FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tam i z powrotem
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-17, 22:01   Tam i z powrotem

Tam i z powrotem
Cytat:
Zaczęło się jak w większości przypadków. Tolkienowska trylogia, saga Sapkowskiego o Wiedźminie, Solaris Lema... to były moje pierwsze fantastyczne lektury. Potem pojawiły się inne książki i inni twórcy. Pojawiła się też refleksja, że fantastyka niesłusznie uznawana jest za gorszy rodzaj literatury.

W magazynie literatury fantastycznej "Tam i z powrotem" staramy się udowodnić, że fantasy i science-fiction to nie tylko smoki i statki kosmiczne. To przebogaty świat idei, pomysłów i doskonałych fabuł.

Spotykamy się ze znanymi twórcami z kraju i zagranicy. Ważnym punktem naszych programów są prezentacje nowości wydawniczych. Nie zabraknie też wydań monograficznych, poświęconych bądź to konkretnemu pisarzowi, bądź literaturze fantastycznej danego kraju.

Zabierzemy Państwa na wycieczkę "tam" i wbrew tytułowi programu - nie ręczymy, że uda nam się z tej podróży powrócić. To potrafią tylko Hobbici.


Audycja ma już ma ponad 2 lata. to już prawie 100 Addycji. Szkoda że każda trawa tylko 15 minut ale i tak zdecydowanie warto słuchać. Jak nie zapomnę to zawsze słucham. Warto !
Teraz skończyła się wakacyjna przerwa. ( która jednak byłą tylko przerwa a nie końcem Addycji )
Myślę że zasługuje na swój temat. Jest co komentować i o czym dyskutować. Wszystkie Addycję są zarchiwizowane i można je słuchać do woli. A co wy sadzicie o tym programie ?
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-09-20, 13:43   

Toudisław napisał/a:
. Wszystkie Addycję są zarchiwizowane i można je słuchać do woli

Bądź tak miły i podaj linki :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-20, 14:06   

To. Kilka odcinków słuchałem, czasem jest dość ciekawie, ale bez szału. Jakoś nie mam parcia, żeby słuchać wszystkich kolejnych audycji. Pomimo tego, że dość często na antenie można usłyszeć Wojtka Sedeńko i Andrzeja Miszkurkę. Ale na pewno dobrze, że taka audycja istnieje i udało jej się wrócić na antenę po wakacjach.


edit:
A, dałem to samo co Toudi, czyli link do audycji. Ale jak zjedziesz nieco do dołu, to znajdziesz ostatnie audycje, które możesz sobie ściągnąć na dysk i odsłuchać. Coś niejasnego?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-20, 14:10   

Tixon napisał/a:
Bądź tak miły i podaj linki :)

Nie zawracaj głowy jak ci się nie che szukać. Linka do Audycji masz w poście. Archiwum tam masz.

toto napisał/a:
Jakoś nie mam parcia, żeby słuchać wszystkich kolejnych audycji.

ja się cieszę, że jest Archiwum. Inaczej większość bym przegapił. I dobrze że o fantastyce się mówi. Audycja pewnie nie ma jakieś super popularności ale pewnie zebrała by się grupka fanów. Szkoda że to tylko 15 minut raz w tygodniu.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-09-20, 15:57   

Zetknąłem się z ta audycją jakis czas temu i przyznaje że wysłuchałem z zaciekawieniem większość archiwalnych mp3.
Dobra inicjatywa zarówno ze strony prowadzacego jak innych organizatorów przyczyniających się do rozwoju tego małego przedsięwzięcia.
Można trafić na sporo godnych uwagi wywiadów z autorami polskimi i zagraniczymi.

Miejmy nadzieje że audycji uda się utrzymać na antenie i zorganizować więcej spotkań autorskich na miarę fantastycznej rady gabinetowej.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-29, 11:40   

Runa napisał/a:
Wawrzyniec Podrzucki w Radiu Kraków

Pojutrze, 1 września, w magazynie literatury fantastycznej "Tam i z
powrotem":
http://www.radiokrakow.pl...e_tamizpowrotem
Marcin Baniak przeprowadzi wywiad z Wawrzyńcem Podrzuckim, autorem cyklu
SF "Yggdrasill". Pisarz opowie o dwóch wydanych dotąd tomach, "Uśpionym
archiwum" i "Kosmicznych ziarnach", oraz o ukończonym już i mającym się
ukazać w przyszłym roku tomie trzecim, "Mostach wszechzieleni".

Program rozpocznie się o 22.40. Radio Kraków w Krakowie nadaje na 101,6
fm; można go też słuchać w Internecie:
http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/real
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-04, 09:35   

Jak ktoś wysłuchał wywiadu z Silverbergiem to tam też można usłyszeć odpowiedzi na zadane prze zemnie pytania.
Słucham teraz archiwalnych nagrań. Dochodzę do wniosku, że bardzo by mi brakowało tej Audycji.
Bardzo polecam program o M. W.Stovera "Bohaterowie umierają".

Na temat programu można wpłynąć wysławiając sugestię do Marcina Baniaka. A może by tak dogadać się tutaj co do jednego tematu a potem zasypywać Prowadzącego tymi sugestiami?
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-09, 23:50   

Ja nie żartowałem co do Tematów Audycji. Marcin Baniak Czyta temat i jest otwarty na propozycję.

Moje propozycję

--> Rafał Orka i Głową w Mur
--> Dan Simmons Twórczość ogólnie
--> Antologia Wielkie dzieło Czasu ( jak wyjdzie --_- )
--> Wegner i Opowieści z Mehańskiego pogranicza
--> Nowy Stephenson
--> Więcej o Wolfie
--> Ford i labirynt pamięci
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2009-10-10, 07:44   

A ja bym dodatkowo zaproponował również:
Alastair Reynolds
Connie Willis
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-11, 07:54   

W najbliższym czasie w Tam i z powrotem powinny pojawić się takie tematy jak:

- fantastyka chorwacka
- Wawrzyniec Podrzucki
- Magdalena Salik
- Robert Wegner
- Michael Chabon
- J. R. R. Tolkien
-------

To już mamy z głowy niejako

mrtobi napisał/a:
Alastair Reynolds

Co by Mag wydał następne części
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-10-15, 14:55   

Runa napisał/a:
Magdalena Salik dziś w Radiu Kraków

Już dziś, w magazynie literatury fantastycznej "Tam i z powrotem":
http://www.radiokrakow.pl...e_tamizpowrotem
Marcin Baniak przeprowadzi wywiad z Magdaleną Salik, autorką cyklu
"Doliny mroku". Pisarka opowie o pierwszym tomie, "Gildii Hordów", który
był zarazem jej debiutem książkowym, o napisanym już tomie drugim,
"Runach Hordów", który ukaże sie w przyszłym roku, oraz o tomie trzecim,
nad którym obecnie pracuje.

Program rozpocznie się o 22.40. Radio Kraków w Krakowie nadaje na 101,6
fm; można go też słuchać w Internecie:
http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/real
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-17, 15:21   

Mam wrażenie że zabrakło na tą Addycję ciekawych tematów. Często dzielono ją na 2 części tak by zróżnicować podawane informację. W końcu Addycja to tylko 15 minut raz na tydzień ( zdecydowanie za mało i za rzadko ) . A tutaj o jednym Autorze 2 Audycje. A to nie jest Autor ani super znany ani z wielkim dorobkiem ( 2 książki jak na razie ) teraz o debiutantce z dość przeciętną książką cała Audycja.

Czy nie ma innych tematów ?
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-03, 23:29   

Czy mi się wydaje Czy Runa Zawładnęła Tą Audycją ? Ich książki nie dość że pojawiają się w niej regularnie to zajmują cala Audycję gdy inne muszą się mieścić w jednej 1/2 lub 1/3 Audycji. Malo o Nowości z UW a durzo o przeciętnej Salik czy Guzku
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-04, 08:28   

Wysłannicy Runy pojechali do Krakowa i od miesiąca okupują siedzibę radia... Prawdopodobnie w audycji są ci, którzy wyrazili zainteresowanie wystąpieniem w niej, nie?
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 08:37   

Shadowmage napisał/a:
Prawdopodobnie w audycji są ci, którzy wyrazili zainteresowanie wystąpieniem w niej, nie?

No ok ale nadal mnie dziwi. Bo Nie chodzi o to że Runa występuje w Audycji tylko o to że oni mają całą Audycję dla siebie a np. Wegner tylko 1/3. Ba ! Bywa że Autor Runy ma i Dwie Aydycje tylko da skibie a Stephenson pól Addycji. Dziwi mnie to i tyle :P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-04, 10:22   

Może zarówno prowadzący jak i goście mają więcej do powiedzenia o Guzku i Salik niż o Stephensonie i UW? :D Albo większe jest zainteresowanie słuchaczy?
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 10:26   

Shadowmage, Coś tak wyskoczył co :> Spokojnie ja nie Atakuje Runy. Tylko zawracam uwagę na nierówny moim zdaniem podział czasu antenowego. Weź nerwosol :P albo się piwa napij
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-04, 11:32   

W pracy jestem, głowa mnie boli, nerwosolu i piwa brak. Poza tym nie wyskoczyłem, tylko zaznaczyłem, że nie ma powodów do takich posądzeń jak Twoje, skoro wytłumaczeń może być wiele.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 11:38   

Shadowmage napisał/a:
że nie ma powodów do takich posądzeń jak Twoje, skoro wytłumaczeń może być wiele.

Ale mnie powody nie interesują. Po prostu chciałbym by o np. UW mówiono ciut więcej i zaznaczałem to jakiś czas temu. Czy taki układ ramówki jest przypadkowy czy jest efektem światowego spisku to mnie nie interesuje ;)
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-04, 15:36   

Cieszę się, że audycja dalej się trzyma. Pora nadawania jest taka, że raczej korzystam z archiwum, niż śledzę na bieżąco, ale staram się trzymać rękę na pulsie. Jest to fajnie i kompetentnie prowadzone.

A sam też pośrednio partycypowałem w przedsięwzięciu :-P : dwie audycje ( o Dicku i Gibsonie oraz o Labiryntach Cetnarowskiego) nagrywane były w mojej nowohuckiej kuchni( stare mieszkanie), bo Marcin jest ziomal i mieszka dwa osiedla dalej.
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-04, 15:51   

Potwierdzam :]

A co do kompetencji Marcina jeszcze - pełna zgoda. To prawdziwa przyjemność mieć okazję pogadać z tak przygotowanym i zorientowanym prowadzącym.
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-05, 19:31   

Właśnie sobie odsłuchuje.. Audycja bardzo ciekawa... Zgrałem sobie również co nie co na swojego blaszaka... Co do długości... Rzeczywiście mogłaby być trochę dłuższa ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-01-07, 22:51   

Jestem lekko zniesmaczony dzisiejszą Audycją. Większość poświecono jej Sapkowskiemu ( nie konieczni żmji ) Później o krokach w nieznane i gdy Mirek Obarski Mówił Audycja się skończyła w pół słowa. Nie wiem czemu akurat tak. Bez ogłoszenia konkursu bez zwykłego pożegnania
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-08, 08:01   

Ten brak konkursu to chyba cię najbardziej ruszył...
Zawsze mogły to być jakieś problemy techniczne, poczekaj, może na stronie pojawi się sprostowanie.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-01-08, 10:29   

ja myślę że po prostu skończyło się 15 minut na Audycję i tyle. A Szkoda bo cześć o krokach w nieznane bardziej mnie interesowała niż wymądrzanie się ASa
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-02-01, 22:53   

No to klops. Wygląda na to że Audycja zakończyła swoją działalność. Zniknęła strona i Archiwum. Szkoda wielka.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-01, 23:04   

No właśnie. Żal. Pożegnanie Marcina po ostatniej audycji było jakieś takie nadziei pozbawione: "do usłyszenia... gdzieś... kiedyś...".
Archiwum zniknęło? - Do licha, nie zdążyłam odsłuchać paru odcinków... :evil:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-02-01, 23:16   

Beata napisał/a:
No właśnie. Żal. Pożegnanie Marcina po ostatniej audycji było jakieś takie nadziei pozbawione: "do usłyszenia... gdzieś... kiedyś...".

No i nawet nie napisał tego na stronie. A 2 ostatnich nie miałem okazji posłuchać. Szkoda. I Szkoda Archiwum. A co było powodem zniknięcie Audycji ? Niskie zainteresowanie nią ?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-02, 08:33   

Toudisław napisał/a:
A co było powodem zniknięcie Audycji ? Niskie zainteresowanie nią ?

Nie mam zielonego. A w ogóle na antenie nie było żadnych wyjaśnień - tylko to, co napisałam wyżej.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-02-02, 09:26   

Moim zdaniem odpowiedzi należy szukać literką "C" jak "cięcia" finansowe :/ Nie ma co ukrywać, że kłopoty budżetowe mają tylko banki. Widzę to na przykładzie znajomych. Gdzie nie pójdę tam jakieś redukcje, przetasowanie, itp. Może zwyczajnie audycja nie przynosiła tylu słuchaczy ilu potrzeba :(
Obym był złym prorokiem a całe zamieszanie okazało niesmacznym żartem :)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14