FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-06, 12:31   

:) "prowadził interesy"w tym przypadku na pewno nie oznacza że ów "Jaworek" kupił polisę w Amber Gold :)

link z TVP bardzo enigmatycznie przedstawia sprawę

tutaj link do nieco obszerniejszego źródła, które lepiej nakreśla całą sytuację :)

http://www.newsweek.pl/po...y,403935,1.html
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-06, 13:01   

"Jeśli wiedziała". To klucz. A przy kilkudziesięciu tysiącach świadków (samych pokrzywdzonych) - jak miała to wiedzieć? Czekam aż ktoś to udowodni.

A poza tym - zgadzam się. Sędzia musi ograniczać swoje życie towarzyskie. I uważać, z kim się spotyka. Nie idę do knajpy, jeśli nie wiem, z kim siedzę przy stoliku. Na bal, który chodzę co roku siadam tylko ze znajomymi. Nie usiadłbym z osobą, której nie znam, chyba że to osoba towarzysząca koledze lub koleżance.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-06, 14:12   

wiesz.... tak po ludzku a nie po prawniczu
wiadomo że wiedziała. On nie był pokrzywdzony - stał po drugiej strony barykady.
a jak się od 12 lat taką 'znajomość" podtrzymuje ...:)

nvm - nie cieszy mnie kolejna informacja tego typu. Upadają wszystkie autorytety.
Jeszcze była SLD-kandydatka robi ogórka Prezesowi. Żal patrzeć.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-06, 16:01   

Kierujesz się własnymi uprzedzeniami, a nie faktami.
Na pewno wiedziała - koronny dowód. :mrgreen: Nie ma co już jej słuchać, bo pewnie kłamie. Bo przecież nie może prawdy powiedzieć.

Zatem mamy absurdalną sytuację: kilkadziesiąt tysięcy świadków. Wśród nich jeden (nawet nie wiadomo, co jego zeznania wnoszą do sprawy, czy w ogóle coś wnoszą i na czyją korzyść). I ten jeden utrzymuje kontakty biznesowe ze znajomym sędziego. Szok. Zgroza. Jak żyć. Przecież sędzia powinna takie rzeczy wiedzieć. Wziąć listę świadków i rozdać swoim znajomym, aby wskazali, czy któregoś nie znają.

A jak znają... To co z tego? Ktoś? Coś? Jaki to ma wpływ na cokolwiek?

Tak sobie myślę, że najlepiej, żeby sędziowie siedzieli w piwnicy. Odcięci od świata, Internetu, mediów, innych ludzi. I jak trzeba to się by brało takiego na smycz, prowadziło z zamkniętymi oczyma na salę (wszak Temida z opaską chodzi) i się pozwalało sądzić. Najlepiej z zamkniętymi oczami. Bo jeszcze świadek wpadnie w oko i co wtedy? :mrgreen:

Apeluję, aby w taki sposób #OsuszyćToBagno #OsuszycToBagno

Reasumując, Trojan, słowami klasyka: mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-07, 09:53   

jakimi uprzedzeniami ?
na prawdę wielce poważam wasz zawód, nie mam żadnych uprzedzeń bo Wysoki Sądzie, ja z sędziami miałem tyle wspólnego co z narkotykami - czyli nic.
Mam kolegę starego roleplejowca który obecnie jest sędzią w Wawie - ale ostatnio widziałem go był jeszcze Radcą (lekko 13+ya)

Pani Sędzia Jedynak znajomi się z bardzo niewłaściwymi ludźmi w mocno niewłaściwym czasie - dając w pełni powód żeby ją odsunąć od orzekania w tej sprawie. Tyle i tylko tyle.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-07, 10:24   

Mnie nie chodzi o tego sędziego. Zdecyduje ewentualnie sąd dyscyplinarny. Bo chyba w tej sprawie nikt nie złożył wniosku o jej wyłączenie - ani prokurator, ani obrona, ani ewentualnie oskarżyciele posiłkowi? Bo wtedy można łatwo i szybko załatwić zmianę sędziego.

Oczywiście, proces musi się wówczas rozpocząć od początku. A nowy sędzia musi mieć możliwość zapoznania się z aktami. Czyli rozpocznie się od nowa za jakieś dwa lata, najwcześniej. Spoko luzik.

Mnie nie chodzi również o poważanie sędziów w ogóle. Jak pisałem i się powtórzę - już dawno się wyleczyłem ze złudzeń. Zwłaszcza że społeczeństwo idiocieje bardzo szybko i lepiej już nie będzie.

Chodzi mi tylko o zdrowy rozsądek. Żadne tam paragrafy czy inne czary mary. Założenie, że sędzia powinna wiedzieć, że jej znajomy (co do którego nie wiemy nawet tego, na jakiej stopie jest ta zażyłość) robi interesy z jednym z kilkudziesięciu tysięcy świadków w tej sprawie.

A nawet jeśli robi, to co? Jeśli się nie mylę, prowadzenie działalności gospodarczej nie jest jeszcze w tym kraju podejrzane z urzędu.

I wreszcie, czy ty Trojan znasz wszystkich znajomych swoich znajomych? Czy wiesz, co robią znajomi twoich znajomych? Jeśli tak, to zazdroszczę. :) Naprawdę. Bo ja nie znam wszystkich znajomych moich znajomych, ani się nawet tym nie interesuję. Co więcej, nawet nie znam wszystkich znajomych mojego rodzeństwa (o reszcie rodziny nie wspominając). Tak samo, jeśli chodzi o przyjaciół.

I w żadnej ze swoich spraw nie obdzwaniam rodziny, przyjaciół, czy znajomych z pytaniem, czy znają oskarżonego lub pokrzywdzonego. Ale, kierując się twoimi poglądami, może powinienem? Stworzyć rejestr wszystkich ludzi, których znam. Zebrać ich adresy. A potem, codziennie, przy każdej sprawie dzwonić do nich? Bo chyba tak, wedle twoich poglądów, powinienem robić. Oczywiście, nie zamierzam. :) Bo to idiotyzm.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-03-07, 10:42   

Ogarniesz przez FB.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-07, 10:47   

eh, Romku
sprowadzasz sprawę do absurdu żeby zakończyć gadkę

problemem jest znajomość Pani Jedynak którą utrzymuje od (wedle doniesień N) kilkunastu lat z facetem który był już kilkukrotnie skazywany (m.in za działalność w grupie przestępczej i narkotyki). także ten tego.

dobra. nie ma co kontynuować
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-07, 11:33   

Ale nie, AG się zmył, to ktoś musi trollować. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-03-13, 23:39   

http://prawo.gazetaprawna...rozpoczety.html

Zaczyna się robić ciekawie...
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-14, 06:39   

Jaki trybunał? Chodzi ci o tę grupę pisowskich aktywistów, która spotyka się czasami w siedzibie TK i bierze za to pieniądze od państwa?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-14, 09:56   

Kolejna porcja faktów przeciwko propagandzie MS: https://oko.press/krs-dokumentuje-falszerstwa-wladzy-przestancie-klamac-temat-sadow/
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-14, 10:52   

a jak to jest z sędziami ?

wydawało mi się że żeby zostać sędzią musisz ukończyć aplikację sędziowską a potem powiedzmy że z automatu zostajesz zatwierdzony przez KRS. i już.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-14, 14:55   

nie Polskie ale ukraińskie

prezes sądu

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-03-14, 14:56   

ZABIJ TO! ZABIJ ZANIM ZŁOŻY JAJA!! //buu
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-14, 16:18   

Trojan napisał/a:
a jak to jest z sędziami ?

wydawało mi się że żeby zostać sędzią musisz ukończyć aplikację sędziowską a potem powiedzmy że z automatu zostajesz zatwierdzony przez KRS. i już.

Z automatu? I wish.
Choć kiedyś było blisko tego. Głównie do sądów rejonowych. KRS i prezydenci wybierali tych, którzy ukończyli aplikację sędziowską, zdali egzamin (co najmniej na 4, ale im lepiej tym większe szanse na etat), odbyli asesurę. Ale asesury nie ma. Teraz na wolne stanowisko sędziowskie od rejonu po apelację jest co najmniej 5 kandydatów na jedno miejsce. Jeśli sędzia chce awansować z rejonu do okręgu - musi się zmierzyć nie tylko z innym sędzią, ale i prokuratorem, adwokatem, radcą, rzadziej notariuszem.

Do sądów rejonowych startują też wszyscy. Najczęściej, z innych zawodów, do wydziałów karnych dostają się prokuratorzy. Do cywilnych adwokaci. Rzadziej radcowie prawni. O notariuszach nie słyszałem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-14, 18:02   

Ale że jak? Bez "niczego" zostajesz sędzią z radcy? Bez egzaminów, jakieś extra aplikacji?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-14, 19:54   

USTAWA PRAWO O USTROJU SĄDÓW POWSZECHNYCH

Cytat:
Art. 61

§ 1. Na stanowisko sędziego sądu rejonowego może być powołany ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
Orzeczenia: tezowane 4, nietezowane 4
2) jest nieskazitelnego charakteru;
3) ukończył wyższe studia prawnicze w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskał tytuł zawodowy magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznane w Rzeczypospolitej Polskiej;
4) jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego;
Orzeczenia: nietezowane 16
5) ukończył 29 lat;
6) złożył egzamin sędziowski lub prokuratorski;
7) zajmował stanowisko asesora sądowego co najmniej dwa lata lub zajmował stanowisko asesora prokuratorskiego co najmniej trzy lata.
§ 2. Wymagania określone w § 1 pkt 6 i 7 nie dotyczą tego, kto przed powołaniem:
1) zajmował stanowisko sędziego sądu administracyjnego lub sądu wojskowego;
2) zajmował stanowisko prokuratora;
3) pracował w polskiej szkole wyższej, w Polskiej Akademii Nauk, w instytucie badawczym lub innej placówce naukowej i ma tytuł naukowy profesora albo stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych;
4) wykonywał zawód adwokata, radcy prawnego lub notariusza - co najmniej przez trzy lata;
5) 21) zajmował stanowisko prezesa, wiceprezesa, radcy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej - co najmniej przez trzy lata.
§ 3. Na stanowisko sędziego sądu rejonowego może być powołany ten, kto spełnia wymagania określone w § 1 pkt 1-6, ukończył aplikację notarialną, adwokacką lub radcowską i złożył odpowiedni egzamin, oraz przez okres co najmniej pięciu lat był zatrudniony na stanowisku referendarza sądowego w pełnym wymiarze czasu pracy.
Orzeczenia: tezowane 2
§ 4. Na stanowisko sędziego sądu rejonowego może być powołany ten, kto spełnia wymagania określone w § 1 pkt 1-6 oraz:
Orzeczenia: tezowane 2
1) ukończył aplikację notarialną, adwokacką lub radcowską i złożył odpowiedni egzamin, oraz przez okres co najmniej pięciu lat był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w pełnym wymiarze czasu pracy albo
2) przez okres co najmniej sześciu lat był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w pełnym wymiarze czasu pracy.
Orzeczenia: nietezowane 1
§ 5. Na stanowisko sędziego sądu rejonowego może być powołany ten, kto zajmował stanowisko asesora prokuratorskiego przez okres co najmniej trzech lat lub jedno ze stanowisk określonych w § 2 pkt 2-4 w okresie pięciu lat przed zgłoszeniem na wolne stanowisko sędziowskie.
§ 6. Do okresu, o którym mowa w § 4, wlicza się okres zatrudnienia na stanowisku referendarza sądowego w pełnym wymiarze czasu pracy.
§ 7. W przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy okres, o którym mowa w § 1 pkt 7 i § 3-6, podlega proporcjonalnemu wydłużeniu.
Komentarze: 2
Art. 62 [Podstawy szczególne] Profesor lub doktor habilitowany nauk prawnych w polskich szkołach wyższych, w Polskiej Akademii Nauk oraz w instytutach naukowo-badawczych i innych placówkach naukowych może być powołany na stanowisko sędziego sądu powszechnego, w niepełnym, nie mniejszym niż połowa, wymiarze czasu pracy.


Cytat:
Art. 63

§ 1. Na stanowisko sędziego sądu okręgowego może być powołany sędzia sądu rejonowego oraz sędzia wojskowego sądu garnizonowego, który posiada co najmniej czteroletni okres pracy na stanowisku sędziego sądu rejonowego lub sędziego wojskowego sądu garnizonowego lub na stanowisku prokuratora.
§ 1a. Na stanowisko sędziego sądu okręgowego może być powołany również prokurator, który posiada co najmniej czteroletni okres pracy na stanowisku prokuratora lub sędziego.
Orzeczenia: tezowane 1, nietezowane 2
§ 2. Na stanowisko sędziego sądu okręgowego może być powołany także ten, kto spełnia wymagania określone w art. 61 § 1 pkt 1-4, jeżeli:
Orzeczenia: tezowane 1, nietezowane 2
1) wykonywał zawód adwokata, radcy prawnego lub notariusza - co najmniej przez sześć lat;
1a) 22) zajmował stanowisko prezesa, wiceprezesa, radcy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej - co najmniej przez sześć lat;
2) pracował w polskiej szkole wyższej, w Polskiej Akademii Nauk, w instytucie badawczym lub innej placówce naukowej i ma tytuł naukowy profesora albo stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych;
3) zajmował stanowisko sędziego sądu administracyjnego lub sędziego wojskowego sądu okręgowego.
§ 3. Na stanowisko sędziego sądu okręgowego może być powołany ten, kto wykonywał zawód lub zajmował stanowisko określone w § 2 w okresie 3 lat przed powołaniem.


Cytat:
Art. 64

§ 1. Na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego może być powołany sędzia sądu powszechnego i sądu wojskowego, który posiada co najmniej sześcioletni okres pracy na stanowisku sędziego lub prokuratora, w tym co najmniej trzyletni okres pracy na stanowisku sędziego sądu okręgowego, sędziego wojskowego sądu okręgowego lub prokuratora prokuratury okręgowej.
§ 1a. Na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego może być powołany również prokurator, który posiada co najmniej sześcioletni okres pracy na stanowisku prokuratora lub sędziego, w tym co najmniej trzyletni okres pracy na stanowisku prokuratora prokuratury okręgowej, prokuratora wojskowej prokuratury okręgowej, sędziego sądu okręgowego, sędziego wojskowego sądu okręgowego lub prokuratora prokuratury apelacyjnej, Prokuratury Krajowej, Prokuratury Generalnej, Naczelnej Prokuratury Wojskowej lub prokuratora Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
§ 2. Na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego może być powołany także ten, kto spełnia wymagania określone w art. 61 § 1 pkt 1-4, jeżeli:
1) wykonywał zawód adwokata, radcy prawnego lub notariusza co najmniej przez osiem lat;
1a) 23) zajmował stanowisko Prezesa, wiceprezesa, radcy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej - co najmniej przez osiem lat;
2) pracował w polskiej szkole wyższej, w Polskiej Akademii Nauk, w instytucie badawczym lub innej placówce naukowej i ma tytuł naukowy profesora albo stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych;
3) zajmował stanowisko sędziego sądu administracyjnego.
§ 3. Na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego może być powołany ten, kto wykonywał zawód lub zajmował stanowisko określone w § 2 w okresie 3 lat przed powołaniem.


W sądach rejonowych prokuratorzy, adwokaci mają spore szanse i dobre branie. Wiem, bo biorę udział w zgromadzeniach ogólnych, które opiniują kandydatów, jako delegat.

Do sądów okręgowych branie mają przede wszystkim sędziowie. Również wiem, bo biorę udział w zgromadzeniach przedstawicieli apelacji, jako delegat. Adwokaci, czy radcowie rzadko startują w tych konkursach, więc nie wiem, jak wypadaliby statystycznie.

Ale w pierwszym i drugim przypadku zgromadzenie sędziów ogólne sędziów (dla sądów rejonowych) i zgromadzenie przedstawicieli (dla sądów okręgowych) opiniują kandydatów na podstawie opinii sporządzonych przez wyznaczonych sędziów-wizytatorów.

Ta opinia idzie dalej - do KRS, która wybiera, którego kandydata przedstawić prezydentowi. Opinie tych zgromadzeń nie są dla KRS wiążące. To jest, może wybrać kandydata, który na zgromadzeniu dostał najmniej głosów.

U mnie jest skomplikowany system głosowania. To jest głosuje się "za", "przeciw" lub "wstrzymuję się" przy każdym kandydacie. :) Ale jeśli przy jakimś kandydacie stawiasz krzyżyk w rubryce "za", to dajesz mu jeszcze tzw. siłę poparcia (w punktach od 1 do 6).

Możesz głosować na wszystkich kandydatów i dać im 6 jako siłę poparcia, możesz być przeciwko wszystkim, wstrzymać się. Albo jednemu dać "za", ale poparcie 1. I tak dalej. :)
Zliczanie tego bywa męczące. :)

Protokoły z głosowania są dołączane do uchwały kolegium sądu, opinii sędziego wizytatora i podjętych uchwał i przekazywane do KRS. Po drodze Minister Sprawiedliwości wrzuca swoją opinię na podstawie informacji przedstawionej w oparciu o sporządzony przez komendanta policji wywiad na temat kandydata. Minister nie opiniuje tak, jak np. sędzia wizytator. Aczkolwiek kto wie, może teraz się to zmieni i ranga tej opinii wzrośnie.

KRS podejmuje uchwałę o wyborze kandydata i przedstawieniu go prezydentowi. Uchwała jest zaskarżalna, zawiera uzasadnienie.

Prezydent powołuje sędziego. Akt ten nie ma uzasadnienia. Po prostu wydaje postanowienie o powołaniu.

Prezydent Duda odmówił powołania w kilku przypadkach. Prezydent nie ma prawa odmówić powołania kandydata przedstawionego przez KRS. Odmówił bez uzasadnienia. W mojej ocenie, jest do delikt konstytucyjny, bo Konstytucja nie przewiduje możliwości odmowy. Tak samo jak nie przewiduje domniemania kompetencji do tego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2017-03-23, 20:19   

http://fakty.interia.pl/p...oni,nId,2373001

Jak cos takiego czytam to mnie trafia...
Napadnięty... unikał konfrontacji...
Pobity... bronił się...
I oczywiście winny...
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-03-24, 18:43   

Tam jednak jest troche niedopowiedzen. Nie znamy calej prawdy, czyli powiazania jego intencji ze skutkiem. Zeby je znac, trzeba dokladnie znac przebieg sytuacji. Jeszcze pare lat temu powiedzialbym, iz sad na pewno ustalil wszystkie okolicznosci. Po tym jednak, jak sam bylem swiadkiem jakosci tego ustalania, przez caly wymiar sprawiedliwosci i policje (po lebkach, niechlujnie, byle szybko i nie deptac nikomu z zewnatrz po odciskach), nigdy juz nie uwierze w ich profesjonalizm. Serio, kiedys wierzylem w te prawde materialna, dzisiaj wiem, ze wymiar sprawiedliwosci jest jakosciowo tak samo naznaczony jak sluzba zdrowia. Poziom cywilizacyjny (wynikajacy glownie z PKB) rozklada sie rownomiernie po wszystkich instytucjach.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-03-24, 19:18   

dworkin +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-24, 22:32   

wred napisał/a:
http://fakty.interia.pl/polska/news-19-latek-z-pisza-skazany-za-przekroczenie-granic-obrony-koni,nId,2373001

Jak cos takiego czytam to mnie trafia...
Napadnięty... unikał konfrontacji...
Pobity... bronił się...
I oczywiście winny...


Często chodzisz z nożem po ulicy?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2017-03-27, 19:45   

Zawsze
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-03-27, 23:04   

to tak jak ja, a w samochodzie mam jeszcze dwa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-28, 07:24   

Fidel-F2 napisał/a:
to tak jak ja, a w samochodzie mam jeszcze dwa


A nie łyżkę ?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-03-28, 09:17   

Łyżkę zabieram jeśli zamierzam torturować
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-03-28, 09:39   

W bagażniku miej zapasowy akumulator. Z akumulatorem na jajcach każdy wyśpiewa wszystko.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-03-28, 10:15   

Amatorzy. Nie uwierzycie co można zdziałać przy pomocy dwóch cegłówek albo kawałka pumeksu. --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-28, 22:10   

Ciekawe, swoją drogą, że "dziennikarze" nie pochylili się nad kwestią posiadanego noża. Wprawdzie sam noszę przy sobie szwajcarski scyzoryk, to jednak nie sięgam po niego, gdy mnie ktoś zwyzywa.

Słuszny wyrok, moim zdaniem. Na ile można z tego jednostronnego tekstu wnioskować. Bo inna sprawa - aż tak sprawca lubił swojego kolegę, że czekał na niego pod klubem dwie godziny? Tu muszę napisać, że ja tak żadnego mojego kolegi nie lubię. A już na pewno, gdyby ten nie wychodził wywoływany przez telefon, to bym poszedł do domu. A nie czekał dwie godziny.

Ale może lepiej takich kwestii nie rozkminiać. Na pewno nie warto, jeśli jest się "dziennikarzem". Taki ładny temat mogą diabli wziąć. A tak, mamy biedną ofiarę, bezwzględnego napastnika. I "morał" dla prostaczków. Czego chcieć więcej?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2017-03-29, 23:46   

Dla odmiany w normalnym pod tym względem miejscu:

http://wmeritum.pl/19-lat...oobronie/178243
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13