FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dexter
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-11-24, 10:11   Dexter

Mamy emisję już 4. sezonu serialu o Dexterze Morgane, patologu krwi, który po godzinach jest seryjnym mordercą. Pierwsze 2 sezony trzymały w napięciu i były czymś zdecydowanie nowym jeśli chodzi o seriale. W trzecim Dexter się zmiękczył okropnie, stał się taką troszkę zagubioną owieczką, ale nowy sezon wynagradza nam słabszy trzeci sezon. Jest jeszcze lepiej niż w dwóch pierwszych sezonach.

Oglądacie? Jakie są wasze wrażenia z tego serialu?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-24, 10:19   

Oglądałem był emitowany na TVN. Jak dla mnie serial nie zły.I powiem szczerze, że masz rację z tym trzymaniem w napięciu. Do tego te jego chore zasady... "Nie zabija kobiet i dzieci". Oprócz tego sexowna pani policjant z miejsca pracy naszego mordercy.Czy ktoś wie kiedy będzie emitowany kolejny sezon na TVN? Najbardziej podobały mi się odcinki z... gościem od lodów, o ile dobrze pamiętam to chyba było coś takiego pod koniec sezonu...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-11-24, 10:26   

MarcinusRomanus napisał/a:
"Nie zabija kobiet i dzieci".

Zabija kobiety, jego pierwszą ofiara była kobieta nawet.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-11-26, 21:07   

Niedawno skończyłem oglądać trzecią serię. Nie da się ukryć, że był to najsłabszy sezon Dextera. Pomału będę się zabierał za oglądanie czwartej serii w jakimś wolnym tempie. Ten serial nie nadaje się za bardzo na hurtowe oglądanie. Jeden odcinek na tydzień to jest idealne rozwiązanie w tym przypadku ;) Ogólnie rzecz biorąc, aż tak zafascynowany tym serialem nie jestem. W zasadzie Dextera w ogóle nie umieszczam w rankingu swoich seriali. To taki serial, który sobie jest, fajnie się ogląda, a jak się skończy to niczego w moim życiu nie zabraknie :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
kurrrak 


Posty: 258
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-11-27, 00:11   

Też uważam, że 4ty sezon jest póki co lepszy od 2giego i 3ciego. Ostatnie odcinki wydają się wprowadzać nieco więcej chaosu, ale mi to nie przeszkadza.

SPOILER

Poza tym momentami robi się naprawdę strasznie, nie czułem jeszcze takiego dreszczu jak przy wizycie Dextera u rodziny mordercy podczas Dnia Dziękczynienia.
KONIEC SPOILERA

Wszystko wydaje się być nieźle porąbane, ale z korzyścią dla serialu.
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-14, 21:34   

finał miażdży, czytałem w necie że tak będzie i gdy Dex wrócił do domu myślałem że to bujdy na resorach ale się myliłem... MASAKRA! i czekam na więcej...
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-14, 23:35   

Ci ludzi co robią ten serial maja naryte w baniach strasznie. I sprawdziło się moje przypuszczenie, że 4. sezon będzie najlepszym ze wszystkich. :)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-09, 12:25   

Dodam jeszcze od siebie że w święta zrobiłem sobie maraton trzech sezonów i wcale 3 nie jest najgorszy, nawet lepszy od drugiego wydawało by się... Tak naprawdę trudno stwierdzić bo we wszystkich są świetne wątki i te trochę gorsze, najlepszym osądem jest stwierdzenie że serial trzyma zaje**** wysoki i równy poziom.
_________________
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-12, 03:59   

Ech, ech, ten Dexter. Serial jest w porządku, ale nie rewelacyjny, nie zasługuje na taki poklask jaki otrzymuje. Jest wiele lepszych. Nadrobiłem sobie ostatnio sezon 4, bo po flakowatym 3 byłem zniechęcony. Jest lepiej, a zakończenie sugeruje że może być jeszcze lepiej.

Dex jest specyficzny, tzn. jakby nie z tej epoki, ma swoje spokojne, leniwe tempo, co dziś w erze niekończących się cliffhangerów jest rzadkością. To bardzo przyjemny przerywnik, dobry na relaks, uwielbiam Miami i ten klimat - a Dex oddaje go dobrze. Ogółem polecam, chociaż na kolana nie powala.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-25, 12:59   

4 sezon "Dextera" obejrzany. John Lithgow rewelacyjny w roli zabójcy. Dex jak zwykle, również. I Rita... Vince Masuka - zgodnie z tradycją - rozbraja kwestiami o podłożu/zabarwieniu sexualnym, choć nie tylko... Śmiech ma tyż fajny. :))
Zakończenie mnie zszokowało. :shock: Jak oni mogli to zrobić... :-(
Takie rozwiązanie podnosi wartość serialu, natomiast może wyrządzić szkodę psychice widza.
Jeszcze zbieram szczękę z podłogi... ;) Będzie mi jej brakowało. Nie szczęki... ;) :cry:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-18, 12:04   

Początek piątego sezonu, z oczywistego względu, strasznie dołujący. Oglądałem ze ściśniętym gardziołkiem i łezkami w oczkach. Świetny odcinek.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Quaoar 
Palmer Eldritch


Posty: 63
Skąd: Proxima Centauri
Wysłany: 2010-11-06, 14:37   

ASX76 napisał/a:

Zakończenie mnie zszokowało. :shock: Jak oni mogli to zrobić... :-(
Takie rozwiązanie podnosi wartość serialu, natomiast może wyrządzić szkodę psychice widza.
Jeszcze zbieram szczękę z podłogi... ;) Będzie mi jej brakowało. Nie szczęki... ;) :cry:


Ja rowniez bylem w szoku, ale jak sie teraz okazuje to serialowi takie zakonczenie IMO nie wyszlo na dobre.
5 sezon - na razie ot taki sobie, rzeklbym "letni" (choc najnowszy 6 odcinek byl calkiem niezly). Mam nadzieje, ze od tego momentu serial wreszcie nabierze wlasciwego tempa, bo w koncu COS sie zaczyna dziac. Gdzies czytalem taka opinie, ze "mialo byc zabijanie, a jest wenezuelska telenowela" //kas

Masuka znowu rzadzi, to co odstawil na miejscu zbrodni to mistrzostwo swiata :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-07, 07:58   

Począwszy od trzeciego sezonu, odnoszę wrażenie, że "Dexter" najlepszy okres ma za sobą. Pierwszy, a zwłaszcza drugi sezon były znakomite, później poziom zaczął opadać.
Piąty sezon śledzę na bieżąco i przyznać muszę, że tak słabo, to jeszcze nie było. W piątym odcinku twórcy wreszcie "przypomnieli" sobie o Masuce (ten śmiech i poczucie humoru... :mrgreen: ), co nieco poratowało epizod, ale... to o wiele za mało. Gdzie się podziały fajne postacie z poprzednich sezonów? Bohaterowie jakby ci sami, lecz nie tacy sami. Porobiły się cienie/wydmuszki, które miast interesować, częściej irytują.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-09, 10:46   

Szósty epizod piątego sezonu okazał się bardzo dobry. Było w nim wszystko to, co trzeba! Występ Masuki tyż pikny! :)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Quaoar 
Palmer Eldritch


Posty: 63
Skąd: Proxima Centauri
Wysłany: 2010-11-09, 21:15   

Jestem właśnie po siódmym odcinku. Ot taki sobie. Ani ziębi ani grzeje co troche martwi. Mdławy początek za to końcówka przyzwoita. No i powoli jako, że jeszcze 5 odcinków do końca to zaczyna się wszystko rozjaśniać. Ciekawe czy będzie kolejny sezon? Wiadomo coś już na ten temat?

Aha

Spoiler

Od początku czułem przy okazji pierwszego spotkania z Boydem Fowlerem, że Pan "Weź-To" ma coś za uszami w sprawie beczek.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-10, 21:08   

Moim zdaniem siódmy odcinek był dobry. Komentarz Lumen na temat zdjęcia Masuki - bezcenny. :-)

Harrisonek szybko rozwija się we właściwym kierunku. Jak to mówią: "niedaleko spada jabłko od jabłoni". :-P

Nie trafiłem na żadne wieści o zagrożeniu produkcji zamknięciem, więc można spać spokojnie. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Quaoar 
Palmer Eldritch


Posty: 63
Skąd: Proxima Centauri
Wysłany: 2010-11-20, 21:12   

ASX76 napisał/a:
Nie trafiłem na żadne wieści o zagrożeniu produkcji zamknięciem, więc można spać spokojnie. ;)


W sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Dextera ogląda z tego co widzę na Wikipedii niecałe 2 mln ludzi, to troszkę mało. Dodatkowo ten sezon raczej nie rzuca na kolana, co jak sądzę może doprowadzić w najbliższym czasie do jakichś decyzji, nie koniecznie dla nas optymistycznych. Co prawda zostały jeszcze 4 odcinki i jak myślę sezon ten będzie się musiał kończyć jakimś potężnym cliffhangerem.

Najnowszy odcinek - moim zdaniem taki sobie. Masuki wogóle nie było widać (chyba, że się mylę :roll: ) Podoba mi się rozwijająca się relacja między Lum a Dexem. Ciekawie wygląda też ten Chase i jego "nauka" w odniesieniu do pierwotnego "ja" Dexa. Po drugie Dexterowi grozi poważna możliwość wykrycia i jak się domyślam ktoś (Liddy albo Quinn może dwoje naraz :mrgreen: ) będzie musiał zginąć.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-11-21, 19:43   

Moim zdaniem ósmy odcinek był fajny. Im dalej, tym ciekawiej. :-) Cwana bestia z tego "Robocopa". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-02, 14:33   

Quaoar napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Nie trafiłem na żadne wieści o zagrożeniu produkcji zamknięciem, więc można spać spokojnie. ;)


W sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Dextera ogląda z tego co widzę na Wikipedii niecałe 2 mln ludzi, to troszkę mało. Dodatkowo ten sezon raczej nie rzuca na kolana, co jak sądzę może doprowadzić w najbliższym czasie do jakichś decyzji, nie koniecznie dla nas optymistycznych.


Myślę, że to powinno Cię przekonać... Proszę uważnie przeczytać i więcej nie pisać, że ponad 2 mln widzów jak na tę stację to mało:
http://www.popcorner.pl/p..._potem____.html


P.S. Jeśli ASX o czymś nie wie, to znaczy że to nie istnieje/nie ma miejsca... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Quaoar 
Palmer Eldritch


Posty: 63
Skąd: Proxima Centauri
Wysłany: 2010-12-02, 22:48   

Wiem już wiem czytałem dzisiaj na hataku. Dla mnie to wiadomość dnia 8) Co do liczby widzów to przyznaję nie wziąłem tego pod uwagę (czytaj nie wiedziałem), że Showtime to taka mała stacja. Jestem przyzwyczajony do znacznie większych liczb (aka Lost :mrgreen: ).
Jestem tym faktem również nieco zaskoczony, bo generalnie kiepskie były początki tego sezonu, za to końcowe odcinki są bomba!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-12-03, 07:44   

Rzeczywiście, kilka ostatnich odcinków "Dextera" stoi na dobrym poziomie. Co prawda nie dorównują klasą drugiemu sezonowi (najlepszemu), ani pierwszemu, ale i tak zapewniają fajną rozrywkę. Jordan Chase sprawia wrażenie groźnego przeciwnika. :-) Najbardziej brakuje mi Rity. :cry: Quinn coś podejrzanie szybko odpuścił Dexterowi, powinno go przynajmniej zastanowić, co też Dex wyrzucał w czarnych workach ciemną nocą... Absolutnie "nie kupuję" wytłumaczenia, że robi to ze względu na Deb... :-P
Ponadto ciekawe, co wreszcie zrobi "Robocop"... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-01-15, 20:45   

Dextera oglądam od jakiegoś czasu, całkiem nieźle się przy tym bawimy w domu Ostatnio napisałem wrażenia z czwartego sezonu: http://shadowmage.nast.pl/2012/01/dexter-sezon-4/ - podobno ten sezon miał być najlepszy jak do tej pory, ale mnie chyba drugi najbardziej przekonuje.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-15, 20:49   

IV najlepszy? Według kogo? :lol:

Jasna sprawa, że II seria była the best! :-)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-01-15, 21:03   

Według osób innych niż ASX, podobno są takie :D
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-15, 21:08   

Shadowmage napisał/a:
Według osób innych niż ASX, podobno są takie :D


Spójrzmy prawdzie w oczy - IV sezon zyskał przede wszystkim na zaskakującym zakończeniu - wcześniej było średnio. W przypadku serialu liczącego tyle odcinków/serii, to jednak zdecydowanie za mało. W drugim sezonie emocji było o wiele więcej.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-10-10, 19:56   

Dexter 7x02 - kolejny fajny odcinek. Czyżby zapowiadał się najlepszy sezon od czasów drugiej serii? //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-10-10, 20:31   

Jak na razie jest najgroszy, chociaż S07e02 lepszy od premierowego. Chociaż niewiele.
_________________
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-10, 20:32   

Jan na razie, S7 miazga. Nie mogę się doczekać następnych odcinków.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-10-10, 21:00   

Miazga? Szczerze powiedziawszy to Deb jest zupełnie niewiarygodna, Dexter zachowuje się, jakby nic się nie stało, a do tego jeszcze nie rozpędzono wątku kryminalnego. Na razie jest nudno i miało wiarygodnie (a pierwszy odcinek to wręcz komedia, nawet przy przymykaniu oka, jak to zwykle się robi w takich wypadkach).
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-10-24, 21:07   

Sammael napisał/a:
Jan na razie, S7 miazga. Nie mogę się doczekać następnych odcinków.


Miazga to zbyt dosadne określenie, niemniej po czterech odcinkach podtrzymuję opinię, że jak na razie jest to najlepszy sezon od czasów drugiej serii. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13