FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powergraph
Autor Wiadomość
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-08-22, 23:24   

Ważni wszyscy autorzy, który nie oddali... :]

A o szczegółach nie chciałbym mówić - dopóki nie zostaną podjęte ostateczne postanowienia jurorów. Ale zasadniczo, najprawdopodobniej, albo jeden tekst konkursowy w zbiorze - albo wcale, jeśli taka decyzja zapadnie.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-08-23, 07:15   

To chyba ta antologia powinna mieć tytuł Wielkie Dzieło Czasu ;)
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-08-23, 07:41   

Mag_Droon napisał/a:
Wielkie Dzieło Czasu ;)

Kiedy ? no ile można czekać ;(
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-08-23, 08:10   

Czymże jest upływ czasu dla mistrzów jedi //jedi
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-08-23, 12:15   

mc napisał/a:
Ważni wszyscy autorzy, który nie oddali... :]
Ale tylko nazwiskiem jednego konkurs był reklamowany.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-08-31, 08:15   

Polcon, Polcon i po Polconie. Nowa książka Wegnera już jest, to mogę kolejny raz pomęczyć wydawcę odnośnie zapowiedzi. Czy jeszcze w tym roku mają szanse ukazać się następujące pozycje:
-Cezary Zbierzchowski, Holocaust F,
-Szczepan Twardoch, Zbiór opowiadań niesamowitych,
-Wielkie dzieło czasu,
-Antologia polskich opowiadań hard sf.

Jeśli dobrze pamiętam nowa powieść sf Rafała Kosika wypadła już wcześniej na przyszły rok. Prawda to?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-08-31, 09:13   

toto napisał/a:
Jeśli dobrze pamiętam nowa powieść sf Rafała Kosika wypadła już wcześniej na przyszły rok. Prawda to?

Tak, w tym roku ma się chyba tylko nowy Felix ukazać. To znaczy z książek Rafała Kosika.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-08-31, 10:23   

Z premier tegorocznych powinien być Kuba Małecki z najnowszą powieścią "W odbiciu" i antologia "opowiadań heroicznych", która jeszcze nie ma ostatecznego tytułu. Książki Czarka Zbierzchowskiego i Szczepana Twardocha to plany przyszłoroczne; antolo hard sf i WDC, miejmy nadzieję, podobnie ;]
 
 
MW

Posty: 16
Wysłany: 2010-08-31, 13:00   

mc napisał/a:
Z premier tegorocznych powinien być Kuba Małecki z najnowszą powieścią "W odbiciu" i antologia "opowiadań heroicznych", która jeszcze nie ma ostatecznego tytułu. Książki Czarka Zbierzchowskiego i Szczepana Twardocha to plany przyszłoroczne; antolo hard sf i WDC, miejmy nadzieję, podobnie ;]


Innymi słowy warto się rozejrzeć za alternatywnymi kanałami przekazu, a nie czekać ;)
_________________
Biały Atrament
Skromny blog o literaturze spekulatywnej i fantastycznych okolicach.
Śmiertelny bóg (wyd. SuperNowa), pierwszy polski lovecraftiański thriller. W księgarniach 17 września.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-31, 23:47   

Oj, przesuwa się WDC, przesuwa...

A że nowa powieść Kosika to przyszły rok to nawet dla mnie trochę lepiej. Bez pośpiechu przeczytam sobie Vertical ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-10-07, 10:09   

Zapraszam do Daily Powergraph, nieregularnika, który premierę miał na Triconie, a teraz nadszedł czas, żeby pokazać go całemu światu... ;]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-11-11, 15:10   

Niedawno na stronie Powergraphu znalazło się oświadczenie, że z powodu niejasności przy wprowadzeniu VATu na książki wydawca przesuwa daty publikowacji nowych książek na pierwszy kwartał przyszłego roku. Wprowadzenie VATu zostało przesunięte na maj. Czy oznacza to, że kolejnych książek Powergraphu możemy spodziewać się najwcześniej w maju?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-11, 23:42   

Z pewnością wydamy coś w pierwszym kwartale, teraz ustalamy dokładniejsze plany, niedługo podamy szczegóły.

Kuchnia wydawnicza bywa skomplikowana, zrezygnowaliśmy z premier na koniec roku, bo na jesieni nic nie było wiadomo - co z VAT-em, czy 1 stycznia nie będzie masowych zwrotów na przemetkowania itp. Końcówka roku należy do promocji świątecznych, ale niewiele pozycji może sobie na nie pozwolić. Lub można wydać książkę beż żadnych promocji, ale tego raczej nie robimy. Nie możemy sobie na to pozwolić //mur
_________________
www.powergraph.pl
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2010-11-24, 16:06   

ja wciąż nie mogę odżałować, że listopad upłynie mi bez FNiN8.

pozdrówka!
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-01-05, 21:05   

Wiadomo może, kiedy ukaże się zbiór opowiadań Szczepana Twardocha? Bo jedno z opowiadań ukazało się już w "Lampie" i nie powiem, narobiło smaka :)
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 21:08   

I może już jakiś plan na ten rok się klaruje?
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2011-01-05, 21:10   

Myślę, że dopóki zawirowania z Vatem się nie skończą, nie ma co liczyć na jakieś konkrety. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-05, 21:12   

Domyślam się, ale zawsze warto spróbować zapytać, a może akurat :mrgreen:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-01-05, 21:34   

Z tego co wywnioskowałem podczas wymiany zdań z Kasią Kosik to poczekamy do maja, ale nie tylko w wypadku tego wydawnictwa.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-09, 21:13   

Na wątku F&SF rozgorzała gorąca dyskusja.

Wypowiadam się tylko jako wydawca, w kompetencje redakcji nie chcę wchodzić, zapewne sama odpowie na zadane pytania dotyczące terminów i strony internetowej F&SF. Każdy, kto wykupił prenumeratę, dostanie wszystkie cztery numery, za które zapłacił. Prenumerata na 2011 to osobna sprawa. Jeżeli jakiś czytelnik jest bardzo niezadowolony z faktu, że ostatni numer 2010 roku wyjdzie w roku 2011 i chce z niego zrezygnować, odzyskując pieniądze, bardzo proszę o kontakt na adres kasia@powergraph.pl

Nie odmówiliśmy chyba nikomu wysyłki numerów archiwalnych, niedługo ruszy powergraphowy sklep internetowy, a na razie prosimy o kontakt na adres powergraph@powergraph.pl lub telefoniczny 22 834 18 25.

Pozdrawiam noworocznie, życząc, aby nasi Czytelnicy mogli czytać coraz lepsze numery F&SF, dostając je za każdym razem terminowo, o co - obiecuję - będziemy się bardzo starali!
_________________
www.powergraph.pl
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-11, 21:52   

Są jakieś wieści z frontu walki z antologiami? Właściwie pytam o wszystkie, WDC, antologia hard sf (albo z Dukajem, jak kto woli) oraz
mc napisał/a:
antologia "opowiadań heroicznych"

Trafiłem na taką informację o Wielkim dziele czasu.
Konrad Walewski napisał/a:
Tym wszystkim, którzy niecierpliwią się w oczekiwaniu na antologię [WDC - dopisek mój] spieszę donieść, że praca nad nią osiągnęła fazę końcową.

Szkoda, że nie datowana, ale wpis ma prawdopodobnie więcej niż pół roku.


Udało się już wyłonić zwycięzcę konkursu? Jakieś nazwiska autorów tekstów do "antologii heroicznej"?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-01-13, 17:28   

Większy wpis z planami wydawniczymi, przynajmniej tymi najbardziej zaawansowanymi, powinien pojawić się wkrótce. Póki co tylko info, że większość działań przesunie się na kwiecień/maj (i później, wiadomo), żeby przynajmniej choć trochę przewalił się ten cyrk z VAT-em.
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2011-01-13, 23:40   

To jest zadziwiające, jak wydawcy wszystkie zaległości i zaniechania usprawiedliwiają ostatnio wprowadzeniem vatu na książki (i nie mam tu na myśli tylko Powergraphu, broń Boże).
Tak naprawdę przy wydawaniu książek po Nowym Roku nic się nie zmieniło!! Zamieszanie jest ze sprzedażą książek wydanych w 2010 i starszych. Ale nie z nowościami 2011.
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-01-14, 00:01   

Ale wiesz coś więcej na ten temat z pierwszej ręki, a nie tylko z doniesień prasowych (bo zwłaszcza ciekawi mnie to "tak naprawdę"), czy tylko miałeś gorszy dzień i się ulało, traf chciał że akurat w takim temacie? ;] (Mówiąc ogólnie - księgarnie nie towarują nowych książek, dmuchając na zimne - nawet jeśli w teorii wszystko jest takie jasne, jak to przedstawiasz. Oczywiście nie wszystkie księgarnie, nie wszystkich książek itp. - ale zasadniczo, z tego co się orientuję, tak to mniej więcej wygląda).
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2011-01-14, 00:28   

Tak się składa, że pracuję w wydawnictwie. I w dodatku bezpośrednio w sprzedaży. (Co prawda nie wydajemy fantastyki, ale książka to książka). Wydaliśmy w tym tygodniu 2 książki, od przyszłego tygodnia będzie to min. 4, więc chyba coś wiem.
Zamieszanie było wielkie zwłaszcza pod koniec roku, bo nie było wiadomo jak będzie wyglądał okres przejściowy na "0" vat na książki z 2010 i starsze (tak do końca nie jest to jasne i teraz - my z okresu przejściowego nie korzystamy). Ale od dawna było wiadome, że nowości będą obłożone 5% vat.
Przypominam, że dotychczas książki nie były "zwolnione" z vatu. Były obłożone 0% vatu. Tak więc, poza obowiążkiem odprowadzenia vatu do Urzędu Skarbowego nic się nie zmieniło. Przecież każdy Wydawca "vatowcem" był od dawna, ewidencję należnego vatu i tak prowadziła księgowość...
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-01-14, 00:54   

I dlatego jakaś grupa wydawnictw teraz na to narzeka/ ma obsuwy - że niby wszystko jest ok., ale oni dzięki tej wymówce mogą łatać swoje poślizgi z terminami? No może, nie wiem, ale nie wydaje Ci się to za dużym zbiegiem okoliczności?
Ja mówię o Powergraphie, powtarzając to, co napisałem w pierwszym poście - wobec różnych zawirowań poczekać jest roztropniej (a czasem to jedyne sensowne wyjście).
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2011-01-14, 09:08   

Jak już mówimy o Powergraphie. Z zapowiedzi na ubiegły rok wydaliście jakieś 50% tytułów. Na jesieni pojawiły się informacje, że nie wydacie nic do końca roku, bo nie wiadomo jak zachowa się rynek w obliczu wprowadzenia vatu od 2011 (to tochę śmieszne, bo nie wydaliście nic od [chyba] pażdziernika a większość sprzedaży to pierwsze miesiące po publikacji). Teraz piszesz, że nie wydacie nic przez kwartał, bo obserwujecie jak zachowa się rynek po wprowadzeniu vatu... Pół roku stracone.
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-01-14, 10:24   

Że stracone, to wiadomo. Ale co poradzisz, jak się tak ułożyło? 2010 był dla Powergraphu bardzo skromny, jeśli chodzi o książki. Ale też - to nie jest wydawnictwo nastawione na kilkadziesiąt premier w roku (kilkanaście - to już byłoby dużo); 2009 w porównaniu ilościowym do innych wydawnictw też można by pewnie określić jako "skromny".

Mam też wrażenie, że rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach - Ty się chyba wkurzasz, że nie ma jeszcze WDC i hard antologii, ja mówię raczej o spadkowiczach z zeszłego roku, którzy gdyby nie vat, prawdopodobnie już byliby w księgarniach. Czyli o nowej książce Kuby Małeckiego "W odbiciu" (w tym przypadku zagrało jeszcze to, że Kuba właśnie wydał "Dżozefa" w WABie i źle byłoby się nałożyć na siebie w księgarniach) i Piotrka Rogoży "Klemens i Kapitan Zło" (dla młodzieży, z cudownymi ilustracjami Tomka Leśniaka). Z powodu vatu (plus zawirowania wewnętrzne) przesunięta została także antologia superbohaterska.

Natomiast problemy z Wielkim Dziełem Czasu i antologią hard sf wynikają oczywiście z zupełnie innych przyczyn (a gniew czytelniczy słuszny jest ;-). Jak będzie z WDC, nie wiem; antologię hard sf MUSIMY zaś wydać w tym roku, choćby koklusz i gradobicie (choć pewnie bliżej Polconu niż maja).

Bardziej szczegółowo o planach wydawniczych napiszę tu zresztą wkrótce ja albo Kasia. Mam nadzieję, że uznasz, że na choć część z nich warto będzie poczekać; a jak się znów spóźnimy, ponownie będziesz wkurzony - bo to znak, że w tej apokaliptycznej ciemności, jaka zapadła nad śVATem jeszcze palą się ogniki... ;-)
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2011-01-14, 11:31   

Dzięki za info.
Jak dobrze domniemywasz nasze, czytelnicze, wkurzenia spowodowane są chęcią wydania pieniędzy na Wasze, Wydawców, produkty:)
Zawirowanie z vatem powinny się szybko skończyć. Jak widać zarówno Mag jak i Fabryka zaczęły już w tym roku wydawać (a macie wspólnego dystrybutora i to on walczy z księgarniami). Tak więc czekamy...
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-01-14, 11:48   

To jest tak (żeby jeszcze zakończyć wątek ;-): nie chodzi o to, że w ogóle nie da się teraz wydać książki (da się, wszyscy czekamy na Bacigalupiego :-) ). Tylko - że najpierw nie wiadomo było, czy podwyższony vat wejdzie w styczniu - i plany wydawnicze próbujące to uwzględnić miały pod górkę; potem - czy od nowego roku księgarnie bez problemów będą chciały towarować nowe/stare zamówienia, itp. A jak wydajesz i tak kilka/kilkanaście książek rocznie, to zamiast strzelać na ślepo - jednak chyba lepiej poczekać, aż się muł w wodzie ustoi. I to tak to ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14