FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bachanalia Fantastyczne 2010
Autor Wiadomość
Ad Astra


Posty: 9
Wysłany: 2010-08-03, 15:21   Bachanalia Fantastyczne 2010

ZKF Ad Astra serdecznie zaprasza wszystkich fanów fantastyki na tegoroczne Bachanalia Fantastyczne 2010. Konwent posiada już bardzo długą tradycję i odbywa się w Zielonej Górze, co roku od ponad 20 lat. Po okresie przerwy, postanowiliśmy, specjalnie dla Was, zorganizować naszą imprezę w dniach podczas Winobrania, kiedy to Bachus dostaje klucze do miasta a na ulicach zabawa trwa do białego rana. Dla wszystkich czwartkowych gości uruchomiona zostanie baza konwentowa w samym centrum, aby mogli na własnej skórze poczuć ten magiczny czas. Spotkania i zabawy rozpoczną się od piątku ale bachiczny klimat nie opuści nas aż do niedzieli, ponieważ oprócz turniejów, konkursów oraz gier gwarantujemy świetną zabawę w knajpie konwentowej oraz degustacyjne spotkania z winiarzami oraz miodziarzami! Więcej o imprezie przeczytasz na naszej stronie internetowej www.bachanalia.zgora.pl


Kilka informacji formalnych:

Termin:
9-12 września 2010

Miejsce:
Uniwersytet Zielonogórski
Campus A
Budynek Nauk Ścisłych
Ul. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra

Regulamin konwentu:
Regulamin Bachanali Fantastycznych

Koszt:
Akredytacja:
Pełna - 35 zł
czwartek wstęp wolny!!!
Jednodniowa 10.09 (piątek) - 15 zł
Jednodniowa 11.09 (sobota) - 20 zł
Jednodniowa 12.09 (niedziela) - 10 zł
Dziecko do 12 roku życia włącznie - bez opłat
Noclegi:
Sala wspólna - 6 zł
Akademik - 25 zł
Koszulki: 25 zł za sztukę. (Projekt koszulki)

Dane konta (wpłaty akredytacyjne):
PKO II Odział w Zielonej Górze
34 1020 5402 0000 0202 0113 8809
_________________
 
 
Ad Astra


Posty: 9
Wysłany: 2010-08-04, 11:40   

Almanach Drinków Fantastycznych na Bachanalia!



Wszystkie podłe speluny we wszystkich portach zamieszkanej części galaktyki wyglądają tak samo. Kilka stolików na chybotliwych nogach, dymiący korpus Rodianina w loży, poprzeżerany co mocniejszymi trunkami szynkwas, a za nim nadszarpnięty zębem czasu barman o oczach jak zarzynane prosię. W jednym kącie szafa grająca z zapętlonymi dwiema minutami nieznanego kawałka Cata Stevensa, w drugim grupa małych futrzastych stworzeń z Alfa Centauri gra w zośkę, pod ścianą jacyś rozentuzjazmowani obcy odkrywają religię wieszając jednego z kolegów na krzyżu.

Ten bar nie był inny. Kiedy wszedłem, wszyscy obecni oderwali się od zajęć i spojrzeli w moją stronę, a jakiś krótkowidzący galaretowaty konstrukt z okolic Procjona nawet rzucił okiem, które spłynęło po mnie jak po chłodnej gwieździe ciągu głównego późnego typu widmowego K lub M...

Ostentacyjnie odchyliłem połę płaszcza, odkrywając przypięty u pasa miecz szpetny. Rozległy się pomruki dezaprobaty i obrzydzenia, po czym wszyscy wrócili do swych niewątpliwie palących czynności.

Barman był cyborgiem, który przesadził. Już pierwsze spojrzenie uświadomiło mi, że stopień jego cyborgizacji wynosił tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt pi-pół procent. Powinienem nazwać go robotem, ale nie jestem rasistą.

- Szkocką - rzuciłem oschle.

- Nie ma, ty gnoju - odpowiedział przyjacielsko barman.

- A co jest?

- Ja jestem - odburknął radośnie, cytując dowcip starszy niż 9 192 631 770 okresów promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego 2S1/2 atomu cezu 133Cs. Dwóch może grać w tą grę.

- A coś mniej tłustego?

Przysypiający na kontuarze gość w ramonesce z haftem "Stary niedźwiedź mocno fhtagn" zarechotał. Ale to chyba normalne, bo wyglądał na przedstawiciela rasy amfibioidalnej. Barmanowi zaś zapłonęła głowa - uznałem, że w ten sposób wyraża rozbawienie.

- Mamy nową dostawę z Almanachu.

- Czego?

- Almanachu. Drinków Fantastycznych.

- Na przykład?

- Na przykład "Kara Chyżwara".

- Nie za mocny?

- Trochę drapie w gardle. Jest też "Wkładaj kombinezon i w drogę".

- O - zainteresowałem się nieco - ale w drogę gdzie?

- Nie wiem. Wszyscy, którzy tego próbowali, nie zdążyli włożyć kombinezonu.

- Au. To może coś spokojniejszego...

- "Diuna".

- Dawaj, bo zasycha mi w gardle.

- Heh - enigmatycznie westchnął barman i podał mi szklankę. Żółtawą zawartość wlałem w siebie jednym haustem. Syntetyczne szkliwo zaskwierczało, gdy ziarenka piasku prześlizgiwały mi się między zębami, ale doceniłem dyskretny aromat jakiejś przyprawy. Było tam coś jeszcze, coś ruchomego. Profilaktycznie to rozgryzłem.

- W środku chyba był jakiś robal.

- No - odpowiedział barman sentencjonalnie. - A co?

- Jeszcze raz poproszę.


* * *


Wszystkich drinkofanów, drinkolubów, drinkofilów i drinkomaniaków zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, a jednocześnie bezprecedensowym przedsięwzięciu! Wspólnie z Wami chcemy stworzyć Almanach Drinków Fantastycznych - zestaw killerskich koktajli, których nie powstydziłby się sam Zaphod Beeblebrox. Zasady konkursu są proste:

1. Drink do Almanachu musi być związany w jakikolwiek sposób z fantastyką. Może to być tytuł książki, filmu, komiksu, ale także pojęcia krążące wokół tych mediów, czyli np. "Oddech Smauga" czy "Ależ wodzu, co wódz!".

2. Propozycje fantastycznych drinków należy przysyłać na adres almanach@bachanalia.zgora.pl. Nie ma ograniczenia ilości wysyłanych propozycji.

3. Propozycje muszą zawierać:

    nazwę drinka
    składniki
    jeśli drink ma być przyrządzony w inny sposób, niż wymieszanie składników - sposób przyrządzenia.



4. Najlepsze drinki trafią do oficjalnego bachanaliowego Almanachu Drinków Fantastycznych i będzie je można zamówić w barze podczas wieczornych biesiad, a ich autorzy oprócz wiecznej chwały i miejsca w annałach drinkologii otrzymają bachanaliowe koszulki.

5. Na propozycje czekamy do 25 sierpnia.

To nie koniec! Nasi szaleni barmani, choć nie scyborgizowani (a przynajmniej nie w stopniu zbytnio utrudniającym przejście bramki na lotnisku), zapowiedzieli specjalnego, dodatkowego drinka w Almanachu: będzie to "Sam-Wiesz-Co", jedyny w swoim rodzaju koktajl kustomizowalny, w ramach którego wykażą się inwencją i na poczekaniu przygotują drinka pod dowolne podane przez klienta hasło fantastyczne!

Zapraszamy więc do konkursu! Już się zastanawiamy, co barmani zaserwują nam na hasło "Barbarzyńska nimfomanka w piekle dinozaurów"...
_________________
 
 
Ad Astra


Posty: 9
Wysłany: 2010-08-04, 11:40   

Almanach Drinków Fantastycznych na Bachanalia!



Wszystkie podłe speluny we wszystkich portach zamieszkanej części galaktyki wyglądają tak samo. Kilka stolików na chybotliwych nogach, dymiący korpus Rodianina w loży, poprzeżerany co mocniejszymi trunkami szynkwas, a za nim nadszarpnięty zębem czasu barman o oczach jak zarzynane prosię. W jednym kącie szafa grająca z zapętlonymi dwiema minutami nieznanego kawałka Cata Stevensa, w drugim grupa małych futrzastych stworzeń z Alfa Centauri gra w zośkę, pod ścianą jacyś rozentuzjazmowani obcy odkrywają religię wieszając jednego z kolegów na krzyżu.

Ten bar nie był inny. Kiedy wszedłem, wszyscy obecni oderwali się od zajęć i spojrzeli w moją stronę, a jakiś krótkowidzący galaretowaty konstrukt z okolic Procjona nawet rzucił okiem, które spłynęło po mnie jak po chłodnej gwieździe ciągu głównego późnego typu widmowego K lub M...

Ostentacyjnie odchyliłem połę płaszcza, odkrywając przypięty u pasa miecz szpetny. Rozległy się pomruki dezaprobaty i obrzydzenia, po czym wszyscy wrócili do swych niewątpliwie palących czynności.

Barman był cyborgiem, który przesadził. Już pierwsze spojrzenie uświadomiło mi, że stopień jego cyborgizacji wynosił tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt pi-pół procent. Powinienem nazwać go robotem, ale nie jestem rasistą.

- Szkocką - rzuciłem oschle.

- Nie ma, ty gnoju - odpowiedział przyjacielsko barman.

- A co jest?

- Ja jestem - odburknął radośnie, cytując dowcip starszy niż 9 192 631 770 okresów promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego 2S1/2 atomu cezu 133Cs. Dwóch może grać w tą grę.

- A coś mniej tłustego?

Przysypiający na kontuarze gość w ramonesce z haftem "Stary niedźwiedź mocno fhtagn" zarechotał. Ale to chyba normalne, bo wyglądał na przedstawiciela rasy amfibioidalnej. Barmanowi zaś zapłonęła głowa - uznałem, że w ten sposób wyraża rozbawienie.

- Mamy nową dostawę z Almanachu.

- Czego?

- Almanachu. Drinków Fantastycznych.

- Na przykład?

- Na przykład "Kara Chyżwara".

- Nie za mocny?

- Trochę drapie w gardle. Jest też "Wkładaj kombinezon i w drogę".

- O - zainteresowałem się nieco - ale w drogę gdzie?

- Nie wiem. Wszyscy, którzy tego próbowali, nie zdążyli włożyć kombinezonu.

- Au. To może coś spokojniejszego...

- "Diuna".

- Dawaj, bo zasycha mi w gardle.

- Heh - enigmatycznie westchnął barman i podał mi szklankę. Żółtawą zawartość wlałem w siebie jednym haustem. Syntetyczne szkliwo zaskwierczało, gdy ziarenka piasku prześlizgiwały mi się między zębami, ale doceniłem dyskretny aromat jakiejś przyprawy. Było tam coś jeszcze, coś ruchomego. Profilaktycznie to rozgryzłem.

- W środku chyba był jakiś robal.

- No - odpowiedział barman sentencjonalnie. - A co?

- Jeszcze raz poproszę.


* * *


Wszystkich drinkofanów, drinkolubów, drinkofilów i drinkomaniaków zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, a jednocześnie bezprecedensowym przedsięwzięciu! Wspólnie z Wami chcemy stworzyć Almanach Drinków Fantastycznych - zestaw killerskich koktajli, których nie powstydziłby się sam Zaphod Beeblebrox. Zasady konkursu są proste:

1. Drink do Almanachu musi być związany w jakikolwiek sposób z fantastyką. Może to być tytuł książki, filmu, komiksu, ale także pojęcia krążące wokół tych mediów, czyli np. "Oddech Smauga" czy "Ależ wodzu, co wódz!".

2. Propozycje fantastycznych drinków należy przysyłać na adres almanach@bachanalia.zgora.pl. Nie ma ograniczenia ilości wysyłanych propozycji.

3. Propozycje muszą zawierać:

    nazwę drinka
    składniki
    jeśli drink ma być przyrządzony w inny sposób, niż wymieszanie składników - sposób przyrządzenia.



4. Najlepsze drinki trafią do oficjalnego bachanaliowego Almanachu Drinków Fantastycznych i będzie je można zamówić w barze podczas wieczornych biesiad, a ich autorzy oprócz wiecznej chwały i miejsca w annałach drinkologii otrzymają bachanaliowe koszulki.

5. Na propozycje czekamy do 25 sierpnia.

To nie koniec! Nasi szaleni barmani, choć nie scyborgizowani (a przynajmniej nie w stopniu zbytnio utrudniającym przejście bramki na lotnisku), zapowiedzieli specjalnego, dodatkowego drinka w Almanachu: będzie to "Sam-Wiesz-Co", jedyny w swoim rodzaju koktajl kustomizowalny, w ramach którego wykażą się inwencją i na poczekaniu przygotują drinka pod dowolne podane przez klienta hasło fantastyczne!

Zapraszamy więc do konkursu! Już się zastanawiamy, co barmani zaserwują nam na hasło "Barbarzyńska nimfomanka w piekle dinozaurów"...
_________________
 
 
Ad Astra


Posty: 9
Wysłany: 2010-08-18, 03:54   

Bachanalia Fantastyczne już za niecały miesiąc, a my przygotowaliśmy dla Was kilka informacji o tym, czego możecie się na nich spodziewać.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że na bachanaliach odbędzie się premiera polskiej wersji językowej komiksu „Fara – brama do gwiazd” autorstwa Tadeusza Raczkiewicza i Piotra Ponaczewnego. Swój przyjazd potwierdzili między innymi Łukasz Orbitowski, Marek S. Huberath oraz Rafał Kosik. Maciej Parowski opowie o z dawna wyczekiwanej, wydanej w tym roku, powieści „Burza. Ucieczka z Warszawy’40” oraz o kontynuacji komiksowych przygód Funky’ego Kovala, a Jerzy Szeja w panelu naukowym odpowie na pytania o „przyszłej roli gier w edukacji”.

Dla miłośników gier wszelakich przygotowaliśmy różnego rodzaju atrakcje. Gry karciane, w tym turniej Veto (ale nie tylko). Bogaty program games roomu, w którym co godzinę rozgrywać się będą turnieje gier takich jak "Munchkin", "Neuroshima Hex", czy "Magia i Miecz,". Turnieje gier na konsole.

Miłośników klimatu postapo zapraszamy na LARPa „Ostatni rejs” organizowanego przez Kawalerię Berg. Dla tych, którzy nad arsenał jądrowy przedkładają starego dobrego colta i kowbojski kapelusz przygotowaliśmy pojedynki „w samo południe”. Gdy pozytywka zamilknie, na nogach ostaną się jedynie prawdziwi mężczyźni. Ci najodważniejsi będą mogli spróbować swoich sił w próbie zdobycia szczytu Góry Przeznaczenia (z asekuracją tak na wszelki wypadek).

Nie zabraknie bloku dla wielbicieli mangi i anime oraz amatorów konkursów wszelakich.
_________________
 
 
Ad Astra


Posty: 9
Wysłany: 2010-08-24, 02:17   

Bachusik na Bachanaliach Fantastycznych! - nowy spot bachiczny
http://www.youtube.com/watch?v=FzkX8DFkVRs
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15