FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Universe
Autor Wiadomość
Violet 


Posty: 15
Skąd: z krainy wyobraźni
Wysłany: 2007-11-02, 15:44   Universe

Nazwisko Mirosława Breguły pewnie niewiele Wam powie, ale myślę, że o zespole Universe słyszał każdy.
Brak mi słów, więc nie będę przytaczać historii zespołu.
Brak mi słów, bo Mirek nie żyje.
Popełnił samobójstwo, znaleziono go dziś rano.
Niespokojna dusza, poszukiwał swojej drogi... część swoich problemów przenosił na piosenki, czego nailepszym wyrazem są teksty z płyty "Ciągle szukam drogi".
Nie znalazł.

[']
_________________
Daleka droga
do serca człowieka
zimnego jak głaz

Ale ja jak woda
co cierpliwie czeka
aż skałę zniszczy czas
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 16:07   

Szkoda człowieka. Nie byłem nigdy jakimś wielkim fanem jeg twórczosci, chociaż gdzieś przepastnej kasetotece mam ich jeden album. jestem zaskoczony , bo jeszcze niedawno pokazywano go (lub drugiego z członków zespołu) jak pomagali dzieciom, bodajże z wada wymowy lub niesłyszącym.
[']
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Violet 


Posty: 15
Skąd: z krainy wyobraźni
Wysłany: 2007-11-02, 16:17   

To jego własnie pokazywali, niedawno występował w tv w "Wideotece dorosłego człowieka".
_________________
Daleka droga
do serca człowieka
zimnego jak głaz

Ale ja jak woda
co cierpliwie czeka
aż skałę zniszczy czas
 
 
pillon

Posty: 21
Wysłany: 2007-11-02, 19:30   

kurczę... oglądałem ten odcinek wideoteki i sprawiał on wrażenie człowieka zadowolonego z życia :( .. Szkoda człowieka, ale nie rozumiem czemu targnął się na swoje życie....
RIP
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 21:56   

pillon napisał/a:
Szkoda człowieka, ale nie rozumiem czemu targnął się na swoje życie....
RIP

Ponoć jeszcze dwa dni temu wysłał sms z życzeniami urodzinowi dla przyjaciela. Czyżby jakaś chandra związana z Dniem Wszystkich Świętych ? Nie pozostawił po sobie żadnego listu wiec chyba nigdy sie nie dowiemy. Teraz piosenka "Mr Lennon" będzie także o nim
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Violet 


Posty: 15
Skąd: z krainy wyobraźni
Wysłany: 2007-11-02, 22:59   

Zostawił list. Prokuratura go zabrała i do zakończenia sprawy nie będzie znana jego treść.
Zawsze był wrażliwy, miał problemy egzystencjonalne, szukał odpowiedzi na wiele pytań, zastanawiał się nad sobą i światem. Współczesność go rpzygniotła widocznie i rozczarowanie ludźmi.
Tylko tak mogę wytłumaczyć to, co zrobił... teraz słowa jego piosenek, tych osobistych, nabierają innego znaczenia...
_________________
Daleka droga
do serca człowieka
zimnego jak głaz

Ale ja jak woda
co cierpliwie czeka
aż skałę zniszczy czas
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-03, 18:17   

Violet napisał/a:
Zawsze był wrażliwy, miał problemy egzystencjalne, szukał odpowiedzi na wiele pytań, zastanawiał się nad sobą i światem. Współczesność go przygniotła widocznie i rozczarowanie ludźmi.

"Fakt" napisał dzisiaj, że Mirek Breguły miał raka krtani i nie nógł juz występować. To trochę dziwne oświadczenie biorąc pod uwagę fakt, ze szykowano jubileuszowe tourne po Polsce. List faktycznie napisał, przejęła go prokuratura i niewiadomo kiedy ( o ile w ogóle) ujawni jego treść.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-03, 19:34   

A co to za jedni o_O ?
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-03, 22:09   

Olimp Bathory napisał/a:
A co to za jedni o_O ?

Gwiazda lat 80-tych. "Mr. Lennon", "W taką ciszę" "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" To chyba nie jest twój rodzaj ulubionej muzyki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-06, 14:26   

No tak, w tym roku zupełnie inaczej będzie się słuchać kolęd Universu...
Ostatnio jakoś nawet zapomniałam, gdzie mam kasety, chyba najwyższa pora je odgrzebać...
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Scypion 


Posty: 9
Skąd: Schwarzwald O/S
Wysłany: 2008-02-07, 09:28   

Z perspektywy Śląska sprawa Breguły i Universe wygląda żenująco. Wystarczyło by Mirek zdecydował się na ten dramatycnzy krok i od razu fala zainteresownaia zespołem. Teraz koncertują niemal non stop z synem Mirka na wokalu. Nigdy nie byłem fanem Univers, nie zacząłem sie nim zachwycac także teraz, a tymczasem okazało sie, ze półspołeczeństwa to kryptofani kapeli. Mysle, że gdyby choc 5% obecnego zainteresowania ludzi, domow kultury i lokalnych rozglośni radiowych spotkalo Bregułę za życia dalej by tu był.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-02-08, 00:11   

Ale to jest prawidło że jak ktoś sobie strzeli w łeb, zaćpa się i tym podobne eventy, to ma darmową reklamę w Teleexpressie [badź innych zajebistych programach z lokomotywą/kozami zaleźnie od szerokości geograficznej] a jego naziwsko obrasta legendą i KVLTEM. Kiedyś chyba Dablju przytaczał opinię idolowego przez duże Ą arysty cytuję z pamięci "prawdziwy artysta zostanie doceniony po śmierci". : D

A że popkultura i rynek funkcjonują jak funkcjonują to nie dziwie się zespołowi że korzysta z fali. Tylko jak oni zaczynają koncerty - od minutki ciszy? ; ]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13