FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Serialoholików
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-20, 07:08   Kółko Nieanonimowych Serialoholików

Uzależnieni od książek mają swój wątek, gdzie mogą swobodnie i bez lęku wypowiadać się na temat swoich nabytków, jak również pochwalić się stanem posiadania. Myślę, że najwyższy czas, abyśmy i my doczekali się czegoś w ten deseń (bądź co bądź nie każdy z nas jest "niepoważnym piratem" ;) ), co niniejszym czynię (o ile nasz dobry modek nie wyrazi sprzeciwu). Wydaje mi się, biorąc pod uwagę naszą dość skąpą/skromną liczebność/populację, iż nie ma większego sensu wprowadzać podziału na: "nasze kolekcje" i "zakupy", więc chyba będzie lepiej, jeśli zaistnieje "wsio" razem. Fotki kolekcji są bardzo mile widziane.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-08-20, 09:26   

Fotkę kolekcji wkleję za jakiś czas. Choć jest ona skromna. Ale zacne tytuły za to:
Rzym - dwa sezony
The Tudors - 2 sezony,
House M.D. - 2 sezony
Robin z Sherwood - 3 sezony
Kompania Braci
Friends - 10 sezonów

Polskie: Oficer, Ekipa, Magda M. (1 sezon :oops:
w formacie divx: Battlestar Galactica - wszystko; John Adams.

Czy o czymś zapomniałem...

W planach mam zamówioną już w Empiku DUMĘ I UPRZEDZENIE - rewelacyjny miniserial BBC z Colinem Firthem i Jennifer Ehle.

Chętnie kupiłbym polskie wydanie DEADWOOD, ale nikt nie wie, jaki jest polski przekład. Ale mam w planach. Podobnie jak ER, ale poczekam, aż wszystko się w Polsce ukaże. 15 sezonów to jednak wydatek nie w kij dmuchał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-20, 09:45   

Czuję się poszkodowana (wiem, wiem to dystrybutorzy i studia filmowe mogę się uważać za poszkodowanych, ale jednak xD) bo "niepoważny pitar" też człowiek :P

Hm... moja kolekcja DVD? Lista jest bardzo krótka:
"Kompania braci"
"13 posterunek 2S"
"The Sopranos" 2S
i wiem że powinna jeszcze coś mieć, ale nie mogę sobie przypomnieć bo swego czasu (jakieś 2 lata temu) ojciec pożyczał jakiś serial na DVD ... i tyle go widziałam.

W ogóle jeżeli chodzi o kupowanie DVD, to pewnie bym kupowała więcej, gdyby Polskie wydania posiadały jakiekolwiek- warte uwagi i pieniędzy- dodatki... ale ich nie posiadają więc szkoda mi kasy, jeśli to samo co na płytce mogę mieć za darmo z sieci. How simple is that? ;)

Romek napisał/a:
Chętnie kupiłbym polskie wydanie DEADWOOD, ale nikt nie wie, jaki jest polski przekład.


Sprawdź czy nie mają Deadwood w najbliższej wypożyczalni w twoim mieście.
Zawsze można wypożyczyć i ocenić jakość wydania.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-08-20, 10:54   

Liv napisał/a:
...ojciec pożyczał jakiś serial na DVD ... i tyle go widziałam.

Znam ten ból. Ostatnio pożyczyłem pierwszy sezon House M.D. koledze z pracy (z bólem, bo to dyletant serialowy i ignorant - jest moda na House M.D. to ogląda. - ale nie było jak się wyłgać). Doczepiła się koleżanka, potem następny kolega z innego wydziału... I powoli tracę albo już straciłem kontrolę nad jego losem. Mam nadzieję, że do mnie wróci :-(

Z serialami mam jak z książkami: nie lubię ich pożyczać komuś, kto ma kaprys sobie umilić czas oglądaniem serialu lub czytaniem książki. Weźmie, rzuci w kąt, zapomni a co najgorsze nie mogę się doprosić zwrotu. Dlatego nie pożyczam nikomu, kto nie jest fanem seriali lub fantastyki. Koleżanka żony jest fanką BSG - jedyną znaną mi w realu, swoją drogą. Nie dość że pożyczała ode mnie ten serial, to i także inne filmy. Złoto dziewczyna: po obejrzeniu zaraz oddawała. A kiedy chciała coś przetrzymać dłużej, mimo obejrzenia to pytała, czy może zatrzymać dłużej (choc nie musiała się przecież przyznawać). Doszło do tego, że powiedziałem jej, że może przychodzić do mojego pokoju ze skarbami kiedy chce i brać co chce i na jak długo chce. Bo wiem, że odda, bo szanuje. Ale mało jest takich ludzi, którzy szanują bzika innych.

Liv napisał/a:
Romek napisał/a:
Chętnie kupiłbym polskie wydanie DEADWOOD, ale nikt nie wie, jaki jest polski przekład.


Sprawdź czy nie mają Deadwood w najbliższej wypożyczalni w twoim mieście.
Zawsze można wypożyczyć i ocenić jakość wydania.

Mają pierwsze wydanie --_-
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-20, 11:06   

Moja serialowa kolekcja DVD:

I. Seriale Zagraniczne:

Z archiwum X (wyd. DeA, 9sezonów, 53xDVD)
Ja, Klaudiusz
Shogun
Ptaki ciernistych krzewów
Ziemiomorze
Roots - Korzenie
Rzym (2 sezony)
Deadwood (2 sezony - pierwsze wydanie)
Północ - Południe (2 sezony/księgi)
Sopranos (6 sezonów)
Diuna
Dzieci Diuny
Pogoda dla bogaczy
Tudors (2 sezony)
Saga rodu Forsyte'ów
Wielkie nadzieje
Samotnia
Marcin Chuzzlewit
Nasz wspólny przyjaciel
Oliver Twist
Lorna Doone
Tajemnica domu na wzgórzu
Burmistrz Casterbridge
Targowisko próżności
Duma i uprzedzenie
Żony i córki
Burzliwe życie Moll Flanders
Miasteczko Middlemarch
David Copperfield

II. Seriale Polskie:

Polskie drogi
Kariera Nikodema Dyzmy
Chłopi (pełny serial)
Nad Niemnem
Noce i dnie
Boża podszewka (Sezon 1)
Lalka
Czarne chmury
Oficerowie
Oficer
Ekstradycja (Sezon 1)
Ekipa

Edit 1:
Kroniki braciszka Cadfaela - Komplet
Robin z Sherwood - Komplet
Edit 2:
Dom (sezon1)(6 DVD)
Rodzina Połanieckich (4 DVD)
Tajemnica twierdzy szyfrów


PS.
Proponuję zamieszczać w tym wątku wyłącznie seriale na DVD/Blu Ray.
Nie dawajmy tutaj DiviX'ów.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-21, 14:12   

Na dobry początek zamieszczam listę seriali (wydania oryginalne, polskie) na DVD (niech Mr Gand wie, że ASX jest "poważnym piratem"):
- "Carnivale", sezony: 1 - 2
- "Grey's Anatomy" - edycja kolekcjonerska (dużo dodatków), sezony: 1 - 4
- "Desperate Housewives", sezony: 1 - 3
- "Dom", sezon 1
- "Polskie drogi"
- "Glina", sezon 1
- "Droga"

EDIT:
- "ER", sezony: 1 - 9.

EDIT:
- "Six Feet Under", s. 1 - 5
- "Soprano", s. 1, 3, 5 i 6
- "Bez skazy", s. 1
- "Anioły w Ameryce"

Moja taktyka polega na tym, żeby nie kupować "w ciemno", dlatego najpierw staram się rozeznać w danym filmie/serialu ściągając go z Sieci i dopiero w zależności od tego czy się spodoba, kupuję oryginalne wydanie na płytkach (o ile zostało wydane w Polsce i nie posiada dyskwalifikujących/poważnych wad jak np. pierwsze wydanie "Deadwood"), bądź nie. Takie postępowanie uważam za uczciwe, ponieważ wówczas płacę za to, co lubię i chcę oglądać. Nie będę przecież wyrzucał kasy na coś, co może mi się nie spodobać, skoro mogę uprzednio to sprawdzić i dopiero później, mając wiedzę odnośnie danego produktu, podjąć decyzję... Na przyszłość zanim ktokolwiek zarzuci mi piractwo (dwóch xywek nie wymieniam, bo i tak Ci panowie wiedzą o kogo chodzi... :-P ), niech lepiej ugryzie się w język i przywali młotem do wbijania mostowych pali po łapach. To tyle tytułem wyjaśnienia/oświecenia.

O, właśnie kurier/listonosz (nie odróżniam) dostarczył paczkę a w niej... serial "ER", sezony 1 - 9. Romulusie, może to Cię zmobilizuje... ;)

Jakby stał się cud na miarę tego nad Wisłą i ktoś wydał u nas takie tytuły jak: "BSG", "Wire", "Miasteczko Twin Peaks" i "Shield", czym prędzej pobiegłbym (nawet nie nałożywszy ciżemek i pantalonów) do najbliższego punktu sprzedaży i kupnął. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-08-21, 16:33   

ASX76 napisał/a:
O, właśnie kurier/listonosz (nie odróżniam) dostarczył paczkę a w niej... serial "ER", sezony 1 - 9. Romulusie, może to Cię zmobilizuje... ;)

Po przeprowadzce - początek lub koniec listopada - mam zamiar się tym zająć.

ASX76 napisał/a:
Jakby stał się cud na miarę tego nad Wisłą i ktoś wydał u nas takie tytuły jak: "BSG", "Wire", "Miasteczko Twin Peaks" i "Shield", czym prędzej pobiegłbym (nawet nie nałożywszy ciżemek i pantalonów) do najbliższego punktu sprzedaży i kupnął. ;)

Też nie zastanawiałbym się długo, jeśli chodzi o The Wire, czy BSG. W zasadzie, wcale bym się nie zastanawiał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-25, 22:30   

Dzisiaj dotarły do mnie:
1. Kroniki braciszka Cadfaela - Kompletny serial na 6 płytach DVD.
2. Robin z Sherwood - Kompletny serial, edycja limitowana w dwóch boxach (czary i biały).

Bardzo ładne boxy, sporo ciekawych dodatków. Odkryłem jednak dwie wady.
- Pierwsza była oczywista: format 4:3 bardzo negatywnie rzutuje na odbiór filmu. Wypełnienie obrazem tylko środkowej części ekranu, te bezsensowne pasy po bokach... Ale to było przy tej produkcji wiadome od początku i jakoś można te fakt przeżyć.
- Drugą wadą jest zła jakość obrazu. I to już nie jest oczywiste. Nikt, ani polski wydawca ani zachodni nie zadał sobie trudu cyfrowej obróbki obrazu czego skutkiem jest dominujące ziarno. Po remasteringu mogło to wyglądać pięknie a jest jakie jest...
Trochę głupio że większość divixów wygląda lepiej niż sporo kosztujące wydanie DVD. :-(

PS 1.
Sprawdziłem przy tej okazji ten sklep Montezuma, błyskawiczna dostawa za 5 zł, zero problemów.

PS 2.
Orientuje się ktoś gdzie najtaniej kupię kompletny serial "Dom"?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-08-25, 22:50   

AdamB napisał/a:
- Drugą wadą jest zła jakość obrazu. I to już nie jest oczywiste. Nikt, ani polski wydawca ani zachodni nie zadał sobie trudu cyfrowej obróbki obrazu czego skutkiem jest dominujące ziarno. Po remasteringu mogło to wyglądać pięknie a jest jakie jest...
Trochę głupio że większość divixów wygląda lepiej niż sporo kosztujące wydanie DVD. :-(

Właśnie - zadano sobie tyle trudu, aby nagromadzić masę dodatków, które w większości powstały 20 lat po emisji serialu. A na obraz już nie wyłożono pieniędzy. Szkoda, ale może dlatego, że to zbyt drogi biznes, jak na serial - wprawdzie kultowy - ale jednak mający swoje lata.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-26, 07:52   

To lipa. Nie warto kupować. ;) Wiele jestem w stanie wybaczyć, ale nie gorszą jakość obrazu. Lepiej, żeby zadali sobie trud jego dopracowania, zamiast brać się za dodatki. :-P

AdamB ->
Chyba tutaj możesz kupić najtaniej "Dom":
http://www.allegro.pl/ite...staw_folia.html

Jest to kompletne wydanie... pierwszego sezonu. Drugi nie został (jeszcze?) wypuszczony.
Polityka TVP rządzi się swoimi prawami. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-26, 10:56   

Romulus napisał/a:
... Szkoda, ale może dlatego, że to zbyt drogi biznes, jak na serial - wprawdzie kultowy - ale jednak mający swoje lata.


Lata nie powinny niczego usprawiedliwiać. Jak może zauważyłeś mam w swojej kolekcji takie stare seriale jak: Ja, Klaudiusz czy Roots - Korzenie. Jakość obrazu w tych pozycjach może nie jest referencyjna ale na pewno lepsza niż w Robinie.
Kroniki braciszka Cadfaela które otrzymałem w tej samej przesyłce również maja obraz o sporo lepszej jakości.

ASX76 napisał/a:

...To lipa. Nie warto kupować. ;) Wiele jestem w stanie wybaczyć, ale nie gorszą jakość obrazu. ...


Dodam tylko, że pomimo tych wad, dla osób które cenią serial sam w sobie, jest to najlepsza dostępna jego jakość na rynku. Zakup jest więc poniekąd czasami uzasadniony.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-27, 23:31   

Adamie masz Diune i Dzieci Diuny na DVD :shock: ( rozumiem, że mini-serie stacji SyFy?) You rock dude! //piwo //faja
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-28, 09:16   

Liv napisał/a:
Adamie masz Diune i Dzieci Diuny na DVD :shock: ( rozumiem, że mini-serie stacji SyFy?) You rock dude! //piwo //faja


Mam wszystkie Diuny. :)
Miniserial FRANK HERBERT'S DUNE Johna Harrisona
Miniserial CHILDREN OF DUNE Grega Yaitanesa (w fajnym trójkątnym boxie)
Film DUNE Davida Lyncha
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-29, 10:18   

Dzisiaj przyszły paczki z:
- "Six Feet Under", s. 1 - 5
- "Soprano", s. 1, 3, 5 i 6
- "Bez skazy", s. 1
- "Anioły w Ameryce"

O, i jako prezent dostałem bajerancki kubek. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-29, 10:25   

Podziwiam cię ASX za to, że zdecydowałeś się kupić polskie wydania DVD (a wszyscy wiemy jakiej są jakości) - mogę sobie tylko wyobrazić ile wydałeś pieniędzy ...
Poza tym wybór seriali! Chwali się, chwali! ;)

A co z 2 sezonem 'The Sopranos'? O.o
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-29, 10:26   

ASX76 napisał/a:
Dzisiaj przyszły paczki z....


Ooo.. ASX wygrał w Totolotka ! :)

A tak na poważnie gratuluję zakupów. Tylko ten Sopranos coś poszatkowany.

PS
Szczerze doradzam zakup dobrego dużego monitora i odtwarzacza. Naprawdę warto. Oglądanie oryginalnych wydań DVD na komputerowym monitorku mija się z celem.
Na 50-cio calowym ekranie wszystko wygląda o niebo inaczej, wtedy widać, że masz dobre źródło sygnału.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-29, 11:12   

Liv napisał/a:
Podziwiam cię ASX za to, że zdecydowałeś się kupić polskie wydania DVD (a wszyscy wiemy jakiej są jakości) - mogę sobie tylko wyobrazić ile wydałeś pieniędzy ...

Poza tym wybór seriali! Chwali się, chwali! ;)

A co z 2 sezonem 'The Sopranos'? O.o


1. Dzięki. A już straciłem nadzieję, że na tym forum dożyję jakiegokolwiek komplementu. ;)

2. Robiąc serialowe zakupy biorę pod uwagę wiele czynników i akurat dokonanie wyboru tytułów było rzeczą bardzo prostą. Ta pochwała jest niezasłużona, niemniej i tak chętnie ją przymuję. ;)

3. A o IV sezon nie zapytasz? ;) Facet na Allegro nie miał: II i IV sezonu (ale za to dobrą cenę), dlatego nabędę je/pozyskam z innego "źródła".


AdamB napisał/a:


Ooo.. ASX wygrał w Totolotka ! :)

A tak na poważnie gratuluję zakupów.

Tylko ten Sopranos coś poszatkowany.

PS
Szczerze doradzam zakup dobrego dużego monitora i odtwarzacza. Naprawdę warto. Oglądanie oryginalnych wydań DVD na komputerowym monitorku mija się z celem.
Na 50-cio calowym ekranie wszystko wygląda o niebo inaczej, wtedy widać, że masz dobre źródło sygnału.


1. Gdybym wygrał w Totolotka, to od razu kupiłbym se chałupę jak się patrzy i urządził harem. :-P

2. Thx.

3. Pozostałe sezony kupię u innego sprzedawcy. Właściwie to już kupiłem, ale paczka jeszcze nie doszła.

4. Nie wątpię, że warto, ale póki nie mieszkam u siebie, to raczej nie będę nic kombinował z dużym monitorem.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-02, 13:54   

Brakujące: II i IV sezon "Soprano" zostały właśnie skompletowane. :-)

Naciąłem się na zakup w pewnym sklepie internetowym. Na stronie było, że II sezon "Bez skazy" mają, dlatego zamówiłem (oczywiście za pobraniem), a żeby wysyłka była darmowa, dorzuciłem do koszyka książkę. A teraz okazało się, że serialu nie mają, więc chcą wysłać tylko knigę (której bym bez filmu raczej teraz nie kupił...) lol

EDIT:

Czy ma ktoś pojęcie, w którym sklepie są dostępne II, IV i V sezon "Bez skazy"??
Chodzi mi o wersję z polskimi napisami.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-02, 18:45   

ASX76 napisał/a:
Czy ma ktoś pojęcie, w którym sklepie są dostępne II, IV i V sezon "Bez skazy"??
Chodzi mi o wersję z polskimi napisami.


Sezon 2 na merlin.pl ponownie w sprzedaży od 8 września.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-03, 06:01   

AdamB napisał/a:


Sezon 2 na merlin.pl ponownie w sprzedaży od 8 września.


Dziękuję za info, ale... tyle to i ja wiem. Pytałem o miejsce, gdzie są dostępne, a nie gdzie, być może, będą... ;) Akurat Merlin jest jednym z pierwszych, które sprawdzam...
W jednym ze sklepów internetowych się nie udało, dzwoniłem po Empikach i MediaMarkt i też niet, była okazja na Allegro, ale zasugerowałem się tym, iż pewien sklep niby miał II sezon w ofercie (jako filmowy - i nie tylko - fetyszysta wolałem więc nowy/nieużywany produkt), a gdy przyszło co do tego, okazało się, że jednak była to kwestia niezaktualizowanej bazy danych... No to ja, nie widząc ratunku, chwyciłem się "brzytwy" zwracając (się) do faceta na Allegro, a tu się okazało, że sprzedał... Bogini Fortuna się ode mnie odwróciła. A na domiar złego przedwczoraj zachorowałem na grypę czy cuś takiego. Może akurat załapałem nową odmianę? :-P
Gdy składałem zamówienie na Merlinie, było info, że towar trudnodostępny, do 40 dni, a teraz, że niby będzie od 8 września... Nieraz bywało, że pojawiała się taka informacja np. w przypadku książek, a później nic z tego... Dystrybutor, "sławetny" Galapagos, napisał, że w ogóle nie ma filmu w swoich "kazamatach", co oznacza, że może być duży problem... No, chyba że Merlinowi uda się sprowadzić z innego źródła, co wydaje się wątpliwie.

A tak przy okazji: orientuje się ktoś, czy w Polsce wyszło więcej niż trzy sezony?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-03, 09:42   

A ja właśnie z Merlina dostałem 10% rabatu na wszystko z okazji 6-ciu wspólnie spędzonych lat :)
Skorzystałem i z seriali zamówiłem:
Dom - komplet, za około 150zł :)
Rodzina Połanieckich (4 DVD)
Tajemnica twierdzy szyfrów
Z książek, Diuna. Bitwa pod Corrinem za 45zł, jestem happy :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-03, 14:54   

No to jadziem z tym koksem...
Kupiłem na Allegro III sezon serialu "Bez skazy". Wystawiono w sumie 4 sztuki, więc ze spokojnym sumieniem przelałem kasę zaraz po wylicytowaniu. Niedługo później przyszedł mail: "niestety nie bedziemy mogli zrealizować zakupu dokonanego na aukcji
ponieważ przedmiot wystawiony
posiada wady ( poluzowanie płyty spowodowało po wypadnięciu jej z zaczepów porysowanie nośnika ). Obecnie nie możemy tego tak wysałć nie posiadamy w zastępstwie sztuki a poszukiwania droga reklamcji u dostawcy spełzły na niczym przez ostatni czas.
W takie sytuacji pozostaje nam zaproponować Państwu inna pozycje z naszej oferty lub dokonanie zwrotu wpłaty na konto i anulacja transakcji .Prosze o kontakt w tej sprawie i odniesienie się do tego faktu jak i o podanie dyspozycji co dalej robić aby nie potrzebnie przeciągać sprawy.
W przypadku wyboru opcji zwrotu wpłaty prosze podać nam numer konta przyśpieszy to procedurę zwrotu." (koniec cytatu).
No dobra, to ja szybko podałem nr konta i czekałem na zwrot kasy. W międzyczasie dostałem jeszcze info, że złotka jeszcze do nich nie doszły. Jakież było moje zdziwienie, gdy trzeci mail był następującej treści:
"Zamówienie przekazane jest do realizacji i bedzie przygotowane do wysyłki w dniu jej wysłania bedzie jeszcze dodatkowa informacja o jej wyjściu od nas .
Mam nadzieje że towar w transporcie dotrze bezpiecznie na miejsce i spełni
Państwa oczekiwanie ." (koniec cytatu)

Czyż to nie jest LOL? :badgrin:

Kolejna sprawa... Zamówienie w Merlinie drugiego sezonu "Bez skazy". Nie udało się do nich dodzwonić, więc wysłałem mail z pytaniem, skąd wzięli to info, że serial będzie u nich w sprzedaży od 8 września. A oni na to, że "taka date wyznaczyl dystrybutor filmu".
Jest to o tyle zadziwiające, że wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem Galapagos (a więc dystrybutora filmu) i powiedział, że serialu u siebie nie mają... Ciekawe, prawda? --_- :badgrin:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-03, 15:00   

ASX76, a jak dostaniesz ten uszkodzony towar ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-03, 15:19   

Toudisław napisał/a:
ASX76, a jak dostaniesz ten uszkodzony towar ?


A jak dostanę ten uszkodzony towar to im odeślę i więcej niczego u nich nie kupię.
Przy okazji opierdolę. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-07, 10:15   

AdamB -> No i gdzie "Bez skazy" na Merlinie w sprzedaży od 8 września? :-P
Znowu pisze, że dostępność - 40 dni... :badgrin:

Zakupowych przebojów ciąg dalszy...
Wczoraj ten sam sprzedawca, który wcześniej wystawił na Allegro trzeci sezon "Bez skazy" (jak to było opisałem powyżej), dał niby drugi sezon... - 5 sztuk. Nieprzypadkowo napisałem - niby...
Kiedy tylko zobaczyłem, chciałem od razu zalicytować, ale gdy zobaczyłem jaki sklep wystawia, rączka mi zamarła. Minka całkiem zrzedła, gdy nadeszła następująca odpowiedź na moje zapytanie:
"2 sezonu tez nie mamy na stanie i neie wiem czy jest do załatwienia"

Co to kur... jest? :shock: Poprzednim razem podobno płytki były zniszczone ( III sezon), teraz okazało się, że w ogóle nie mają II..., co nie przeszkodziło im go wystawić na licytację, na dodatek w opcji "Kup Teraz". :roll:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-07, 15:16   

W takiej sytuacji pozostaje Allegro, opcja powiadomień oraz duuużo cierpliwości.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-07, 15:35   

AdamB napisał/a:
W takiej sytuacji pozostaje Allegro, opcja powiadomień oraz duuużo cierpliwości.


Niet. W takiej sytuacji pozostaje skorzystanie z Rapidshare... :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-11, 12:11   

Serialowa kolekcja została wzbogacona o:
- "Weeds", sezony 1 - 3
- "ER", s. 10

Przy okazji krótki opis historii mojego niedoszłego zakupu "Bez skazy", s. 2
Sprzedawca: 2 sezonu tez nie mamy na stanie i neie wiem czy jest do załatwienia.
Ja: Czyli jak to jest, że wystawiają Państwo towar, którego nie mają? Trzeci sezon posiadał wady i został wycofany z aukcji, a teraz okazało się że drugiego w ogóle nie macie... Czy można to jakoś logicznie wyjaśnić?
Sprzed.: wystawianiem przedmiotów zajmuje się szef,jego należałoby zapytac czego tak a nie inaczej
Ja: Skoro jestem odsyłany z zapytaniem do szefa, to wypadałoby podać na niego namiar typu adres mailowy czy nr telefonu...
Sprzed.: to jest ten sam adres i telefon z tym że pracownicy i tak odbieraja,szefa ciężko zastac w firmie
Ja: A jeśli się zalicytuje serial i wpłaci kasę, to co Państwo zrobią, skoro go nie mają?
Sprzed.: wyslemy po uprzednim zamowieniu.
Ja: Zatem jak to jest: macie ten serial czy nie? I czy po jego zamówieniu nie powtórzy się sytuacja jak z trzecim sezonem, gdzie podobno płytki były uszkodzone...
Sprzed.: witam po sprawdzeniu w pliku dystrybutora okazalo sie ze jest na stanie do zamowienia

Zadzwoniłem do firmy, okazało się, że szef akurat był (cóż za szczęśliwy zbieg okoliczności), w tle słychać, że mają problemy z prądem (czyżby z powodu nieopłacania rachunków?) więc jak na kulturalnego dżentelmena przystało zapytałem co i jak, a przy okazji poinformowałem, że rozmawiałem z przedstawicielem Galapagos (dysytrybutor serialu) i powiedział mi, iż już go nie mają. Wówczas boss coś tam niby sprawdził i po 5 minutach oddzwonił z info, że nic z tego. Co, jak widać, w niczym nie przeszkadza im wystawiać towaru którego nie posiadają na Allegro:
http://www.allegro.pl/ite...ezon_2_dvd.html
Tak samo było z trzecim sezonem.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-11, 16:17   

Sklep alexanderwielki1 jest od dawna na mojej czarnej liście z całkiem podobnego powodu, jak widać to stała praktyka. Ja u nich już na pewno nic nie zamówię.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-26, 01:04   

W kolekcji takiej oryginalnej mam 1 sezon X-Files, 1 Supernaturala i 1 i 3 Lostów. I przymierzam się do sprzedaży :D wyszło tak, że kupiłem, popodniecałem się, po czym i tak jeśli mam ochotę coś od nowa obejrzeć, to biorę ze swoich plytek ;) jedna z moich największych wtop zakupowych //mur
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14