FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niedaleka przyszłość - problemy surowcowe, terroryzm, wojna.
Autor Wiadomość
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-04-20, 17:32   Niedaleka przyszłość - problemy surowcowe, terroryzm, wojna.

http://terravivos.com/ Prawie jak w Fallout :)

Jak widzicie niedaleką przyszłość ludzkości (niedaleką czyli powiedzmy 30-50 lat). Obawiacie się, jesteście spokojni ? Czy konstrukcje jak wyżej będą niezbędne ?
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-04-20, 17:57   

Ja mam nadzieje kupić własne mieszkanie, więc tą przyszłość przewiduję jako pokój i na wszystkich 4 ścianach półki z książkami. I mam zamiar mieszkać na wyższym piętrze aby mieć lepszy widok. Jak w nas atomówkę nikt nie walnie to trzęsienia ziemi na Mazowszu nie uraczysz :P

Ja czekam aż wreszcie zrobią ten hotel na orbicie, potem na Księżycu, a na emeryturze chcę co najmniej pospacerować po Marsie. Katastrofy są nudne. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-20, 21:33   

MadMill napisał/a:
Jak w nas atomówkę nikt nie walnie to trzęsienia ziemi na Mazowszu nie uraczysz

A wulkan? //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2010-04-20, 22:00   

albo proroctwo Oriona, czyli że Ziemia stanie i się zacznie kręcić w drugą stronę?
Jest tyle ciekawych czarnych wizji na rok 2012 i ewentualnie lata następne, że chyba rzeczywiście najlepiej uznać, że cokolwiek złego się stanie, to nie mnie i żyć tak, jakby się miało nic nie wydarzyć.
W każdym razie cokolwiek miałoby się zdarzyć, to ja wolę mieszkanie w bloku w PL niż schron w USA. Zresztą, jeśli wierzyć rozmaitym spiskowym teoriom, to w PL Ojciec Dyrektor pod przykrywką szukania wód geotermalnych też buduje schrony. Może tam się załapię? ;)
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-05-07, 10:32   

Najblizsza przyszlość - narodowy socjalizm w Polsce :)
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-05-09, 06:37   

moffiss napisał/a:
Najblizsza przyszlość - narodowy socjalizm w Polsce :)



Ojciec Narodu
 
 
Kasmira 
Chochlik


Posty: 121
Skąd: Spod pierzyny
Wysłany: 2010-05-09, 10:31   

Zasuneliście offtopem aż miło. To tak btw.
[Mod mode on]Offtopa wywaliłem do Polityka - Prawica/lewica. Mag[Mod mode off]

Na temat. Zerknełam w link i aż się uśmiechnełam, Fallout wersja real? Huh, no ładnie, ładnie. To już się boje co to ten 2012 może być, tyle rzeczy przepowiadanych i podczepianych pod tą katastrofe co to ma być, najbardziej sie jednak uśmieje jak niz z tego nie będzie.
Chwilowo ciężko przewidywać cokolwiek na przyszłosć, Obama dopiero zaczął rządy, w Polsce bajzel jak był tak jest, za rok (bliżej do 2012!) będzie można dopiero snuć bardziej prawdopodobne katastroficzne scenariusze.
_________________
If something blows up, and you know it's your fault you...RUN LIKE HELL!
I'm smiling because they haven't found the bodies yet.
There are times in life when you must ask...WTF?!?!?!?
It's ok we're insane.
 
 
Dobromir 


Posty: 151
Wysłany: 2010-05-15, 21:38   

Mysle, ze nastepne 50 lat bedzie bardzo, bardzo dobre dla ludzkosci. Szczegolnie pod wzgledem technologii - za 50 lat bedziemy patrzec na dzisiejsza technologie tak jak dzis patrzymy na silniki parowe. Nie moge doczekac sie ;D.
_________________
FEELINGS ARE BORING. KISSING IS AWESOME.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-05-15, 21:46   

O ile dożyjemy :)) , wydaje mi się, że coraz bliżej do konfliktu ogólnoświatowego, poczekajmy tylko na bojowe użycie broni jądrowej na bliskim wschodzie...
 
 
Dobromir 


Posty: 151
Wysłany: 2010-05-15, 21:52   

wred napisał/a:
O ile dożyjemy :)) , wydaje mi się, że coraz bliżej do konfliktu ogólnoświatowego, poczekajmy tylko na bojowe użycie broni jądrowej na bliskim wschodzie...

Ja powiedzialbym, ze dalej nam od takiego konfliktu niz kiedykolwiek. Ozywiscie ta mozliwosci nadal tam jest, ale mysle, ze jesli wojna nuklearna mialaby wybuchnac, wybuchlaby podczas Zimnej Wojny.
_________________
FEELINGS ARE BORING. KISSING IS AWESOME.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-05-15, 22:13   

Ale podczas Zimnej Wojny jednak niewiele krajów posiadało broń jądrową. A obecnie takie kraje jak Pakistan czy Iran są w jej posiadaniu, wiele nie trzeba. Zsumuj to z terroryzmem i problem gotowy.

http://konflikty.wp.pl/ka...,wiadomosc.html
 
 
Dobromir 


Posty: 151
Wysłany: 2010-05-15, 22:18   

wred napisał/a:
Ale podczas Zimnej Wojny jednak niewiele krajów posiadało broń jądrową. A obecnie takie kraje jak Pakistan czy Iran są w jej posiadaniu, wiele nie trzeba. Zsumuj to z terroryzmem i problem gotowy.

http://konflikty.wp.pl/ka...,wiadomosc.html


Mysle, ze fakt ze Pakistan i Indie nie rozpoczely wojny nuklearnej dowodzi, ze nie jest to tak wielki problem. Nawet, jesli Iran zdobedzie bron atomowa (duze 'jesli') nie sadze, by jej uzyli.
_________________
FEELINGS ARE BORING. KISSING IS AWESOME.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-05-15, 22:20   

Obyś miał rację, nie stać mnie na schron w stylu Fallouta ;p
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-05-15, 22:55   

Dobromir napisał/a:
Mysle, ze nastepne 50 lat bedzie bardzo, bardzo dobre dla ludzkosci. Szczegolnie pod wzgledem technologii - za 50 lat bedziemy patrzec na dzisiejsza technologie tak jak dzis patrzymy na silniki parowe. Nie moge doczekac sie ;D.

Tylko że ten Sprzęt będzie miał metkę Medi in China :P

A co do świetlanej przyszłości to ja raczej czekam na rozpad UE spowodowany kryzysem emerytalnym który musi nastąpić przy takim system i nie tylko w Polsce. Do tegi Imigracji i zmiana na cenie największych światowych graczy. Wjedzie Brazylia, Indie, Chiny.

No i kryzys energetyczny który właśnie za 50 lat nas może czekać.

Powiem tak niech się Polska Dogada z ChRL bo inaczej mamy pozamiatane. Mao kiedyś Chciał Granicy polski Chińskiej na Uralu i można wrócić do tego Arcy ciekawego pomysłu ;)
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-05-15, 23:22   

Byle do fuzji jądrowej.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-05-17, 13:58   

MORT napisał/a:
Byle do fuzji jądrowej.
Najpierw fuzja, potem dubeltówka a na koniec całkiem nowy karabin termojądrowy :P
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-03-09, 21:33   

http://www.terravivos.com/secure/indiana.htm

Fallout nadchodzi :) - pooglądajcie galerię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13