FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-03-11, 12:29   

"The 100" doczeka(ł) się piątego sezonu. To akurat było kwestią oczywistą, niemniej choćby z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-03-17, 12:16   

Jak już wcześniej napisałem, będzie drugi sezon "Legionu", niemniej wypadało o tym wspomnieć w tym wątku, choćby z racji kronikarskiego obowiązku ;)

"Expanse" doczeka(ł) się trzeciego sezonu, więc znowu będziecie mogli się nad nim brandzlować ;)

Na koniec odświeżę starszy news: stacja NBC zamówiła drugi i trzeci sezon znakomitego "This is Us". Oglądalność imponująca, nic zatem dziwnego. Oby tylko nie odbiło się to negatywnie na jakości, która póki co jest bardzo :d
Wstrzymałem się z oglądaniem kolejnych odcinków pierwszego sezonu, bo wolę wersję z lektorem.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-03-17, 12:59   

ASX76 napisał/a:
Wstrzymałem się z oglądaniem kolejnych odcinków pierwszego sezonu, bo wolę wersję z lektorem.

Fox Polska emituje pod dwa odcinki tygodniowo, więc szybko to idzie. :)
Ale od razu dwa sezony zamówili? Trochę ten optymizm na wyrost, moim zdaniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-03-17, 13:39   

Romulus napisał/a:

Ale od razu dwa sezony zamówili?

Trochę ten optymizm na wyrost, moim zdaniem.



1. Ano.

2. Oj tam, stacja patrzy na wyniki oglądalności, a że są rewelacyjne i uważa, że jest to najlepsza produkcja pod jej szyldem (z czym nie sposób się nie zgodzić), to można było śmiało zamawiać. Niezależnie od tego, jak będzie z poziomem serialu, nie sądzę, aby NBC straciło na tej decyzji :-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-03-17, 23:04   

O, to się ciekawie zapowiada: https://naekranie.pl/aktualnosci/tylko-u-nas-pierwsze-zdjecie-nowego-serialu-hbo-slepnac-od-swiatel To oryginalna produkcja, czy jakaś "spolszczona" wersja zagranicznego serialu?

EDIT: a, sprawdziłem, adaptacja powieści Żulczyka. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-03-24, 12:03   

Nie będzie trzeciego sezonu "The Knick" :-(

Ciekawie zapowiada się "Snowfall":
- koncept i reżyseria: J. Singleton ("Chłopaki z sąsiedztwa")
- scenario: D. Andron ("Justified")
- serial od FX (który ostatnimi czasy pokazuje, że ma jaja nie od parady)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-03-30, 11:26   

https://www.youtube.com/watch?v=mydFes629og

Nareszcie nadchodzi!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-03-30, 14:50   

Heheh, i moje ulubione postacie drugoplanowe również. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-04-04, 07:58   

Smarzowski, serial, polskie średniowiecze - http://kultura.gazeta.pl/...aign=FB_kultura Nic, tylko trzymać kciuki. Mocno.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 08:45   

i na ten serial w rękach tego reżysera Gliński powinien szczodrze sypnąć kasą z Ministerstwa.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-04-10, 10:36   

Najnowszy sezon "Twin Peaks" w Polsce będzie emitowany przez HBO. A wcześniejsze sezony będą dostępne również w HBO GO. Chyba sobie odświeżę. http://www.spidersweb.pl/...twin-peaks-hbo/
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-04-18, 14:38   

Polska recenzja "Amerykańskich bogów" na podstawie powieści Neila Gaimana: https://naekranie.pl/recenzje/american-gods-sezon-1-odcinek-1-4-recenzja-przedpremierowa Nie mogę się już doczekać!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-26, 10:58   

ktoś już zapodawał ?

http://www.comingsoon.net...-for-television

https://naekranie.pl/aktualnosci/powstanie-serial-na-podstawie-klasycznej-serii-fantasy-1816574

Romku - to się znasz, będzie coś z tego ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-04-26, 11:02   

Goyer - to sprawdzone nazwisko, więc skoro się angażuje, to może coś z tego być.

Jak z "Kołem Czasu" Jordana - "Gra o tron" napędza popyt. Jak na razie nic się do jej poziomu nie zbliżyło.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-26, 11:05   

Romulus napisał/a:
Goyer - to sprawdzone nazwisko, więc skoro się angażuje, to może coś z tego być.

Jak z "Kołem Czasu" Jordana - "Gra o tron" napędza popyt. Jak na razie nic się do jej poziomu nie zbliżyło.


Wiesz, Jordan to Jordan, ale Czarna Kompania to było coś. :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-04-26, 11:29   

A ileż tej niby "konkurencji" dla "Gry o tron" było... Tyle, co mały kot napłakał, o ile w ogóle... :-P
Bez dużego budżetu byłoby to rzeczą niemożliwą, a w sumie stosunkowo niewiele stacji jest w stanie wygospodarować odpowiednie środki finansowe. Poza tym z oczywistych względów kablówka to mus... Rzecz jasna jeśli mamy tutaj na myśli podstawowe warunki, które trzeba byłoby spełnić, aby marzyć o dorównaniu lub przebiciu "GoT", że nie wspomnę o twórcy/twórcach, którzy "nie mogą wypaść sroce spod ogona" ;)


Czarna Kompania - która "poważna" stacja byłaby czymś takim zainteresowana? Nie widzę takowej, więc sorry Mister Winietu :-P
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-26, 11:36   

ASX76 napisał/a:



Czarna Kompania - która "poważna" stacja byłaby czymś takim zainteresowana? Nie widzę takowej, więc sorry Mister Winietu :-P


nie wiem czy poważna - nasz guru serialowy może się wypowiedzieć

http://www.imglobaltv.com


ps. zaczynam się obawiać tego drajwu na fantasy
Amber, Koło Czasu, Czarna Kompania
czekam aż RomanceTV zainwestuje w Świat Czarownic (albo w Pern - chociaż nie, ŚC taniej w realizacji)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-04-26, 11:49   

Czego tu się bać? "Que sera, sera..." //muzyka


Wielki sukces "Gry o tron" (abstrahując od nieraz tragikomicznej chujozy, która tam jest obok fajnych momentów) pobudził innych do rzucenia się na fantasy. A nuż cuś z tego w końcu ciekawego wyjdzie - im więcej produkcji, tym większa szansa. Póki nie spróbujesz, póty się nie dowiesz :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-04-26, 17:23   

ASX76 napisał/a:
A ileż tej niby "konkurencji" dla "Gry o tron" było... Tyle, co mały kot napłakał, o ile w ogóle... :-P

Racja, czasami wręcz na siłę dorabia się "gębę" serialowi, jako "odpowiedzi" na "Grę o tron". Tak było np. z "Outlanderem" w Starz. :) Nie wiem do dziś, dlaczego. :) "Kroniki Shannary" MTV, "The Last Kingdom" (ale tu pojawiała się etykieta "odpowiedzi" na "Wikingów", trafniejsza, a i sam serial od tychże zdecydowanie lepszy pod każdym względem). Co tam jeszcze... Ach, "Biała królowa" - też porównanie "z dupy". BBC takie seriale produkowało, produkuje i produkować będzie, kiedy już o "GoT' nikt nie będzie pamiętał.

Ale samo etykietowanie też o czymś świadczy. Fakt, że w mediach łatwo tworzy się takie porównania, ale widać, że "GoT" stanowi jakiś punkt odniesienia. I dlatego poprzeczka zawieszona jest wysoko dla następców.

A co do "ICE" - wspominałem o tym serialu kilka miesięcy temu. Nie widziałem pierwszego sezonu, bo po kilku odcinkach opadł mi zapał, jak zwykle. :) Ale pamiętam, że była tam świetna postać Złej. Niemniej jednak, serial mnie trochę zmęczył i nawet Ray Winstone mnie nie utrzymał. Zresztą, to okrutne, że tego aktora nie ma na zdjęciu. :( Ale może postaci, którą grał krzywda się stała w kolejnych odcinkach. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-04-26, 21:10   

Romulus napisał/a:

Racja, czasami wręcz na siłę dorabia się "gębę" serialowi, jako "odpowiedzi" na "Grę o tron". Tak było np. z "Outlanderem" w Starz. :) Nie wiem do dziś, dlaczego. :)

"Kroniki Shannary" MTV, "The Last Kingdom" (ale tu pojawiała się etykieta "odpowiedzi" na "Wikingów", trafniejsza, a i sam serial od tychże zdecydowanie lepszy pod każdym względem).





1. Pozwolę sobie Uzurpatora oświecić: otóż jest to element reklamowy - "GoT" cieszy się bardzo dużą widownią, więc w ten banalny sposób można było skutecznie przyciągnąć jej uwagę. I cóż z tego, że porównania są "z dupy"? Cel uświęca środek :-P

2. Do "Kronik Shannary" bardziej pasuje "Shitary", bo gówno z tego zrobili straszne.
"Wikingowie" stali się ofiarami własnego sukcesu ;) Napieprzyli tych odcinków od chu.a, a że nie mieli czym sensownym ich wypełnić, to zaczęło się "nawijanie makaronu na uszy", czy jak kto woli - "wodolejstwo".
Natomiast "Last Kingdom" jest ostry niczym brzytwa: akcja toczy się w zawrotnym tempie i wciąga jak bagno. Nie ma tu żadnego: "cudowania", przewlekania, odwlekania... Jest: bardzo rzeczowo i konkretnie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-05-05, 22:06   

No cholercia, nie żartowali z tym pełnometrażowym filmem kontynuującym "Deadwood": https://naekranie.pl/aktualnosci/aktor-z-serialu-deadwood-chwali-scenariusz-filmowej-wersji-1837954 I tak jestem na "nie". Ale obejrzę. :mrgreen: Niemniej jednak nosi mnie, aby sobie przypomnieć serial. Tęsknię za tymi miażdżącymi dialogami i za Alem: https://www.youtube.com/watch?v=dSkOyhmt_-g :mrgreen: Wy, którzy nie znacie - nie czekajcie, bo piekło was pochłonie, staniecie przed Lucyferem a on zapyta, czy oglądaliście "Deadwood". A nie da rady skłamać. Powiecie "nie" i nie będzie dziewic, wódki i piekielnego solarium. :mrgreen: Tylko trzymajcie się z dala od polskich wersji z lektorem (żenada). Tylko z napisami. Z angielskimi - dla twardzieli. Powiedzenie, że ten serial to "Szekspir w błocie" to nie przesada. Zdania wielokrotnie złożone i obfitujące w trudne słowa :mrgreen: doprowadzą was do rozpaczy. :mrgreen:
Płaczę ze śmiechu za każdym razem: https://www.youtube.com/watch?v=4KsU89R1A8M

I jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?v=otrtP8MdrE8

Nie, nie mogą mi zepsuć wspomnień jakimś filmem, nawet jeśli finał serialu woła o pomstę do nieba. Oby im nie wyszło.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-05-05, 22:40   

Ech, utoczyłem nostaligiczną łezkę
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2017-05-06, 10:10   

A może film będzie super? Bo serial skończył się skrajnie bezsensownie, zresztą ostatni sezon wyraźnie odstawał poziomem od poprzednich.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-05-06, 12:42   

Ostatni był śliczny, logiczna konsekwencja
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-05-06, 13:38   

Cintryjka napisał/a:
A może film będzie super? Bo serial skończył się skrajnie bezsensownie, zresztą ostatni sezon wyraźnie odstawał poziomem od poprzednich.

Ale czy film, po tylu latach od zakończenia serialu, ma jeszcze sens? Jakby to wyglądało fabularnie? "Odmłodzą" aktorów charakteryzacją, czy akcja skoczy do przodu? Ciekaw jestem. Ale jeśli moja ciekawość nie zostanie zaspokojona, nie będę płakał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-05-12, 10:12   

ABC kaputnęło "American Crime" //panda Teraz jedyną nadzieją jest to, że może produkcję przejmie inna stacja, choć patrząc na wyniki oglądalności nie liczyłbym na cud.


Został zamówiony drugi sezon "American Gods" :-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-05-12, 13:16   

Zdziwiłbym się, gdyby zdecydowali się ciągnąć "AC" dłużej. Choć to świetny serial, to nie na taką stację.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-05-12, 17:26   

W sumie i tak pociągnęli długo, jak na taką stację :-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2017-05-16, 17:15   

No proszę, niby będzie kontynuacja "Młodego papieża", ale tak naprawdę to nie kontynuacja tylko coś nowego: https://naekranie.pl/aktualnosci/hbo-oglasza-kontynuacje-serialu-mlody-papiez-zmiana-obsady-1860575 Szkoda, że Jude Law nie powróci.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-05-16, 18:22   

Moim zdaniem pierwszy sezon opowiedział historię, która zakończyła się we właściwym momencie, dlatego ciągnięcie jej dalej byłoby większym ryzykiem, niż zapodanie nowej.
A my możemy się cieszyć, że nie będziemy mieli do czynienia z "rozmienianiem na drobne" fajnej produkcji (bo świeża historia to już insza inszość) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14