FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Battlestar Galactica
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-13, 10:41   

AdamB napisał/a:
ASX76 napisał/a:
... Otóż to. Nie wiesz czyja wina, a już zdążyłeś .... rzucić brzydkie oskarżenie ...


A ty skąd wiesz, że to wina Empiku?


Wiem to stąd, że polski dystrybutor doskonale zdaje sobie sprawę z tego co wydaje, a Empik.com nie jest bynajmniej jedyną stroną, na której zapodano niewłaściwe "facjaty" aktorów np. na FilmWeb przed polską premierą pierwszego sezonu "Battlestar Galactica" na DVD, umieszczono gębusie bohaterów z pierwotnej wersji serialu, podczas gdy na stronie dystrybutora nie było niczego takiego.

Na tej stronie w porządku:
http://www.punkt44.pl/fil...%284dvd%29.html
?

A tu:
http://merlin.pl/Battlest...t/2,775613.html
?

Dowód na to, że polski dystrybutor zrobił właściwą okładkę do II sezonu "BSG". Jeszcze niejasne? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-05-13, 13:17   

No nie wiem, oby.

Ale przypomnij sobie okładkę do 1 sezonu. W szczególności ten niedorzeczny szczegół w postaci czerwonych oczu Szóstki. Nie broniłbym dystrybutora tak bardzo.

A jeśli w 2 sezonie będzie taka okładka jak ta na Empik.com, to bez dwóch zdań: wyślę linka na kilka for w USA. Niech też się pośmieją. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-13, 14:15   

1. Ja tam śpię spokojnie.

2. Bronię w tym konkretnym przypadku opierając się na dowodzie. Poza tym nieraz rozmawiałem z przedstawicielem polskiego dystrybutora i wiedzą co wydają.
Czerwone oczy u Szóstki to zupełnie inna historia. W sumie mi nie przeszkadzają.

3. "Gdyby babcia miała jaja...". Niedorzeczne. Pomarzyć możesz. :-P

Pretensje proszę kierować pod adresem Empik.com, a nie dystrybutora. Bądź co bądź nie ponosi on, a przynajmniej nie powinien, odpowiedzialności za posunięcie/błąd osoby z innej firmy, która albo nie miała pojęcia co daje, albo nie mogła/nie chciało jej się poszukać właściwej okładki, więc dała co było pod ręką/co znalazła czy coś w ten deseń.
Zdumiewające, że jesteś prawnikiem, a piszesz takie rzeczy... :P
Winę należy udowodnić... A Ty co? Rzucasz bezpodstawne oskarżenia, pomawiasz... :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-05-13, 14:40   

ASX76 napisał/a:
Winę należy udowodnić... A Ty co? Rzucasz bezpodstawne oskarżenia, pomawiasz... :-P

Och, jaki legalista :mrgreen:
To nie proces - mam w nosie winę. Obwinię każdego, kto mi się wyda podejrzany. Jak wściekły konsument.

Zwłaszcza że już pierwsze wydanie było biedne jak mysz kościelna i ze słabymi napisami. Boję się, że w drugim może być jeszcze gorzej. Szczytem optymizmu jest oczekiwać, że będzie tak samo przeciętnie, jak w pierwszym wydaniu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-13, 14:54   

Romulus napisał/a:


Zwłaszcza że już pierwsze wydanie było biedne jak mysz kościelna i ze słabymi napisami. Boję się, że w drugim może być jeszcze gorzej. Szczytem optymizmu jest oczekiwać, że będzie tak samo przeciętnie, jak w pierwszym wydaniu.


Co do tego nie sposób się nie zgodzić. Wściekły konsumencie, uczciwość wymaga poświęceń...
;)

Jak to ktoś wcześniej napisał coś w tym guście: nie odpowiadają Ci polskie wydania, to kupuj zagraniczne i ucz się języka. Prawda, że miło? :P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-05-13, 17:06   

Hohohoho. Kupuję polskie :0 Ale napisów nie włączam. dopiero, jak, chyba ty, napisałeś, że są kaszaniaste, to je włączyłem, aby sprawdzić. Rzeczywiście - kaszana. Po raz kolejny przekład "piracki" był lepszy. A nie kupiłem wydania z USA, bo ostatecznie było mi wszystko jedno co do zawartości dodatków. I tak ich nie oglądam. ROME mam już kupę czasu w ładnej, wypasionej wersji, ale żadnego dodatku do tej pory nie obejrzałem. Wystarcza mi serial.

Co nie oznacza, że nie wpienia mnie niechlujność i ubogość wydania. Bo może kiedyś sobie w te dodatki zerknę. A nawet, jeśli tego nie zrobię, to pozostaje myśl kołacząca się we łbie - za taką samą cenę mógłbym mieć wypasioną wersję zamiast tego Fiata 126p wydanego przez Typowego Polskiego Kapitalistę Kij Mu W Ryj.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-05-13, 18:26   

Eh Romulus nie przesadzaj. Mamy szczęście że w ogóle BSG wydają. To już coś. I jak sam przyznajesz, nie oglądasz dodatków. Mamo interesujące są, nigdy jeszcze mnie nie zainteresowały chyba. No może raz coś tam obejrzeć i tyle. Ważniejsze dla mnie jest teraz tempo wydania kolejnych sezonów. Jak będzie przyzwoite to będę bardzo zadowolony.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-14, 08:00   

Najważniejsza jest jakość tłumaczenia. Pal licho dodatki... Cóż z tego, że wydają "BSG", skoro przekład w wersji Sieciowej jest wyraźnie lepszy? Już boję się o wyczyny/popisy lektora i jakość napisów, gdy w Polsce ukaże się pierwszy sezon "Dextera"... Jak doskonale pamiętam(y), to co było w TV woła o pomstę do Piekła. "W mordę jeża". :badgrin:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-05-14, 09:26   

ASX76 napisał/a:
Najważniejsza jest jakość tłumaczenia.

Dla mnie nie aż tak bardzo. Raz że lektora w ogóle nie trawię, dwa że na napisy tylko trochę zerkam. I różnice raczej łatwo wyłapuję. A BSG to nie Deadwood. Tam to rzeczywiście tłumaczenie porządne jest przydatne.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-05-27, 09:39   

http://www.kawerna.pl/o-f...ica-sezon-2-dvd O.o Nie wierzyłem, że będzie miało to miejsce :)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-05-27, 10:54   

Hehehehehehe, ja już muszę tylko pójść do Empiku pod odbiór mojego zamówienia z tym serialem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-05-27, 11:05   

Skąd wiedziałem, skąd wiedziałem :mrgreen:
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-05-27, 11:11   

Nie ma czym się podniecać. Brak dodatków, tłumaczenie pewnie i tak będzie gorsze niż Sieciowe (jak miało to miejsce w przypadku pierwszego sezonu)... --_-
Kupicie i co dalej? Postawicie na półkę jako element dekoracyjny? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-05-27, 11:45   

ASX76 napisał/a:
Kupicie i co dalej? Postawicie na półkę jako element dekoracyjny?

Ja może kiedyś sobie kupię, tak dla przypomnienia i by stało sobie na półce obok wyczesanej 52" plazmy, którą zamierzam nabyć w ramach... e... prezentu ślubnego, pierwszej rocznicy?! XD

Póki co udało mi się namówić kumpla na obejrzenie pierwszego sezonu. Zaczyna właśnie drugi i jest "wniebowzięty". W sensie, wciągnęło go jak bagno :) Zrobiłem dobry uczynek Essie Johnson :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2010-05-27, 11:46   

ASX76 napisał/a:
Nie ma czym się podniecać. Brak dodatków, tłumaczenie pewnie i tak będzie gorsze niż Sieciowe (jak miało to miejsce w przypadku pierwszego sezonu)... --_-
Kupicie i co dalej? Postawicie na półkę jako element dekoracyjny? ;)


No jak to? Przecież masz napisane jak byk:

Cytat:
Dodatki: bezpośredni dostęp od scen


Za TAKI dodatek warto ZABIĆ!LOL

xDDDDD //saikareaction
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-10-07, 14:22   

Nie wiem, czy teraz nie przechwalę wydawcy, ale do przedsprzedaży trafił właśnie THE PLAN:
http://www.empik.com/batt...58988748,film-p
Czyżby wydawca był tak inteligentny, że postanowił wydać całość chronologicznie? Chwali się, choć tytuł ten jest dosyć słaby w stosunku do właściwej serii.

I wreszcie jakaś jaskółka na horyzoncie, może więc do wiosny wyjdzie na dvd trzeci sezon wreszcie? Wydanie nie będzie wypasione pewnie. Ale dobre i to.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-07, 18:56   

Przechwalasz, tudzież chwalisz przedwcześnie. :-P
Wydawca był zawiedziony tym, jak sprzedawał się drugi sezon - liczył bowiem na więcej.
Z tego com słyszał, niewykluczone, iż jeśli "The Plan" "rozejdzie się" w zadowalającej liczbie egzemplarzy, to wezmą się za trzeci sezon, a jak nie to... <resztę można sobie dośpiewać>

Nadto "rzeknę", że łatwiej wypuścić "jednostrzała", niż cały sezon serialu, proszę więc nie sugerować się rzekomą dobrocią wydawcy. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-10-07, 18:58   

Tymczasem pojawił się już nowy odcinek Caprici, ale jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-10-07, 19:44   

ASX76 napisał/a:
Wydawca był zawiedziony tym, jak sprzedawał się drugi sezon - liczył bowiem na więcej.
Z tego com słyszał, niewykluczone, iż jeśli "The Plan" "rozejdzie się" w zadowalającej liczbie egzemplarzy, to wezmą się za trzeci sezon, a jak nie to... <resztę można sobie dośpiewać>

No to mnie nie pocieszyłeś.
Fajnie byłoby gdyby ogłosili, że: sorry, nie poszło nam ze sprzedażą, rezygnujemy. Dam im czas do wiosny. Coraz bardziej wyzwalam się z okowów polskiego rynku. Zamówię blu-ray z oryginalnym wydaniem i będę szczęśliwy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-07, 22:47   

Jeśli dasz radę z angielskim, to nie pojmuję, na co jeszcze czekasz... Amerykańskie wydanie ma dużo fajnych dodatków i w ogóle jest full wypas... Polskie to bi(e)da z nędzą. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-10-08, 07:59   

Bo muszę kupić blu-raya, żeby odtwarzać amerykańskie płyty, bo te w tym formacie nie mają barier "regionalnych". Zwykłe dvd nadal je mają więc nie mam co kupować amerykańskiego dvd, bo mi tylko będzie ładnie na półce wyglądać :) A że po nowym roku kupuję i wypaśny telewizor i odtwarzacz blu ray, toteż sobie jeszcze mogę poczekać kwartał :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-10-09, 12:14   

Odtwarzacz blu ray nie stanowi żadnego problemu kosztowego (600zł) , problemem są ceny płyt BluRay, moim zdaniem sztucznie zawyżane. :(
Cena kilku filmów (4-5) to koszt odtwarzacza.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-10-20, 08:16   

ASX76 napisał/a:
Przechwalasz, tudzież chwalisz przedwcześnie. :-P
Wydawca był zawiedziony tym, jak sprzedawał się drugi sezon - liczył bowiem na więcej.
Z tego com słyszał, niewykluczone, iż jeśli "The Plan" "rozejdzie się" w zadowalającej liczbie egzemplarzy, to wezmą się za trzeci sezon, a jak nie to... <resztę można sobie dośpiewać>

Nadto "rzeknę", że łatwiej wypuścić "jednostrzała", niż cały sezon serialu, proszę więc nie sugerować się rzekomą dobrocią wydawcy. ;)

Tak sobie pomyślałem, po przemyśleniu, że taka "strategia" jest nielogiczna. Bo kto kupi "The Plan"? Widzowie, którzy nie znają pierwszego i drugiego sezonu? Albo serialu w ogóle? To niezbyt mądre czynić takie założenia i opierać plany wydawnicze na "rozejściu" się wyrwanego z kontekstu filmu telewizyjnego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-10-25, 13:41   

To wiadomość wcale nie sensacyjna, bo już wcześniej zapowiadano, że "Caprica" nie będzie jedynym powrotem do uniwersum BSG:
http://www.popcorner.pl/p...hrome__Zla.html
Zobaczymy, jak w tym przypadku potoczą się losy serialu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-26, 19:01   

"Caprica" mnie rozczarowała. Nie spodziewałem się, że serial okaże się aż do tego stopnia nieciekawy. Dać jej cancel i szybko brać się za produkcję "Blood & Chrome"! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-10-26, 20:52   

Proponuję aby przestali odcinać kupony od Battlestar Galactica i dali sobie spokój ze wszystkimi tymi spin-offami.
Tyle innych ciekawych tematów jest do sfilmowania.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-27, 14:56   

Na przykład jakich tematów? :-P

W spin-offach nie ma nic złego, pod warunkiem, iż coś dobrego z tego wyjdzie. Z "Capricą" się nie udało (bo to raczej produkt dla młodszej młodzieży), co nie znaczy, że wszystko co wymyślą w universum BSG będzie do d... . "Jedna padnięta jaskółka, pomoru nie czyni". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-10-28, 10:35   

ASX76 napisał/a:
Na przykład jakich tematów? :-P


Przykład? Proszę bardzo, mogą zrobić dobry serial ze Skoków Donaldsona :)

Spin-offy to eksploatowanie tematu i nic tego nie zmieni. Zawsze mi się to kojarzy z brakiem wyobraźni twórców.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15617
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-10-28, 12:54   

A dla mnie "odcinanie kuponów" kojarzy się z długim ciągnięciem jakiegoś cyklu ciągle o tym samym, przy czym spadek jakościowy jest wyraźny np. "Dr House".
Akurat "Caprica", choć jest dość przeciętnym serialem, znacząco różni się od "BSG".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-11-04, 16:29   

Ha! Rozstrzygnąłem wewnętrzny dylemat. Oglądając powtórki 3 sezonu na AXN SciFi doszedłem w końcu do wniosku, że Athena jest gorętsza od Szóstki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14