FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lekarze z "światopoglądem"
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-05-28, 23:26   

utrivv napisał/a:
Wielu lekarzy przepisuje homeopatie więc także łamie te prawo

Właściwie to jakie prawo zabrania przepisywania pacjentom leków homeopatycznych?
utrivv napisał/a:
bez światopoglądu lekarze odmawiają zabiegów (bo kasa się kończy, bo koniec roku, bo ordynator zabronił)

Kasa to jakiś powód, a nie umrę "BO BÓG TAK CHCIAŁ". Jeśli lekarz ma się smażyć w piekle za wykonywanie swojego zawodu to niech wini swojego Boga.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 07:05   

Jander napisał/a:
utrivv napisał/a:
Wielu lekarzy przepisuje homeopatie więc także łamie te prawo

Właściwie to jakie prawo zabrania przepisywania pacjentom leków homeopatycznych?

Odnoszę się do artykułu:
Cytat:
Zgodnie z Przyrzeczeniem Lekarskim lekarz ma też obowiązek "stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mu się wynaleźć i udoskonalić".

Jander napisał/a:

utrivv napisał/a:
bez światopoglądu lekarze odmawiają zabiegów (bo kasa się kończy, bo koniec roku, bo ordynator zabronił)

Kasa to jakiś powód, a nie umrę "BO BÓG TAK CHCIAŁ". Jeśli lekarz ma się smażyć w piekle za wykonywanie swojego zawodu to niech wini swojego Boga.

Skoro to nie odmowa leczenia oburza autora artykułu to co? Światopogląd?
Nie wierzę w światopogląd lekarzy - a już na pewno nie trzech tysięcy.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 07:10   

W kontekście całej tej rozmowy kompletnie nie rozumiem tego zdania:

utrivv napisał/a:
Nie wierzę w światopogląd lekarzy - a już na pewno nie trzech tysięcy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2014-05-29, 07:14   

Nie wierzysz w istnienie lekarza mówiącego: "Sorry, droga pani, nie zrobię pani aborcji i skoro panią zgwałcono, to musi pani urodzić, bo dziecko to Wielki Cud Boży i owoc współpracy z Bogiem. I nie, nie podam pani, gdzie mieści się gabinet lekarza, który takie zabiegi wykonuje. Bo mi mój światopogląd nie pozwala"? To nie jest kwestia wiary, w sumie. To fakty.

Oczywiście, nie ma co demonizować tej deklaracji. Zgwałcona kobieta, albo po prostu kobieta, która chce usunąć ciążę już dziś bez problemu może wsiąść w samochód i całkiem legalnie, tuż za polską granicą z Niemcami, może usunąć ciążę i to po cenach konkurencyjnych z polskimi. A kobieta, której nie stać na wyjazd do Niemiec - cóż, ma przerąbane w naszym pięknym katolickim kraju.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 07:22   

Już pal licho takie skrajne przypadki jak gwałt, nagminne jest odmawianie wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne nie z powodów medycznych (do których nie mam zastrzeżeń), tylko dlatego właśnie, że katolicka wiara tego zabrania. A jak już zdobędziesz receptę, to jest spora szansa, że pan aptekarz też Ci nie wyda leku z recepty, bo bozia się wkurzy i mu piorunem sfajczy geszeft --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 07:44   

Romulus napisał/a:
Nie wierzysz w istnienie lekarza mówiącego: "Sorry, droga pani, nie zrobię pani aborcji i skoro panią zgwałcono, to musi pani urodzić, bo dziecko to Wielki Cud Boży i owoc współpracy z Bogiem. I nie, nie podam pani, gdzie mieści się gabinet lekarza, który takie zabiegi wykonuje. Bo mi mój światopogląd nie pozwala"?

Dokładnie tak, nie wierzę. Taki katolik idzie na studia medyczne, potem specjalizacje, praktyka, pierwsza umowa i nagle po 30 latach budzi się i mówi O matko! Czuje straszne powołanie by szerzyć cnoty wszelakie, wiarę krzesać, złych i gnuśnych do Boga prowadzić? Wsiada do swojego ferrari i gna w te pędy podpisać deklarację a sąsiad na ulicy traci dom za długi, lewe zwolnienia wyciągają kasę od państwa, syn ubogiego kuzyna nie może podjąć studiów bo musi pracować?

Raczej wierze w lekarza który kombinuje jak mogę dzisiaj jeszcze więcej kasiory wyciągnąć? Najważniejsze to rozgłos, zrobię coś kontrowersyjnego a ludzie na ulicy będą mi się kłaniać.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 09:05   

I co, wszyscy jak jeden mąż zaczęli stosować agresywny marketing? Ja bym to raczej interpretował w ten sposób, że Ci lekarze mieli światopogląd od zawsze, tylko ostatnio zrobił się on bardziej medialny.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-05-29, 09:16   

MrSpellu napisał/a:
Już pal licho takie skrajne przypadki jak gwałt, nagminne jest odmawianie wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne nie z powodów medycznych (do których nie mam zastrzeżeń), tylko dlatego właśnie, że katolicka wiara tego zabrania. A jak już zdobędziesz receptę, to jest spora szansa, że pan aptekarz też Ci nie wyda leku z recepty, bo bozia się wkurzy i mu piorunem sfajczy geszeft
W życiu nie spotkałam gina, który by mi recepty na tabletki nie dał, ani innego lekarza, który by marudził na wieść, iż takowe biorę. Nie spotkałam się też z przykrościami w aptekach poza "skończyły się, będą jutro". Zaryzykowałabym stwierdzenie, że świrnięci lekarze i farmaceuci są jednak w mniejszości, tyle że radykalne głosy słychać bardziej niż wyważone.
No i jeśli jedyną aptekę w promieniu 20 km prowadzi akurat słuchaczka radia z ryjem to fakt, że jest to bardzo upierdliwe i nawet pojedyncze przypadki nie powinny mieć miejsca. Ale nie posuwałabym się aż do uznania tego za nagminne.

Bardzo mnie cieszy opublikowana dumnie w internetach lista lekarzy i farmaceutów ze światopoglądem. Można przeczytać i wiedzieć, do kogo nie iść. Pociągnęłabym to dalej - powinni też umieścić tabliczkę przy wejściu, typu "Ta apteka uszanuje Twoje chrześcijańskie wartości", "Leczę jak Pan Bóg przykazał", żeby ktoś bez dostępu do tej listy mógł w porę obrócić się na pięcie.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 09:32   

Luinloth napisał/a:

Bardzo mnie cieszy opublikowana dumnie w internetach lista lekarzy i farmaceutów ze światopoglądem. Można przeczytać i wiedzieć, do kogo nie iść.
Zazdroszczę, kiedy ja umawiam się do specjalisty wybieram pierwszy wolny termin.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 09:33   

Cytat:
No i jeśli jedyną aptekę w promieniu 20 km prowadzi akurat słuchaczka radia z ryjem to fakt, że jest to bardzo upierdliwe i nawet pojedyncze przypadki nie powinny mieć miejsca. Ale nie posuwałabym się aż do uznania tego za nagminne.


Może to jest kwestia miejsca zamieszkania? Kraków i Pszczyna - nagminne. Wierz mi.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 09:44   

No dobra, znowu wychodzi mój cynizm ale w jednym się zgadzamy - nie o światopogląd chodzi ale o medialne zaistnienie.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-05-29, 09:52   

Nie wiem, które miasto mnie tu dziwi bardziej :D.
W Tychach jest normalnie, a Pszczyna jest od nich o rzut beretem. Fakt, jest sporo mniejsza niż Tychy, więc może to jest powód (ale czy lekarze nie obawiają się konkurencji ze względu na odległość?).
Kraków? W Katowicach też nie zauważyłam problemu, a 2,5 raza większy Kraków ma w głowie zabitą dechami dziurę?
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 09:58   

Rozbawiłaś mnie. Tu nie chodzi o wielkość miasta (choć to też ma znaczenie), tylko o świętojebliwość jego mieszkańców i w pewnym sensie ich poglądy polityczne. A także historię miasta, jego specyfikę kulturową. Kraków mentalnie w sporej części jest katolsko-patryjotycznymj zaściankiem. Bez obrazy. Katowice za to są o rzut beretem od Czerwonego Zagłębia //spell I wcale ono nie jest czerwone od miłości Boga //spell
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-05-29, 10:00   

utrivv napisał/a:
Taki katolik idzie na studia medyczne, potem specjalizacje, praktyka, pierwsza umowa i nagle po 30 latach budzi się i mówi O matko! Czuje straszne powołanie by szerzyć cnoty wszelakie, wiarę krzesać, złych i gnuśnych do Boga prowadzić?

A tu nie chodzi po prostu o zebranie w jednym miejscu tych, którzy nie mają ochoty "mordować życia nienarodzonego" etc.? Poczytaj sobie motywację Wandy Półtawskiej do założenia tej listy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 10:19   

Jander napisał/a:
Poczytaj sobie motywację Wandy Półtawskiej do założenia tej listy.

W zalinkowanym artykule (notabene na poziomie gimnazjum, kuriozalne doszukiwanie się na siłę sprzeczności gdy życie pokazuje że jedyne co uniemożliwia wykonywanie zawodu lekarza jest brak studiów medycznych, nawet wyroki sądów w tym nie przeszkadzają) nie znalazłem jej motywacji.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-05-29, 10:23   

Luinloth napisał/a:
W życiu nie spotkałam gina, który by mi recepty na tabletki nie dał, ani innego lekarza, który by marudził na wieść, iż takowe biorę. Nie spotkałam się też z przykrościami w aptekach poza "skończyły się, będą jutro". Zaryzykowałabym stwierdzenie, że świrnięci lekarze i farmaceuci są jednak w mniejszości, tyle że radykalne głosy słychać bardziej niż wyważone.

Moje doświadczenia są dokładnie takie same. I z Białegostoku, i z Wrocławia. Doniesienia medialne uważam za oparte na jednostkowych przypadkach. Dlatego również uznaję, że tacy lekarze są w znakomitej mniejszości.

A co do samej możliwości bycia światopoglądowo określonym, to nie widzę problemu. Byle taki specjalista był z góry naznaczony. W Polsce żyje jakaś grupa wierzących w chrześcijańskie zasady planowania rodziny i będzie szukać takich właśnie lekarzy. Inni mogliby ich omijać szerokim łukiem. Ofc, są pewnie osoby, które by ich zmusiły albo do ideologicznej przemiany, abortowania wbrew przekonaniom, albo do rezygnacji z zawodu. Ja do nich nie należę, ale jeśli takie będzie kiedyś ogólne zapatrywanie narodu, to niech tak będzie. Wystarczy wybrać Palikota.
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-05-29, 10:23   

http://www.niedziela.pl/a...luje-do-lekarzy
ps: nazywanie artykułów, że są na poziomie gimnazjum to poziom gimnazjum
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-29, 10:27   

Jander napisał/a:
http://www.niedziela.pl/artykul/8397/Prof-Poltawska-apeluje-do-lekarzy
ps: nazywanie artykułów, że są na poziomie gimnazjum to poziom gimnazjum

Się wie szefuńciu :freak:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-05-29, 10:28   

dworkin napisał/a:
A co do samej możliwości bycia światopoglądowo określonym, to nie widzę problemu. Byle taki specjalista był z góry naznaczony. W Polsce żyje pewna grupa wierzących w chrześcijańskie zasady naturalnego planowania rodziny i będzie szukać takich właśnie lekarzy. Inni mogliby omijać szerokim łukiem.
No dokładnie o to mi chodziło. Tabliczka na drzwiach "Leczymy po chrześcijańsku" i jeśli interesujesz się naturalnym planowaniem rodziny i alternatywnym poprawianiem płodności to chętnie tam pójdziesz, a jeśli chcesz założyć sobie spiralę albo dostać tabletki "po" to nie musisz marnować czasu i kasy.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-05-29, 11:01   

No, aż alternatywnymi bym ich nie nazwał, bo do in vitro istnieje cała Amazonia medycyny zwalczającej niepłodność. Najpierw trzeba dokładnie zbadać każdy aspekt organizmu i podjąć próbę usunięcia przeszkód/patologii. In vitro to dopiero sam koniec drogi, gdy wszystko inne zawiedzie. Bywa jednak, że niektórzy decydują się na tę metodę niemal od razu.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-05-29, 11:07   

Niemal od razu? "Dzień dobry panie lekarzu, od roku próbuję zajść w ciążę i nie wychodzi, tu jest 40 tysięcy, proszę o in vitro"
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-05-29, 11:09   

dworkin napisał/a:
No, aż alternatywnymi bym ich nie nazwał, bo do in vitro istnieje cała Amazonia medycyny zwalczającej niepłodność. Najpierw trzeba dokładnie zbadać każdy aspekt organizmu i podjąć próbę usunięcia przeszkód/patologii. In vitro to dopiero sam koniec drogi, gdy wszystko inne zawiedzie.
No ta Amazonia jest alternatywą w stosunku do in vitro. I ktoś może chcieć iść do katolickiego gina, żeby się do tych metod przyłożył bardziej, a nie np. od razu proponował in vitro. Albo żeby nie proponował go w ogóle, nawet kiedy inne metody nie mają szansy działać ze względu na jakieś tam poważniejsze dysfunkcje.
Zresztą zjeżdżamy na offtop, bo nie o in vitro chodziło. :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-05-29, 11:10   

Alicja Tysiąc. Coś wam świta?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-05-29, 11:12   

Jander napisał/a:
Niemal od razu? "Dzień dobry panie lekarzu, od roku próbuję zajść w ciążę i nie wychodzi, tu jest 40 tysięcy, proszę o in vitro"

Właściwie to miałem na myśli przykłady spoza Polski, gdzie in vitro nie jest tak zaporowe, a często jest i refundowane. Choć nie sprawdzałem liczb, jestem prawie pewien, że to marginalne przypadki.

Luinloth napisał/a:
No ta Amazonia jest alternatywą w stosunku do in vitro. I ktoś może chcieć iść do katolickiego gina, żeby się do tych metod przyłożył bardziej, a nie np. od razu proponował in vitro.

Istnieje katolicka specjalizacja/certyfikat dla lekarzy leczących bezpłodność - naprotechnologia - określa ona delikwenta jako postępującego zgodnie z katolickim światopoglądem. Lekarza medycyny stosującego metody naukowe, ale wyłącznie te zgodne z Pismem Świętym. Nie wiem, jak jest z ich kompetencjami, ale też słyszałem (może to przesada), że w tych narzuconych przez swój katolicyzm ramach są lepsi niż przeciętni ginekolodzy.

A potem można iść do specjalisty in vitro. Bo naprawdę nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł chcieć poddać się temu zabiegowi inaczej niż w ostateczności.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2014-05-29, 11:51   

Jeśli jesteś lekarzem i powiesisz tabliczkę 'leczę po chrześcijańsku' powinieneś dostać takie same bęcki jak za powieszenie tabliczki 'murzynów nie obsługujemy'. Reszta to pierdolenie kocopołów.

dworkin, dlaczego Twoje wyobrażenie ma mieć jakieś znaczenie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2014-05-29, 12:40   

Fidel-F2 napisał/a:
Jeśli jesteś lekarzem i powiesisz tabliczkę 'leczę po chrześcijańsku' powinieneś dostać takie same bęcki jak za powieszenie tabliczki 'murzynów nie obsługujemy'. Reszta to pierdolenie kocopołów.

Póki co jednak, to tylko Twoje zdanie, które w żaden sposób nie wpływa na otaczającą nas rzeczywistość.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2014-05-29, 12:56   

Fidel-F2 napisał/a:
Jeśli jesteś lekarzem i powiesisz tabliczkę 'leczę po chrześcijańsku' powinieneś dostać takie same bęcki jak za powieszenie tabliczki 'murzynów nie obsługujemy'. Reszta to pierdolenie kocopołów.
To jest inna kwestia. Ja uważam, że wolność słowa, światopoglądu czy czegokolwiek nie zwalnia z konsekwencji. Masz prawo głosić idiotyczne poglądy, a ja mam prawo powiedzieć, że są idiotyczne.
Oni mają prawo wywiesić tabliczkę, a społeczeństwo ma pełne prawo jeździć po nich jak po burej suce.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 13:02   

Ależ kurwełe, taki lekarz nie ma prawa kierować się światopoglądem przy uprawianiu sztuki, tylko medycyną --_- Niech sobie jest katolem w domu, w lecznicy ma być lekarzem. A jak nie, to won do weterynarii lub innej stomatologii --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-05-29, 13:05   

Ale wg. deklaracji ciało człowieka jest nietykalne, więc nie wolno wyrwać zęba.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-05-29, 13:06   

Faktycznie. No to jest jeszcze weterynaria.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13