FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-05, 21:08   

KATEDRA wita na pokładzie kolejną życzliwą duszyczkę z ZB. Więcej nie napisze - moze sama się przyzna :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-06, 09:45   

Hłe, hłe, to nawet ja jeszcze nic nie wiem :P
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-11, 14:56   

Relacja z "POLCONU" - warto przeczytać. Chociażby ostatnia stroną i zapiski z rozmów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-29, 15:57   

Wywiad z Naomi Novik autorką cyklu "Temeraire"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-11-08, 11:31   

Przy okazji premiery najnowszego Bonda "Esensja" przygotowała blok tematyczny o przygodach 007 - gorąco polecam. Mnie szczególnie spodobał się ranking na zawartość "bonda w bondzie" :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-03, 00:40   

Czytać i komentować.
Życzymy przyjemnej lektury :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-12, 23:16   

Jako, że nie ma temat o VanderMeerze, piszę o tym tutaj.

    K: Pamiętasz, czemu w ogóle zdecydowałeś się na napisanie „Miasta szaleńców i świętych”? Miałeś jakiś cel?
    JVM: Zawsze widziałem się jako renowatora, odnowiciela, który przekracza ograniczenia formy i gatunku i korzysta z różnych wpływów. Pomyślałem, że do tej pory kilku technik i podejść znanych z literatury głównego nurtu nie używano w literaturze fantasy tak często, jak powinno się ich używać. Miałem je z tyłu głowy, w zakamarkach umysłu.


Zapraszamy do czytania wywiadu z tym Jeffem VanderMeerem
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-16, 19:14   

Katedra wprowadziła dziś nową formę dla recenzji :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Gk58-9xHum0
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2009-02-16, 19:47   

Świetny pomysł, choć pamiętam głos Shadowa ze starszych recenzji i tym razem trochę mnie zdziwiła "jego" barwa :mrgreen: Shadowmage "ukobiecony"? Ale że głosy kobiet wdzięczniejsze w odbiorze toteż czekam z niecierpliwością na dalsze "odsłony". Zresztą, Katedra już wcześniej obiecywała więcej kobiecego głosu (dosłownie i w przenośni). I, jak na razie, krucho z tym równouprawnieniem - tylko Beata reprezentuje płeć piękną. A poza nią: same chłopy się mądrzą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-16, 19:54   

W tych wcześniejszych to chyba Jakub był lektorem a nie Shadow. A Iza (Alayne) już też nagrywała audio recenzje. Mam nadzieje, że forma się przyjmie i bedzie jak najczęściej gościła na łamach Katedry, marzy mi się videopodcast (albo podcast) Katedry. :mrgreen:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-16, 20:12   

Nawet na pewno był to JC. Ja swojego przepitego głosu bym nie użyczył w takim celu :D
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-20, 16:40   

Zapraszamy do lektury drugiej części naszego podsumowania ubiegłego roku. Tym razem temat przewodni to fantastyka zagraniczna.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-26, 01:42   

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w Katedralnym plebiscycie Fantastyka 2008. :-) Dla uczestników przewidziano także nagrody. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-03, 17:13   

KATEDRA zaprasza do "Literackich Zgadywanek" - jeśli nie wiesz czy warto kupić/przeczytać daną książkę, jeśli szukasz idealnego prezentu lub masz ochotę na dobra lekturę - zerknij do nas.
UWAGA - redakcja nie odpowiada za efekt końcowy - MY TYLKO ZGADUJEMY ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2009-03-16, 09:23   

To ja zareklamuję Katedralną recenzję OBOZU ŚWIĘTYCH Jeana Raspaila:
http://katedra-nast.nast.pl/art.php5?id=3922
I recenzję i książkę warto przeczytać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-23, 00:09   

Wyniki plebiscytu na KATEDRZE - gratulujemy wygranych.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-03-23, 06:04   

toudi 21 - "Miasto Dusz" Wojciecha Szydy :mrgreen: :mrgreen:

Dziwi i niepokoi mnie przegrana Brzezińskiej. Książki IMO o wile lepszej od Zadry. Może podział tryptyku na 3 części jej zaszkodził bo podzielił głosy. A co do Kameleona to się przekonam nie długo

Co do książki zagranicznej to ja glosowałem an Dom Burz ale Slepowidzenie też było znakomite. Droga jak dla mnie powinna być razem z Domem burz na pierwszym :mrgreen: Gdyby do trójki dostała się Akwaforta to było by niesamowite zwycięstwo UW


Co do Wydawcy to bez komentarza może zmieńmy kategorię na Njabardzij popularny wtedy ok ale najlepszy ? ekhm....

Co do okładki IMO wybrano jedną z gorszych w tamtym roku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2009-03-23, 08:48   

Okładka - nieporozumienie, zgadzam się w pełni. Przaśność.
W zasadzie tylko wybór książki zagranicznej nie zawiódł mnie (polskich nie oceniam, bo nie miałem okazji przeczytać).
Ale za to wybór wydawnictwa - brak słów a nie fabryka. Przeżuwaczy popcornu jednak jest więcej, zatem pod tym względem to jednak wynik MAG-a powinien dziwić.
Cormac McCarthy i Kelly Link razem - to jak zrównać U2 i Bayer Full...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-03-23, 09:29   

Romulus napisał/a:
Cormac McCarthy i Kelly Link razem - to jak zrównać U2 i Bayer Full...
Przesadzasz. Co prawda, Magii dla początkujących nie czytałem, ale inne jej opowiadania, z którymi miałem okazję się zapoznać, nie pozwalają mi nazwać jej bayer fullem fantastki.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2009-03-23, 10:28   

toto napisał/a:
Romulus napisał/a:
Cormac McCarthy i Kelly Link razem - to jak zrównać U2 i Bayer Full...
Przesadzasz. Co prawda, Magii dla początkujących nie czytałem, ale inne jej opowiadania, z którymi miałem okazję się zapoznać, nie pozwalają mi nazwać jej bayer fullem fantastki.

Może troszkę przesadziłem. Ale tylko troszkę. Zbiorek Kelly Link czytałem po angielsku (free download: http://lcrw.net/kellylink/mfb/index.htm ) to może mieć znaczenie dla oceny. Oderwany od tego plebiscytu jest dosyć sympatyczny, ale w zestawieniu z Drogą to jak (dobra, zmienię to): U2 z okresu największej świetności (Joshua Tree) i Justin Timberlake (nawet z okresu największej świetności).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-03-23, 10:31   

Tigana napisał/a:
gratulujemy wygranych.


ehh nie ma czego >.< nie wygraliśmy z El nic, a na dodatek FS wygrała w kategoriach gdzie IMO nie powinna<wydawca, okładka>. I gdzie tu sie cieszyć ;) gratki z wygranej Mr T. :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-03-24, 15:53   

Za największe nieporozumienie uważam brak nagrody dla ASX-a, który tradycyjnie został pominięty przez machinę losującą. W grę wchodzą tylko dwie możliwości: zepsuła się albo tak ją zaprogramowano, żeby pomijała Diabełka z Manchesteru. ;) :-P

Panie Kreol -> Vox Populi, vox Dei. Podczas głosowań liczą się oddane głosy a nie racje. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2009-03-27, 11:28   

Wszystkich, którzy nie mogli pojechać na Pyrkon, KATEDRA zaprasza do lektury relacji na żywo z konwentowych wydarzeń.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-04-05, 00:40   

Zachęcam do lektury podsumowania katedralnego plebiscytu A.D 2008.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-04-05, 08:16   

Ten wątek powili staje się naszą tablicą ogłoszeń :P
_________________
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2009-06-11, 11:44   

Katedra zaprasza do lektury relacji na żywo z XVI Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. W tym roku gwiazdą Festiwalu jest Robert Silverberg.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-11, 13:05   

Ech, czasami Wasze komentarze na Katedrze, drodzy koledzy, rozkładają mnie na łopatki :P Kolejna akcja z cyklu "wyżyjmy się na FS". Tłumaczę zatem - antologia "Nawiedziny" jest efektem kolejnego konkursu Fahrenheita, zupełnie jak "Kochali się..." Gdyby dorzucono tam jedno nazwisko jakiegoś Pilipiuka czy Piekary, to na bank byłyby komentarze, że to komercyjna zagrywka; jedna dwie gwiazdy i reszta zapychacze. A taka antologia samych (prawie)debiutantów to przecież przeciwieństwo komerchy i duże ryzyko dla wydawcy, który rzuca na rynek książkę z początkującymi autorami, bez głośnych nazwisk przyciągających portfele naiwnych ;)

Edit: i powyższa antologia nie ma nic wspólnego z zasobami SFFiH.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-11, 13:42   

Dabliu, chyba trochę nadwrażliwe podchodzisz, tam zwrócono uwagę poprostu na odmienność taktyki wydawniczej bez jakiegoś wartościowania w duchu "wyżyjmy się na FS". ; ) Natomiast komentarz pijący do zasobów SFFiH, fakt dziwny, i łatwo można zweryfikowac jego prawdziwość.
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-11, 13:52   

a propos ,,wyżyjmy się na FS"
da się to zauważyć na każdym kroku, w sumie nie wiem dlaczego katedra tak nie lubi FS...
Jak by mieli jej za złe że promuje np. tylko Polską literaturę zapominając o zagranicznych ,,bożkach" czy coś w tym stylu, nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją, a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-06-11, 13:58   

Ł napisał/a:
Natomiast komentarz pijący do zasobów SFFiH, fakt dziwny, i łatwo można zweryfikowac jego prawdziwość.

O konkursie nie wiedziałem. Co do "picia do zasobów" - kilku autorów kojarzy mi się z SFFiH - byc może sie mylę.
I zapewniam - ja nie mam nic do FS. Chociaż faktycznie sporą część wydawanych przez nich książek oceniam mocno krytycznie.

Brzuzka napisał/a:
a propos ,,wyżyjmy się na FS"
da się to zauważyć na każdym kroku, w sumie nie wiem dlaczego katedra tak nie lubi FS...
Jak by mieli jej za złe że promuje np. tylko Polską literaturę zapominając o zagranicznych ,,bożkach" czy coś w tym stylu, nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją, a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...


To chyba ciut za mało czytałeś tych recek. Żeby nie być gołosłownym:
http://katedra.nast.pl/ar...-sie-ze-strach/
http://katedra.nast.pl/ar...demie-i-zarazy/
http://katedra.nast.pl/ar...iemnosc-plonie/
http://katedra.nast.pl/ar...kwiaty-czesc-1/
http://katedra.nast.pl/ar...klecha-Tancerz/
http://katedra.nast.pl/ar...ej-2586-krokow/
http://katedra.nast.pl/ar...-krzyz-czesc-1/
http://katedra.nast.pl/ar...iabel-Lancucki/

I jeszcze by się sporo znalazło. Warto również zauważyć, ze sama FS czesto daje na swojej stronie linki do "katedralnych" recenzji. Chyba, ze robią to z czysto masochistycznych pobudek.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15