FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasy & Science Fiction - czasopismo
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-06-23, 13:52   

Procella napisał/a:
Pamiętam jeszcze, jak parę miesięcy temu prawie że obrażałeś tych, którzy wahali się, czy magazyn zaprenumerować... :roll:

Ale ja nadal jestem spokojny o swoje pieniądze. Wiem że w ten czy inny sposób nie stracę.
Tomasz napisał/a:
Narzekamy bo byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni a jakoś trudno uwierzyć w to że mając od razu na początku poślizgi dacie radę zrobić do końca roku 4 numery (trzy zwykłe plus specjalny).

Tak samo. Jak w zwiaku im bardzij zalezy tam bardziej człwiek wymaga :P
 
 
eses


Posty: 14
Skąd: www.creatio.art.pl
Wysłany: 2010-06-26, 01:02   

A ja Don Matusza i mc rozumiem. Czego się spodziewacie, że jako lojalni pracownicy redakcji i współtwórcy pisma powiedzą: "pierniczymy was wszystkich, nie chce nam się pracować, numer już nie wyjdzie"?

Jak x lat temu padał Ubik to też pewien jego redaktor jeszcze przez dobre cztery miesiące twierdził, że on cały czas pracuje nad nowym numerem i zrobi wszystko, żeby się ukazał :)

Osobiście jestem spokojny o to, że materiały, nad którymi pieczę mieli udzielający się tu redaktorzy F&SF, są gotowe. Zastanawiam się tylko, ile czasu będziemy czekać na resztę :/

Bo jak się nie doczekamy...
//pisowcy

:P

<dlaczego ten czerwonobuźkowy emotikon nazywa się tak, jak się nazywa?>
_________________
Błogosławiony, który nie zasiada w gronie szyderców. (Ps 1, 1d)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-06-26, 07:18   

eses napisał/a:
<dlaczego ten czerwonobuźkowy emotikon nazywa się tak, jak się nazywa?>

Cóż, widocznie administracja forum jest proPO :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-06-26, 09:57   

Cytat:
Jak x lat temu padał Ubik to też pewien jego redaktor jeszcze przez dobre cztery miesiące twierdził, że on cały czas pracuje nad nowym numerem i zrobi wszystko, żeby się ukazał :)

Ależ nas pocieszył. no serio serio ....

Generalnie chodzi o to że martwimy się o czasopismo które powinno zdobywać nowych czytelników a strzela sobie gole samobójcze
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-26, 11:03   

Toudisław napisał/a:
Generalnie chodzi o to że martwimy się o czasopismo które powinno zdobywać nowych czytelników a strzela sobie gole samobójcze


Nie mamy się co martwić. Wydadzą numer wiosenny na święta Bożego Narodzenia, albo żeby pasowało na przyszłoroczną Wielkanoc. I będzie w porządku, bo po prostu długo pracowali żeby zrobić najlepszy numer.
A potem się będą dziwić że nikt nie kupuje i ogłoszą że rezygnują bo brak czytelników.
To tak jakby telewizja puściła pierwszy odcinek świetnego serialu, zapowiedziała następny za tydzień a puściła za dwa miesiące, potem za cztery, potem czwarty za rok i narzekała że widzowie się nie znają bo oglądalność mała.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-26, 11:20   

Hm, nie wydaje mi się żeby przy trzymaniu się terminów, bez poślizgów, nawet z dobrą reklamą ta sprzedaż byłaby jakoś rekordowo wysoka.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3695
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-07-15, 11:49   

Pogadano, podyskutowano i dalej nie wiadomo, kiedy będzie ten drugi numer...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-07-15, 13:01   

Liczę, że wydadzą go przed trzecim, bo mish-mash byłby strashny...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-07-15, 16:39   

Już poszedł do drukarni.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-07-18, 11:50   

Jander napisał/a:
Już poszedł do drukarni.

A skąd ta wieść ? I kiedy mogą go otrzymać prenumeratorzy
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-07-18, 12:23   

Na Facebooku pojawiła się informacja, 13tego lipca.
A jak kogoś interesuje to na blogu Konrad Walewski pisze (w komentarzach) o powodach opóźnienia oraz o planach na przyszłość.
Tylko uwaga na trollmoffissa. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-07-27, 17:45   

Jest już w EMPiK-u.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-27, 19:11   

To faktycznie przepływ informacji szwankuje, bo taka wiadomość powinna się znaleźć na stronie. Przynajmniej powinna zostać zmieniona strona tytułowa, chodzi mi o okładkę. Osoba odpowiedzialna za stronę ma wakacje? ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-07-27, 20:59   

A tutaj okładka i spis treści. W Empikach oficjalnie od jutra, a nieoficjalnie dziś już parę osób widziało.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-07-27, 21:28   

Szkoda tylko, że zainteresowanie stroną f&sf ze strony redakcji pojawia się falami. Długi okres ciszy, później jakaś aktywność i znowu cisza. Ale jak nowy numer już jest to można przeboleć.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-28, 00:19   

Mam nadzieję, że o prenumeratorach nie zapomną ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-28, 17:12   

Wczoraj już wysyłka poszła z tego co wiem.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-07-28, 21:44   

Czekam czekam. Ale żeby na stronie nie dać Info ;( Ciekawie kiedy do mnie dotrze
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-07-29, 16:09   

Bardzo pozytywne zaskoczenie, bo do mnie już dzisiaj doszło.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-29, 17:11   

Do mnie też :> Połowa publicystyki za mną i jak na razie błędów nie uświadczyłem.
Ale nie naprawili recki z poprzedniego wydania.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-07-29, 18:29   

Mam, świetnie zapowiadają się recenzje moich idoli literackich: Harrisona i VanderMeera.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-07-30, 10:59   

Wyciągnięte ze skrzynki 30 sekund temu. No to na półeczkę.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2010-07-30, 14:54   

Mam i ja. Zaczynam czytać, bo przepościłem się trochę MBC Łysiaka i świeżo rozpoczętym "Powstaniem" Daviesa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2010-08-01, 10:49   

Ha! I przeczytałem. Moje ulubione teksty to utwory: Teda Kosmatki (przyjemna oszczędność, fantastyki mało, ale za to konkretnie) i Gartha Nixa - bo tak ładnie na uboczu legendy arturiańskiej, ale jednak dotykający jej istotnych rekwizytów (Graala i Excalibura) przez pryzmat ich twórczyni. A pozostałe teksty przyjąłem również pozytywnie. Choć opowiadanie Martina (nie wiem, kiedy powstało) wydało mi się oldskulowe.

Dorzucę do tego jeszcze doskonały wywiad z pisarzem. Brodacz zapewnia w nim, że nadal kocha Westeros i nie porzuca nad nim pracy. I planuje skończyć cały cykl w ciągu 5 - 7 lat. Ha! To byłoby coś! Bo ja, niestety dla niego, należę do jego fanów tylko i wyłącznie za wspaniałą "Pieśń Lodu i Ognia".

Pozostałe teksty średnio do mnie trafiły, ale ich lekturę uznaję - mimo to - za pouczającą.

Reasumując, po raz kolejny warto było wydać prawie 15 złotych (dlaczego ta cena nie może po prostu wynosić 15 zł?). Jeszcze jeden numer i czytanie tego czasopisma wejdzie mi w krew.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-08-01, 12:04   

Romku, należy mieć nadzieję - Dżordżi na blogu ostatnio się chwalił, że ma już 100 stron następnego tomu :D:D
Ja jeszcze pisma nie zanabyłem, ale mam w planach... jak tylko obrobię się z dwoma książkami do przeczytania (grubaśne, ale dobre).
_________________
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2010-08-01, 12:46   

A ja mam pytanie z innej beczki, czy można gdzieś jeszcze dostać nr 1 ewentualnie zamówić?
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-08-01, 13:06   

Jedynie chyba na allegro: http://allegro.pl/item116...olska_nr_1.html
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2010-08-01, 18:48   

Dwa opowiadania z wiosennego numeru walczą u mnie o palmę pierwszeństwa: Kaloryk Bacigalupiego i Słowo mapa znaczy wiara Rowe'a. I chyba o włos wygrywa tekst Rowe'a, bo opisuje świat całkowicie nam obcy, z zamienionymi miejscami wartościami - priorytetem jest zgodność z mapą, traktowaną jak święty tekst, co od razu prowokuje do gdybania, co musiało się stać, że doszło do takiego (z naszego punktu widzenia) wypaczenia w postrzeganiu rzeczywistości. "Kaloryk", choć także w zmienionym świecie się rozgrywa, ma IMHO jeden minus - optymistyczne zakończenie, które jakoś psuje mi apokaliptyczno-ostrzegającą wymowę tego tekstu. Opowiadanie Sztuka alchemii Kosmatki, choć bardzo sprawnie napisane (jest akcja, intryga, puenta) jest IMHO sensacyjne z wykorzystaniem SF. Pozostałe opowiadania niezłe (tekst Gartha Nixa wśród nich się wyróżnia na plus, jako przyczynek do mitu arturiańskiego), ale nie rzucają na kolana. Choć po lekturze Światła Kelly Link mam jakoś dziwnie nieustabilizowaną opinię - może coś mi umknęło?
Publicystyka ciekawa, czytałam z przyjemnością. A z pierwszym akapitem recenzji Shrieka zgadzam się w całej rozciągłości - czasem z przypisów wyłania się historia znacznie ciekawsza, niż z bazowego tekstu. Lubię przypisy - prowokują do dygresji. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-08-01, 19:48   

Gdyby nie zakończenie tekstem numeru wybrałbym opowiadanie Kosmatki. Nie chodzi nawet o happy end, ale o dość mało prawdopodobny finał (pokonanie zabójcy przez naukowca). Kaloryk Bacigalupiego niestety też jest skażony słabszym zakończeniem. Ale to i tak dwa najlepsze teksty numeru. Najsłabiej wypada opowiadanie Martina, reszta może być, ale wolę teksty innego typu. Za to wywiad z Brodaczem jest ozdobą całego numeru. Z publicystyki najsłabiej wypadają chyba teksty Di Filippo (moim zdaniem pudło) i Crowleya (idea jego felietonów zupełnie do mnie nie trafia, chociaż jest lepiej niż w poprzednim numerze, ale i tak wolałbym coś innego).

edit:
Zapomniałem jeszcze o komicznie wyglądającej reklamie Avangardy (winy konwentu chyba nie było). Impreza kończąca się 25 lipca jest reklamowana w piśmie, które do sprzedaży trafia kilka dni później. Coś mocno nie zagrało.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2010-08-02, 19:44   

Najbardziej podobało mi się opowiadanie Martina :P "A w tunelach panował mrok". Moze nie jest jakoś hiper odkrywcze, czy pełne niespodzianek, ale Martin to Martin :P Czyta się z wielką chęcią i bardzo przyjemnie :P Do tego dość ciekawe zakończenie.
Reszta opowiadań, oprocz jednego, była całkiem fajna.
"Kaloryk" Bacigalupi - choć za bardzo nie lubię takich klimatów - przyszłość w czarnych barwach :P , to czytało się go przyjemnie. Sam świat i problem żywnościowy jest dość ciekawie pokazany, a i zakonczenie bardzo dobre ;)
"Kości olbrzymów" Lee - chyba najbardziej typowo fantastyczne opowiadanie :P Koniec dość zaskakujący - gdy poznajemy prawdziwą tożsamość bohaterki.
"Sztuka alchemii" Kosmatka - początek opowiadania nie był zbyt zachęcający. Dla mnie trochę za dużo opisów, a trochę za mało jakiejś konkretnej fabuły :P Jednak rozwiązanie całej akcji zmieniło diametralnie mój stosunek do tego opowiadania ;)
"Światło" Link - dziwne, a nawet bardzo dziwne opowiadanie :P Szczególnie początek. Jednak Link bardzo fajnie operuje słowem i płynie się wraz z główną bohaterką przez opowiadanie ;) Sporo pomysłów. Wolę chyba jednak normalne opowiadania :P Bo to jest takie udziwnione. Choc nie powiem - ciekawe.
"W głębinach jeziora" Nix - wykorzystana została tu legenda arturiańska. Poznajemy sekrety Excalibura i Graala. Z jednej strony dośc ciekawe, z drugiej jest jednak lekki niedosyt :P
Opowiadanie, które najmniej mi się podobało to "Słowo mapa znaczy wiara" Rowe'a. Mało ciekawe, za słabo opisany świat w stosunku do tego co autor opisuje. Gdyby to opowiadanie było trochę dłuższe, z lepiej rozwiniętą historią świata, może byłoby lepsze. Tak to jest po prostu nudne.
_________________
Moja biblionetka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 13