FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Państwo świeckie
Autor Wiadomość
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-10-21, 12:01   

ManJak napisał/a:
Bo to jedyna organizacja do której zapisują Cię gdy nie masz zdolności prawnych i jesteś nieświadomym bobasem. :evil: (stąd 90%)
Możesz winić jedynie rodziców. I nie jest to jedyna taka organizacja - do przyjęcia obywatelstwa też jesteś zmuszany - i w tym wypadku rodzice mają chyba jeszcze mniej do powiedzenia ;) A wypisać się równie trudno jak nie bardziej.

Wulf napisał/a:
Kościół widać bardzo się boi utraty wpływów, skoro nawet prywaciarzy chce zmuszać do podporządkowania :-D
Moim zdaniem nie potrzebna histeria ze strony niektórych rodziców i kościoła - jak się coś nie podoba to rodzic może zabrać pociechę (a prywaciarz powinien oddać pieniądze za ten rok nauki ponieważ zmienił warunki panujące w szkole bez poinformowania rodziców). Co do kościoła to za artykułem:
Cytat:
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej kuria może zabrać szkole katechetę, bo rozporządzenie o nauczaniu religii dotyczy tylko placówek publicznych. Szkoły prywatne na własną rękę muszą porozumieć się w tej sprawie z Kościołem.

Mają dogadywać się sami więc wyrażanie swojej opinii przez obie strony jest jak najbardziej na miejscu. Kościół mógłby mniej histeryzować a prywaciarz:
Z artykułu
Cytat:
Krakowska szkoła obiecała dzieciom specjalną salkę katechetyczną (remont zakończy się w przyszłym roku). Obok krzyża zawisną tam na ścianie symbole innych religii wyznawanych przez uczniów z tej szkoły.
wcześniej o tym pomyśleć a nie jak się protesty zaczęły ;)
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-21, 12:13   

Amontillado napisał/a:
A wypisać się równie trudno jak nie bardziej.
Zależy co uznać za "trudność".
Amontillado napisał/a:
(a prywaciarz powinien oddać pieniądze za ten rok nauki ponieważ zmienił warunki panujące w szkole bez poinformowania rodziców).
A niby czemu ma oddawać kasę? Jeśli w umowie pomiędzy rodzicem a szkołą nie było wpisane zakazu zdejmowania krzyża, to nie ma podstawy do oddania. Bo co, jakby pomalował klasę albo wymienił stoliki, to też by miał oddawać kase, bo zmienił warunki w szkole bez informowania rodziców? :-D
Amontillado napisał/a:
prywaciarz wcześniej o tym pomyśleć a nie jak się protesty zaczęły
Teraz chcesz mówić jak prywaciarz ma prowadzić swój biznes? :-D Ciekawe...
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-10-21, 12:35   

Cytat:
Zależy co uznać za "trudność".
Tylko prezydent może ci odebrać obywatelstwo i o ile się nie mylę to trzeba mieć przynajmniej obietnicę przyznania obywatelstwa przez inne państwo - ale mogę się mylić. Bezpaństwowcem bez perspektyw przyznania obywatelstwa chyba ciężko zostać.
Wulf napisał/a:
A niby czemu ma oddawać kasę? Jeśli w umowie pomiędzy rodzicem a szkołą nie było wpisane zakazu zdejmowania krzyża, to nie ma podstawy do oddania. Bo co, jakby pomalował klasę albo wymienił stoliki, to też by miał oddawać kase, bo zmienił warunki w szkole bez informowania rodziców? :-D
Nie wiem - nie widziałem umowy. Rodzice zawsze mogą iść przy tym do sądu - ale to też będzie ci przeszkadzać.
Wulf napisał/a:
Teraz chcesz mówić jak prywaciarz ma prowadzić swój biznes? :-D Ciekawe...
Nie - ale niech się nie dziwi, że rodzice protestują :mrgreen: Klient też ma prawo robić problemy prywaciarzowi - chcesz mu odbierać do tego prawo? To zacznij od bronienia kasjerek w spożywczakach bo one muszą się nasłuchać jeszcze więcej :badgrin:
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-21, 12:50   

Amontillado napisał/a:
Klient też ma prawo robić problemy prywaciarzowi - chcesz mu odbierać do tego prawo?
Nie ma prawa. Pacta sund servanda. Jeśli działanie prywaciarza jest zgodne z umową - druga strona ma robić swoje. Jeśli działanie jest niezgodne z umową - idzie się do sądu, albo załatwia sprawę na drodze w umowie przewidzianej. A nie pieprzy się przed kamerami, że się dyskryminuje religię.
Amontillado napisał/a:
Tylko prezydent może ci odebrać obywatelstwo
Nie może. Prezydent jedynie wyraża zgodę. Wniosek i chęć jest Twoja.
Amontillado napisał/a:
Bezpaństwowcem bez perspektyw przyznania obywatelstwa chyba ciężko zostać.
równie ciężko jest zostać bezpaństwowcem.
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2010-10-21, 13:07   

Wulf napisał/a:
Nie może. Prezydent jedynie wyraża zgodę. Wniosek i chęć jest Twoja.

równie ciężko jest zostać bezpaństwowcem.
O to mi chodziło. Źle się wyraziłem.

A z tym bezpaństwowcem - możesz chyba zostać jeśli masz obiecane od kraju niedopuszczającego podwójne obywatelstwo, że ci obywatelstwo przyzna. Wydaje mi się, że powiedzieliśmy prawie to samo tylko gdzieś się zgubiło zrozumienie.

Wulf napisał/a:
Nie ma prawa.

Wulf napisał/a:
A nie pieprzy się przed kamerami, że się dyskryminuje religię.
Narzekać prawo ma każdy tylko czy jakiś dziennikarz zajmuje się narzekaniami klientki w warzywniaku? Nie sądzę. Poważny dziennikarz powinien przykładać do tego wagę? Niech sobie idą pieprzyć do Trwam albo Maryja a poważny dziennikarz niech się zajmie przekrętami miasta Krakowa z wykupem ziem pod drogi, które nie mogą powstać przez ostatnie 20 lat ;)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-14, 11:02   

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Przeciwnicy wpływu kościoła na Państwo powinni być oburzeni
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-11-14, 11:05   

Lepiej, żeby kościół zajmował się takimi sprawami, zamiast rzucaniem ekskomuniki na politycznych przybłędasów w Sejmie ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-14, 11:30   

Romulus napisał/a:
Lepiej, żeby kościół zajmował się takimi sprawami, zamiast rzucaniem ekskomuniki na politycznych przybłędasów w Sejmie

Tylko, że kościół np. Nawołuje do uwolnienia skazanych na KS. Ingerowanie w wyroki sądu to zdecydowanie więcej niż pośredni wpły na poilityków
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-11-14, 12:09   

Ależ ma prawo nawoływać. Tak samo, jak kosciół ma prawo nawoływać do tego, aby karac za aborcję, czy za in vitro i nazywać je grzechem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-14, 12:54   

Nie jestem oburzony. Bo kościół jako taki nie jest złem. Złem jest czasem (a czasem często) zachowanie zelotów, hierarchów, przekonanie o dzierżeniu rządu dusz, itp.
Kościół, który wyzbyłby się chęci wpływu na bierzące działania polityczne rządu z pozycji siły ("jest nas 90% katolików") a angażujący się w inne akcje społeczne czy nawet quasi-polityczne (czyli np działalność charytatywna czy próby wyzwolenia więźniów sumienia) miałby moją szczerą akceptację. Niech nawołuje do uwolnienia osób z KŚ (choć myślę, że chodzi raczej o zmianę wyroków na 25, czy dożywocie). Ja nawołuję do wprowadzenia u nas KS. Cicho i na forum (choć niegdyś nawet Kaczyńskim taką petycję podpisałem), ale zawsze. Każdy nawołuje do czego chce. Ważne aby nie popadać w przekonanie, że jeśli ja nawołuję to znaczy, że to jedyna droga a inni na stos.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-14, 13:57   

Mag_Droon napisał/a:
Bo kościół jako taki nie jest złem.
jest
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2010-11-14, 18:12   

Fidel-F2 napisał/a:
jest


Fidel jak zwykle wspiął się na wyżyny konkretu i poparcia swojego stanowiska argumentami.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-11-15, 07:09   

Zireael, moje słowo powinno Ci wystarczyć za wszystko
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2010-11-15, 08:58   

państwo świeckie to takie, w którym każdy obywatel ma prawo do dowolnych poglądów religijnych, o ile nie rzutuje to na jego funkcje społeczne, czy zawodowe. Państwo, które nie dzieli obywateli na lepszych i gorszych na podstawie wyznawanej religii, a te poglądy nie mają żadnego znaczenia w sferze publicznej. Myślę, że w państwie świeckim nawet obnoszenie się z symbolami religijnymi nie powinno być problemem, bo nie miałoby żadnego publicznego znaczenia.

wyobrażam sobie, że życie w takim państwie byłoby przyjemnością.
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-24, 19:42   

Nie ma ogólnego tematu o Kosciele Katolickim w Polsce --_- Zatem wrzucam ten bezprzykładny przykład ciemnoty kościelnej: http://natemat.pl/69381,w...rodlem-opetania
Nie dziwię się, że szefunio tej diecezji udupił księdza Lemańskiego. Więcej Hoserów a czeka Polskę taliban islamski w wersji kato.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-07-24, 20:07   

:mrgreen:

Cytat:
Jeśli rzeczywiście pewne zespoły muzyczne są niebezpieczne to dlaczego przekręca ich nazwy. Jeśli symbole są niebezpieczne, to dlaczego występują one w kościołach? By narażać wiernych na działania złych duchów?

Przypadek?


P.S. - można było w temacie Chrześcijaństwo. Takie wyskoki nie są tylko domeną KK.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-24, 20:17   

Cytat:
Na pewno wiele z tych zagrożeń jest realnych,

:shock: Które?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-07-24, 20:21   

Głupich nie sieją.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-07-25, 07:23   

Tixon napisał/a:
Cytat:
Na pewno wiele z tych zagrożeń jest realnych,

:shock: Które?

Łatwo ci szydzić bo sam jesteś umoczony:
Cytat:
Duchowny przestrzega nas też przed smokami.

//pisowcy
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-25, 10:43   

Łatwo mi szydzić, bo sami się podkładają.
A autor dokłada swoją cegiełkę słowami "Na pewno", "wiele" i "realnych".
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-07-25, 11:21   

Więc teraz zostałeś Szydem ;)
BTW o realnych to pisał ten co się z tego śmiał :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-25, 11:34   

Szyd :freak: Kupuję. Od razu dwa kilo.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-07-25, 19:38   

O, znalazłem //spell

Sprawa jest poważna (tak ze dwie/trzy minuty wyjaśnią wszystko):
https://www.youtube.com/w...32u-MU&t=59m55s

(w podpisie pod filmem jest też lista linków do różnych części - możecie się dowiedzieć o zombie-homo-Smerfach, że He-Man idzie w konkury z Bogiem o władzę nad wszechświatem, o czarnoksięstwie w Star Wars, czy niebezpiecznej symbolice w (starym) My Little Pony, którą "niszczymy swe dzieci"!1!! //pisowcy ).
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-30, 15:28   

A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty? //mysli

edit: http://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-07-30, 16:02   

Takie tam, z frondy: Brońmy Księdza Sawę przed atakiem satanistów!
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-07-30, 17:23   

Jezebel napisał/a:
A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty? //mysli

edit: http://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg


Tyle tych długich smsów Diabła się napreparował, że aż sam sobie zaprzeczył.
Z jednej stron, że niby Szatan imienia Marii nie użyje, ale jednak wymskło mu się "Maria szmata". :mrgreen:

EDIT: lol
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-07-30, 17:42   

Jezebel napisał/a:
A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty?
W szałcie kilka tygodni temu.


Zapiąć pasy i w drogę.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Tixon, kiedy będą te normalne spoilery?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-07-30, 17:48   

Abstrahując już od ogólnego absurdu, czym na tej liście jest Barbie? Nierządnicą Babilońską?
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-07-30, 18:15   

Cintryjka napisał/a:
Abstrahując już od ogólnego absurdu, czym na tej liście jest Barbie? Nierządnicą Babilońską?

Musiałem obejrzeć - niczym okultystycznym, jak się okazuje. Tylko jest zbyt doskonała powodując anoreksję u dziewczyn i generalnie ucząc małe dziewczynki o modzie zamiast o macierzyństwie. Ale tak poza tym, "nic złego w nich nie ma".

EDIT: toto, nie zacytowałeś najlepszego - wniosków:
Cytat:
Czy ów ksiądz celowo mija się z prawdą, czy też został sam oszukany przez demona, który mu rzeczywiście wysłał takie SMS-y po to, aby go ośmieszyć i zdyskredytować?

:mrgreen:
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-07-31, 07:00   

Za nic nie rozumiem tej całej obrony Sawy, ignoranci mają bronić "specjalistę"? Za chwilę sprzątaczka na UW będzie broniła teorii naukowych.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14