FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-30, 15:05   

Romulus napisał/a:
"Space Force" - nowość od Netflixa. Serial ze Stevem Carellem, do tego napisany przez Grega Danielsa. Serial komediowy, należy dodać, ponieważ fabuła opowiada o generale, który ma za zadanie zbudować Siły Kosmiczne USA. To drugi w tym roku serial, który dotyczy przestrzeni kosmicznej. "Avenue 5" od HBO było serialem nieudanym, ale intrygująco dziwnym w tej nieudaczności. Przy tym dotyczyła ta nieudaczność tylko tego, że serial w ogóle nie był zabawny. "Space Force" jest prostszy, ponieważ fabuła rozgrywa się na Ziemi, a nie w kosmosie. Ale również nie jest zabawny. To taka porażka. Po pięciu odcinkach - gdyby ten serial robiono pod kątem atrakcyjności dla widzów, to w ogóle nie dostałby zamówienia od żadnej sieci nastawionej na oglądalność. A gdyby znalazła się taka gotowa do ryzyka, to skasowaliby go przed końcem pierwszego sezonu. Nie dlatego, że jest zły. Nie ma w nim po prostu niczego, co mogłoby przykuć uwagę. https://www.youtube.com/watch?v=l4mY2asIjWk
Zachęciłeś i obejrzałem dwa odcinki. Zajebioza w stanie czystym. Siedzę i zieję ze śmiechu. Dawno się tak nie ubawiłem, oglądając cokolwiek od nie pamiętam kiedy. Romulus, tak trzymać, jesteś niezawodny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-30, 15:21   

Romulus napisał/a:
Po pięciu odcinkach - gdyby ten serial robiono pod kątem atrakcyjności dla widzów, to w ogóle nie dostałby zamówienia od żadnej sieci nastawionej na oglądalność. A gdyby znalazła się taka gotowa do ryzyka, to skasowaliby go przed końcem pierwszego sezonu
Możesz powiedzieć co to zdanie znaczy? Bo zasupłałem się.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-05-30, 18:54   

Cytat:
Lotnictwo ma lotników, siły kosmiczne - kosmitów.

:mrgreen:
Bardzo misię. Daję Space Force szansę.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-30, 18:55   

A jak jej opowiadał co się wydarzyło na orbicie, zaliczyłem zjazd. Zresztą, w paru innych miejscach też.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-30, 19:37   

"Jako naukowiec myślisz logicznie. Nie mogę Ci zaufać."
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-30, 20:00   

"Nie masz sromu, nie rządzisz w domu!"
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-05-31, 12:57   

Przecudowna scena z identyfikatorem. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-05-31, 14:54   

Fajnie, tylko wy dwoje się śmiejecie. :) Pewnie dociągnę do końca, ale bez entuzjazmu.

Btw, Fidel, przecież już ci polecałem "Supergirl" i "Batwoman". Dla mnie chujnia, więc dla ciebie arcydzieło. Nie trać czasu. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-31, 15:06   

Romulus napisał/a:
Fajnie, tylko wy dwoje się śmiejecie.
znam jeszcze kilka osób, poza tym, Romulus, po prostu nie ogarnąłeś tematu, ten serial jest jak ogr, inteligentny, wielowarstwowy, ale plebs widzi tylko zielonego ogra

nie oglądam, żadnych superbohaterskich, marvelowskich i tym podobnych śmieci
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-05-31, 15:12   

I to ja jestem koneserem chujni. OK... :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-31, 15:15   

no jesteś, cóż poradzić

mam tłumaczyć czego nie rozumiesz w tym serialu?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-05-31, 18:21   

Obejrzałem dziś do końca i naprawdę nie widzę o co kaman. Da się go obejrzeć, ale może dwa lub trzy razy się uśmiechnąłem. Wątek córki to porażka. Wątek żony jeszcze większa. Trzyma się to kupy w zakresie tytułowych sił kosmicznych. Jeśli to miała być jakaś próba obśmiania kosmicznych ambicji Trumpa - nie wyszło. Jako żart z armii - nic w tym zabawnego ani odkrywczego. Jako żart z techno-kapłanów (odcinek z paliwem), to samo tylko zabawniejsze było w "Dolinie Krzemowej". Nie skreślam tego serialu jako beznadziejnego. Moja żona, która zawsze wykrywa shit przede mną, na odcinku ostatnim kiedy generał pokazywał faka szeregowcowi powiedziała, że mi od takich bzdur mózg się nie zamienia w papkę. :)

No nic, idę się porechotać na "What We Do In The Shadows" - wobec faktu, że rżę w trakcie każdego odcinka domniemuję, że Fidelowi się nie spodoba. :) Będę złośliwy - Fidel, nie oglądaj. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-31, 19:45   

i właśnie dlatego dzierżysz tytuł konesera chujni

no ale jak nie śmieszy to nie śmieszy, nie będę cię przekonywał, że śmieszne, dziwię się tylko, że tak mało zobaczyłeś, jestem dopiero w połowie a widziałem fchuj rzeczy o których się nie zająknąłeś

humor wyzyskany ze zderzenia podejścia na serio" i absurdu, momentami przekurewskointeligentny, bywa groteska godna pythonów (jasne, że są i tanie żarty)

krytyka współczesnego stylu prowadzenia polityki, politpoprawności, mediów/mediów społecznościowych, amerykańskiego stylu życia

i jednocześnie dramat obyczajowy, stonowany, wrażliwy, wyciszony; niemal filozoficzna zaduma nad kondycją człowieka


Naird jest bohaterem jak z greckiej tragedii. Wszystko mu się pierdoli, wszyscy rzucają mu kłody, mają go za śmiecia, lecz mimo chwil zwątpienia, mimo upadków, upokorzeń i ran w sercu, zaciska zęby i wstaje. Jest też przysłowiowym prostaczkiem, ignorantem z tego powiedzenia jak to wszyscy wiedzą, że czegoś się nie da zrobić, a on o tym nie wie, idzie i robi. Dzięki temu jest personifikacją czystej niewinności, choć przecież wiemy, że potrafi być chujkiem, no ogół jednak jest to maska albo obrona konieczna. I zazwyczaj potrafi się zreflektować. Oczywiście jeśli warto.

Nawet chyba wiem czemu się w tym nie odnajdujesz. Sporo ludzi odbiło się od The Office bo nie mogło przejść do porządku nad uczuciem zażenowania, które widz nieustannie odczuwał podczas seansu. Poziom wynikającego z tego dyskomfortu był nie do przeskoczenia. W przypadku Sił kosmicznych, nie chodzi o zażenowanie a o dychotomię narracji. Ten serial jest jednocześnie absurdalny i kpiarski z jednej strony, i cholernie na serio z drugiej. Rzecz w tym, że twórcy nijak tych przejść nie sygnalizują, również postacie występują zmiennie po obu stronach a część scen zawiera jednocześnie oba elementy i na dodatek czasem część elementów pasuje do obu narracji jednocześnie. Widz czuje dyskomfort bo nie potrafi się określić co w tej chwili ma odczuwać.

Może nie jest to rekord świata, ale w mojej ocenie to serial ze świetnym dowcipem, głębią, no i warstwami. Jak ogr.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2020-05-31, 21:52   

Czuję się zachęcony tą dyskusją, pod koniec czerwca odpalam Netflixa, bo 3 sezon Dark i przy okazji oblukam Space Force.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-01, 06:24   

What we do in the shadows - drugi sezon na razie po całości obrywa pytonga. Colin Robinson to absolutna gwiazda serialu, a Nandora mogę słuchać w nieskończoność. I kapelusz powrócił :P

Bodyguard - abojawiem, niby serial wszystko ma na swoim miejscu, i trochę suspensu, i problemy nie wyjęte z dupy, i świetnie pokazaną zakulisową walkę o wpływy między różnymi służbami, ale jakoś mi to wszystko nie zażarło. Kompetentnie nakręcone, dobrze zagrane (Richard Madden mnie pozytywnie zaskoczył, może nie porwał, ale rolę dźwiga), ale scenarzystom w ostatnim odcinku trochę rozjechała się baza z nadbudową, a wcześniejszy wątek romantyczny mocno mi zgrzytał.

Czarnobyl - oglądając walczę z kilkoma swoimi fobiami, ale w połowie serii jestem pod wrażeniem. Ostatnia scena drugiego odcinka, ta z gasnącymi latarkami i ścieżką dźwiękową roztrzeszczanych dozymetrów, to esencja grozy. Na razie perfekcja na każdym poziomie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 08:52   

Odnośnie Space Force. Zaciekawiła mnie dyskusja, obejrzałem jeden odcinek i kurde, zajebiste to jest. Kilka razy kwikłem. Będzie oglądane //spell
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 09:12   

Zaiste zajebiste Spellu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 09:14   

Odnośnie tego co piszesz. W pierwszym odcinku dobrze widać tą dwoistość narracji na przykładzie sceny z ojcem generała. Z jednej strony scena komiczna, ale z drugiej strony zaraz zaczynasz dostrzegać ukrytą grozę tej sytuacji. Myślisz sobie - ojapierdolę. I zaczynasz współczuć Nairdowi.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-06-01, 09:39   

Dam mu drugą szansę bo na razie w sumie widziałem 2 fragmenty i tak jak pisał Fidel odrzuciło mnie że to jest na serio a ja z reguły nie lubię rzeczy na serio.
Po tych 2 fragmentach serial jawił mi się jako dramat z elementami humoru
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 09:41   

Komediodramat to chyba dobre określenie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-01, 09:43   

Namawiacie i namawiacie //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 09:51   

MrSpellu napisał/a:
sceny z ojcem generała
to jest mistrzostwo najwyższej klasy, to takie kilkusekundowe przerywniki pojawiające się co jakiś czas, zawsze w punkt
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 09:51   

Stary Ork napisał/a:
Namawiacie i namawiacie //mysli .


Myślę, że Ci się spodoba.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-01, 09:53   

Jak skończę Czarnobyl to się zobaczy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-06-01, 13:39   

No ja się trzymam wersji, że to przeciętnizna. Banalne przedstawienie tych wszystkich kwestii, o których pisał Fidel. Okraszone mocno drętwymi wątkami córki i żony bohatera. Aż oczy bolą od patrzenia. Przy tym humor ogólnie jest cienki. Zmarnowany potencjał komediowy Patricka Warburtona i reszty obsady z Kolegium Szefów Połączonych Sztabów. I tak dalej.

Przy tym ja tytuł Konesera Chujni noszę z dumą. :) I jak opinie i recenzje na ogół mnie oblatują, bo wolę swoje oceny, tak tym razem zgadzam się w rozciągłości, że to przeciętnizna: https://www.theguardian.c...-john-malkovich
https://www.vulture.com/a...lix-review.html
https://www.vulture.com/a...lix-review.html "Massive Misfire" - doskonałe podsumowanie.

Polskie przerzucałem tylko, ale bywają bardziej pozytywne niż amerykańskie.

"The Good Fight" - czwarty sezon był króciutki z uwagi na wirusa. A szkoda, ponieważ skończył się w takim punkcie, który dopiero teraz sprawił, że serial nabrał rumieńców. Choć w tym sezonie bardziej niż poprzednio scenarzyści odchodzą od formuły serialu prawniczego. Skupiają się na kwestionowaniu rzeczywistości. Głównie prawniczej, pomijając pierwszy odcinek. Zatapiają fabułę w rzeczywistość fejk niusów, niepewności, niejasności prawnej, w której bohaterowie są zagubieni a na dodatek sami ją jeszcze zagłuszają spłycając wszystko dyskursem o rasie, poprawności. Jest to chyba celowy zabieg, ale po tak krótkim sezonie nie widzę w nim jeszcze sensu i celu. Dlatego szkoda, że trzeba czekać pewnie do wiosny na sezon 5 czy 4b.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 13:49   

:DDD
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-06-01, 14:22   

Space Force ależ to zajebiste :mrgreen:
Kosmici górą !
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-06-01, 17:01   

m_m napisał/a:
Space Force ależ to zajebiste :mrgreen:
Kosmici górą !

Ja prdl. :mrgreen: //grozi

"Mrs America" - świetne obsadowo, fabularnie mnie trzymało w ciekawości, ale bez ekscytacji. Zresztą, temat dla mnie mało ekscytujący: walka o ratyfikację poprawki równościowej w latach 70-tych, do prezydentury Reagana. Doskonale nakręcone, zapewne jest to dobra lekcja historii i "łaskotania" neuronów prawicowymi kobietami. :) Cate Blanchett jako P. Shlaffly, liderka konserwatywnego ruchu przeciwko równouprawnieniu zagrała swoją postać w sposób trochę niepokojący, cały czas ukrywając ją za maską, bez emocji. Nawet kolejne ciosy, kompromisy, czy niepowodzenia jej bohaterka przyjmowała po stoicku. Nie wiem, czy taki był zamiar twórców, albo czy ta pani w rzeczywistości taka była. A może była produktem swojej rzeczywistości - inteligentna kobieta wśród konserwatystów, przyzwyczajona do pokazywania jej miejsca przez mężczyzn i akceptująca to, że to oni przyznają jej tyle wolności ile uznają za stosowne. Kontrastowała w żywiołowymi przeciwniczkami z ruchu feministycznego. Tak to pokazano, że widać nie tyle po czyjej stronie jest racja, ale widać w ruchu feministycznym energię, radość, chęć zmiany prowadzącej do wolności kobiet. A może to kwestia moich własnych sympatii. Niemniej feminizmu też nie oszczędzają w tej produkcji: zgniłe kompromisy, układy, "handel" ideą w imię realizmu politycznego. Warto obejrzeć, jeśli kogoś interesuje historia. https://www.youtube.com/watch?v=IFDrs1iuGmQ
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 17:30   

Romulus napisał/a:
Ja prdl. :mrgreen: //grozi

:mrgreen: No sam widzisz! :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 17:30   

Romulus napisał/a:
"Mrs America" - świetne obsadowo, fabularnie mnie trzymało w ciekawości, ale bez ekscytacji.
po pierwszym odcinku jakoś nie mam specjalnej potrzeby kontynuacji
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13