć prawo do odmowy wykonania aborcji, czy przepisania Escapelle, gdyby rzeczywiście egzekwowano odeń wskazanie konkretnej osoby, która zrobi to teraz - zaraz. Osoby, nie instytucji. Bo obecnie lekarz musi teoretycznie wskazać szpital który ma aborcji dokonać. I co jeśli w tym wskazanym szpitalu nie znajdzie się ani jeden lekarz bez "światopoglądu"? Tak było w przypadku pani Tysiąc, zaliczyła w ten sposób kilka(naście?) szpitali, wszędzie sami święci.

Tak więc w obecnej formie klauzulom sumienia niet. A jeśli farmaceuta tak bardzo jest za życiem, niech otworzy katolicką aptekę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13