FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagroda Zajdla
Autor Wiadomość
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-07-04, 00:44   

MrSpellu napisał/a:
A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?

Jeśli tak, to ja nic o tym nie wiem :roll:
dorotap napisał/a:
Nie ma to nic wspólnego z walką jednego forum z drugim - przykro mi, że Was rozczarowałam i że nie będzie zabawy.

Ciężko, abyśmy walczyli z forum Nosiwody (w znaczeniu, gdzie on administruje), w sytuacji, gdy śmiejemy się z formy 'napisałeś nieprawdę, ktoś to może źle zinterpretować, sprostuj'. Zwłaszcza, gdy zaangażowanie emocjonalne działa jak klapki na oczy i prowadzi do wybiórczego odbioru treści.
dorotap napisał/a:
Opiniotwórczy odbiorca literatury fantastycznej, to taki, który przeczytał na tyle dużo literatury fantastycznej, żeby, przykładowo, odróżnić utwór wtórny od oryginalnego. Natomiast nominującym do Zajdla może być ktoś, kto przeczytał w życiu tylko jedną książkę fantastyczną i nie ma żadnego porównania, a zatem nie jest w stanie tej wtórności wykryć.
To jeden z przykładów. Jeżeli temat Cię bardziej interesuje, możesz znaleźć ich więcej w regulaminach.

Od kilku dni wałkowany jest temat rozjazdu regulaminów nagród, a stanu faktycznego, więc czuję się nieprzekonany powołaniem na taki zapis.
A możemy jeszcze do tego bezpiecznie założyć, że elektorzy również biorą udział w nominacjach do Zajdla. Jednak okazuje się to za mało, aby zdobyć nominację. Czyli płynie z tego wniosek, że do Zajdla trzeba spełnić wyższe wymagania - przynajmniej takie, żeby trafić do szerszego grona odbiorców, niż takie które nijako z obowiązku musi czytać polską fantastykę.

Więcej ciekawych informacji w regulaminach nie znalazłem, za to rzut oka na listy nominacji... W dużym stopniu się pokrywają. Późna pora jest do liczenia, więc tak pi razy drzwi powiedziałbym, że statystycznie nie ma wielkiej różnicy między nominacjami jednej grupy a drugiej.

dorotap napisał/a:
Nosiwoda w dniu wczorajszym został poproszony o poprawienie swojego wpisu na tym forum i całkowicie zignorował nasze prośby. Jeżeli dla Was to jest zachowanie całkiem normalne i nie widzicie w tym nic niestosownego, to mamy inne standardy.

No cały dzień go nigdzie na necie nie widziałem. Będzie musiał mi się wytłumaczyć, gdzie się szwenda //grozi
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-04, 06:17   

dorotap napisał/a:
Już Ci odpowiadam - jego żoną. WP nie ma czasu ani ochoty, żeby się wdawać we flejmy na forach, więc ja to niestety muszę robić. Bardzo niechętnie, bo również mam mało czasu, ale nazwisko mojego męża, jest również moim nazwiskiem i nie życzę sobie, aby ktoś sugerował, że mój mąż wygaduje bzdury o stosowaniu metodologii nauk ścisłych do literatury.

Gdzieś w okolicach słowa 'muszę' kryje się sedno komiczności całej sytuacji :mrgreen: Daj znać, jak już odkryjesz, że jesteś w internetach oraz jak one działają.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-07-04, 07:02   

dorotap napisał/a:
@MadMill
Nie wiem, czy fakt, że nie podoba nam się jeden z elektorów, wystarczy, aby zdyskredytować nagrodę. Niemniej oczywiście, jeżeli tak sądzisz, to nie mam podstaw, by Twoją opinię podważać.

Urodziwy to on nie jest wcale...
MrSpellu napisał/a:
A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?

Jak do tego dojdzie przyrzekam skasować forum do fundamentów.
dorotap napisał/a:
Nosiwoda w dniu wczorajszym został poproszony o poprawienie swojego wpisu na tym forum i całkowicie zignorował nasze prośby.

Pewnie jest dyslektykiem i nie widzi gdzie popełnił błędy.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-07-04, 07:54   

dorotap napisał/a:
Bardzo proszę również o skorygowanie na forum Zaginionej Biblioteki poniższego fragmentu:

"Natomiast z częścią o obiektywnej ocenie literatury się nie zgadzam. Nie zgadzam się z poglądem, że istnieje obiektywne Piękno i Dobro. Eye of the beholder i takie tam. WP jest entuzjastą nauk ścisłych. Uważam, że do literatury metodologii nauk ścisłych zastosować nie można."

...gdyż ktoś może zrozumieć, że nie zgadzasz się z częścią jakiejś mojej wypowiedzi o obiektywnej ocenie literatury, w której twierdzę, że do literatury można zastosować metodologię nauk ścisłych. Nie można. Taka moja wypowiedź NIE ISTNIEJE.

Ciekawe, ale to ostatnie (pogrubione) zdanie odebrałem jako wypowiedź WP. Żałożyłem, że nosiwoda wyraził się niefortunnie, bo cały czas przedstawiał opinie autora. What do You say, nosiwoda?

dorotap napisał/a:
Już Ci odpowiadam - jego żoną. WP nie ma czasu ani ochoty, żeby się wdawać we flejmy na forach, więc ja to niestety muszę robić. Bardzo niechętnie, bo również mam mało czasu, ale nazwisko mojego męża, jest również moim nazwiskiem i nie życzę sobie, aby ktoś sugerował, że mój mąż wygaduje bzdury o stosowaniu metodologii nauk ścisłych do literatury.

A Sokal stosował //panda
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-07-04, 08:30   

Nie wiem o co kaman ale czyta się lepiej niż Akwafortę :)
Panie, Panowie, proszę dalej.

Przy całym szacunku dla wyżej wymienionych nie chciałbym by na tym forum zagościły przepychanki znane choćby z forum Maga ale takie jednorazowe desanty czynią dzień interesującym :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23158
Wysłany: 2013-07-04, 09:14   

MrSpellu napisał/a:
A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?

Mam "opóźnienie" około +2-3 miesiące w stosunku do daty powstania forum, ale wydaje mi się, że nie było podobnej deklaracji ideowej :-P

A w temacie: Nagroda Zajdla budzi zbyt wiele emocji w stosunku do jej znaczenia. Podjarać może tylko tzw. fandom, czyli grupkę ludzi, którzy w swojej większości kupuja tylko książki z Fabryki Słów a zagraniczną literaturą sci-fi bądź fantasy interesują się tylko kiedy Pilipiuk im chlapnie jakąś polecanką. Correct me if I'm wrong :) bo patrzę na to z bardzo bocznego boku.

EDIT: notka o rozdaniu Zajdli pojawi się w "Wyborczej" na stronach kulturalnych w bardzo niewielkim wymiarze, jako zapchajdziura. No chyba, że Orbitowski coś napisze większego o niej :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-04, 09:28   

dorotap napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
No to jesteś przeciwskuteczna przynajmniej w moim przypadku, bo sprawą kompletnie się nie interesowałem do momentu, w którym się pojawiłaś na forum i rozdmuchałaś sprawę, która naturalną koleją losu zaczęła już przysychać //mysli


Nosiwoda w dniu wczorajszym został poproszony o poprawienie swojego wpisu na tym forum i całkowicie zignorował nasze prośby. Jeżeli dla Was to jest zachowanie całkiem normalne i nie widzicie w tym nic niestosownego, to mamy inne standardy.

Moją intencją było napisanie na tym forum, że wypowiedź nosiwody sugeruje coś nieprawdziwego, żeby w przyszłości nikt tych głupot nie powielał i nie cytował. Zrobiłam to i to wszystko.


Eeerm, soraski, ale właśnie teraz, o 9.25, zobaczyłem, że jest jakaś afera, bo na DOF od kilkudziesięciu godzin nie wchodziłem. "Zignorowanie" "prośby" wymaga wiedzy o tej prośbie, nieprawdaż?
Teraz to mnie wkurzyłaś. Sugerujesz coś nieprawdziwego i zdaje się nie widzisz w tym nic niestosownego. Standardy faktycznie mamy inne.

A teraz przeczytam, o co Ci chodzi.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-07-04, 09:40   

Romulus napisał/a:

Spell napisał/a:
A właśnie, Zaginiona Biblioteka jest forum fandomowym?


Mam "opóźnienie" około +2-3 miesiące w stosunku do daty powstania forum, ale wydaje mi się, że nie było podobnej deklaracji ideowej

Internetowe dyskusje to też część aktywności fandomu, ale w sumie jeśli się nie czujemy jego częścią, to nie sądzę, żebyśmy mogli nazwać to forum fandomowym.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-04, 10:00   

nosiwoda napisał/a:
Eeerm, soraski, ale właśnie teraz, o 9.25, zobaczyłem, że jest jakaś afera, bo na DOF od kilkudziesięciu godzin nie wchodziłem. "Zignorowanie" "prośby" wymaga wiedzy o tej prośbie, nieprawdaż?
Teraz to mnie wkurzyłaś. Sugerujesz coś nieprawdziwego i zdaje się nie widzisz w tym nic niestosownego. Standardy faktycznie mamy inne.

Bardzo uprzejmie Cię przepraszam. Jest taka opcja o powiadamianiu o wpisie na forum. Założyłam, że z niej korzystasz. Szczerze mówiąc trudno mi trochę uwierzyć, że nie sprawdziłeś wpisów na DOF po tym, jak całkiem sporo czasu wcześniej poświęciłeś na rozmowę ze mną. Ale oczywiście udowodnić tego nie mogę, a zatem jeszcze raz bardzo Cię przepraszam za niepowiadomienie.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-04, 10:03   

W związku z fragmentem "Natomiast z częścią o obiektywnej ocenie literatury się nie zgadzam. Nie zgadzam się z poglądem, że istnieje obiektywne Piękno i Dobro. Eye of the beholder i takie tam. WP jest entuzjastą nauk ścisłych. Uważam, że do literatury metodologii nauk ścisłych zastosować nie można."

uprzejmie informuję, że WPodrzucki wyraził opinię, że literaturę można oceniać obiektywnie, natomiast nie wyraził opinii, by do literatury można było zastosować metodologię nauk ścisłych. Pisząc swoją opinię, nie odnosiłem się do przeciwnej opinii WPodrzuckiego.

Tixon napisał/a:
A mogę podać link do wpisu Nosiwody?
Będzie prościej i szybciej. Bo widzisz, mnie bardziej interesuje, co napisał, a nie co może komuś zasugerować czy ktoś może to jakoś zrozumieć.

Dziękuję. Też tak sądzę, ale skoro oczekuję jasności wypowiedzi od rozmówców, to proszę bardzo, napisałem to, co powyżej.


dorotap napisał/a:
Jest taka opcja o powiadamianiu o wpisie na forum. Założyłam, że z niej korzystasz. Szczerze mówiąc trudno mi trochę uwierzyć, że nie sprawdziłeś wpisów na DOF po tym, jak całkiem sporo czasu wcześniej poświęciłeś na rozmowę ze mną. Ale oczywiście udowodnić tego nie mogę

Właśnie w nadmiernej ilości założeń tkwi problem rozmowy z Tobą.
I nie ma to jak okrasić "bardzo uprzejme przeprosiny" sugestią, że przepraszany oszukuje, ale niestety nie ma jak tego udowodnić. Od razu przeprosiny wydają się pełniejsze. I zanim zaczniesz prostować - "Nie ma potrzeby interpretowania naszych wypowiedzi - znaczą dokładnie to, co znaczą".
Przeprosiny przyjęte.

edit: Żeby już wszystko wyjaśnić:
Jezebel napisał/a:
Wybaczcie, że raz jeszcze się wtrącę, ale nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację... Nosiwoda zainspirowany wypowiedzią WP na innym forum wypowiedział się na tym forum, w odpowiedzi na to WP wypowiedział się na tamtym forum, że Nosiwoda powinien sprostować wypowiedź na tym forum, po czym zjawiła się na tym forum osoba z tamtego forum po to tylko, by rzeczone sprostowanie uzyskać?
Z grubsza.
Konkretnie zaś dorotap odpowiedziała w imieniu WPodrzuckiego w rozmowie na DOF, kilka postów wymieniliśmy, w związku z tym, że dorotap napisała, że "Zdanie "Kryteriów oceny literatury uczą na studiach - nie trzeba być do tego krytykiem literackim" znaczy dokładnie to, co znaczy i nie nawiązuje w żaden sposób do głosujących na Zajdla, ale np. do tej wypowiedzi - http://www.zaginiona-bibl...p=183876#183876 i dyskusji poprzedzającej ją", zerknąłem, na DOF prowadziłem dalej rozmowę z dorotap, tu zaś wypowiedziałem się ogólnie w temacie, cytując z lenistwa swoją wypowiedź z DOF, pozbawioną kontekstu Nagrody Zajdla. I dalej poooooszło.
 
 
dorotap

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-04, 10:42   

nosiwoda napisał/a:
uprzejmie informuję, że WPodrzucki wyraził opinię, że literaturę można oceniać obiektywnie


Jeszcze na zakończenie chciałabym Cię prosić o podanie dokładnego cytatu i źródła tej wypowiedzi.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-04, 10:44   

Rany boskie...
http://forum.drugiobieg.e...?p=37000#p37000
"pojawiło się sporo głosów, że dobra książka, to taka, która "mi się" podoba i że jest to kwestia subiektywna. Nie jest."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-07-04, 10:45   

Here we go again //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-04, 10:59   

nosiwodo, jeszcze za Smoleńsk przeproś.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-07-04, 11:14   

A mnie nikt kurwa nie przeprosi, że pojadę sobie klasykiem :-(
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-04, 11:14   

I Orka przeproś.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-04, 11:19   

Przprszm.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-04, 11:23   

No. I by mi to było ostatni raz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23158
Wysłany: 2013-07-04, 12:39   

A w ogóle to Nagroda już rozdana? :-P Serio pytam. Bo jeśli nie, to boję się co będzie, kiedy nie wygra Pilipiuk za powieść "Gówno ufoków śmierdzące ze stodoły".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-07-04, 12:49   

Nie, właściwe głosowanie i rozdanie na Polconie w W-wie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-08-14, 08:51   

Drugi rok z rzędu przed Polconem dostępna jest antologia opowiadań nominowanych do Zajdla. Trzy formaty do pobrania.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2013-08-14, 08:58   

ale ponoć mobi z DRM i na Kindlu nie pójdzie :roll:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-08-14, 16:26   

U mnie działa.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2013-08-16, 15:00   

Będę i oddam głos na opcje: Kańtoch/Dukaj
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-08-31, 22:27   

Dwa razy Wegner.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-31, 22:36   

Szkoda, że Zajdla w powieściowej kategorii nie zgarnęła Ania Kańtoch. Ale Wegner też może być :)
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-31, 23:08   

Ja nawet nie komentuję, bo po co. //spell
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2013-08-31, 23:58   

Było trochę ponad 400 głosów ważnych...

W sumie może być, choć na opowiadanie głosowałem inaczej...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23158
Wysłany: 2013-09-01, 00:02   

Ale to i tak lepiej niż w zeszłym roku? Choć nie wiem, piszę tak, bo Wegnera mi się trafiło przeczytać :) Za jakiś czas pewnie przeczytam "Czarne" i puszczę jakiegoś spóźnionego hejta. Albo i nie - bo po co...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2013-09-01, 00:17   

Właśnie słucham sobie mojego filmiku z wręczenia nagród i...
1. Na powieść oddano 439 głosów, 407 ważnych
2. Na opowiadanie - 439 głosów, 384 ważne

Moment kulminacyjny imprezy - Robert zaśpiewał :P Klasyk :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13