FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Michał Cetnarowski
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-08, 12:42   

A jak z dalszymi planami pisarskimi? Na wp.pl wyskoczyła mi pozycja z zapowiedzi Powergraphu 2010 Na początku była nieświadomość. A z tego co Rafał wrzucał w zapowiedziach tego nie ma, więc chyba chochlik?

A jak nawet to co dalej?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-08, 20:45   

Ta książka z zapowiedzi na WP to w ogóle dziwna sprawa... :] Nic takiego nie popełniłem, ktoś się musiał na portalu pomylić.

Z aktualności zaś to zaczynam się rozglądać, co można zrobić z niedługą powieścią współczesną, niefantastyczną (zasadniczo :]), którą mam już napisaną. Jak będę wiedział coś więcej, będę informował :]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-08, 21:52   

mc napisał/a:
Z aktualności zaś to zaczynam się rozglądać, co można zrobić z niedługą powieścią współczesną, niefantastyczną (zasadniczo :]), którą mam już napisaną. Jak będę wiedział coś więcej, będę informował :]

To mnie najbardziej ciekawi, czyli dłuższa forma po tym co wyczytałem w Labiryntach ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-09, 12:07   

Formalnie to rzecz "dłuższa" (kompozycja tekstu inna niż w opowiadaniu), ale nie do końca - strukturalnie tekst mozaikowy czy quasimozaikowy... O czym ostrzegam lojalnie :] (Choć jeszcze nie ma przed czym ostrzegać - póki co, jak mówię, tekst jedynie na kompie. Czyli nic pewnego.)
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2009-12-09, 12:23   

Przeczytałem Twoje odlotowe opowiadanie z antologii City 1. Niezła paranoja :-P . Zaczynam się do Ciebie przekonywać :-)
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-09, 13:49   

No, nie chwalmy dnia itd. ... :] Próbuję póki co - z różnym skutkiem - popisywać teksty raczej zróżnocowane (nie tylko scenograficznie, ale też narracyjnie itp.), więc jeśli jeden tekst przypasił, to z innym może być już, cóż, no właśnie różnie. Ale za dobre słowo o "Zarażonych strachem" - dzięki :]
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2009-12-09, 14:27   

To nie tak z tym chwaleniem, kiedyś zraziłem się do Twojej prozy, po krabie w CzF i długo bałem się brać dokolwiek Twojego do czytania, teraz po prostu informuję, że wróciłem i podobało mi się :-P Nawet się zastanawiam, czy nie przeczytać jeszcze raz tego kraba, może to ja dojrzałem :oops:
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-09, 14:47   

A :]
No to sam widzisz, jak to działa (czy może działać) :]
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-15, 23:37   

Na książkach można przeczytać recenzję Labiryntów, autorstwa kolegi MadMilla :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2009-12-16, 11:18   

Dzięki serdeczne za linka! :]
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-01-04, 12:22   

I jeszcze recenzja świąteczna, esensyjna http://www.esensja.pl/ksi...st.html?id=8773

i poświąteczna, "Po znajomości"
http://waszawina.blogspot.com/
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-01-12, 12:49   

Znów recenzje poglądowe:

pozytywna
http://www.literatura.gil...irynty/recenzja

i dwa odmienne spojrzenia na "Labirynty" w najnowszym Creatio Fantastica, w tekstach Cezarego Zbierzchowskiego i Emila Strzeszewskiego
http://www.creatio.art.pl/index.php?menu=aktualny
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-01-12, 12:54   

A ja za to polecę podsumowanie Michała z Creatio Fantastica. Tekst uświadomił mi, że zupełnie zapomniałem o jednej książce, które czeka na półce na przeczytanie (chodzi o Strukturę). Poza tym nawet nie mam jak polemizować, gdyż z częścią dotyczącą literatury się zgadzam.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-12, 13:12   

Bo ta Skruktura to jak i poprzednia książka Protasiuka (Punkt Omega) znowu zginęła i prawie wcale nie została zauważona. Sam muszę ją przeczytać (też mi umknęła a miałem w planach).

A ostatni akapit to trochę oszukiwanie samego siebie, tak samo można mieć nadzieję, że Nobla dadzą za dobrą literaturę...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-01-27, 13:00   

I jeszcze dwie recenzje:

"branżowa" (w której kolejny raz niezasłużenie jestem określany Poznaniakiem...):
http://www.enklawamagii.p...irynty/recenzja

i "pozabranżowa":
http://katowice.naszemias...myslu,id,t.html .
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-02-05, 19:28   

Te moje mocno monotematyczne wpisy musiały już mocno, hm, (ucieknijmy w eufemizm) znużyć większość użytkowników; ale też i trudno się powstrzymać, kiedy piszą o "Labiryntach", i do tego jeszcze, no cóż, chwalą...

http://ksiazki.polter.pl/...narowski-c21170

Niemniej pardon :]
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-03-20, 10:18   

Do "Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami" Roberta M. Wegnera i "Za godzinę powinna tu być" Kuby Małeckiego w Czytelni na stronach Powergraphu dołączyły "Labirynty".

http://powergraph.pl/wp-c...i-labirynty.pdf


A korzystając z okazji, skoro o wilku mowa - jeszcze jedna recenzja...

http://www.science-fictio...d=366&Itemid=77
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-06-28, 12:42   

Lipcowa Nowa Fantastyka na dniach w dystrybucji, w środku "Pustynia rośnie".

Pozwalam sobie zamieścić fragment:


"Nocami śnił sny niewolników.

Tysiącletnie królestwa, tysiącletnie dynastie, zastępy wasali. Długi wąż poddanych ciągnie się po horyzont, maszerując w łachmanach, znosząc wciąż nowe dary. Tron; on na tronie; pod tronem branki. Nałożnice w zwiewnych, przezroczystych szatach, sutki ciemne i małe, ale też jasne i różowe, jak skóra dziecka, rozlane wielką plamą. Ciała śniade i twarde, i pulchne i białe; pierścienie na palcach dłoni i stóp. Zastępy wojowników zakutych w brąz; hełmy z czerwonymi grzebieniami zasłaniają twarze. Skinie ręką, mężczyźni korzą się przed nim, oddają mu swe dusze; skinie głową, kobiety łaszą się do nóg, oddają swoje ciała. Na policzkach każe nakłuwać im ciemne tatuaże.

Gdy nie ma buntowników, jest zły; szuka ich; oczywiście znajduje. Lubi gest sprzeciwu, wtedy może karać. Wybacza całym wioskom; całe wioski pali. Wszystkim mężczyznom z rodu każe odjąć ramię; dzieci rzuca psom; kobiety zniewala. Przychodzą do niego delegacje starców; patrzy na załzawione oczy, plamy wątrobowe, brzydką, wiotką skórę; on nigdy nie będzie taki stary. Słucha ich z wysokości i przychyla się do próśb; każe rozkuwać całe galery, cofa wojska spod chylących się do upadku miast. Lubi złoto; ma złoto. Kocha władzę; ma władzę. Cieszą go ludzkie zwierzęta; ma ich całe stada. Twardy, ogromny, mógłby spółkować całą noc; spółkuje; kobiety krzyczą w ekstazie, płaczą, kiedy je odprawia.

Poluje z oszczepem na lwy; wilki podchodzą pod wysokie bramy jego miast; zakazał do nich strzelać, chce, żeby widzieli, co się z nimi stanie, jeśli zburzą mury, otworzą wierzeje, przestaną mu się kłaniać.

Jest panem ich życia i śmierci, kańczuga i strawy; na oficjalnych wizerunkach, jak bóg, w jednej ręce trzyma knut, w drugim bochen chleba, złoty, promienisty, jak słońce, świeżo wypiekany.

Kapłani mówią mu, kiedy w środku dnia zaćmi się słońce; zbiera lud na polach, każe mu na to patrzeć. Mówi, że to tylko ruch gwiazd po nieboskłonie, prosta ludzka sztuczka, żeby ich omamić. Klękają, strwożeni, bijąc mu pokłony.

Karze ich łaskawie, nagradza hojnie, nad zasługi, w gniewie jest wytrwały. Czasem ich zabija, bez przyczyny, bez widzów, przed nikim nie musząc grać i niczego udawać; nie sprawia mu to przyjemności i nie sprawia żalu; nie potrzebuje tego, ale tak czyni, nawet nie dla cudzego strachu. Bo ma taką władzę.

Poddani nie mogą bez niego żyć, więc zaczynają go kochać; zna każdy ich oddech i wszystkie obawy. Nad wszystkim sprawuje pieczę. Zakazał składania sobie ofiar całopalnych. Gwiazdy i planety krążą po orbitach, które im ustalił.

Budzi się, sam, daleko, spocony i taki mały".
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-06-28, 13:05   

Tylko że w lipcowym numerze NFu będzie mniej średników w tekście. :mrgreen: Miałem okazję zapoznać już się z całym "Pustynia rośnie" i miałem skojarzenie z "Linią Oporu" i "Wiecznym Grunwaldem" a po wczorajszej lekturze i z nowymi opowiadaniami Twardocha. Choć "Pustynia..." nie ujęła mnie jak ww. tytuły (po skończonej lekturze nie miałem aż tak klarownej wizji tego o czym właściwie jest ten tekst) to niewątpliwie ta sama półka i fajnie że cieszy mnie że coraz więcej polskich autorów wychodząc z różnych pozycji idzie w tym kierunku. Mocna rzecz, pogratulować.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-28, 21:56   

Hm, wygląda na to, że zakupię lipcowy numer, żeby zapoznać się z resztą tego opowiadania :) Plus jeszcze MacLeod w prozie zagranicznej.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-06-29, 13:06   

Tu akurat "przestrzegać" przed tym raczej nie muszę - ale, dla porządku, zaznaczam, że to zasadniczo "nie fantasy" ;-)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-11-15, 17:09   

Nie znalazłem lepszego tematu.

Nowy szef Działu Literatury Polskiej w "Nowej Fantastyce"

Cytat:
Po 30 latach, MACIEJ PAROWSKI żegna się z działem polskim. Na stanowisko nowego kierownika Działu Literatury Polskiej został desygnowany MICHAŁ CETNAROWSKI.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-11-15, 20:51   

no to gratki mc!
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2012-11-16, 12:27   

Dzięki. Spróbuję powalczyć.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-11-16, 12:30   

Dawaj, dawaj. I przyzwyczaj się do świadomości, że będziesz winny za stan polskiej fantastyki :P
_________________
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2012-11-16, 13:31   

Dzięki... Zresztą pod niektórymi niusami widzę, że już jestem ;-) Znaczy, może być już tylko lepiej...?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-11-16, 13:56   

Będzie tylko ciekawiej ;) Trzymam kciuki. Ale do Wawy się nie przenosisz chyba?
_________________
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2012-11-16, 22:32   

No nie :) (Żona postawiła nienegocjowalne warunki. Ale mi też nie najgorzej na obrzeżach imperium ;-)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-11-16, 23:12   

W sumie przy obecnej strukturze "redakcji" NF i możliwościach pracy zdalnej to w niczym nie przeszkadza. Ale odzywaj się jak będziesz do Wawy wpadał.
_________________
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2012-11-18, 18:21   

Nie omieszkam. Tylko czy będziesz wtedy w kraju ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13