FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagroda Zajdla
Autor Wiadomość
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-09-01, 00:20   

trzeba było skandować "zaśpiewaj".
zebrał moc oklasków.
gala udana, część nieoficjalna też, no ale co jak co, świętowanie na konwetach jest udane.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2013-09-01, 10:38   

Wiecie jakby nie kombinować to głównym nurtem całego gatunku pozostają nie intelektualne zagadki ontologiczne, ani nie popkulturowe zlepki, ale właśnie klasyczne fantasy i space opera. Tak jest od pół wieku i to się raczej jeszcze długo nie zmieni.

Notabene opowiadanie Wegnera bardzo ok, mimo że zaczyna się powoli, jak żółw ociężale.
 
 
AM

Posty: 2889
Wysłany: 2013-09-01, 11:19   

Romulus napisał/a:
Ale to i tak lepiej niż w zeszłym roku?


Nie za bardzo, przynajmniej dla tych, którzy narzekają na to, co nagradza się Zajdlami.

Ł napisał/a:
Wiecie jakby nie kombinować to głównym nurtem całego gatunku pozostają nie intelektualne zagadki ontologiczne, ani nie popkulturowe zlepki, ale właśnie klasyczne fantasy i space opera. Tak jest od pół wieku i to się raczej jeszcze długo nie zmieni.


Jakby nie kombinować to w tamtym roku popkulturowe zlepki były na topie :) .
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-01, 11:31   

Ł napisał/a:
Wiecie jakby nie kombinować to głównym nurtem całego gatunku pozostają nie intelektualne zagadki ontologiczne, ani nie popkulturowe zlepki, ale właśnie klasyczne fantasy i space opera. Tak jest od pół wieku i to się raczej jeszcze długo nie zmieni.

A jak się to ma do wszystkich Zajdli, które zgarnął chociażby Dukaj?
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-09-01, 11:36   

Dukaj jest wielokrotnym wyjątkiem potwierdzającym regułę. Jak znowu wyda coś książkowego to znowu zgarnie nagrodę jako wyjątek. :badgrin:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AM

Posty: 2889
Wysłany: 2013-09-01, 11:47   

Tomasz napisał/a:
Dukaj jest wielokrotnym wyjątkiem potwierdzającym regułę. Jak znowu wyda coś książkowego to znowu zgarnie nagrodę jako wyjątek. :badgrin:


W każdym razie zawsze zastanawiam się gdzie są fani Grzędowicza, Ćwieka czy Wegnera w momencie, gdy Dukaj wydaje nową powieść. Mamy tu do czynienia rzeczywiście z jakimś lokalnym fenomenem, bo na zachodzie nie jest tak, że jak brakuje książki, na przykład Stephensona, jego admiratorzy głosują na książki Andre Norton.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-01, 12:05   

Czyli z miejsca wykluczamy, że czytelnik Grzędowicza czy Wegnera może też czytywać Dukaja i na niego głosować, kiedy akurat jego powieść jest nominowana, a pozostałych dwóch nie ma na liście/napisali coś słabszego czy mniej podobającego się tej konkretnej osobie?
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
AM

Posty: 2889
Wysłany: 2013-09-01, 12:26   

Jezebel napisał/a:
Czyli z miejsca wykluczamy, że czytelnik Grzędowicza czy Wegnera może też czytywać Dukaja i na niego głosować, kiedy akurat jego powieść jest nominowana, a pozostałych dwóch nie ma na liście/napisali coś słabszego czy mniej podobającego się tej konkretnej osobie?


Rzekłbym, iż wyniki wskazują na to, że Dukaj w 100% zaspokaja zapotrzebowanie na literaturę "problemową" i że miłość do takowej akurat w tym plebiscycie nie przekłada się na inne tego typu pozycje. To trochę dziwne, oczywiście w kontekście tej nagrody. Gdyby to był kryminał, napisałbym, że coś nie pasuje do tej układanki ;) .

Książki Grzędowicza, Wegnera i Dukaja rzeczywiście mogą podobać się temu samemu czytelnikowi, ale równie często jest tak, że ci, którzy cenią prozę Jacka i podobną, nie znajdują u obu Panów właściwie już nic dla siebie.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-09-01, 15:46   

Znaczące może być też to, że Dukaj wciąż nie ma konkurencji. To ci głosujący na niego i tak nie mają na kogo głosować jak książki Dukaja akurat nie ma.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Axel 
Original Prankster


Posty: 71
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-09-01, 16:34   

Bardzo zasłużona nagroda. Osobiście, obecnie nie mam czasu na cokolwiek innego z rodzimego rynku, niż Wegner.
Hopefully kolejny meekhański tom nie będzie gorszy niż poprzednie.
 
 
radosiewka 


Posty: 72
Skąd: Warszawa/ Łódź
Wysłany: 2013-09-02, 14:44   

Bardzo mnie cieszy to, że Wegner zdobył te dwie nagrody :D Głosowałam na duet Kantoch - Wegner, ale ten wynik też jest dobry. Jak zwykle szkoda, że tylko tyle osób głosowało, ale sama gala wypadła nieźle.

Szkoda trochę tego, że organizatorzy nie podołali. Pomijając kolejkon, najbardziej zasmuciło mnie to, że do środka nie chcieli wpuścić Jadwigi Zajdel, bo nikt z akredytacji itd jej nie rozpoznawał itd :-(

Pojawiło się już parę relacji, ja najbardziej zgadzam się z tą: http://www.literatura.gil...-z-polconu-2013
Szczerze o błędach, dobrze, że prelekcje były ciekawe. A najbardziej zaskakujące było to, ile osób pojawiło się na prelekcji o ukrywaniu zwłok X)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-09-02, 15:01   

Serio?
Po szybkim przejrzeniu jestem zdania, że ta relacja zasługuje na hejt.
Chociaż może się czepiam.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Shadowmage 


Posty: 3204
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-09-02, 15:31   

Mnie w sumie najbardziej bawi wydłużanie się okresu oczekiwania w kolejce. W czwartek mówiono o 5 godzinach, później o 6-7, a teraz już o dziewięciu. Niedługo okaże się, że najbardziej poszkodowani czekali do soboty rano :P
Zresztą moje odczucia z kwestii organizacyjnych (poza faktycznym fuckupem kolejkowym - ale sporo informacji o nim w relacji jest moim zdaniem mocno przerysowanych i na siłę wyolbrzymianych) są inne. W dodatku mam wrażenie, że pisała ją osobą będąca pierwszy raz na konwencie, bo dziwi się (lub chwali) rozwiązania, które są normą.
Faktycznym minusem były dość małe sale i odległość do bloku naukowego. Ale taka uroda kampusu Polibudy, dużo więcej nie dało się z niego wycisnąć.
A poza tym jaka to relacja, jak o programie są ze dwa akapity...
_________________
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-09-02, 15:48   

Roro zarejestrował się przecież w sobotę popołudniu dopier, ale to może z powodu kolejek po piwo //mysli
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2013-09-02, 16:38   

tr napisał/a:
Moment kulminacyjny imprezy - Robert zaśpiewał


To było strasznie fajne. W ogóle zajdlowa część gali była strasznie fajna, rozbeczałam się dwa razy (nie, nie dlatego że śpiewał aż tak źle).
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-09-02, 16:49   

Z relacji się przynajmniej dowiedziałem, że następny Polcon jest w Bielsku, więc chyba się po raz pierwszy wybiorę.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
radosiewka 


Posty: 72
Skąd: Warszawa/ Łódź
Wysłany: 2013-09-02, 20:13   

Odnośnie kolejek - byliśmy tam w okolicach 12-tej, o 12:20 oficjalnie stanęliśmy w kolejce (bo chodził plotki, że to nie akredytacja dla tych, co nie płacili wcześniej, że może w drugim budynku też można kupować akredytacje itd.). I naprawdę, najpierw czekało się w słońcu, a potem w komarach. Około 21-szej pojawiła się jakaś bardziej ogarnięta organizatorka i zaczęła coś robić - wypędzać stłoczonych ludzi tuż przy biurkach organizatorów, jakoś szybciej to ruszyło i nagle udało się to sprawnie dokończyć. Wystarczyło przyjść w okolicach 21-szej i by się weszło bez czekania -.- A ja marudziłam, jak czekałam dwie godziny temu na wrocławskim Polconie :roll:

Bielsko-Biała zapowiada się bardzo ciekawie - podobno miasto współpracuje z organizatorami, będą koncerty, różne konkursy :-P Mieszkańcy zauważą, że mają u siebie Polcon :D
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2013-09-03, 04:35   

Ja przyszedłem 10 minut po 15. Stałem obok jednego gżdacza z Tarnowa który też odbierał akredytację - mówił że padł im system informatyczny a po za tym musiał o 10 pojechać na miasto kupić drukarki. Do 16 przesunęliśmy się do przodu o jakieś 30 metrów. Na szczęście około 16.15 spotkałem kumpla który stał jakieś 100 metrów z przodu i skorzystałem z najlepszych wzorców kolejkowych pokolenia naszych rodziców 8) . A potem organizatorzy poszli po rozum do głowy i gżdacze zaczęli rozdawać akredytacje osobom które już miały opłaconą wejściówkę. Aż byłem zdziwiony że zdążyłem na prelekcję o 17.00.

A co do tłoku na wykładzie o ukrywaniu zwłok - podejrzewam że to głównie dlatego, że pozostałe prelekcje które odbywały się w tym samym czasie były znacznie mniej interesujące :P . W każdym razie pamiętajcie - podstawa to wybielacz... Dużo wybielacza :mrgreen:

Muszę kiedyś wpuścić na youtube filmiki które zrobiłem na Polconie - dyskusję o tłumaczeniach (między innymi z Piotrem Cholewą) i rozdanie Zajdli (siedziałem w takim miejscu, że córeczki Roberta ciągle mi wchodziły w kadr :D - fajnie to wygląda jak skaczą gdy tatuś odbiera nagrody)
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2013-09-03, 13:40   

Im więcej czytam nt tegorocznego Polconu, tym bardziej mam wrażenie, ze bylismy chyba na różnych imprezach. Lamenty o Kolejkonie (największe tych, co nie byli), jakieś brednie o panelach widmo. Bardzo duża złosliwość w tych relacjach.
Owszem, akredytacja była zorganizowana po prostu źle i tu orgów nic nie ratuje. Ale resza? Nie przesadzajmy. Było co najmniej przyzwoicie. Zaliczyłem jakieś 70-80% tego, co sobie planowałem. Plus nowopoznani ludzie (albo odkryci po prostu, także z tego forum ;) i rozmowy przy piwie i zakąsce - razem dało to 3 dni super zabawy :)
Shadowmage napisał/a:
Mnie w sumie najbardziej bawi wydłużanie się okresu oczekiwania w kolejce. W czwartek mówiono o 5 godzinach, później o 6-7, a teraz już o dziewięciu. Niedługo okaże się, że najbardziej poszkodowani czekali do soboty rano

O, to to!
Chciałem dodać, że wczoraj i dziś nie było żadnych problemów z akredytacją! :)
Ja byłem w czwartek o 15.30 i zdążyłem na panel o 17.

Z rozstrzygnięcia głosowania też jestem bardzo zadowolony, sam się do niego przyczyniłem.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-09-03, 15:39   

Poziom prelekcji wysoki. Nie trafiła mi się taka jak na Polconie we Wrocku, kiedy ktoś starał się prawić o politologii w LotR, bez wcześniejszej lektury książki...
Nawet spotkanie z Przewodasem na poziomie.
Trafiłem tylko na jedną prelekcję, która nie doszła do skutku.
Może tylko salki LIT 3 i 4 były za małe (prelekcje Egipt- Izrael.... czy o bohaterach z powieści Wattsa tego dowiodły), ale taki urok polibudy.
Ogólnie impreza bardziej niż udana, choć konwenty "na wyjeździe" też mają swój urok.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2013-09-03, 17:37   

tr napisał/a:
mówił że padł im system informatyczny


To kwestia modemu, dałoby się to załatwić a/kupując nowy modem (w Warszawie są jakieś sklepy, nie?), b/rozdając akredytacji po pliku kartek i długopis (wklepywać mogli później, jak się system naprawi a kolejka przewali).

tr napisał/a:
A potem organizatorzy poszli po rozum do głowy i gżdacze zaczęli rozdawać akredytacje osobom które już miały opłaconą wejściówkę.


Baaardzo żałuję że tak późno na to wpadli, dzięki temu czterodniowy konwent uległ pewnemu skróceniu. Stałam w kolejce obok dwóch ludzi pracujących w IT i zajmujących się rozwiązywaniem problemów i aż mi głowa spuchła od usłyszanych ilości możliwych rozwiązań potencjalnych problemów :P

Ale poza tym bawiłam się nieźle, raz nie zmieściłam się na prelekcji, raz się zmieściłam ledwo (nazwisko Ćwiek w prelekcji generuje +50% słuchaczy), raz wynudziłam się potworecznie (a takie fajne zagadnienie, prostytucja w Warszawie w XIXw), poza tym było OK. Chociaż zupełnie szczerze mówiąc programowo bardziej mi podszedł Krakon (!)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2013-09-03, 19:50   

martva napisał/a:
raz wynudziłam się potworecznie (a takie fajne zagadnienie, prostytucja w Warszawie w XIXw)


też na tym ziewałem, ale nie chciało mi się ruszać tyłka z wygrzanej miejscówki... więc zacząłem czytać książki z ebooka :mrgreen:
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2013-09-05, 17:45   

Mnie w piątek akredyacja zajeła półtorej minuty.

PS nie byłem na żadnej prelekcji więcej niż 5 minut.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-09-07, 09:20   

Zajdle 2014:
powieść: Krzysztof Piskorski Cienioryt
opowiadanie: Anna Kańtoch Człowiek nieciągły.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-09, 23:26   

Gratulacje
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2014-10-26, 13:06   

Wynik mnie cieszy choć sam w kategorii powieść głosowałem na Holocaust F to Cienioryt jest bardzo dobrą pozycją. Cieszy mnie, że nominowano świetne książki to mnie napawa optymizmem co do nagrody. Szkoda tylko, że więcej osób nie bierze udziału w głosowaniu. Chyba trochę brakuje reklamowania samej nagrody.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-08-17, 11:49   

Zajdlowe nominacje

W kategorii OPOWIADANIE Nominacje za rok 2014 otrzymują:
Kre(jz)olka – Chodorowska Krystyna (Nowa Fantastyka 3/2014, Prószyński Media)
Nika – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
Rowerzysta – Darda Stefan (Opowiem ci mroczną historię, Videograf SA)
Teleturniej – Dziedzic-Chojnacka Dorota (Fahrenheit 07.07.2014)
Sztuka porozumienia – Kańtoch Anna (Światy równoległe, Solaris)
Daję życie, biorę śmierć – Krajewska Marta (Nowa Fantastyka 10/2014, Prószyński Media)


W kategorii POWIEŚĆ Nominacje za rok 2014 otrzymują :
Forta – Cholewa Michał (Warbook)
Chłopcy 3. Zguba – Ćwiek Jakub (Sine Qua Non)
Czarny Wygon. Bisy II – Darda Stefan (Videograf)
Nomen omen – Kisiel Marta (Uroboros)
Biała reduta. Tom 1 – Kołodziejczak Tomasz (Fabryka Słów)
Pokój światów – Majka Paweł (Genius Creations)



Gratulować już teraz laureatom, czy zachować pozory?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2015-08-17, 16:36   

Ha! Nie czytałem. Może kiedyś sobie kupię ebooka z "Pokojem światów".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ivonna_G 


Posty: 11
Wysłany: 2015-08-18, 09:26   

Białą redutę już mam - i jak to z "Ostatnią Rzeczpospolitą" bywa ( przynajmniej dla mnie ) rewelacyjna.
Słyszałam, ze "Pokój światów" rzeczywiście jest niezły - trzeba będzie się na niego przyczaić.
Słowem nominacje - OK
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-04-15, 09:49   

Jeśli nie wiecie, trwa właśnie burza o Zajdla.

Tym razem poszło o to, że na liście pomocniczej znalazły się wyroby książkopodobne od wydawnictw vanity. Poszły głosy oburzenia i żądania do organizatorów, aby coś z tym zrobić. Dym zaczął być widoczny już w trakcie pyrkonu, ale impreza rozkręciła się chwilę później (IMO) od R. Dębskiego, który zaczął wołać pali się:

Rafał Dębski napisał/a:
Pozwoliłem sobie wysłać do organizatorów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla cytowane poniżej pismo:
"Na listach pomocniczych powieści i opowiadań zgłaszanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla pojawiły się w znaczącej liczbie pozycje pochodzące z wydawnictw, które powszechnie znane są z działalności „vanity”.
W związku z tym wnioskuję o wycofanie wszystkich pozycji firmowanych przez wspomnianych „wydawców”.
Jeżeli Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski” ustosunkuje się negatywnie do niniejszego wniosku, żądam wycofania moich utworów z listy pomocniczej ze skutkiem natychmiastowym.
Nie życzę sobie, aby moje nazwisko firmowało działalność nieuczciwych przedsiębiorstw, a firmuje ją, jeśli znajduje się na wykazie wraz z pozycjami wydanymi przez wspomniane firmy, żerujące na naiwności autorów oraz ich nieznajomości zasad funkcjonowania rynku wydawniczego.
Dziwię się, że gremium uchodzące niejako za kręgosłup tak zwanego fandomu dopuściło do udziału w plebiscycie szereg „wydawnictw” prowadzących działalność polegającą na zwykłej manipulacji, ze szkodą dla osób korzystających z ich oferty.
Od wielu lat nagroda Zajdla budzi kontrowersje zarówno w środowisku miłośników fantastyki, jak i pisarzy, obecnie jednak została przekroczona kolejna granica, tym razem już granica wręcz dobrego smaku, a w moim przekonaniu również granica zwykłej przyzwoitości.
Dlatego zwracam się w wnioskiem jak na wstępie."
Powyższe stanowisko uzgodniłem z Andrzejem Pilipiukiem, laureatem Zajdla (nominowany był bodaj 12 razy) oraz Marcin Mortka.
Przypuszczam, że znajdzie się więcej pisarzy, którzy zechcą poprzeć tę formę protestu.


Sprawa została podchwycona przez portale , pilipiuk na swoim blogu popierdzielił trochę od rzeczy, wydane zostało oświadczenie w sprawie listy pomocniczej, a na koniec informacja ta dotarła do NR, co nie omieszkali wykorzystać (i podkoloryzować troszkę).

13010820_1052400381501431_6432578728532745227_n.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 54,66 KB

_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16