FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lekarze z "światopoglądem"
Autor Wiadomość
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-12-24, 15:13   

A lekarz katolicką przychodnię... ale wtedy by pewnie splajtowali.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2011-12-24, 16:07   

Pewnie tak, bo bardzo ciekawym jest, jak bardzo sumienie staje się nagle liberalne w prywatnym gabinecie.
Jeśli chodzi o farmaceutów, to raczej nie przejdzie z prostego powodu: kto będąc szefem sklepu chciałby mieć pracownika odmawiającego sprzedania towaru, który leży tuż za nim na półce? Zakładam tutaj, że właściciel apteki rzeczone specyfiki sprowadza i jego sumienie nie ma z tym problemu, bo właściciele nawet teraz nie mają problemu - w końcu nie ma obowiązku sprowadzania wszystkich istniejących leków, więc po prostu klient usłyszy, że produktu nie ma na stanie.
Na szczęście nigdy nie miałam problemu zderzenia się z lekarskim światopoglądem. Raz nawet lekarz tłumacząc mi działanie leku, żebym nie obawiała się interakcji (mam zwyczaj mówienia przy przepisywaniu leków, co innego jeszcze biorę) stwierdził, że czyni żadnych założeń, w jakim celu (czy czysto medycznym, czy wiadomo jakim) biorę ten inny lek i nie interesuje go to, bo w zasadzie nawet nie powinno.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-27, 20:54   

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html - najlepiej zakazać, nie tylko tym ze "światopoglądem" //mur
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-07-28, 15:49   

//pisowcy

Nóż się w kieszeni otwiera. Za każdym razem myślę, że poziom zakłamania w tym kraju osiągnął już chyba apogeum, a on mimo wszystko ciągle rośnie.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-28, 15:50   

No co? Nie pierdolić się po kątach, to tabletki 72po nie będą potrzebne --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-07-28, 16:12   

Zawsze to jakaś konsekwencja. Choć na mój chłopski rozum, takie tabletki to idealne rozwiązanie dla zgwałconych kobiet, żeby nie chrzanić się z aborcją, więc wycofywanie ich jest jakby nie na miejscu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-28, 16:45   

Oj tam, oj tam. Przecież nie od dziś wiadomo, że taka co się szwenda po nocach sama sobie jest winna, no i pewnie prowokuje --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-07-28, 16:53   

Spell napisał/a:
No co? Nie pierdolić się po kątach, to tabletki 72po nie będą potrzebne --_-


Taaa. Zamiast tego słynna szklanka wody. Oczywiście święconej :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-28, 17:30   

I modlitwa. Nie zapominaj o modlitwie --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-28, 17:56   

Zobaczymy jak będziesz się modlił jak "ruletka Watykańska" (albo inna forma antykoncepcji -taka prezerwatywa dla przykładu potrafi pęknąć :P ) zawiedzie --_-
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-28, 17:58   

Wychowam jak swoje :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-07-28, 17:59   

Oj tam, Asu - woda święcona, modlitwa i POST załatwiają sprawę :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2012-07-28, 18:12   

Wrócą jeszcze czasy lewatywy z mydła poprzez pochwę do macicy //mysli
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-28, 18:15   

Podobno też upicie się winem i bardzo gorąca kąpiel pomagają ;-)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-28, 18:17   

Sabetho - Jako że nie wierzę w istnienie siły wyższej, to nie bardzo mam się do kogo/czego modlić. Woda święcona dla mnie niczym nie różni się od zwykłej, a poszczę tylko wtedy gdy muszę :P

Wiem że ścisły i długotrwały post rozwiąże każdy problem już po około 3 tygodniach... ale jakoś zagłodzenie się na śmierć uznaję je za zbyt drastyczny sposób :mrgreen:

adamo0 napisał/a:
Podobno też upicie się winem i bardzo gorąca kąpiel pomagają ;-)

Z podłączoną do prądu suszarką definitywnie --_-
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-07-28, 21:00   

Przykro mi, Asu - nie masz, nie masz dla Ciebie nadzieje w tym kraju, skoro nawet woda święcona nie pomaga...
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-07-28, 21:06   

nie zapominajcie o aspirynie! :badgrin:
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-08-01, 16:10   

http://wiadomosci.gazeta....lokale=warszawa

Jak się okazało, to nie w Nowym Yorku tylko w Moskwie, nie samochody tylko rowery i nie rozdawali a kradli. Poza tym wszsytko jest OK.

Kto mu to pisał... Niestety idealizm nie zawsze ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-22, 23:18   

Ginekolog ze 'światopoglądem' mi się jeszcze nigdy nie trafił (może dlatego, że kobiety uprawiające ten zawód omijam szerokim łukiem, a faceci rzadziej miewają takie odpały), ale czasem mijam apteki z przyklejoną na drzwiach rybką. My goth, zatrudniajmy na dziale mięsnym wegetarian, którzy z przyczyn ideologicznych nie będą sprzedawać mięsa, a w monopolowym zatwardziałych abstynentów z mesjańskim zacięciem --_-
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2014-05-28, 17:00   

Módlmyyyy sięęęęę zamiast się leczyć
http://www.tokfm.pl/Tokfm...chce_lamac.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-05-28, 18:03   

Mam nadzieję, że jeśli taki lekarz odmówi wykonania legalnego zabiegu, to NFZ zerwie z nim kontrakt. A jeśli odmowa wykonania zabiegu będzie skutkowała pogorszeniem zdrowia pacjenta, to lekarz powinien być pociągany do odpowiedzialności karnej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-05-28, 18:04   

Ciekaw jestem, czy lekarz odmawiający pacierz w miejsce przepisywania kuracji będzie wstrzymywał się od inkasowania za takie wizyty geldów //mysli
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2014-05-28, 18:33   

Cytat:
człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się 'współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia' - powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim".


Ojapierdolę :shock:

Sama nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Jeszcze chwila i wrócimy do okadzania chorych świętym dymem i owijania złamanych kości stronicami z Biblii (choć może to był Koran. //mysli A zresztą, wszystko jedno).
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-05-28, 20:01   

Romulus napisał/a:
Módlmyyyy sięęęęę zamiast się leczyć
http://www.tokfm.pl/Tokfm...chce_lamac.html

Ta kobieta ma problem z akceptacją rzeczywistości i nie widzę najmniejszego powodu dla którego jej mokry sen miałby zaśmiecać dyskusję --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2014-05-28, 20:33   

A to chyba wymyśliła Przyjaciółka Naszego Papieża. A zatem - ze świętością kłócić się nie można. Na kolana i leczyć się modlitwą :)

Jak oni sobie tak piszą, że nie będą przestrzegać obowiązującego w Polsce prawa, bo ich obowiązuje inne, to gdy w ten sposób narażą jakiegoś chorego, to będą się często spotykać z prokuratorem. I, jeśli ich wina będzie udowodniona, to zostaną skazani. Ale w górę serca, drodzy lekarze - zostaniecie męczennikami :-P

Ech, smutne to jednak. XXI wiek, lekarze, wydawałoby się, ludzie wykształceni, uczeni racjonalizmu i naukowej metody w podejściu do choroby. A czym oni się różnią od znachorów leczących dotykiem, jeśli odrzucają naukę i medycynę na rzecz dogmatów wymyślonych przez jakąś staruszkę?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tysia 

Posty: 28
Wysłany: 2014-05-28, 20:46   

I jeszcze sędziów orzekających w natchnieniu Ducha Świętego
I panie z warzywnego... a bo to wiadomo co taka nastolatka z bananem zrobi...
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-05-28, 20:54   

A jak kupi banana i salami //ooo
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2014-05-28, 22:14   

Tysia napisał/a:
I jeszcze sędziów orzekających w natchnieniu Ducha Świętego

Chyba bym stracił szacunek dla kolegów lub koleżanek. Nie zabraniam nikomu wierzyć, ani żyć według zasad swojej wiary. Ale pisanie i deklarowanie takich rzeczy wbrew zasadom etyki zawodowej i przepisom prawa - nie zdzierżyłbym i pewnie coś bym im powiedział albo napisał.

Zresztą, niedawno jedna z koleżanek starszych ofuknęła mnie, kiedy dowiedziała się, że w Wielki Piątek mam sesję. "No jak to, w taki dzień?". "To znaczy?". "To dzień Judasza i sędziowie nie powinni wydawać wtedy wyroków". Szok i niedowierzanie - że tak to lapidarnie ujmę. Szok i niedowierzanie, że taka wykształcona a takie pogańskie w istocie bzdury plecie bez najmniejszego pąsa na twarzy.

A jak kto chce, to może nosić przy sobie listę "zamkniętą" w aplikacji. Żeby wiedzieć kogo unikać albo do kogo pukać po pomoc: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jcz.deklaracjawiarylekarzykatolickich
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-05-28, 22:29   

Sranie w banie. Wielu lekarzy przepisuje homeopatie więc także łamie te prawo a jakoś nikt nie biadoli, poza tym i bez światopoglądu lekarze odmawiają zabiegów (bo kasa się kończy, bo koniec roku, bo ordynator zabronił) i jakoś nie słyszę o skreślaniu z listy lekarzy etc
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2014-05-28, 22:53   

Romulus napisał/a:

Zresztą, niedawno jedna z koleżanek starszych ofuknęła mnie, kiedy dowiedziała się, że w Wielki Piątek mam sesję. "No jak to, w taki dzień?". "To znaczy?". "To dzień Judasza i sędziowie nie powinni wydawać wtedy wyroków". Szok i niedowierzanie - że tak to lapidarnie ujmę. Szok i niedowierzanie, że taka wykształcona a takie pogańskie w istocie bzdury plecie bez najmniejszego pąsa na twarzy.

Hmm... w pamiątkę Ostatniej Wieczerzy pisałem kolokwium z chemii organicznej. Ale w sumie jakoś symbolicznie upamiętniłem ten dzień - przerobiłem toluen w parametyloacetofenon. Tak spektakularne jak przemiana wina w krew, czy chleba w ciało to nie było, ale zawsze coś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14