FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-16, 08:10   

Shadowmage, Widzę, że Katedra nie działa. Zapytam czy na długo ?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-16, 08:26   

Migrujemy się na nowy serwer najprawdopodobniej (miało to być w tym tygodniu). Przeniesienie dwóch dużych serwisów + kilku mniejszych stron musi niestety trochę potrwać.

EDIT: Już działa.
_________________
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-29, 20:13   

Wie ktoś kiedy można się spodziewać Plebiscytu Katedry, ostatnim razem wygrałem książkę (co prawda nadawała się jedynie na sprzedaż) więc może i tym razem mi się poszczęści:D
_________________
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-30, 09:49   

Będzie jak zwykle, czyli mniej więcej na przełomie lutego i marca. Trzeba dać trochę czasu, żeby ludzie nadrobili zeszłoroczne zaległosci czytelnicze.
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-01-12, 19:43   

A o Esensji to także tutaj? Dwa lata na forum - pomyślałby kto, że powinienem już się orientować :roll:

Nieważne. Wysłałem swój głos w plebiscycie. W zasadzie - będę zdziwiony, jeśli nie wygra Neal Stephenson. Czy to na Esensji, czy na Katedrze.

Paskudnie - mimo oczywistego dla mnie wyboru - było wybrać tylko jedną książkę. Trzy - miałbym przyjemniejszy wybór. Żal tak Chabona pominąć, czy Dennisa Lehane.

I tylko dziesięć nagród? Skąpcy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-03-25, 20:11   

Katedra zaprasza na relację prawie na żywo z Pyrkonu 2010 (Poznań, 26-28 marca 2010 r.).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-31, 11:15   

A Kiedy Oficjale Wyniki Plebiscytu Katedry ? I kiedy rozdawanie książek :)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-04-08, 09:42   

powtarzam pytanie. Plebiscyt zakończył się dawno a nie ma oficjalnych wyników i nie ma wyników konkursu. Coś się stało ? To już serio ciut za długo. Pyrkon się skończył i święta takoż.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-04-08, 12:22   

A nie lepiej zadać to pytanie na Katedrze?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-04-08, 12:41   

Elektra napisał/a:
A nie lepiej zadać to pytanie na Katedrze?

A po co ? Tutaj nie mogę ? Zresztą na NAST Zaglądam rzadko, szczególnie na forum.
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2010-04-08, 13:07   

Z Katedry:
Cytat:
Shadowmage - 13:00 08-04-2010
Lada dzień.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-04-08, 19:28   

Toudi - lepiej zadać tam, bo tutaj niekoniecznie osoba kompetentna do udzielenia odpowiedzi zajrzy :)

Co do samego plebiscytu: przepraszam za zwłokę, faktycznie to trwa zbyt długo. Mieliśmy jednak tak zwane problemy techniczne. Niemniej jednak do końca tygodnia (łącznie z weekendem) wyniki i nagrodzeni powinni znaleźć się na stronie.
_________________
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-04-09, 07:28   

No i są wyniki.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-04-09, 10:20   

Biedny ASX, znowu nie wygrał.

Jeśli chodzi o książkę zagraniczną - zero zdziwień :) Jeśli chodzi o wydawcę - coroczne, tradycyjne zdziwienie. Ale ładny wynik wydawnictwa Powergraph osładza gorycz. Polska książka - fajnie, że Wegner zdobył pierwsze miejsce, choć i Anna Brzezińska zasłużyła. Ale jej to nie zaszkodzi a Wengerowi może pomóc - dodając choćby wiatru w skrzydła :)

Antologii nominowanych nie czytałem, poza "Krokami...", ale i tak w ciemno uznaję, że "Kroki..." bardziej zasłużyły.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-09, 10:31   

Romulus napisał/a:
ale i tak w ciemno uznaję, że "Kroki..." bardziej zasłużyły
Ale 2008 jeszcze bardziej...
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-06-10, 08:32   

Katedra zaprasza na relację dzień po dniu z XVII Festiwalu Fantastyki (Nidzica, 10-13 czerwca 2010 r.).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-08-21, 15:00   

OD: Redakcja Katedry

Nadchodzi wiele zmian w Katedrze (między innymi jesteśmy w trakcie tworzenia zupełnie nowego silnika dla serwisu). Jednym z nieodłącznych elementów, które powinny towarzyszyć zmianom, jest napływ „nowej krwi”. Dlatego szukamy nowych redaktorów i współpracowników. Do czego? Najprościej powiedzieć, że do wszystkiego. Do wyszukiwania i pisania newsów, uaktualniania bazy danych o książkach, przeprowadzania wywiadów.
Interesują nas również kolejni recenzenci, zarówno „wolni strzelcy”, jak i stali współpracownicy. Jednak w związku z dbałością o poziom prezentowanych przez nas tekstów, najbardziej zadowolą nas propozycje nadesłane wraz z przynajmniej jednym przykładem swojej twórczości.

Przede wszystkim jednak potrzebni są nam ludzie z pomysłami: czytasz nasz serwis, ale czegoś Ci w nim brakuje, a chciałbyś przyłożyć rękę do uzupełnienia tych braków? Uważasz, że jesteś na siłach zacząć swój własny cykl artykułów na temat związany z fantastyką? Chciałbyś brać udział w ambitnym projekcie i go rozwijać? Masz pomysł i chciałbyś mieć możliwość zaprezentowania go szerokiemu gronu internautów? Wzajemne pomożemy sobie w jego realizacji.
Poszukujemy ludzi zarówno kreatywnych, jak i pełnych zapału do pracy.
Żadne zgłoszenie nie pozostanie bez odpowiedzi, a prosimy je kierować na jeden z tych adresów: vampdey@nast.pl lub shadowmage@nast.pl.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-21, 15:01   

Ja ja Wybierz mnie !!
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-08-21, 15:14   

To napisz zgłoszenie - adres masz wyżej :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-08-22, 05:37   

Toudisław napisał/a:
Ja ja Wybierz mnie !!


Zyskasz wielkość, stracisz duszę. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-22, 08:54   

Tigana napisał/a:
To napisz zgłoszenie - adres masz wyżej :P

Zastanawiam się tylko do kogo napisać. Shadow pewnie oszaleje z radości jak do niego napiszę ....
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-08-22, 09:04   

Toudisław napisał/a:
Tigana napisał/a:
To napisz zgłoszenie - adres masz wyżej :P

Zastanawiam się tylko do kogo napisać. Shadow pewnie oszaleje z radości jak do niego napiszę ....


Spoko. Bardziej szalony niż teraz, to już nie będzie. ;)

Jak się boisz Shadowka, to pisz do Vampa. Załatwi Cię jak należy, o ile zasłużysz. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-08-22, 10:33   

Tak, napisz do Vampa, proooooszę //panda
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-22, 11:00   

Ale on mnie nie zna tak dobrze jak Shadow //mysli trudny wybór XD
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-08-22, 20:36   

Toudi, czekam z niecierpliwością :D
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-22, 20:41   

Shadowmage, Czyli jednak do ciebie ? oh kurde kusisz. Za dobry jestem dla was XD
A tak nie OT to coś więcej powiedz o tych zmianach,. A ten silnik strony to uwierzę jak zobaczę,. Mówicie o tym od dawna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-08-22, 20:46   

Z silnikiem też uwierzę, jak zobaczę.... :) chociaż prace trwają. Bardziej chodzi o pewne zmiany organizacyjne wewnątrz portalu, etc. Większe znaczenie początkowo będzie to miało dla nas, dopiero później efekty zobaczą użytkownicy, więc na razie nie ma o czym pisać, żeby nie zapeszać. Doświadczenie pokazało, że jak się za wcześnie coś wypapla, to potem kicha z tego wychodzi i trzeba się tłumaczyć.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-08-22, 21:02   

Shadowmage napisał/a:
Doświadczenie pokazało, że jak się za wcześnie coś wypapla, to potem kicha z tego wychodzi i trzeba się tłumaczyć.


Nie bardzo widzę sens przyczynowo-skutkowy..., ale niechaj Ci będzie, po starej znajomości. ;)
A tak swoją drogą masz całkiem interesujące wytłumaczenia. Chyba będę musiał założyć dziennik poświęcony temu zagadnieniu. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-03-10, 18:20   

Ruszyła czwarta edycja plebiscytu Katedry Zapraszamy do głosowania //kas
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-03-10, 19:01   

To już? Zobaczmy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13