FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Battlestar Galactica
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-15, 12:35   

To ja prędko przystopuję Twój zapał... ;) Niedawno obejrzałem dwa kolejne odcinki i niestety - nuda jest... To, co było przez pierwsze 30 min. "pajlota" to mały Azorek w porównaniu z tym... --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-02-15, 12:42   

Ty to zawsze człowieka pocieszysz :P Ale zaryzykować i tak zaryzykuje. Za dużo nasłuchałem się narzekań, że nie oglądałem serialu. Czas położyć temu kres!
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-15, 12:51   

Sharin napisał/a:
Ty to zawsze człowieka pocieszysz :P

Ale zaryzykować i tak zaryzykuje.

Za dużo nasłuchałem się narzekań, że nie oglądałem serialu.



1. Chętnie bym pocieszył, ale w tym wypadku jakim (na razie) jest "Caprica" niewiele da się napisać dobrego. :-P

2. Wiele nie ryzykujesz... Najwyżej piep... płytką o ścianę. ;)

3. Teraz to nie wiem, czy napisałeś o "BSG" czy o "Caprica"... Jeśli o tym pierwszym, to bardzo warto obejrzeć (póki co najlepszy serial s-f w historii), może za wyjątkiem czwartego sezonu, szczególnie zrypanej końcówki, natomiast druga produkcja może sprawić ból... Dużo bólu... :P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-02-15, 13:10   

ASX76 napisał/a:
Teraz to nie wiem, czy napisałeś o "BSG" czy o "Caprica"... Jeśli o tym pierwszym, to bardzo warto obejrzeć (póki co najlepszy serial s-f w historii), może za wyjątkiem czwartego sezonu, szczególnie zrypanej końcówki, natomiast druga produkcja może sprawić ból... Dużo bólu...

Zrypana, to jest opinia ASXa o końcówce BSG :P Nie wierz mu Sharin w tej materii, wytrwaj i sam oceń. Co do Caprica, to się nie wypowiadam bo nie widziałem jeszcze i w sumie nie wiem, czy będę. Na razie jestem ustawiony na sesyjkę w grę planszową na podstawie BSG. Podobno zajebista jest.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-02-15, 14:52   

ASX76 napisał/a:
Teraz to nie wiem, czy napisałeś o "BSG" czy o "Caprica"... Jeśli o tym pierwszym, to bardzo warto obejrzeć


Mówiłem o pilocie serialu "BSG" :] Początek był nudny i tyle w tym temacie :] O samym serialu słyszałem wiele dobrego więc na pewno się nie zawiodę ;) Co do "Caprici" to poczekam na więcej niż kilka odcinków w necie :P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-02-15, 15:04   

Battlestara oglądaj koniecznie. Początek bywa powolny, ale potem serial nabiera rumieńców.

Choć może nie docenisz "spowalniaczy", które pojawiają się w każdym sezonie. W zasadzie wówczas główna nić akcji nie plecie się w jakoś istotny sposób. Epizody te są trochę takie oldskulowe. Gdzieś lecą, coś się dzieje, ale główne wątki stoją w miejscu. To troszkę mnie męczyło. Ale, kiedy obejrzałem już ponownie serial jako zamkniętą całość - ładnie komponują się jako uwydatniacze tła. Jednak za pierwszym razie zdarzało się, że byłem poirytowany. Tak jest w każdym sezonie, aż do końca.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-15, 20:50   

Spellsinger napisał/a:
Zrypana, to jest opinia ASXa o końcówce BSG :P Nie wierz mu Sharin w tej materii, wytrwaj i sam oceń.

Co do Caprica, to się nie wypowiadam bo nie widziałem jeszcze i w sumie nie wiem, czy będę.


1. Sorry, ale to co nawyczyniali twórcy w IV sezonie jest niepoważne. Czy mam napisać wyczerpujący elaborat w tej sprawie? :-P

2. Wierz mi, lepiej tego nie oglądać. Jeszcze się zdenerwujesz i pokasujesz mój spam z rozpaczy. :P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-02-15, 21:52   

ASX76 napisał/a:
Spellsinger napisał/a:
Zrypana, to jest opinia ASXa o końcówce BSG :P Nie wierz mu Sharin w tej materii, wytrwaj i sam oceń.

Co do Caprica, to się nie wypowiadam bo nie widziałem jeszcze i w sumie nie wiem, czy będę.


1. Sorry, ale to co nawyczyniali twórcy w IV sezonie jest niepoważne. Czy mam napisać wyczerpujący elaborat w tej sprawie? :-P

No, przydałoby się ! Tylko pooznaczaj spoilery. Potniemy się trochę ty...., ty.... tosterze :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-02-20, 21:39   

Gram właśnie w planszówkę BSG, inni gracze poszli zajarać, to wbiłem na chwilę by podzielić się wrażeniami. Gra jest po prostu wyjebana w kosmos. Gra jest raczej trudna, gdyż to już nasza 4 rozgrywka i już 3 razy ludzie przegrali. O, wrócili z fajka, później opiszę co i jak ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-02-20, 22:30   

Taaa...., mam ochotę szpetnie zakląć, że mieszkasz tak daleko, Spellu. Mam ta planszówkę, ale nie mam z kim zagrać. Moja zona wciągnęła się w serial, ale gra już jej nie kręci. A o reszcie szkoda gadać. ;(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-03-07, 22:03   

Caprica nareszcie się rozkręciła - ale polecam oglądanie więcej niż jednego odcinka na raz. Należy wejść w klimat opowieści, to nie serial komediowy ani akcji, gdzie można przysiąść z biegu. I z tego względu, że jest wymagająca - podoba mi się. Póki co zabieram się za 6 odcinek.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2010-03-17, 18:19   

Cytat:
SyFy looking to expand BSG universe, while Caprica goes another round

Syfy also is seeking to expand its popular "Battlestar" franchise.

When asked about the chances of its modestly performing spinoff "Caprica" getting a renewal, Stern was bullish. He pointed to the show recently hitting a series high in the adult demographic using Live+7 ratings, drawing 1.6 million viewers and 913,000 adults 18-49.

"We have a lot of hope for that show," Stern said. "The (DVR data) has been very promising and growing week after week."

The network also is looking to order another "Battlestar"-related project. Details were slim, but Stern said the title would mark a return to the franchise's space-opera roots.

"We're looking for other ways to spin off 'Battlestar' beyond 'Caprica,' " he said. "That world is so rich. We're sitting down with (executive producer) Ron Moore and his team. It would not necessarily be a traditional series."

Source @ Hollywood Reporter (link goes to other info about upcoming SyFy projects)

This sounds promising; the network doesn't want to let go of the BSG franchise, and who can blame them? So far Caprica has been receiving rave reviews, despite the unfortunate low ratings, but quantity doesn't matter when the quality is just as rich as the universe it has evolved from. Let us hope the upcoming hiatus doesn't hurt the show and bring in more newcomers, and even former fans from BSG as well.


No więc zapowiada się 2 sezon Caprici i do dodatkowy serial z świata BSG *.*
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-17, 18:35   

No więc jeszcze nie skończyli "Capricy", a już wspominają o nowym projekcie... Prima Aprilis zbliża się wielkimi kroczkami? ;) Uwierzę dopiero po 1 kwietnia, jeśli nie zdementują. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-03-17, 18:51   

Brzmi to interesująco. Mam nadzieję w piątek nadrobić zaległości w CAPRICE. Ciekawe, co wymyślą na oś fabuły nowego serialu (?) z tego uniwersum. Ale bardziej mnie interesuje, kiedy drugi sezon BSG na dvd w Polsce? Słyszał ktoś? Bo pierwszy taki samotny stoi na półeczce :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-17, 19:17   

Romulus napisał/a:
(..) Ale bardziej mnie interesuje, kiedy drugi sezon BSG na dvd w Polsce? Słyszał ktoś? Bo pierwszy taki samotny stoi na półeczce :)


"Ostatni Mohikanin"? ;) Nie słyszałem o drugim sezonie "BSG" na DVD w Polsce co dobrze nie wróży. Na wydanie w najbliższym czasie raczej się nie zanosi, zresztą kto miałby to wydać? ;)
Szczerze pisząc uważam, że lepiej pozostać przy tłumaczeniu Sieciowym. Jest lepsze. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-03-17, 21:02   

ASX76 napisał/a:
Nie słyszałem o drugim sezonie "BSG" na DVD w Polsce co dobrze nie wróży. Na wydanie w najbliższym czasie raczej się nie zanosi, zresztą kto miałby to wydać? ;)
Szczerze pisząc uważam, że lepiej pozostać przy tłumaczeniu Sieciowym. Jest lepsze. :-)

Publiczna chłosta zatem dla dystrybutora, który wydał 1 sezon. Po co to robili w tym zaściankowym kraju? I ta okładka z Szóstką i jej oczami - po prostu: rzygua.

A co do tłumaczenia: jasne, że lepsze. Ale płyty z odcinkami z sieci są takie wulgarne i nieestetyczne. Ani tego pokazać, ani się pochwalić. A ostatnio zauważyłem, że niektóre odcinki z 4 sezonu przestały mi się otwierać. Wywalę to chyba wszystko, poczekam do wakacji na przypływ gotówki i zamawiam amerykańskie wydanie na blu-ray. I tak zaoszczędzę - chyba że dolar pójdzie w górę w wakacje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-17, 22:11   

Romulus napisał/a:

Publiczna chłosta zatem dla dystrybutora, który wydał 1 sezon. Po co to robili w tym zaściankowym kraju? I ta okładka z Szóstką i jej oczami - po prostu: rzygua.



Nie tyle po co to robili, ile jak: rzucili "ochłap" w postaci "gołej" wersji, bez żadnych dodatków i z tłumaczeniem pozostawiającym do życzenia, podczas gdy na Zachodzie dostępne są full-wypasione wydania. --_-
Jeśli wyniki ze sprzedaży I sezonu będą zadowalające, to kolejne zapewne się pojawią.
Na pewno nie jest to dla dystrybutora priorytet taki jak "Dr House", którego wydają w iście expressowym tempie. --_-

Jeśli kupujesz oryginalne wydania głównie po to, aby pokazać/pochwalić się, to rzeczywiście masz problem. Mimo wszystko lepiej ładnie "ubrać" "piracką" płytkę z wartościową (w tłumaczenie) zawartością, niż exponować ubogi (pod tym względem) oryginał.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-03-17, 22:21   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:

Publiczna chłosta zatem dla dystrybutora, który wydał 1 sezon. Po co to robili w tym zaściankowym kraju? I ta okładka z Szóstką i jej oczami - po prostu: rzygua.



Nie tyle po co to robili, ile jak: rzucili "ochłap" w postaci "gołej" wersji, bez żadnych dodatków i z tłumaczeniem pozostawiającym do życzenia, podczas gdy na Zachodzie dostępne są full-wypasione wydania. --_-
Jeśli wyniki ze sprzedaży I sezonu będą zadowalające, to kolejne zapewne się pojawią.
Na pewno nie jest to dla dystrybutora priorytet taki jak "Dr House", którego wydają w iście expressowym tempie. --_-

Co pół roku :) Ale, juz niedługo piąty sezon, więc na szósty na dvd poczekamy do 2011, chyba że dystrybutor ma lepsze prawa od stacji telewizyjnych. I mógłby na tym zarobić, gdyby puścił szósty sezon przed emisją w telewizji.

ASX76 napisał/a:
Jeśli kupujesz oryginalne wydania głównie po to, aby pokazać/pochwalić się, to rzeczywiście masz problem. Mimo wszystko lepiej ładnie "ubrać" "piracką" płytkę z wartościową (w tłumaczenie) zawartością, niż exponować ubogi (pod tym względem) oryginał.

To się tyczy tylko ulubionych seriali. Inne mnie nie interesują. A podróba zawsze będzie podróbą. To jakbyś pastucha ubrał w królewskie szaty i puścił na salon. Z wierzchu ładnie, ale pod spodem to dalej brudny pastuch (piszę o płytach, bez zawartości).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-17, 22:31   

Romulus napisał/a:

A podróba zawsze będzie podróbą. To jakbyś pastucha ubrał w królewskie szaty i puścił na salon. Z wierzchu ładnie, ale pod spodem to dalej brudny pastuch (piszę o płytach, bez zawartości).


Nie szata (graficzna) płytki zdobi serial... :-P

Pierwotnie zamierzałem kupić "BSG", lecz kiedy się dowiedziałem o jakości tłumaczenia i niepewnym losie ciągu dalszego ochota mi przeszła. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-03-17, 22:35   

ASX76 napisał/a:
Pierwotnie zamierzałem kupić "BSG", lecz kiedy się dowiedziałem o jakości tłumaczenia i niepewnym losie ciągu dalszego ochota mi przeszła. --_-

Ale co w nim jest nie tak? Bo nie załapałem. Wydaje mi się porządne (choć, skoro znam już serial, to oglądam często bez napisów) - poza tym okładkowym zdjęciem, które jakiś niedorobiony przez rodziców idiota podpicował czerwonym błyskiem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-17, 22:48   

Romulus napisał/a:

Ale co w nim jest nie tak? Bo nie załapałem. Wydaje mi się porządne (choć, skoro znam już serial, to oglądam często bez napisów) - poza tym okładkowym zdjęciem, które jakiś niedorobiony przez rodziców idiota podpicował czerwonym błyskiem.


Najbardziej jaskrawa nieprawidłowość o której czytałem: kwestia "So Say We All" została "przetłumoczona" tak: "Wszyscy tego chcemy" LOL

Generalnie tłumaczenie zostało podobno "ugrzecznione". :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-03-17, 23:11   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:

Ale co w nim jest nie tak? Bo nie załapałem. Wydaje mi się porządne (choć, skoro znam już serial, to oglądam często bez napisów) - poza tym okładkowym zdjęciem, które jakiś niedorobiony przez rodziców idiota podpicował czerwonym błyskiem.


Najbardziej jaskrawa nieprawidłowość o której czytałem: kwestia "So Say We All" została "przetłumoczona" tak: "Wszyscy tego chcemy" LOL

Generalnie tłumaczenie zostało podobno "ugrzecznione". :-P

Z ciekawości włączę napisy i sprawdzę. Choć akurat w tym serialu i tak nie było w warstwie dialogowej zbyt niegrzecznie. "Frak" załatwiało wszystko :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-18, 00:30   

Oj kurde współczuję wam. Sam zastanawiałem się nad kupnem; stwierdziłem jednak że nie będę łamał mojej żelaznej zasady niekupowania oryginałów i pozostanę przy swoich nagrywanych DVD. Te zachowywały się do tej pory świetnie. Może kiedyś, jak wydadzą ten serial godnie...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-03-21, 07:41   

Siedem odc. "Capricy" zaliczyłem. Da się oglądać, aczkolwiek nie jest to coś zapadającego w pamięć do czego chciałbym jeszcze wrócić.
Na razie (?) nie obudziło we mnie żądzy kolekcjonerskiej. ;)

EDIT:

W ósmym odc. działo się sporo biorąc pod uwagę dotychczasowe nieśpieszne tempo akcji i jest więcej ciekawszych momentów. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-05-12, 22:13   

ASX miewa czasami rację :) Sezon 2 Battlestara zbliża się.

Ale, ale, zwróćcie uwagę na okładkę. Zastanawiam się, czy to żart? Kpina? Czy pokaz niewiarygodnego wręcz tumaństwa dystrybutora: http://www.empik.com/batt...57473997,film-p
W opisie wszystko wskazuje, że chodzi o "nowego" Battlestara a nie oryginał z 1980 r.

Zastanawiam się, na wypadek prawdziwości opcji ostatniej wskazanej przeze mnie, jakich użyć wysmakowanych, ale wulgarnych, dobitnych określeń takiego postępowania?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-12, 23:44   

Strona Empik.com mi się nie otwiera. Na czym polega "pokaz niewiarygodnego wręcz tumaństwa"? Można opis "problemu"?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-05-12, 23:46   

Otóż okładka 2 sezonu BSG ozdobiona jest facjatami.... aktorów, którzy grali w wersji z 1980 r. Nie wiem, czy to wina empiku, czy dystrybutora. Ale żenada okrutna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-12, 23:57   

Romulus napisał/a:
Otóż okładka 2 sezonu BSG ozdobiona jest facjatami.... aktorów, którzy grali w wersji z 1980 r. Nie wiem, czy to wina empiku, czy dystrybutora. Ale żenada okrutna.


Tak właśnie przypuszczałem... Otóż to. Nie wiesz czyja wina, a już zdążyłeś (w poprzednim poście) rzucić brzydkie oskarżenie pod adresem dystrybutora. --_-

Wina leży po stronie Empiku :!: Wklejają chu. wie co, bo nie mają o tym zielonego pojęcia. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-05-13, 08:35   

ASX - czyjakolwiek nie byłaby wina: co mnie to obchodzi? Jeśli taki bubel się potwierdzi, to winny może być nawet święty Mikołaj. I tak dostanie wiązankę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-05-13, 10:07   

ASX76 napisał/a:
... Otóż to. Nie wiesz czyja wina, a już zdążyłeś .... rzucić brzydkie oskarżenie ...


A ty skąd wiesz, że to wina Empiku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 13