Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca 2010, Warszawa)
Autor Wiadomość
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-01, 00:30   AVANGARDA 6 (22 - 25 lipca 2010, Warszawa)

Nadchodzi szósta edycja warszawskiego konwentu Avangarda. Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca 2010, w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Jak zapowiadają organizatorzy, odbywający się pod hasłem „Wyobraźnia Kolektywna” zjazd oferować ma 4 dni wypełnione po brzegi atrakcjami. A te, jak głoszą informacje na stronie konwentu, zadowolić mają każdego.

W czasie trwania konwentu przewidziane jest ok. 600 godzin prelekcji tematycznych, konkursów, turniejów, sesji gier fabularnych, gier na świeżym powietrzu i spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Pośród planowanych atrakcji znajduje się grupa edukacyjnych prelekcji historycznych dotyczący czasów PRL – jako okresu ważnego dla historii kraju jak i rozwoju dziedziny kultury, którą stanowi szeroko pojęta fantastyka.

Ale oczywiście najważniejsza będzie fantastyka. Avangarda 6 to między innymi:

Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl
Obszerna atrakcja dla najmłodszych. Gry, zabawy i konkursy z niesamowitymi nagrodami, prowadzone przez animatorów w strojach postaci z uniwersum gwiezdnej sagi. Pokazy walk na miecze świetlne, treningi Jedi i Clone Commando, a także wielka wystawa kolekcji wszystkiego, co związane z opowieściami z odległej galaktyki. Zapraszamy rodziców z pociechami.

TrekSfera i park naukowy
Miejsce gdzie fani hard SF, serialu Star Trek i nowinek naukowych będą mogli zaspokoić swój intelektualny apetyt. Blok przygotowywany we współpracy ze Stowarzyszeniem Trek Sfera, fanami serialu z całego kraju i kołami naukowymi Politechniki Warszawskiej.
Star Wars
Dla nieco starszych fanów gwiezdnej sagi. Prelekcje, prezentacje i konkursy.
Sarmacja
Kolejny historyczno-edukacyjny blok na zasadach ‘historii żywej’. Pokazy strojów, szermierki a także popularnonaukowe wykłady dotyczące zapomnianego okresu kiedy Polsce można było przypiąć etykietę ‘europejskiego imperium’.

Blok Tolkienowski
We współpracy z fanami i twórcami skupionymi wokół bydgoskiego e-zinu tematycznego Ancalima.
Panele błyskawiczne
Nowość na Avangardzie. Dla każdego, kto chce coś zaprezentować lub poruszyć jakiś temat a nie jest na tyle dobrym mówcą lub zwyczajnie zagadnienie nie jest tak obszerne by poświęcić mu całą prelekcje, udostępnione zostanie miejsce do prezentacji błyskawicznych. Maksymalnie 20 minut na prezentację + 10 na dyskusję.

LARP i loteria RPG
Tu dużo „starsze dzieci” będą mogły odpocząć od trudów dnia powszedniego. Prelekcje warsztaty , Live Action Role Playing, oraz sesje gier fabularnych u najlepszych prowadzących w kraju w ramach Loterii RPG.

Gamesroom planszówkowy
Niesamowita atrakcja dla wszystkich fanów planszowych rozgrywek. Będzie można wypróbować ponad 300 najlepszych w Polsce i na świecie gier planszowych, wziąć udział w turniejach i konkursach.

Ceny wejściówek:

cały konwent - 40 zł
czwartek - 10 zł
piątek - 15 zł
sobota - 15 zł
niedziela - 10 zł
dwa kolejne dni i noc między nimi - 25 zł
trzy kolejne dni i noce między nimi – 30 zł

Zniżki:
• dla organizatorów atrakcji/prelegentów/organizatorów LARPów:

50% zniżki + gratyfikacja w walucie konwentowej o wartości 15 za każdą godzinę poprowadzonych atrakcji.
Wszelkie zniżki będą omawiane z osobami zainteresowanymi przy zgłaszaniu ich propozycji.
UWAGA! ZNIŻKI SĄ JEDNORAZOWE. NIE MOŻNA ICH TEŻ ŁĄCZYĆ!
• dla Gżdaczy (Avangardowy Hufiec Pracy) i innych pomocników:
Przewidziane jest 50% zwrotu za min. 6 godzin odbytych dyżurów i 75% zwrotu za min. 9 godzin odbytych dyżurów. 100% zwrotu odebrać będą mogli zasłużeni AHPowcy, którzy będą pomagać łącznie przez co najmniej 12 godzin a ponadto zadeklarują pomoc przy rozstawianiu przed konwentem lub pomoc przy porządkach po konwencie.
Organizatorzy zapewniają darmowe noclegi w budynku szkoły. Do dyspozycji uczestników będą też prysznice i, oczywiście, łazienki. Posilić będzie się można po bardzo przystępnej cenie w konwentowym bufecie. Kto był rok temu wie, że można tam pożywić się obficie, tanio i smacznie.

Przypominamy, że propozycje atrakcji można zgłaszać jeszcze do 18 czerwca, mile widziane konkursy !! Zapraszamy na stronę konwentu (www.ava.waw.pl) po więcej informacji !
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-01, 00:31   

Ruszył Błyskawiczny Konkurs Literacki! Do wygrania nagrody, wstęp na 6 plenum, wieczna sława i chwała na arenie kultury! Zapraszamy wszystkie nieodkryte talenty klasy inteligenckiej do uczestnictwa! Więcej informacji na www.ava.waw.pl
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-03, 12:44   

Obywatelki i obywatele! Użytkownicy facebooka!
Rozpisujemy niniejszym konkurs na najlepsze i najzabawniejsze hasło związane z epoką PRL i fantastyką. Hasło powinno być oryginalne i wpisywać się w poetykę zawołania takiego jak np. „Po skończonej pracy załóż majtki”. Główna nagroda to pełna wejściówka na Avangardę 6!
Więcej info na www.ava.waw.pl
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-09, 11:15   

Zapraszamy do promowania naszego konwentu. Im będzie nas więcej, tym lepsza będzie zabawa! Jeśli posiadasz własną stronę internetową, współtworzysz portal lub udzielasz się na forum - zamieść nasz banner lub button i poinformuj nas o tym! W zamian zamieścimy u nas Twoją reklamę. Więcej info na www.ava.waw.pl
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-15, 00:56   

Przypominamy, że zostało jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenie atrakcji na konwent Avangarda 6 !
A także zachęcamy jeszcze chętnych do wzięcia udziału w Błyskawicznym Konkursie Literackim - zostało nieco ponad 2 tygodnie do końca!!
Więcej info na www.ava.waw.pl
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-06-18, 00:04   

W związku z 6 plenum panuje informacyjna cisza, potwierdzamy pewną liczbę wydarzeń, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu :) Możemy zdradzić tylko, że dążymy do tego, aby można było zwiedzić archiwum IPN-u i nauczyć się czytać teczki... o perypetiach filmowców w czasach PRL-u opowie m.in. Janusz Płoski - scenarzysta serialu Alternatywy 4 oraz Maciej Dybowski - scenograf wielu PRL-owskich megaprodukcji kostiumowych. Analizy kronik filmowych dokona prawdopodobnie Artur Andrus, twórcy tacy jak Andrzej Zimniak, Marek Baraniecki, Marcin Wolski poopowiadają o losach fantastyki, wydawców i literatów. A to tylko wierzchołek góry lodowej programu! Ważna informacja dla niosących pomoc - w ramach Avangardy 6 odbędą się Dni Szpiku, każdy chętny będzie mógł więc zarejestrować się jako dawca, by móc uratować komuś życie. Więcej informacji wkrótce!
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-07-01, 05:49   

Kryształy Czasu wracają na Avangardzie!
Kryształy Czasu – pierwszy (choć nie pierwszy w ogóle) w pełni polski system RPG, który na długo zagościł w świadomości graczy, zanim jeszcze dane nam było ujrzeć w rodzimym języku takie fabularne legendy jak Warhammer FRP czy AD&D. Drobiazgowo opracowany świat zachwycił i pochłonął wiele osób, a rozbudowana mechanika stała się źródłem wielu ideologicznych podziałów. Błędem byłoby odmówienie KC-kom ogromnej roli jaką odegrały w rozwoju RPG w Polsce. Wiele osób właśnie od nich rozpoczęło swoje przygody.
Dziś właściwie zapomniane, powracają na konwencie który swą formułą niejednokrotnie nawiąże do przeszłości.
Organizatorzy Konwentu Avangarda 6 zapraszają na spotkanie z autorem KC, Arturem Szyndlerem. Będzie też okazja do zbadania krain Orchii podczas przygód specjalnie przygotowanych i prowadzonych przez redaktorów serwisu KrysztalyCzasu.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń na konkurs literacki zakończone!
Niniejszym oznajmiamy, że termin nadsyłania opowiadań na Błyskawiczny Konkurs Literacki upłynął wczoraj, równo o północy.
Wszystkim autorom, którzy, nie szczędząc pióra i papieru, łez i potu, zechcieli spróbować swoich sił, serdecznie dziękujemy! Tym samym prosimy o cierpliwość i oznajmiamy, że zgodnie z Regulaminem Konkursu, wyniki przedstawimy na stronie konwentu (www.ava.waw.pl) do 5 lipca. Zwycięzca będzie mógł od tego momentu cieszyć się zdobytą akredytacją, upominki odbierze zaś podczas oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu po gali ogłoszenia laureatów nagrody Nautilus w sobotę o godz. 18.00.
 
 
Volthar 

Posty: 8
Wysłany: 2010-07-08, 13:47   

Jak dobrze wiadomo, kolejka w czasach PRLu była nieodzownym elementem życia społecznego. Jednak nie każdy musi być zwolennikiem takiej formy spotkań. Wszystkim, którzy chcieliby uniknąć kolejki lub po prostu ułatwić życie sobie i innym, proponujemy rejestrację internetową.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-07-17, 12:12   

Ekhem, ktoś się wybiera?

Poza tym próbowałam się zarejestrować internetową i albo nie zarejestrowało mnie wcale, albo dwa razy :(

ED. Yeah, za to dostałam informację że dostrzegli moją wpłatę XD
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14