FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - gra komputerowa.
Autor Wiadomość
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-03-08, 14:35   Wiedźmin - gra komputerowa.

Naparzam w wiedżmina. I znalazłem buga, czy jak to się tam nazywa, no błąd taki. Oto jestem na bagnach, na cmentarzysku golemów. Zadanie - obudzić z kamiennego snu jednego z golemów - strażnika i go załatwić. No to jest zamówiona przeze mnie u druidów burza (500 orenów - kupa forsy), mam zrobiony przez krasnoludzkiego kowala odgromnik. Wsadzam ten odgromnik w golema, trzaska go piorun, golem się budzi. Czas go załatwić. Ale to on mnie załatwia, za słaby jeszcze byłem, za wcześnie się za niego wziąłem. Nieważne, przed akcją zrobiłem save, więc się cofam i chce zacząć od nowa. Sięgam do sakwy/ekwipunku po odgromnik, a tu za przeproszeniem dupa. Nie ma odgromnika! Był, ale się zmył. Cofam sie jeszcze jeden save, nadal odgromnika nie ma! I co teraz? Dlaczego go nie ma, chociaż zapisywałem grę, gdy odgromnik był w torbie? bez piorunochronu nie obudzę golema, bez obudzenia golema akcja nie ruszy do przodu. Co teraz, wracać do kowala po nowy odgromnik? Wracać do miasta, znów wydawać kasę? trochę mnie ten błąd zniechęcił do gry...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-08, 15:07   

Max Werner napisał/a:
Naparzam w wiedżmina. I znalazłem buga, czy jak to się tam nazywa, no błąd taki. Oto jestem na bagnach, na cmentarzysku golemów. Zadanie - obudzić z kamiennego snu jednego z golemów - strażnika i go załatwić. No to jest zamówiona przeze mnie u druidów burza (500 orenów - kupa forsy), mam zrobiony przez krasnoludzkiego kowala odgromnik. Wsadzam ten odgromnik w golema, trzaska go piorun, golem się budzi. Czas go załatwić. Ale to on mnie załatwia, za słaby jeszcze byłem, za wcześnie się za niego wziąłem. Nieważne, przed akcją zrobiłem save, więc się cofam i chce zacząć od nowa. Sięgam do sakwy/ekwipunku po odgromnik, a tu za przeproszeniem dupa. Nie ma odgromnika! Był, ale się zmył. Cofam sie jeszcze jeden save, nadal odgromnika nie ma! I co teraz? Dlaczego go nie ma, chociaż zapisywałem grę, gdy odgromnik był w torbie? bez piorunochronu nie obudzę golema, bez obudzenia golema akcja nie ruszy do przodu. Co teraz, wracać do kowala po nowy odgromnik? Wracać do miasta, znów wydawać kasę? trochę mnie ten błąd zniechęcił do gry...

Pierwsze słyszę o takim byku, u mnie nie wystąpił ani razu, choć grę przeszedłem siedem razy (pisałem z niej magisterkę, grasz na łatce?). Spróbuj jeszcze raz kupić u kowala, a jak się nie da, no to masz mały problem ;) Co do samej walki, to nawet mało rozwiniętą postacią łatwo sobie można poradzić (sześć gier grałem na najwyższym poziomie) i to nie używając piorunów z kamieni (ani razu tak nie rozwalałem stwora, zawsze ręcznie). Potrzebujesz do tego miecz żelazny, styl silny i w miarę rozwinięty znak igni. Przypalasz do oporu (puszczyk podstawa - igni w sumie to moim zdaniem najlepszy znak, lepszy nawet od aard), punktujesz raz czy dwa mieczem, odskakujesz i powtarzasz do skutku. Kwestia wprawy.

@
No i kasę na pogodę wydajesz niepotrzebnie. Idziesz na cmentarzysko golemów, czyścisz pobliskie miejsca ze stworów, idziesz do pierwszego ogniska i biwakujesz. Masz szczęście, po dniu jest burza. Masz pecha, czekasz i dwa tygodnie. Dla rozgrywki nie ma to znaczenia, a kasiora w sakiewce zostaje.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-03-08, 15:32   

Thx Spell :-) Sprawdzam 8)
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-08, 16:09   

Ja nie miałem takich bugów, żeby cokolwiek mi znikało... dziwna sprawa, każdy save jest oddzielnie więc musiałyby istnieć przedmioty które się nie zapisują... nie kojarzę, żeby takowe były, ale może czas odświeżyć grę :D - nie przeszedłem jej co prawda tyle razy co Spell ale zawsze choć raz :D
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-03-20, 19:36   

Spieszę z wyjaśnieniem, że ten odgromnik wcale mi nie zniknął. Spieszę z wyjaśnieniem, że odgromnik tkwił cały czas w mojej "sakwie". Spieszę z wyjaśnieniem, że mimo tylu krzyżyków na karku i jak mi się zdawało potężnego doświadczenia w naparzaniu w gry komputerowe (tyle godzin wyjętych z życiorysu, tyle zarwanych nocy) jestem niczym wiecej jak tylko... lamerem! W tej przegródce na przedmioty fabularne (a odgromnik do nich należał) nazbierało mi się już tyle sefirów, listów itp. że odgromnika nie było widać, wystarczyło tylko przesunąć przegródkę :oops:
Jestem już w IV rozdziale, popłynąłem sobie właśnie na Wyspę Rybitw. Chce zwrócić honor twórcom gry, bo bredziłem o jakimś tam bugu. I chce powiedzieć że "Wiedźmin - Edycja Rozszerzona" jest zdecydowanie najlepszą grą komputerową w jaką w życiu grałem! Jest wyjebista !!!

EDIT: Aha i cieszę się że spodobała sie moja sugestia o oddzielnym dziale o grach komputerowych, od razu przejrzyściej :-)
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2010-03-20, 19:58   

Wiedźmina przeszedłem... Chyba ze cztery razy. Nie powiem, nie jest zły, ale ten silnik to już troszkę myszką zalatuje. Mam nadzieję że druga część, która jest w przygotowaniu, będzie lepsza. Ale mam obawy związane z tym że dwójka wypłynęła z fali popularności jedynki i jest robiona "na szybko", więc może i będzie dobra, ale krótka. A tego serdecznie nie cierpię.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-20, 22:20   

A mi wystarczyłyby spokojnie ze 2-3 nowe duże scenariusze wydane jako dodatki :) .
Albo i 4 :D, bo jak zmienią silnik i okaże się że mój lapek nie wydala to co znowu kupować sprzęta pod grę :P :P:P ?

Max //pacnij ;p
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-03-21, 16:30   

Wred - Ała, przeciez przyznałem sie do nieszczęsnej lamerskiej pomyłki 8)

Ale dzieki tej pomyłce powstał nowy wątek i nowy dział :))
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-25, 16:08   

Wiedz - mak 2
Cytat:

Po wpadce, jaka przytrafiła się CD Projektowi jakiś czas temu w sprawie "Wiedźmina 2", gdy to materiał nakręcony nie do końca mówił nam cokolwiek o zamierzeniach, a sama firma stanowczo zaprzeczyła, jakoby miała się pojawić kontynuacja przygód Geralta, pojawił się oficjalny trailer. Co prawda nie mówi on właściwie nic o tym, co w grze prócz nowych potworów, większej ilości krwi, nowego sposobu walki i wyglądu samego wiedźmina będziemy mogli zobaczyć, ale i tak podgrzewa atmosferę. Na nowo zapłonęła nadzieja, że w październiku faktycznie ukaże się kontynuacja gry pod tytułem "The Witcher 2: Assasins Of Kings".
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-25, 21:06   

www.thewitcher.com :)
sporo się dzieje, już nie mogę się doczekać :)) )
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-25, 21:11   

Ale po angielsku to brzmi... dziwnie :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-25, 21:13   

trailerki robione na silniku gry (!) - nowym autorskim Red Engine są po prostu ZAJEBISTE.
Zostawiły daleko w tyle to co widzieliśmy w W1 robionym na Aurorze :D. Kurwa znowu będę musiał inwestować w kompa :D
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-25, 21:29   

do tego dzisiaj była konferencja prasowa RED Studia wraz z pokazem możliwości Wiedźmina2

http://gamecorner.pl/game...em_autorow.html
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-02, 12:15   

Raz, dwa, raz, dwa podpisywać! :shock:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-04-02, 16:06   

Off mordor! Jeśli dobrze zrozumiałem Uwe Boll chce zepsuć najlepszą opowieść świata! Ktoś to już kiedyś zrobił - ręce precz od Wiedźmina :evil: Typ Uwe Boll powinien być odizolowany w jakimś Arkham Asylum czy gdzieś :evil: Podpisałem.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-04-03, 01:08   

a nie jest to czasem prima aprilis? ;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-03, 19:17   

News z drugiego kwietnia?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-03, 19:37   

Podpis na petycję poszedł, choć i bez petycji CD Projekt RED, mogłoby odpowiedź temu partaczowi tak jak Blizzard w sprawie nakręcenia filmu na podstawie WoW - "Tobie nie damy praw autorskich. Na pewno nie tobie". Ale cóż, pewno polska firma poleci na dodatkową kasę... a nam pozostanie tylko zrobić ściepę na wynajęcie boksera, który w pojedynku Bolla z krytykami jego tfurczości obił by mu porządnie ryja.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2010-04-03, 19:43   

Nie podpisze, film będzie trzymał denny poziom książek/serialu/gry. To mógłby być nawet drugi film Uwe oddający klimat oryginału.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-04-03, 19:54   

http://www.thewitcher.com...4072#msg5404072

mam nadzieję, że nie zmienią zdania...

a strona Uwe chyba ma spore problemy z wydajnością ;p
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-04-03, 22:29   

Spellsinger napisał/a:
News z drugiego kwietnia?


News z drugiego kwietnia, z którego źródłem był news z pierwszego kwietnia. CD Action zrobiło sobie, ehehe, jaja.
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2010-04-04, 13:21   

Nieważne - znając niestety radosną TFUrczość Uwe Bolla, można przypuścić, że gostek miałby ciągoty także do zbrzydzenia opowieści wiedźmińskiej. Lepiej dmuchać na zimne //pisowcy
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-04-27, 00:25   

Gram sobie w Wiedźmina. Nawiązania do książki na początku były fajne, ale im dalej... Jestem na przyjęciu (III R) i zrzynka tekstów z przyjęcia na T mnie deczko wkurzają już.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-04-30, 15:04   

Skończyłem Wiedźmina. Gra nawet fajna, ale dużo błędów i parę pomysłów, które można by rozwinąć.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-02-06, 14:33   

Hm, warto zagrać jeśli nie czytało się Sagi? :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-02-06, 15:12   

Śmiem założyć, że większość graczy nie było czytelnikami sagi :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-02-06, 15:43   

Dlatego pytam czytelników jak znajomość Sagi wpływa na odbiór. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2011-02-06, 15:54   

Daje na starcie +10 do fanboystwa. ;)

Znajomość sagi nie wpływa na to, że momentami wieje nudą. Ja się trochę rozczarowałem, po tych wszystkich zachwytach Wiedźminem.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-02-06, 18:58   

Jako gracz daję Wiedźminowi 7/10 (no, moooże 7.5). Jako gracz-fanboy co najmniej jedno oczko więcej.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-02-06, 19:59   

W których momentach wieje nudą :) ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13