FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-09, 17:49   

"1983" nie widziałem, choć czytałem, że ta "bida" scenariuszowa ponoć wzięła się z tego, że był pisany przez Amerykańca i przełożony(?) na polski. Ponoć w wersji po angielsku brzmi to lepiej. :) Ale jest też inny zarzut, dotyczący niekonsekwencji w budowie świata. Że niby tak nowocześnie jest, ale po ulicach jeżdżą milicyjne "suki" z lat 80-tych.

Oglądam inny serial, który "dotyka" kwestii alternatywnych rzeczywistości. Chodzi mianowicie o prawie-genialny "Counterpart" z J.K. Simmonsem. Tam też występują podobne "niekonsekwencje". Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów. I tak dalej. Zatem to chyba nie może być taką wadą, może to kwestia pewnej zamierzonej stylistyki. Swoją drogą, w najnoszym odcinku 2 sezonu "Counterpart" pięknie "pozamiatał", a ile "wow" po drodze...


"Black Monday" - świeżynka. Na razie wyemitowano jeden odcinek. Kolejne za jakieś dwa tygodnie. Świetnie się zapowiada i mam go już na liście do oglądania w pierwszej kolejności. Fabuła zaczyna się na Wall Street rok przed czarnym poniedziałkiem 1987 r., kiedy doszło do krachu na giełdzie, o którego przyczyny do dziś trwa spór. Fabuła, jak się wydaje, finał ma osiągnąć właśnie tego historycznego dnia.

Obsada - pierwsza klasa. Don Cheadle wymiata, kolejna rola, do której wydaje się być stworzony. Trochę podobna do roli Marty'ego w "House Of Lies", ale bardziej "dzika", żywiołowa i przechujska postać przypadła teraz aktorowi do odegrania. Świetna, soczysta stylówa na lata 80-te. Niezły humor i dialogi. Trochę podobne w klimacie do "Wilka z Wall Street". https://www.youtube.com/watch?v=G2u4nCtyBCo
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-01-09, 18:37   

Romulus napisał/a:
Że niby tak nowocześnie jest, ale po ulicach jeżdżą milicyjne "suki" z lat 80-tych.

To ma swoje uzasadnienie, choć ono nie jest podane wprost. :)
Natomiast niekonsekwencje są, jak najbardziej. I niedopowiedzenia, w sensie: nieokreślenie celów pośrednich (cel główny jest oczywisty), jakie bohaterowie (np. ów generał w "piłsudczykowskim" mundurze) życzą sobie osiągnąć. Widz się miota, bo nie wie, czegoś się tam domyśla, to jest OK, ale tylko na pewnym etapie, więc czeka, aż ten etap się skończy. A tu zdziwko, bo ten etap trwa aż do końca sezonu. To może wkurzyć. //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-09, 21:43   

Romulus napisał/a:
Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów.


Może dlatego, że starego telefonu nie da się zhakować, hę? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-10, 07:23   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:
Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów.


Może dlatego, że starego telefonu nie da się zhakować, hę? ;)

Może i tak. Chodziło mi o to, że te "niekonsekwencje" mogą być zamierzone także w "1983", ale tu się zamknę już, bo nie widziałem serialu. :mrgreen:

Ale znalazłem bardzo ciekawy tekst o konwencji tego serialu. Polecam dla samej przyjemności z lektury: https://www.polityka.pl/t...PByGrOwPcd2YjVQ :) Także tym, którzy serialu nie widzieli, choć po nim mogą się skusić. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-12, 21:22   

"Sex Education" - ależ zabawny i inteligentny serial (brytyjski) przytrafił się Netflixowi. Osiem odcinków gwarantuje do tego doskonałą rozrywkę. O seksie wśród nastolatków, o dorastaniu, problemach i rozterkach. Bez pruderii, bez tabu, ale z wyczuciem i smakiem. Do tego wyśmienicie zagrane. Dałem 8/10, ale podwyższę do 9/10. Warto. W gruncie rzeczy ten serial pokazuje też, jak bardzo potrzebna jest mądra edukacja seksualna. :) https://www.youtube.com/watch?v=o308rJlWKUc
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-01-14, 16:49   

Romulus napisał/a:
"Sex Education" - ależ zabawny i inteligentny serial (brytyjski) przytrafił się Netflixowi. Osiem odcinków gwarantuje do tego doskonałą rozrywkę. O seksie wśród nastolatków, o dorastaniu, problemach i rozterkach. Bez pruderii, bez tabu, ale z wyczuciem i smakiem. Do tego wyśmienicie zagrane. Dałem 8/10, ale podwyższę do 9/10. Warto. W gruncie rzeczy ten serial pokazuje też, jak bardzo potrzebna jest mądra edukacja seksualna. :) https://www.youtube.com/watch?v=o308rJlWKUc

Rzeczywiście fajne, takie lekkie i przyjemne ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok :roll:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-14, 16:59   

utrivv napisał/a:

Rzeczywiście fajne, takie lekkie i przyjemne ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok :roll:


Toż to forum dla ZB-(o)oków :-P
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2019-01-15, 11:20   

Romulus napisał/a:
"Sex Education"


Oglądam. Gillian jest cudowna //amor

utrivv napisał/a:
ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok


Czekam aż ASX obejrzy i będzie narzekał że momentów za mało.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-15, 11:46   

martva napisał/a:

Czekam aż ASX obejrzy i będzie narzekał że momentów za mało.


Ów osobnik nigdy nie narzekał na takie rzeczy, więc i tym razem wyjątku nie będzie :-P
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2019-01-17, 15:28   

Bodyguard - całkiem przyjemne się oglądało. Końcówka daremnie puszczona, ale można przymknąć oko za całość.

Ślepnąc od świateł. Mieszanka sprzecznych odczuć. Nie mam nic do Nożyńskiego, zarzucanego mu drewna i nie podzielam negatywnych opinii na jego temat. IMHO całkiem dobrze zagrał, może mam takie zdanie bo czytałam książkę i bardzo mi spasowała jego postać. Najbardziej irytującą drewnianą aktorką była Paulina, której nie szło słuchać. Zero chemii między tymi dwiema postaciami, sceny seksu sztuczne, rozmowy drętwe, bez klimatu. Zapamiętałam taką scenkę, gdy Ewa Skibniewska, aktorka +50, sam seksapil i erotyzm, w bardzo ładnym choć trochę sztucznym ciele, uwodzi Kubę a on olewa ją i idzie do tej aseksualnej deski Pauliny: no nie wyszło z tą parą i ich związkiem. Sztuczne jak barszcz z torebki.
Drugi minus - znowu zabrakło kasy na efekty dźwiękowe? ja nie wiem co ci nasi Polacy mają z tym taki problem, to jakiś nasz lokalny fakap, że do polskich produkcji powinni obowiązkowo dołączać napisy?
Trzy - oniryzmy, nie kupuję tego; irytujące jak wieloryby u Twardocha, niepotrzebne, zanadto przerysowane i nie do końca wyjaśniające analogiczne zabiegi książkowe. Byłoby mniej pretensjonalnego zadęcia, mniej efektów z kompa, to wyszłoby lepiej. Dlatego końcówka ostatecznie mnie zesłabiła i mocno obniżyła ocenę końcową.
Ogólnie dobra produkcja, świetne zdjęcia, podobnie aktorstwo z nielicznymi wyjątkami, klimat, muzyka. No i podtrzymuję, że Żulczyk musiał widzieć Layer Cake i mocno się nim zainspirował.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-17, 19:52   

celna uwaga z tą Pauliną - tak bezpciowa rola że mało kto ją w ogóle zapamiętuje, a niby jest napędem gł.boh.


co do dźwięku wPolskim filmie, przekładem wyjaśnienie: https://natemat.pl/221583,o-czym-oni-gadaja-udzwiekowienie-polskich-filmow-irytuje-od-zawsze-ale-to-problem-nie-do-przeskoczenia
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-18, 19:09   

Sporo dobra dziś.

"The Grand Tour" - dziś wystartował trzeci sezon, co było powodem "odnowienia" subskrypcji Amazon Prime. W gruncie rzeczy to nadal "Top Gear". Ze wszystkimi wadami i zaletami, które kupuję bez mrugnięcia okiem. Szybkie i wypasione auta, niesamowite "wyzwania", trochę wymuszony humor kolesi, którzy czasami udają buraków, ale i tak nie potrafię ich nie lubić. :) https://www.youtube.com/watch?v=-7USlC956z8

"Star Trek: Discovery", czyli najbardziej nie-Star Trekowy serial w dziejach. :) Drugi sezon ruszył z przytupem. Widać, że nie oszczędzano na efektach specjalnych. Ale i fabuła jakaś taka bardziej wypasiona. Jeśli nie obniży lotów poniżej 2x01 to będzie doskonale. Kapitan Pike z "U.S.S. Enterprise" - świetne wejście, od razu go polubiłem. https://www.youtube.com/watch?v=09Cd7NKKvDc

"Carmen Sandiego" - grę (tfu) znam ledwo ledwo, po pierwszym odcinku serial mnie nie porwał. Ale dam szansę, co mi szkodzi. Jest nieźle, ale sporo brakuje do frajdy. https://www.youtube.com/watch?v=shbiwCCMDHQ

I wreszcie, gwiazda: "Punisher" sezon 2. Od samego początku jest zajebiście i serial nie obniża lotów. Choć sezon liczy 13 odcinków, a ja obejrzałem zaledwie 8. :) Ale może zarwę dziś nockę, aby obejrzeć resztę. W zasadzie również ten sezon powinien mieć podtytuł "Becoming Punisher". :) Ponieważ wciąż Frank jest rozdarty. Ale powoli to rozdarcie jest naprawiane. :) Od 8 odcinka wydaje się, że Frank już nie będzie słuchał głosów "dobrych aniołów", które będą go próbować sprowadzać z obranej drogi ku akceptacji kim tak naprawdę jest. Coraz bliżej mu do "domknięcia", do stania się tym, kogo Garth Ennis przedstawił w serii "Punisher Max". Nie wiem jeszcze, czy 13 około 50-minutowych odcinków to zaleta czy wada. Ale, na razie, łykam wszystkie po kolei z dziką frajdą. Z 9/10 raczej nie zejdę. Może podwyżę. Ciekawe, czy Netflix skasuje tak, jak skasował doskonałego "Daredevila". BTW, w drugim sezonie są sceny przemocy, przed którymi zdarzało mi się raz, czy dwa odwrócić wzrok. :) https://www.youtube.com/watch?v=jrLhP5sK2wI
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-21, 18:35   

"Counterpart" - 2x06. Co za odcinek. Scenarzyści wyłożyli wszystkie(?) karty na stół. Wiadomo jak doszło do Incydentu, wiadomo - z grubsza - kim jest Kierownictwo po obydwu stronach i dlaczego wszystko wygląda jak wygląda. Nie będę spoilerował. Ale jak to z takimi intrygującymi tajemnicami bywa - ich wyjaśnienie musi budzić jakieś rozczarowanie. Choć są ładnie wyjaśnione. Ale mimo tego, teraz wszystko wygląda tak, jakby ta historia zmierzała do mocnego przełomu lub zakończenia. Choć nadal tyle niewiadomych pozostaje. Mimo to - przy ujawnionych tajemnicach - te niewiadome dotyczące pozostałych wątków, nawet dotyczących głównych bohaterów, wydają się mniej istotne. Z jeszcze większą ciekawością czekam na kolejne odsłony tej opowieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-01-21, 19:58   

The Kominsky Method. :) Lekki, łatwo wchodzi, ale nie płytki. Misie, i owszem. Chętnie obejrzę kontynuację.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-01-26, 11:12   

Punisher Drugi sezon to jest absolutny top Netfliksowych adaptacji komiksów.

Postacie supportowe są bardzo przekonujące, zasadniczo żadna nie drażni jakąś sztucznością (może poza Russo ciut wg mnie przerysowany z tymi wybuchami złości) I bardzo dobra rola villain/anti-hero Johna Pilgrima jego story-arc poprowadzono bardzo zręcznie pomimo że poznajemy go jako religijnego fanatyka i zabójcę to jednak nie jest on postacią nacechowaną tylko negatywnymi emocjami wręcz można go do jakiegoś stopnia polubić.

Budowanie napięcia i rozwijanie fabuły także na wysokim poziomie wręcz chce się obejrzeć następny odcinek od razu po zakończeniu poprzedniego. (Na co mają wpływ nie tylko cliffhangery) Oczywiście należy pamiętać że to czysta rozrywka z dużą dozą brutalności gdzie rozkminki tytułowego bohatera o tym czy powinien się źle czuć po zabójstwach czy nie, czy jestem potworem czy nim nie jest, nie zmienią tego czym ten serial jest a jest wyjątkowo dobrze wykonanym serialem akcji. Ostatni raz tak dużą frajdę z tego gatunku miałem przy Synach Anarchi, albo pierwszych sezonach Vikingów.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-26, 13:30   

Punisher ogólnie wyróżnia się na plus tym że ubija złoczyńców, a nie ich tylko unieszkodliwia starając się zachować ich przy żuciu, jak reszta superbohaterów. "Rozkminki" tytułowego bohatera dotyczą tylko niewinnych. Ja ostatni raz tak dużą frajdę z tego gatunku miałem przy "Święci z Bostonu".
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-26, 14:58   

Po obejrzeniu całego drugiego sezonu najbardziej przeszkadzała mi jednak liczba odcinków. Można było spokojnie skrócić ten sezon i skondensować fabułę. Wyszłoby jej to tylko na dobre. Ale, w przeciwieństwie do krytyków, specjalnie z tego powodu nie ubolewam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-28, 17:55   

"Outlander" - czwarty sezon był najgorszym z dotychczasowych. W zasadzie cała ta historia głównych bohaterów już się zgrała. Wprowadzenie nowych postaci nie działa jak powinno, to jest nie stanowi przeciwwagi dla więdnącego wątku głównego. Zakończenie sezonu jest poniżej oczekiwań. Wiadomo, że będzie sezon piąty, można chyba być pewnym sezonu szóstego. Ale czas już zmierzać raźnymi krokami do finału serialu. Nie oglądając się na zgodność z powieściami.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-02-01, 19:43   

"Russian Doll" - bardzo fajna premiera Netflixa. Do obejrzenia w coś około trzech godzin. Osiem odcinków, każdy po około dwadzieścia kilka minut. Pomysł, jak w "Dniu Świstaka". Z tym że pani nie budzi się po upływie dnia, w którego powtarzanie została "zaklęta", ale umiera przed jego upływem. Fabuła jest bardzo zgrabna. Zabawna i trochę niegrzeczna, ale bez przesady. Ogromnym atutem jest to, że zamyka się w tych ośmiu odcinkach. Kontynuacja, jeśli powstanie może być nową historią, niekoniecznie z tą samą obsadą (lub w tym samych rolach). Bardzo dobra produkcja. Choć niczego nowego nie proponuje w tym "temacie", ale opowiada historię w sposób, który mnie nawet przez chwilę nie nudził. https://www.youtube.com/watch?v=YHcKoAMGGvY
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-02, 13:43   

Nightflyers oglądał ktoś? Czy warto i czy to zamknięta całość?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-02, 16:03   

m_m napisał/a:
Nightflyers oglądał ktoś? Czy warto i czy to zamknięta całość?


Nie warto, bo kupa. Zatem druga część pytania nie ma żadnego znaczenia.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-02, 18:42   

Thx
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-02-03, 15:45   

Zgadzam się z ASX-em, choć nie tak radykalnie oceniam ten serial. Oglądałem z obowiązku, a nie z przyjemnością. Zły nie jest, ale szybko robi się szablonowy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-03, 16:23   

A patrzy ktoś na serial Mars first cośtam - z Szonem Pennem. Coś ciekawego z tego wydziergali?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-02-03, 18:00   

Zacząłem Nightflyers, wytrwałości jeden odcinek i dałem spokój.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-02-03, 18:36   

Trojan napisał/a:
A patrzy ktoś na serial Mars first cośtam - z Szonem Pennem. Coś ciekawego z tego wydziergali?

Fajny serial, ale Hulu go skasowało po pierwszym sezonie. Szkoda. Bo niebanalny. Choć nie dla wszystkich - nie jest w nim najważniejsza misja na Marsa tylko przygotowania do niej. Finał sezonu i serialu to odlot w stronę Marsa. Naprawdę szkoda, bo miał sporo do zaoferowania, moim zdaniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-03, 19:17   

Właśnie widziałem dzisiaj z pół odcinka, i w zasadzie nie nie było nic o M&kosmosie - aż musiałem sprawdzic czy to aby napewno ten serial. Wyglądało nawet interesująco - ale skoro po jednym sezonie go scancelowano - to jaki jest sens puszczania takiej produkcji? (I oglądania )
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-03, 20:43   

To nie oglądaj Firefly też.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-02-04, 14:56   

Trojan napisał/a:
Właśnie widziałem dzisiaj z pół odcinka, i w zasadzie nie nie było nic o M&kosmosie - aż musiałem sprawdzic czy to aby napewno ten serial. Wyglądało nawet interesująco - ale skoro po jednym sezonie go scancelowano - to jaki jest sens puszczania takiej produkcji? (I oglądania )

Fabularnie stanowi zamkniętą całość. Drugi sezon, gdyby powstał, obejmowałby już pewnie samą misję, tj. lot.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-04, 16:36   

Romulus napisał/a:

Fabularnie stanowi zamkniętą całość. Drugi sezon, gdyby powstał, obejmowałby już pewnie samą misję, tj. lot.


Jak może być zamknięta fabularnie całość bez lotu do którego się przygotowywano przez cały sezon? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13