FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2020-08-17, 17:02   

"Kraina Lovecrafta" - dzisiejsza nowość od HBO. Nie wyznaję się na twórczości Lovecrafta i nawiązania do niej w pierwszym odcinku rozpoznałem tylko wówczas, kiedy zostały wprost wytłumaczone. :) Mimo to pierwszy odcinek oceniam pozytywnie. Podobał mi się prztyczek dla białego supremacjonizmu Lovercrafta - cała obsada (a raczej jej ogromna większość) jest czarna. :) Fabuła początkowo na horror nie wygląda i słabiej robi się wówczas, kiedy zaczyna na horror wyglądać. Ale końcówka intrygująca więc poczekam na drugi odcinek. Cały serial ma mieć formę antologii, więc kolejne (tj. trzeci chyba) będzie już inną historią, ale (znowu: chyba) z tą samą obsadą. Niczego nie urywa i nie zapowiada się, aby do tego doszło. Ale to nadal wysoki poziom realizacyjny od HBO więc dobrze się ogląda. https://www.youtube.com/watch?v=dvamPJp17Ds
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-08-17, 17:08   

Zamierzam obejrzeć, liczę na poziom Watchmenów.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-17, 18:35   

dworkin napisał/a:
Zamierzam obejrzeć, liczę na poziom Watchmenów.


Zakończenie serialowych Watchmenów było nader kiepskie. A w międzyczasie kilka odcinków-zapychaczy najzupełniej zbędnych.
"Kraina Lovercrafta" wypada ciekawiej, choć stwory wyglądają momentami kuriozalnie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2020-08-19, 16:50   

I dociągnąłem do końca powtórkę "Sukcesji". :( Smutno mi, ponieważ nie mam czym zastąpić tej soczystości i czystej zajebistości serialowej. Trzeci sezon zapewne za jesieni 2021 r. albo latem 2021 r., najwcześniej. I pewnie wtedy obejrzę sobie po raz trzeci przed premierą. I myślę sobie, że jak każda porządna tragedia, także ten serial musi mieć swój rychły, niestety, finał. To zbyt dobra produkcja, aby ją ciągnąć za długo. Chyba że scenarzyści są pobłogosławieni talentem przez Lucyfera. Daję temu serialowi góra pięć sezonów, ale to chyba zbyt optymistyczne - cztery i rozpocznie się zjazd. Ale, póki co, czekam na sezon trzeci.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-08-20, 18:31   

Ozark. Skończyłem 3. sezon, będę czekał na następny. Serial nie jest arcydziełem, pewne rzeczy są naciągnięte lub przesadzone, ale "się ogląda" i to najważniejszy plus. Akcja wciąga. Kibicowałem bohaterom, kończyłem każdy odcinek z odczuciem ciekawości "co będzie dalej". Jeśli jest na tym jakieś piętno Netflixa, to tym razem typu genderowego bardziej niż lgtb, choć obligatoryjny wątek homo też daje znać o sobie, zwłaszcza w pierwszym sezonie. To serial z mocnymi, wyrazistymi i świetnie zagranymi rolami kobiecymi. Przepyszna Laura Linney - mistrzyni świata w grze mimiką, rewelacyjna Julia Garner (Emma za rolę Ruth), a godne zapamiętania role tworzą też Lisa Emery i Janet McTeer. Nie znaczy to, że faceci wypadają słabiej (np. Harris Yulin gra rolę życia), ale różnicę najlepiej podsumowuje zdanie jednego z bohaterów: Darlene porwała mnie ze sobą pierwszego dnia naszej znajomości, a potem przez całe życie usiłowałem za nią nadążyć.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2020-08-23, 12:40   

Może w końcu się zabiorę.
Tymczasem włączyłem sobie "Lucyfera". Wydaje się, że fabularnie jest lepiej niż w poprzednich sezonach. Ale to może złudzenie, bo tak naprawdę dużego progresu nie widać. Pojawienie się Michała, "złego" brata bliźniaka dosyć szybko wytłumaczone - bo już w trailerze stąd nie oznaczam, że spoiler. :) Tylko osiem odcinków z powodu pandemii. Taka letnia rozrywka. Jeśli ktoś dotarł do tego sezonu, to zachęcać nie trzeba. Jeśli ktoś jeszcze nie zaczął, to radzę poszukać lepszych letnich seriali. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-24, 11:26   

W połowie 3. sezonu (czemu tak późno? //panda ) dotarło do mnie że to w sumie jest opera mydlana, ale jadę naprzód :P

Drugi sezon the Umbrella Academy wpadł jednym okiem, wypadł drugim i szczególnych wraźeń nie zostawił. Bez żalu można sobie odpuścić, bez poczucia straty czasu można obejrzeć, ale są lepsze zajęcia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-24, 12:41   

Stary Ork napisał/a:
W połowie 3. sezonu (czemu tak późno? //panda ) dotarło do mnie że to w sumie jest opera mydlana, ale jadę naprzód :P

Drugi sezon the Umbrela Academy wpadł jednym okiem, wypadł drugim i szczególnych wraźeń nie zostawił. Bez żalu można sobie odpuścić, bez poczucia straty czasu można obejrzeć, ale są lepsze zajęcia.


1. Toż od samego początku serialu widać, że to mydlana chujoza.

2. Bez żalu odpuściłem sobie już pierwszy ep pierwszego sezonu :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-24, 14:32   

Czego Ty ode mnie wymagasz, gdyby reinkarnacja wcieliła mnie w broń miotającą to byłbym łukiem bezrefleksyjnym --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-24, 14:57   

Od Świni z klasą wymagam przynajmniej klasy --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-24, 15:16   

Obecnie rozwijam się bardziej w kierunku piekielnego nieogara.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-24, 15:22   

Jeśli zabrniesz zbyt daleko, to później z tego galopującego marazmu już się Pan nie podźwigniesz i skończysz jak Uzurpator Augustus jarający się "Modą na sukces" niczym czarownica na stosie --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-24, 16:05   

Nie wystarczy że namiętnie oglądam Ranczo? I Poirota? //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-24, 16:16   

"Ej Ty Stary nie kręć gitary..." //muzyka
Sam Pan widzisz, żeś coraz bardziej pogrążasz się w Otchłani, a stamtąd nie ma powrotu i doszczętnie się "zjaszczurzysz" --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-08-25, 07:17   

Ostatni taniec - niby to wszystko się już gdzieś słyszało, ale ogląda się dobrze. Wróć, ogląda się dobrze o ile wyłączy się napisy tłumaczone przez osobę mającą zerowe pojęcie o koszykówce.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-25, 10:05   

Powszechny problem.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-28, 10:28   

Skończyłem trzeci sezon Dark. Mam ochotę zapalić.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2020-08-28, 10:58   

A ja utknąłem w połowie trzeciego i nie mam motywacji, żeby skończyć. Być może najbardziej przeceniany serial ostatnich lat, do pary z Domem z papieru i Narcos. Tak skupione na zużytym koncepcie, że zapomina o wszystkim innym. I ten obliczony na kult soundtrack, podsumowywanie kazdego odcinka w slow-mo i chwytliwą piosenką w tle, dziecinne zachlystywanie sie mrokiem i powagą. Dziwne, że wytrzymałem aż tyle odcinków, bo te manieryzmy są potwornie męczące. Realizacyjnie to taki Fincher wannabe dla ubogich Rumunów, scenariusz przewidywalny chociaż zgrywa się na super skomplikowane dzieło.
  
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-08-28, 11:44   

High Score. Dokumentalny miniserial, pojawił się na Netfliksie. O początkach gier komputerowych. Atari, Nintendo, Super Mario, Pac-man i dużo fryzur z lat 80 dziś wywołujących wesołość. Dla fanów gier kochających oldskulowe klimaty.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-28, 11:49   

a czytałeś Player One ?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2020-08-28, 12:16   

Uther Doul, bracie. Masz duże piwo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-08-28, 13:42   

Trojan napisał/a:
a czytałeś Player One ?

A powinienem? Żyję w przeświadczeniu, że film zupełnie mi wystarczy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-28, 14:19   

film jest w sumie całkiem różny od książki (znacznie lepszej)
no i skoro High Score jak miałeś czas oglądać ...
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-08-28, 15:31   

Nie czas, a towarzystwo. Oglądałem z synem, którego to rajcuje, bo pracuje w tej branży.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-28, 15:47   

książka się odwołuje do popkultury '70/'80 - zwłaszcza tej fantastycznej .
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2020-08-28, 17:32   

Trojan napisał/a:
książka się odwołuje do popkultury '70/'80 - zwłaszcza tej fantastycznej .

I pozbawiona jest maniery Spielberga. Choć akurat nie czyni jej to wielką literaturą. Błahe, ale mające urok dziełko pełne cytatów i nawiązań.

Uther Doul napisał/a:
A ja utknąłem w połowie trzeciego i nie mam motywacji, żeby skończyć. Być może najbardziej przeceniany serial ostatnich lat, do pary z Domem z papieru i Narcos. Tak skupione na zużytym koncepcie, że zapomina o wszystkim innym. I ten obliczony na kult soundtrack, podsumowywanie kazdego odcinka w slow-mo i chwytlową piosenką w tle, dziecinne zachlystywanie sie mrokiem i powagą. Dziwne, że wytrzymałem aż tyle odcinków, bo te manieryzmy są potwornie męczące. Realizacyjnie to taki Fincher wannabe dla ubogich Rumunów, scenariusz przewidywalny chociaż zgrywa się na super skomplikowane dzieło.

Taaa... Już to widzę: przewidywalna fabuła i poziom "Domu z papieru". Co tu robi "Narcos" za ..uja jasnego (ani nawet ciemnego) nie mam pojęcia, bo to ni z d.py ni z nosa porównanie. Nie ma pretensji, że ci się serial nie podobał. Ale napisz, że ci się nie podobał, a nie wymyślaj pierdołowate porównania wyciskane na siłę spod palców. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2020-08-28, 19:02   

Romulusie, będziesz musiał przeprosić kolegę bo czytasz bez zrozumienia. Kolega w żaden sposób nie porównywał tych seriali. Zaliczył je jedynie do grupy mocno przecenianych.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-28, 19:22   

Ja mogę co najwyżej wzruszyć ramionami.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2020-08-28, 19:51   

To tak jak ja po seansie dowolnego odcinka Dark. :)

@Romulusie, tak jak słusznie zauważył Fidel, nie porównuje tych seriali, jedynie mam wrażenie, że są mocno niesłusznie stawiane na serialowym piedestale - wystarczy spojrzeć na ranking filmwebu, gdzie wszystkie trzy są wywindowane do rang arcydzieła, podczas gdy taka "Sukcesja" ledwo mieści się w TOP 100.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-08-28, 20:11   

Ja akurat nie patrzę na rankingi, tylko na to, czy coś mi się podoba, czy nie.
Dark mi się podoba, no ale widocznie jestem ubogim Rumunem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13