FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piłka nożna na świecie
Autor Wiadomość
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-08-26, 22:30   

Ale Artmedia trafiła w elimisnacjach na drewniany Celtic, tak jak w tym roku litewskie Kowno na Rangersów - i.e. trzeba mieć szczęście w losowaniu i wpaść na Szkotów.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-28, 00:01   

Mistrz Białorusi, Cypru i Danii w LM - super --_- Ciekawe ile my jeszcze będziemy musieli poczekać. Póki co szczyt możliwości to runda grupowa w UEFA. Zresztą nie wiadomo na kogo Wisła i Lech trafią w I rundzie - jak Milan czy Roma to mogą od razu pakować manatki.


Podział na koszyki:

Koszyk I
Chelsea Londyn*
Liverpool FC*
FC Barcelona*
Arsenal Londyn*
Manchester United*
Olympique Lyon
Inter Mediolan*
Real Madryt*

Koszyk II
Bayern Monachium*
PSV Eindhoven
Villarreal CF
AS Roma
FC Porto
Werder Brema
Sporting Lizbona
Juventus Turyn*

Koszyk III
Olympique Marsylia
Zenit Sankt Petersburg*
Steaua Bukareszt
Panathinaikos Ateny
Girondins Bordeaux
Celtic Glasgow
FC Basel
Fenerbahce Stambuł

Koszyk IV
Szachtar Donieck
AC Fiorentina
Atletico Madryt *
Dynamo Kijów
CFR Cluj
AB Aalborg
Anorthosis Famagusta
BATE Borysów.

* - zaznaczyłem drużyny, które złożone z poszczególnych koszyków mogłyby stworzyc prawdziwą grupę śmierci.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-08-28, 20:33   

Rozlosowano grupy LM, pogrubiłem moje typy na wyjście z grupy:

Grupa A: Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR 1907 Cluj

Grupa B: Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos, Anorthosis Famagusta Larnaka

Grupa C: FC Barcelona, Sporting Lizbona, FC Basel, Szachtar Donieck

Grupa D: FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico Madryt

Grupa E: Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg

Grupa F: Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bukareszt, Fiorentina

Grupa G: Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów

Grupa H: Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St. Petersburg, BATE Borysów
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-28, 21:29   

Grupa H chyba najciekawsza - SP może byc czarnym koniem rozgrywek. Na łatwa (hipotetycznie) grupę trafiła Barcelona i Inter. Najbardziej wyrównana wydaje się grupa F i G gdzie o awans powinny ubiegać się wszystkie zespoły.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-28, 22:37   

Moim zdaniem najsilniejsza i najbardziej wyrównana jest grupa D. Tam właściwie każdy zespół może wywalczyć nawet pierwsze miejsce. A o awans z dwóch walka pewnie będzie trwała do końca.
Grupy H, F i E także są mocne. Przynajmniej trzy zespoły liczą się w walce o awans do II rundy.
Żałuję tylko bardzo, że dwie moje drużyny czyli Real i Juve trafiły do tej samej grupy. Aczkolwiek powinny spokojnie wywalczyć awans. Zenit bez Arszawina to już nie będzie ten sam Zenit.

P.S. Myślałem, że Porto nie zagra w tym sezonie w pucharach. Przecież była mowa o wykluczeniu tej drużyny o0
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-29, 12:14   

Grupa A: Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR 1907 Cluj

Grupa B: Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos, Anorthosis Famagusta Larnaka

Grupa C: FC Barcelona, Sporting Lizbona, FC Basel, Szachtar Donieck

Grupa D: FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico Madryt

Grupa E: Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg

Grupa F: Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bukareszt, Fiorentina

Grupa G: Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów

Grupa H: Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St. Petersburg, BATE Borysów

Najciekawsze dla mnie będzie rywalizacja w grupie D gdzie każda drużyna ma szansę i w grupie F gdzie grać będzie Lyon.W grupie H wydaje się że Real i Juventus są faworytami (Zenit kiepski ma ten sezon) jednak liczę że BATE napsuje krwi 8)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-08-29, 15:40   

UEFA: Wisła z Tottenhamem, Lech z Austrią

Czyli moglo byc lepij, ale gorzej tez, a zwarzywszy no kogo mogl wpasc Lech to moglo byc tylko gorzej.
Tottenham to co prawda solidna druzyna ale ja wierze w Wiselke, choc jej w kraju nie kibicuje.
Realnie patrac, Lech ma jakies 55% szans a Wisla ze 30%. Niech sie postaraja, bo jak patrze, ze w lidze mistrzow dwie druzyny z Rumunii czy plankton z Bielarusini, Cypru czy Szwajcarii to krew zalewa.
Kiedys powiedzal Szczesny, ze mozna byc 100 lat za murzynami i grac w LM (Legia), rok pozniej powiedzial, ze mozna byc 100 lat za Legia i grac w LM (Widzew). Tera juz jestesmy 100 lat za Bialorusia, Dania, Rumunia i Cyprem. Boli.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-29, 19:52   

Zdecydowanie większe szanse na awans do fazy grupowej ma Lech. Nie dość, że jest w wielkim gazie to jeszcze trafił na dużo słabszego rywala niż Wisła. W tym momencie daję Lechowi jakieś 80% szans na awans. Co tu dużo gadać, Kolejorz miał farta... A nie jak Wisła. Tottenhamu nie przejdzie. Bardzo mocna drużyna, bardzo dobry trener. Niestety, ale czarno to widzę. Wiśle daję jakieś 10% szans.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-08-29, 21:51   

Nabu Nezzar napisał/a:
Żałuję tylko bardzo, że dwie moje drużyny czyli Real i Juve trafiły do tej samej grupy. Aczkolwiek powinny spokojnie wywalczyć awans. Zenit bez Arszawina to już nie będzie ten sam Zenit.

Popełniasz błąd, który popełniało wielu przy okazji Euro - nie doceniasz Ruskich. Zwłaszcza, że Arschavina MAJĄ, właśnie mało nie strzelił bramki Manchesterowi. ;) Moim zdaniem Zenit wywalczy awans kosztem Juve albo Realu. Jako że Juve lubię tak bardzo jak odwrotnie w przypadku Realu - liczę na Juventus.
A Tottenham da się pokonać, to nie Barca, to okolice Manchester City pokonywanego przez Groclin parę lat temu.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-29, 22:11   

Jander napisał/a:
A Tottenham da się pokonać, to nie Barca, to okolice Manchester City pokonywanego przez Groclin parę lat temu.
Przypomnij więc sobie kogo polskie drużyny (w tym Wisła) NIE pokonały w ciągu ostatnich 5 lat :-P

Juve i Real, szczególnie Real, to zbyt dobre firmy aby mogły polec kosztem takiego zespołu jak Zenit. Sevilla też przez dwa lata rządziła w PUEFA a ja przyszło grać w LM to zaczęły się schody. A Sevilla była zespołem o klasę lepszym niż ruscy.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-29, 22:55   

Mogget napisał/a:
.W grupie H wydaje się że Real i Juventus są faworytami (Zenit kiepski ma ten sezon)

Faktycznie cienki sezon - ta wygrana z MU to porażka, z której już się nie podniosą ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-08-29, 23:53   

Moje typy ;)

Grupa A: Chelsea Londyn, AS Roma, Bordeaux, CFR 1907 Cluj - bez większych wątpliwości. Może Bordeaux włączy się w walkę o awans, ale nie wydaje się wystarczająco mocne.

Grupa B: Inter Mediolan, Werder Brema, Panathinaikos, Anorthosis Famagusta Larnaka - Inter i kto? ;) W Werder nie wierzę, więc zostają Grecy.

Grupa C: FC Barcelona, Sporting Lizbona, FC Basel, Szachtar Donieck - i znów - Barca i...? Chyba jednak Sporting.

Grupa D: FC Liverpool, PSV Eindhoven, Olympique Marsylia, Atletico Madryt - zdecydowanie FCL i (mam nadzieję) Atletico, które jako klub z takimi tradycjami z radością witam na powrót w LM. Ile to już lat..?

Grupa E: Manchester United, Villarreal, Celtic Glasgow, Aalborg - obrońcy tytułu i wicemistrzowie Hiszpanii, chyba nikt nie ma wątpliwości.

Grupa F: Olympique Lyon, Bayern Monachium, Steaua Bukareszt, Fiorentina - Lyon słabnie z roku na rok, więc nie wróżę mu sukcesów w tej i tak nie za mocnej grupie

Grupa G: Arsenal Londyn, FC Porto, Fenerbahce, Dynamo Kijów - Porto nigdy już nie osągnęło poziomu z sezonu gdy wygrało LM, więc wątpliwości brak. Dla mnie zwycięcą grupy mogą być nawet Turkowie z Aragonesem i Guizą.

Grupa H: Real Madryt, Juventus Turyn, Zenit St. Petersburg, BATE Borysów - Juve to dla mnie wielka niewiadoma, w zeszłym roku w Serie A szło im dobrze, ale nie grali w pucharach. Nie wydaje mi się, by już teraz byli w stanie podołać, dlatego stawiam na Zenit.

A zwycięzca LM? Inter, który zrobił najlepszy transfer lata, zatrudniając Mourinho.


Losowanie polskich drużyn:
- Lech - powinno być ok, runda grupowa
- Wisła - będzie ciężko. Czy Wisła powtórzy mecz z Barceloną? A jak zagra na wyjeździe? Mam nadzieję, że wygrania z Dumą Katalonii w krakowie dodała piłkarzom Wisły wiary w siebie...
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-09-01, 19:11   

Tigana napisał/a:
Mogget napisał/a:
.W grupie H wydaje się że Real i Juventus są faworytami (Zenit kiepski ma ten sezon)

Faktycznie cienki sezon - ta wygrana z MU to porażka, z której już się nie podniosą ;)


Miałem na myśli sezon ligowy gdzie daleko im do wyników z zeszłego sezonu, ale tym meczem o superpuchar jednak pokazali klasę ;) ale jak będzie w LM zobaczymy
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-09-01, 19:49   

Może olewają ligę i cała ich para idzie w puchary? Milan tak w zeszłym roku robił i obecnie startuje do pucharu UEFA.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-29, 00:26   

Jestem kibicem Barcelony, ale odczuwam duży niesmak po sobotnim meczu "katalończyków". Już dawno sędzia tak im nie pomógł - najpierw czerwona kartka za jakiś błahy faul, później karny z kapelusza w doliczonym czasie. Wolałbym żeby wygrywali dzięki własnym umiejętnością a nie błędom sędziego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-10-07, 12:32   

Grupy w Pucharze UEFA:
Cytat:
Grupa A - Schalke, PSG, Man City, Santander, Twente
Grupa B - Benfica, Olympiakos, Galatasaray, Hertha, Metalist Charków
Grupa C - Sevilla, Stuttgart, Sampdoria, Partizan, Standard Liege
Grupa D - Tottenham, Spartak, Udinese, Dinamo Zagrzeb, Nijmegen
Grupa E - Milan, Heerenven, Sporting Braga, Portsmouth, Wolfsburg
Grupa F - HSV, Ajax, Slavia Praga, Aston Villa, MKS Zilina
Grupa G - Valencia, Club Brugge, Rosenborg, FC Kopenhaga, St. Etienne
Grupa H - CSKA Moskwa, Deportivo La Coruna, Feyenoord, Nancy, Lech
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-07, 12:45   

Szkoda że Lech nie trafił do stosunkowo łatwej grupy "G".
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-10-07, 13:07   

I tak lepiej Lech trafił niż MKS Zilina, oni dopiero mają powody do niezadowolenia. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-07, 14:32   

Pozornie wydaje się, że grupa nie jest najgorsza. Po głębszej analizie jednak można stwierdzić, że będzie ciężko. Pomimo, że Feyenoord i Nancy zajmują miejsca bodaj w dolnej części tabeli w swoich ligach, ale trzeba pamiętać, że ich ligi są silniejsze niż polska. Deportivo zajmuje dziesiąte miejsce, ale to liga hiszpańska i według mnie Depor to główny faworyt do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. CSKA Moskwa to niedawny zwycięzca Pucharu UEFA, więc to silny rywal. Ogólnie Lech ma szanse, ale musieliby się wnieść na wyżyny swoich umiejętności i dodatkowo mieć odrobinę szczęścia ;)

Maeg napisał/a:
I tak lepiej Lech trafił niż MKS Zilina, oni dopiero mają powody do niezadowolenia. ;)
Ale mogą więcej zarobić, bo trafili na atrakcyjniejszych przeciwników niż Lechici ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-07, 15:00   

Ależ tu nie trzeba przeprowadzać głębszej analizy aby stwierdzić, że będzie ciężko. :-P
Faworytem grupy jest CSKA Moskwa.
Gdyby Lech awansował, pewnie zarobiłby więcej niż Zylina, która nie wyjdzie z grupy.
Odrobina szczęścia nie wystarczy. Trzeba go dużo więcej.
Meczów sporo, można więc nadzieję, że Lech cosik ugra. Mając piłkarzy tej klasy co Arboleda (twardy jak skała, szybki i dobrze wyszkolony technicznie) i Stilić (WIELKI TALENT, świetny drybler, technik...), bardzo zdolny Lewandowski (już dawno nie mieliśmy równie dobrego napastnika)... Peszko - kolejna bardzo zdolna "bestia". Stylem gry nieco przypomina M. Overmarsa. Murawski jest na obecną chwilę naszym najlepszym defensywnym pomocnikiem (obok Sobolewskiego z Wisły). Jeśli do tego dodać Injaca i kilku innych ciekawych pilkarzy, Lech naprawdę może ostro powalczyć. :))
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-10-07, 15:03   

nie tak duzo, tu sie gra po jednym meczu z przeciwnikiem (z dwoma na wyjezdzie a z dwoma doma). Wiec niech przeciwnicy remisuja ze soba a Lech niech walczy - pokazal, ze potrafi.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-07, 15:26   

Nie tak dużo, ale dużo więcej niż dwa... :-P
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-07, 17:49   

Grupa H - CSKA Moskwa, Deportivo La Coruna, Feyenoord, Nancy, Lech Poznań

Z CSKA i Feyenoordem "Kolejorz" będzie grał na wyjeździe i będzie bardzo ciężko coś tam ugrać. Deportivo też wydaje się poza zasięgiem poznaniaków. Szansy szukałbym natomiast w meczu z Nancy.
Najważniejsze jest to żeby Lech ciułał punkty do rankingu UEFA, bo jak źle pójdzie to wyprzedzi nas Cypr i Chorwacja, a Polska spadnie na 27 miejsce w rankingu i nasze zespoły będą zaczynać eliminacje do pucharów już pod koniec czerwca.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-10-07, 18:05   

A ja szans szukałbym w każdym meczu, niezależnie od tego z kim i gdzie gramy. :-P
Wcześniejsze zaczynanie eliminacji do pucharów jest korzystne. W tym sensie, że przerwy w rozgrywkach trwają u nas za długo. Im szybciej piłkarze wejdą w rytm meczowy, tym lepiej. Polskim drużynom przetarcia w pucharach są niezbędne, nawet z potencjalnie znacznie słabszymi drużynami.
Ewentualne zdobycze punktowe Lecha do rankingu będą się liczyć dopiero za kilka lat, nie tak od razu. ;)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-07, 18:11   

ASX76 napisał/a:
Ewentualne zdobycze punktowe Lecha do rankingu będą się liczyć dopiero za kilka lat, nie tak od razu. ;)

a guzik, bo już od nowego sezonu - pod uwagę bierze się wyniki z bodajże 4-5 ostatnich lat.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3214
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-07, 18:56   

Lech trafił chyba najgorzej, jak to możliwe. Są to drużyny mocne, trudne do pokonania, a jednocześnie mało medialne. Czyli trudno będzie z nimi wygrać, a wiele na transmisjach nie zarobią. Jakby mieli za przeciwników Milan, Herthę i Man. City, to szanse byłyby niewiele mniejsze, ale zyski znacznie wyższe.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-07, 19:08   

Trzeźwo patrząc to Lech na trzecie miejsce ma szansę. Nancy jest do pokonania, a Feyenord tym bardziej, oby dwie te drużyny są na poziomie Lecha, tylko nasi się znowu przestraszą. CSKA jak każda drużyna z Rosji jest przereklamowana, ale na Lecha starczy, a Deportivo jest z Hiszpanii, to też starczy. Przy dobrych wiatrach, ślepych sędziach i dyskwalifikacji dwóch rywali Lecha, Poznaniacy zagrają w 3. rundzie. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3214
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-07, 19:20   

Szanse mają... jak Żyd na gestapo...
A na poważnie: jeśli będą walczyć tak, jak do tej pory, to mają szansę. Ambicją i zacięciem można wiele wywalczyć w Pucharze UEFA, poprzednie edycje to pokazały. No i jednak mimo wszystko odrobina szczęścia się oczywiście przyda.
_________________
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-07, 19:31   

MadMill napisał/a:
Trzeźwo patrząc to Lech na trzecie miejsce ma szansę.
Zgadzam się.

MadMill napisał/a:
Nancy jest do pokonania, a Feyenord tym bardziej, oby dwie te drużyny są na poziomie Lecha, tylko nasi się znowu przestraszą.
Mam nadzieję, że nie. Franciszek Smuda to jeden z polskich mistrzów motywacji, a że w rozgrywkach Pucharu UEFA nikogo specjalnie motywować nie trzeba, więc Franz ma ułatwione zadanie. Chłopaki będą chcieli się pokazać w Europie, więc będą "gryźli trawę", a przynajmniej mam taką nadzieję...

MadMill napisał/a:
Przy dobrych wiatrach, ślepych sędziach i dyskwalifikacji dwóch rywali Lecha, Poznaniacy zagrają w 3. rundzie. ;)
:mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-10-13, 08:54   

A tu mozna przeczytac o ciekawym pomysle pana Platiniego i spolki. Wiem, ze podobne pomysly byly postulowane dawno temu, ale jak na konserwe jaka sa wladze FIFA i UEFA to krok milowy. Okazuje sie, ze Platini w porownaniu z Blatterem oraz bywszymi Johanssonem oraz Havelangem, pozwala chociaz myslec do przodu.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 14