Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porytkon 3 i 1/3
Autor Wiadomość
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-12-01, 07:57   Porytkon 3 i 1/3

Z przykrością informujemy, że Porytkon 3 się nie odbędzie...

... bo odbędzie się Porytkon 3 i 1/3! Przenosimy się cztery miesiące później(23-25.10.2009), by nie kolidować z egzaminami i innymi takimi mało istotnymi sprawami. Trzeci Porytkon będzie większy, lepszy, bardziej zakręcony i bardziej niezwykły niż kiedykolwiek. I znowu odbędzie się w niezapomnianym, cudownym Sosnowcu.

A już dziś, choć do startu Porytkonu 3 i 1/3 pozostało jeszcze wiele miesięcy, rusza jego oficjalne forum. Zależy nam na Waszych opiniach - głosie uczestników poprzednich edycji Porytkonu i tych, którzy dopiero zastanawiają się nad swoją pierwszą wizytą na naszym szalonym konwencie. Żaden pomysł nie jest za bardzo zryty by go przemyśleć, żadne pytanie zbyt abstrakcyjne, by się nad nim zastanowić. Zapraszamy więc - pytajcie, proponujcie, żądajcie, gróźcie i oferujcie śmiało.

Link do forum Porytkonu


Nie byłeś dotąd na Porytkonie? Chcesz wiedzieć, jak było? Przeczytaj relacje i obejrzyj zdjęcia na Informatorze Konwentowym!
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-12-25, 18:08   

Dziś pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Większość ludzi spędza go z rodziną, wymieniając się życzeniami i odpoczywając w domowym zaciszu, ciesząc się ciepłą atmosferą Świąt.

Nie my!

My ogłaszamy dziś uruchomienie Konwentowego Bloga Porytkonu 3 i 1/3!

A na nim - kulisy powstawania konwentu, zabawne i ciekawe zdarzenia związanych z naszą pracą jako organizatorów. Będą sukcesy, przygody, niespodzianki, wpadki i wypadki - to wszystko, a nawet więcej przeczytacie na naszym blogu.

Oto link do bloga Porytkonu 3 i 1/3.


Przy okazji, uruchomiliśmy niedawno Porytkonową Informację GG (PIGG) pod numerem 13423952. Obecnie jest czynna przez godzinę dziennie - codziennie od 20.00 do 21.00. W miarę zbliżania się Porytkonu godziny udostępniania PIGG będą wydłużane.
Zatem w skrócie:
GG: 13423952
Codziennie 20.00-21.00.

Porytkon 3 i 1/3
Sosnowiec
23-25.10.2009

Życzymy forumowiczom Zaginionej Biblioteki wesołych Świąt w ciepłej, domowej atmosferze, a po Świętach wspaniałej sylwestrowej zabawy oraz mnóstwo szczęścia i sukcesów w roku 2009!
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-28, 09:01   

Bądź aktywny - wygraj wejściówkę na Porytkon!

Organizatorzy Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej zapraszają na pierwszy z serii konkursów, podczas których wygrać będzie można darmową wejściówkę.

Zadanie konkursowe jest proste - należy zarejestrować się na forum konwentowym i stać się jego aktywnym użytkownikiem w tematach dotyczących tegorocznej edycji Porytkonu. Nagrodą dla trzech najaktywniejszych osób będzie darmowe wejście na konwent.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu dostępne na forum internetowym imprezy.
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-04-01, 09:02   

_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-05-19, 22:37   

Zastanawiamy się, jakie by tu gadżety przygotować na Porytkon. I postanowiliśmy się odwołać do najwyższej instancji, czyli do konwentowiczów :mrgreen:

Przygotowaliśmy więc ankietę dotyczącą gadżetów związanych z imprezą. Na porytkonowym forum pojawiło się kilka propozycji - od kubków i koszulek po stringi i fartuchy lekarskie. Te, które zdobędą najwięcej głosów, pojawią się w konwentowym sklepiku bądź będą dodawane za darmo do wejściówek.

Serdecznie zapraszam do głosowania i dzielenia się swoimi propozycjami w ankiecie na forum Porytkonu 3 i 1/3 :) .
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-06-15, 16:38   

Dziś, po wielu bojach z Molochem (tudzież Skynetem :) ) ruszyła strona internetowa Porytkonu 3 1/3. Na stronie znaleźć można najważniejsze informacje o konwencie. Będziemy ją sukcesywnie rozbudowywać, dodając coraz więcej informacji i nowości związanych z Porytkonem 3 1/3.

Oto pierwsza nowość - dziś rusza również przyjmowanie zgłoszeń punktów programu. Jeśli masz pomysł na jakąś ciekawą atrakcję, chcesz podzielić się swoją wiedzą i zapewnić sobie i innym Konwentowiczom fajną rozrywką - zgłoś się. Szczegóły znajdziesz na stronie Porytkonu, w dziale "Program".

Strona Porytkonu 3 1/3 dostępna jest pod adresem: www.porytkon.irpg.pl.

Wciąż zapraszamy także do udzielania się na Porytkonowym Forum i do czytania Porytkonowego Bloga.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-07-28, 16:51   

Do Porytkonu 3 1/3 coraz bliżej i czas przejść do konkretów :) Dlatego też na stronie konwentu pojawiła się lista pierwszych 7 gości, którzy potwierdzili już swój przyjazd na Porytkon. Będzie można się z nimi na Porytkonie spotkać i porozmawiać, przygotują oni także ciekawe punkty programu dla Konwentowiczów. Zapraszam do przejrzenia listy na stronie: KLIK.

Wciąż trwa również przyjmowanie zgłoszeń od osób, które chcą przygotować na Porytkon punkty programu do któregoś z bloków tematycznych: mangowego, fantastycznego lub multimedialnego. Szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie, dokładnie tutaj: KLIK.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-08-13, 15:37   

Na stronie Porytkon 3 1/3 pojawiły się informacje o systemie zniżek na konwentowe wejściówki. Poza zniżkami dla twórców programu czy obsługi dostępne będą także inne rodzaje: zniżki dla zgłoszonych organizatorom grup Konwentowiczów oraz zniżki dla członków klubów. Szczegóły można znaleźć na stronie tutaj (KLIK).

Ponadto już niedługo ruszy system rejestracji Konwentowiczów, który umożliwi dokonywanie przedpłat na wejściówki, koszulki i fartuchy. Konwentowiczom płacącym za wejściówki w ramach przedpłat Porytkon zapewni szereg fajnych bonusów i udogodnień - ale o tym poinformujemy szerzej, gdy system ruszy :)
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-08-19, 11:45   

Porytkonowa Poczta

Nawiązaliśmy współpracę z Pocztą Polską. Poczta poprowadzi na Porytkonie swoje stoisko, na którym będzie można nadawać listy i pocztówki, w tym także porytkonowe kartki pocztowe przygotowane specjalnie na konwent. Przesyłki będą stemplowane okolicznościową pieczątką pocztową Porytkonu 3 1/3. Mamy nadzieję, że takie pocztówki spodobają Wam się jako pamiątka z konwentu i jako sposób na oryginalne pozdrowienie Waszych rodzin, przyjaciół i znajomych. A babcie nie będzie już miały powodu narzekać, że wnuczki do nich nie piszą :)

Porytkon 3 1/3
23-25.10.2009, Sosnowiec
http://www.porytkon.irpg.pl
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-08-25, 12:40   

Postapo i ASG na Porytkonie

Wspólnie z ekipą Outpostu przygotowujemy dla uczestników Porytkonu atomową niespodziankę: blok postapokaliptyczny, łączący tematykę postapo i broni na sprężone powietrze (ASG). A w nim: nuklearne prelekcje, wybuchowe konkursy, LARPy na atomowych pustyniach, strzelanki ASG wśród ruin cywilizacji, walenie z karabinu do uwięzionych mutantów (czyli strzelnica ASG ;) ) i wiele innych atrakcji. Zakładajcie więc kombinezony przeciwpromienne, ładujcie swoje kałachy, wsiadajcie do wysłużonych aut i ruszajcie na jedyną autostradę, jaka przetrwała Apokalipsę - na autostradę na Porytkon. Zona czeka!
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-08-31, 20:17   

Porytkonowy cosplay i trailer

Do najlepszych konwentowych tradycji należy niezmiennie cosplay - konkurs kostiumów, składający się z prezentacji postaci i odgrywania przygotowanych scen. Nie może go zabraknąć również na Porytkonie! Ale - jak wiele rzeczy u nas - będzie nietypowy :)
Porytkon łączy ze sobą fandomy mangowy i fantastyczny. I tak też będzie na cosplayu - oprócz postaci z anime czy japońskich gier mogą w nim wziąć udział także osoby w kostiumach z książek, filmów, gier i seriali fantastycznych. W Internecie działa już formularz rejestracyjny, gdzie każdy chętny może się zapisać. Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Na Porytkonie 3 1/3 Konwentowicze będą mogli także zrobić sobie profesjonalne zdjęcia w fotostudiu i radośnie wyżywać się wokalnie przy Ultrastarze :D
Ale więcej o tym za jakiś czas, a tymczasem zapraszam na Youtube do obejrzenia trailera Porytkonu 3 1/3: KLIK!
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-07, 15:51   

Rejestracja, przedpłaty i turniej Warmachine/Hordes

Uruchomiliśmy dziś formularz internetowej rejestracji uczestników Porytkonu 3 1/3. Jest ona całkowicie dobrowolna, więc osoby, które przyjadą na Porytkon bez dokonania rejestracji bez problemu będą mogły wejść na konwent. Wejściówki NIE SĄ limitowane!

W podstawowej postaci rejestracja ma nam pomóc oszacować, ile osób przyjedzie na Porytkon - i lepiej przygotować się na przyjęcie Was
A co Konwentowicze mają z tego, że się zarejestrują? Ano mają bonusy

Formularz daje możliwość dokonania przedpłat na akredytację, dzięki czemu przy wchodzeniu na Porytkon będzie można skorzystać ze specjalnych, osobnych stanowisk akredytacji, co znacznie przyspieszy skróci czas oczekiwania.

Osoby dokonujące przedpłat mogą zamówić koszulkę Porytkonu 3 1/3 w specjalnej cenie 21zł. W czasie konwentu koszulki będą kosztować 24+k6zł (tzn cena będzie częściowo losowa i będzie wynosić od 25 do 30zł, zmieniając się od przypadku do przypadku).

Niezależnie od przedpłat na akredytację można zamówić niepowtarzalne porytkonowe fartuchy lekarskie To już rzecz kompletnie nietypowa Są one WYŁĄCZNIE na zamówienie. Na Porytkonie nie będą sprzedawane! Fartuchy kosztują 50zł.

Ponadto pierwsze 100 osób, które dokona przedpłat na akredytację, otrzyma od nas sympatyczne gadżety

Formularz pozwala także zapisać się do Mistrzostw Zagłębia Warmachine/Hordes oraz do drużyn piłkarskich na Derby Fandomu (o których wkrótce). Na turnieje Warmachine/Hordes zapraszamy w sobotę i w niedzielę od 10 rano. Wraz z turniejem przygotowaliśmy również konkurs modelarski na najlepiej pomalowaną armię. Więcej informacji o Mistrzostwach Zagłębia Warmachine/Hordes, formacie rozgrywek i scenariuszach tutaj.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-14, 21:17   

Ujawniamy część programu!

Mimo, że do konwentu zostało jeszcze ponad półtora miesiąca, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, co szykujemy na tegoroczny Porytkon. Na podstronie Program pojawił się przegląd i opisy ponad 20 co ciekawszych pokazów, prelekcji, warsztatów i konkursów, które pojawią się na tegorocznym Porytkonie.

A jest w czym wybierać - od przedstawienia teatralnego "Stepy rohańskie" (parodii trzeciej księgi "Władcy Pierścieni") w wykonaniu Teatru "Co? Jak. Aha.", przez prelekcję Marcina Przybyłka o różnych eksperymentach psychologicznych, aż do przeglądu japońskich boysbandów w wykonaniu Avalii i Dwukwiatka. Chłopaki z bloku postapokalipsy i ASG szykują m.in. LARPa dla prawdziwych twardzieli "Rosyjska Ruletka II", a ekipa Rangers of the North przygotowuje m.in. klimatyczne LARPy "Farma Ż.L." i "Garnizon". Fani gier komputerowych, dzięki firmie Nintendo, będą mogli zmierzyć się w turniejach na Nintendo Wii i przypomnieć sobie stare, dobre czasy w sali retrogamingowej.

Aby przejrzeć listę i opisy ujawnionych dziś punktów programu, zajrzyj na stronę Porytkonu, do działu Program.

Przypominamy też, że ciągle możliwe jest zgłaszanie swoich punktów programu w każdym z bloków. Jak to zrobić, dowiesz się TUTAJ
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-17, 12:14   

Video Games Live na Porytkonie!

Przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla miłośników gier komputerowych. Dzięki współpracy z warszawską agencją New Music Art na imprezie pojawi się multimedialne stoisko promujące Video Games Live - nietypowy koncert zawierający w sobie muzykę z największych video gier wszech czasów. To unikatowe widowisko w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Muzykę połączono z wizualizacjami gier zsynchronizowanymi ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami oraz graczami on-line. Na stoisku VGL można będzie obejrzeć fragmenty tego widowiska oraz nabyć bilety ze specjalną, konwentową zniżką w wysokości 15%! Ilość biletów promocyjnych jest ograniczona. Więcej informacji o widowisku, terminach koncertów i cenach biletów znaleźć można na stronie New Music Art.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-19, 11:57   

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, jak ważne święto wypada 19 września.

Otóż jest to...

Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat ;D

I z tej okazji pragniemy wystąpić ze specjalnym przesłaniem:

AARRRR!


_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-21, 13:23   

Zostało 19 dni do porytkonowego deadline!

Dokładnie za 19 dni, w piątek 9 października o północy, mija termin w zasadzie wszelkich możliwych zgłoszeń, jakich można dokonywać przed Porytkonem (z wyjątkiem zgłoszeń na Cosplay, do Derbów Fandomu i na turniej Warmachine/Hordes) :)

Tego dnia upływa termin:
- zgłaszania punktów programu,
- zgłaszania się do obsługi technicznej, akredytacji i innych form pomocy przy Porytkonie,
- zgłaszania sprzętu udostępnianego na konwent ,
- rejestrowania się w formularzu rejestracyjnym (a więc, co za tym idzie, także o zamawianiu koszulek i porytkonowych fartuchów),
- zgłaszania list klubowych i grup.

Zostało jeszcze trochę czasu, tym niemniej warto pamiętać o tej dacie - 9 października, godzina 24.00 :)

Oto bezpośrednie linki do pełnych informacji na poszczególne tematy:
Zgłoszenia do obsługi (obsługa techniczna, akredytacja i inne formy): KLIK.
Zgłoszenia punktów programu: KLIK.
Wejściówki i system zniżek, w tym grupowych i klubowych: KLIK.
Rejestracja, przedpłaty i związane z nimi korzyści: KLIK.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że po 9 października wciąż będzie można się zgłaszać do Mistrzostw Zagłębia Warmachine & Hordes, do Cosplayu oraz do piłkarskich Derbów Fandomu :)
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-25, 11:11   

Konkurs! Wygraj podwójną wejściówkę na Porytkon!

Od dziś przez tydzień - do najbliższej środy - trwa pierwszy konkurs przedporytkonowy. Nagrodą dla zwycięzcy jest podwójna wejściówka na Porytkon 3 1/3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na Blog Porytkonu 3 1/3 i za pomocą zamieszczonego tam formularza odpowiedzieć na trzy pytania związane z konwentem (hint: odpowiedzi na pytania znajdują się gdzieś na blogu :) ).

Spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, wylosowany zostanie następnie zwycięzca.

Odpowiedzi można wysyłać do środy 30 września, do godziny 24.00.

Wyniki konkursu 1 października wieczorem na Blogu :)
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-09-30, 19:06   

Karcianki na Porytkonie

Czas już najwyższy podać nieco konkretów na temat karcianek na Porytkonie 3 1/3 :)

Po pierwsze - na konwencie odbędą się turnieje Magic: The Gathering, w tym 2 wysokiej klasy: "Grand Prix Trial - Paris" oraz "Pro-Tour Qualifier - San Diego". Dodatkową atrakcję będzie turniej w popularnym ostatnio formacie Elder Dragon Highlander, który odbędzie się w sobotę (24 października) wieczorem. Pula nagród całego bloku Magica przekroczy 6000zł - wśród nich znajdzie się m.in. bilet lotniczy do San Diego!

Równolegle toczyć się będą rozgrywki w ramach Bloku Martwych Karcianek. Będzie to miejsce, gdzie będzie można poznać zasady i zagrać w te gry karciane, które zakończyły już swój mainstreamowy żywot i zniknęły ze sklepów, ale ciągle żyją na nieoficjalnych turniejach.
W Bloku Martwych Karcianek znajdą się: Doom Trooper, Shadowrun i Kult.

Przy okazji - jeśli znasz jeszcze inne martwe, niewydawane już karcianki i chciałbyś, by pojawiły się na Porytkonie, zgloś się do nas! :)

Kolejne szczegóły na temat karcianek na Porytkonie pojawiać się będą na stronie konwentu, na podstronie "Karcianki".
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-02, 12:29   

Jak na kompletnie zwariowany i nieprzewidywalny konwent przystało, przygotowaliśmy dla Was atrakcję, jakiej jeszcze nigdy nie było na polskim konwencie. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach metafizycznych, prowadzone przez Konrada T. Lewandowskiego, doktora filozofii, a także znanego i lubianego pisarza fantastyki. Czego możecie się spodziewać? Jak mówi sam autor:

"Podczas spotkania oderwiesz się od codziennej krzątaniny i spojrzysz z dystansu na zdumiewający fakt swojego istnienia. Proste ćwiczenia, rozmowy oraz dyskusje z prowadzącym pomogą dostrzec kierunki zmian zachodzących w Twojej egzystencji i przejąć nad nimi kontrolę."

Na dwudniowe warsztaty zapraszamy osoby powyżej 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest internetowarejestracja

Jednocześnie przypominamy, że zostało dokładnie 7 dni do końca zgłaszania punktów programu, chęci pomocy przy obsłudze technicznej i akredytacji, sprzętu oraz grup i list klubowych. Tego samego dnia kończy się też rejestracja na konwent wraz z przedpłatami na akredytację i porytkonowe fartuchy.

Jeśli więc jeszcze nie zgłosiłeś swojego punktu programu lub nie zamówiłeś konwentowego fartucha - zrób to już dziś! :)
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-09, 16:37   

Do konwentu zostały zaledwie dwa tygodnie i na pewno niecierpliwicie się już, jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy. ;) Dlatego wraz z zamknięciem przyjmowania punktów programu (przypominamy, że termin upływa dziś o 24.00), ujawniamy kolejne atrakcje, jakie pojawią się na Porytkonie 3 1/3.

Są wśród nich zarówno ciekawe LARPy w klimacie KULTu i mickiewiczowskich Dziadów, jak i pokazy postapokaliptycznych krótkometrażówek, prelekcje prowadzone przez gości specjalnych - Romana Pawlaka i Konrada T. Lewandowskiego czy mini blok prezentujący historię polskiej demosceny. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników japońskiej popkultury, jak LARP w klimacie Legendy Pięciu Kręgów czy Wybory Naczelnego Bisha Konwentu. Dodatkowo pojawią się też liczne pokazy i warsztaty, między innymi pokaz wschodnich walk przygotowany przez Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej, mini-obóz wikiński grupy rekonstrukcji historycznej Ydalir Laget i warsztaty fireshow. Całości dopełnią: turniej gry karcianej LOTR i turnieje gier konsolowych, przygotowane przez zaprzyjaźnione ekipy Inner World i Frontu Gracza.

Więcej informacji na temat ujawnionych atrakcji znajdziecie na stronie Program, w odpowiednich zakładkach. :)Szczegółowy program Porytkonu 3 1/3 pojawi się już w przyszłym tygodniu, a do tego czasu śledźcie uważnie stronę i forum internetowe - będziemy na nich ujawniać najciekawsze punkty programu. ;)
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-13, 22:02   

Jak już zapewne wiecie, na Porytkonie pojawi się blok postapokaliptyczny. Oprócz prelekcji, projekcji i konkursów, pojawi się w nim również prawdziwa gratka zarówno dla fanów postapo, jak i ASG - LARP Cement City. Będzie industrialnie, być może groźnie, pojawią się mutanci i handlarze niewolników... A wszystko to w połączeniu z bronią ASG, która doda realizmu odgrywanym postaciom. Przy okazji odbędzie się też konkurs na najlepsze przebranie postapo! Wynagrodzi on te osoby, które przy przygotowaniu stroju najbardziej się postarały. :) Więcej szczegółów, łącznie z zasadami i opisami frakcji i postaci, znajdziecie na forum Porytkonu, a dokładnie tu: KLIK .
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-15, 19:43   

Wstępny program ujawniony!

Już jest! Długo wyczekiwany program tegorocznego Porytkonu właśnie pojawił się w sieci. A w nim - aż 14 różnych sal programowych, pełnych prelekcji, konkursów, warsztatów, pokazów, projekcji i spotkań autorskich. To ponad 300 godzin programu!

Do Waszego użytku oddajemy między innymi:

* 2 sale bloku fantastycznego
* 2 sale bloku popkultury japońskiej
* salę bloku postapokaliptycznego
* salę bloku RPG/LARP
* salę bloku multimedialnego
* 2 sale konsolowe
* games room
* salę LARPową
* salę pokazów/warsztatów/LARPów
* salę DDR
* salę Ultrastar
* oraz serię pokazów, odbywających się na dworze.

Dodatkowo przewidzieliśmy salę projekcyjną, której szczegółowy program już wkrótce. :)

Rozpiskę programową znajdziecie TUTAJ. W ciągu kilku kolejnych dni pojawią się w nim mniejsze lub większe zmiany, będziemy Was informować o nich na bieżąco.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-17, 15:42   

Szczegóły o Star Wars Miniatures na Porytkonie

Na stroniePorytkonu 3 1/3 pojawiły się szczegółowe informacje o Mistrzostwach Polski 2009 Star Wars Miniatures i towarzyszącym im Turnieju Premierowym Dodatku "Galaxy at War". Turniej o Mistrzostwo Polski zostanie rozegrany w sobotę 24 października, będzie obowiązywał format 150 punktów Constructed. Turniej Premierowy "Galaxy at War" zostanie rozegrany w formacie Sealed (skład składany z boosterka "Galaxy at War") w niedzielę 25 października.

Więcej szczegółów na stronie Porytkonu.
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-18, 21:17   

Turnieje Magic: The Gathering na konwencie Porytkon!

Drodzy gracze, jak co roku mamy dla Was prawdziwą wypasioną dawkę turniejową MTG na naszym konwencie. Miło nam poinformować i zaprosić na trzy turnieje, z których dwa nie wymagają nawet od was posiadania własnej tali. Do wyboru macie turnieje wysokiej klasy (Pro Tour Qualifier, Grand Prix Trial) oraz coś zupełnie fanowego (EDH).

Dlaczego polecamy blok MTG na naszym konwencie?
1. Zapowiada się spora frekwencja - a jak wiadomo im większy turniej to tym bardziej się Wam powinien podobać :)
2. Gramy korzystając z zakupionych boosterów Zendikar - nie trzeba mieć własnej talii, a będziecie mieli już na starcie turnieju karty z najnowszego dodatku na własność.
3. Coś dla nowych graczy - na turnieju gdzie nie trzeba mieć wypasionej talii łatwiej zagrać komuś kto dopiero zaczyna zbierać Magic'a - od razu ma karty i gra tym co ma.
4. Coś dla starszych - chcesz wrócić do MTG po przerwie? Albo na chwilę tylko w coś pograć? Podobnie jak wyżej - nowy dodatek i tylko zestawy do gry wystarczą a do niczego dalej nie zobowiązują.
5. Nagrody, nagrody i jeszcze raz nagrody! Miło nam poinformować że gwarantowana pula nagród w turniejach MTG przekracza wartość 6000 zł!! Więc warto spróbować :)

Szczegóły turniejów

- - - SOBOTA - - -

Grand Prix Trial Paris
Data: 24.10.2009 (sobota)
Start: 11:00 (zapisy od 10:00)
Format: Sealed Deck + Booster Draft w Top 8
Wpisowe: 85 zł
Nagrody:
* 3-rundowe bye na turnieju GP Paris dla najlepszych graczy (ilość zależna od frekwencji)
* boosterki Zendikar do podziału dla Top 8 - do puli wpadaja 2 boosterki za każdego uczestnika, ale gwarantujemy do podziału przynajmniej 2 boxy, tak żeby zwycięzca otrzymał Booster Box Zendikar ciepły i zafoliowany w całości).
* Dla zwycięzcy także od organizatorów w prezencie karta promo Day of Judgement DCI
* Jak zwykle nie zapominamy o młodszych graczach - każdy w wieku lat 16 i mniej otrzyma za udział kartę promo (niespodzianka).

Elder Dragon Highlander
Data: 24.10.2009 (sobota)
Start: ok. 21:00
Format: EDH Vintage
Wpisowe: 5 zł
Nagrody:
* boosterki Zendikar dla najlepszych
* karta promo Boggart Ram Gang DCI
Informacje:
* Totalnie fanowy turniej, aby wziąć udział należy mieć przygotowaną talię 100 kart (dokładnie) złożoną zgodnie z zasadami gier EDH. Wszystkie zasady tych rozgrywek można znaleźć na stronie: http://www.dragonhighlander.net/rules.php
* Przed turniejem swoją talię trzeba będzie spisać (tak wiem, bolesne - ale konieczne bo nawet tu mogą być nieporozumienia)
* Turniej będzie przebiegał w następujący sposób: gracze będą dzieleni na "pody" 4-5 osobowe, rozgrywki będą zgodnie z zasadami gier multiplayer.najlepsi gracze z podów będą w dalszych rundach ustawiani tak by grali między sobą. Planujemy rozegrać 3-4 rundy, zależnie od ilości uczestników.

- - - NIEDZIELA - - -

Pro Tour Qualifier - San Diego
Data: 25.10.2009 (niedziela)
Start: 10:00 (zapisy od 9:00)
Format: Sealed Deck + Booster Draft w Top 8
Wpisowe: 110 zł
Nagrody:
* Dla zwycięzcy zaproszenie na turniej Pro-Tour San Diego oraz bilet lotniczy Warszawa - San Diego - Warszawa.
* Dla dalszych miejsc w Top 8:
- II miejsce - 2 booster boxy Zendikar
- III-IV miejsce - 1 booster box Zendikar
- V-VIII miejsce - 1/2 boxa Zendikar
* Nagrody te są gwarantowane niezależnie od ilości uczestników.
* Tu także nie zapominamy o młodszych - gracze lat 16 i mniej otrzymują dodatkowo kartę promo za udział w turnieju.

Nowi gracze
Na konwencie będzie odbywać się nauka gry dla każdego kto wykaże zainteresowanie i będzie miał chwilę czasu. Będzie też można otrzymać talię gratisową MTG do pierwszych rozgrywek zupełnie gratis.
Kontakt
We wszystkich sprawach MTG, pytaniach, a w szczególności gdyby były problemy z dotarciem na miejsce (czasowo) - pisać XantValley@gmail.com lub dzwonić: +48 660527787

ZAPRASZAMY !!!
_________________
 
 
Misiekh 


Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-10-26, 17:40   

No i po Porytkonie

Według pierwszych, ostrożnych szacunków, odwiedziło nas około 1200 osób. Dziękujemy! Tymczasem na porytkonowym forum powstał specjalny dział, w którym możecie porozmawiać na temat tegorocznej edycji. Można na nim podzielić się wrażeniami z tegorocznej edycji, umieścić fotorelację lub relację, odnaleźćpoznanych na Porytkonie znajomych lub zgubione rzeczy. Serdecznie zapraszamy do wymiany informacji i opinii. :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13