FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powergraph
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-01-29, 09:48   

Tomasz napisał/a:
Aaa, to rozumiem, bo w zalinkowanych informacjach o Wegnerze nie było ani słowa.
Dobra, już jest i w newsie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-04-01, 13:06   

Premiery wydawnicze, kwiecień 2011 ;-)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-04-01, 13:10   

Katedra ma lepsze ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-04-01, 13:29   

No co to ma być? Przecież Rafał Kosik miał wydać "Horizontal"....
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-04-01, 13:34   

"Horizontal" był dwa lata temu: http://rafalkosik.com/kwi...iery-wydawnicze
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-04-01, 19:15   

Wielkie dzieło czasu - już w księgarniach jest najlepsze. :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-01, 20:39   

Czy to prawda, że realny termin wydania Wielkiego dzieła czasu to połowa maja?

I kiedy Holocaust F Zbierzchowskiego? Jestem fanem Requiem dla lalek i już nie mogę się doczekać powieści.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-02, 00:47   

toto - to nieprawda. Ogłosimy datę premiery WDC, kiedy będziemy mieć wszystkie teksty przetłumaczone.
Czarek wciąż pisze Holocaust F, ale mogę chyba zdradzić, że to, co powstało do tej pory, zapowiada znakomite SF :) .
_________________
www.powergraph.pl
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-04-02, 09:18   

Rozmawiałem z nim też ostatnio o ewentualnym terminie możliwej publikacji Holocaustu - serce chciałoby jesień tego roku, ale rozum podpowiada, że książce bliżej do I-II kwartału 2012 (co, oczywiście, też jest datą orientacyjną).
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-08-14, 21:36   

Kasia Kosik w styczniu napisał/a:
Antologie: hard sf - ostatni tekst, pewnie najważniejszy, a z pewnością najbardziej oczekiwany - tekst Jacka Dukaja - się pisze się :) . Nie mieliśmy bladego pojęcia, że tyle kłopotów sprawi nam konkurs, ale jeden tekst konkursowy wejdzie do antologii na bank. Na dniach ogłosimy "spis treści".
Minęło pół roku, spisu treści nie ma albo nie umiem znaleźć. Coś już wiadomo? Jak tekst Jacka Dukaja, się pisze się, a może już gotowy? Jak inni autorzy, skład już dograny? Co z pozostałymi antologiami? Są już jakieś wstępne terminy (jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że w okolicach Polconu ma być premiera WDC, ale coraz mniej w to wierzę)? Wiadomo coś nowego o Holocauście F Cezarego Zbierzchowskiego (oprócz dwóch antologii, Hard SF i WDC, najbardziej na tę książkę czekam)? Ten rok lub początek przyszłego to realny termin wydania?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-08-15, 08:55   

Odpowiem trochę za wydawcę: Dukaj jest (niemal gotowy) i dłuuugi, antologia... tutaj już może źle zapamiętałem, ale chyba październik.
Z WDC... no, trzeba nadal się zbroić w cierpliwość :P
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-08-15, 10:21   

Shadowmage napisał/a:
Z WDC... no, trzeba nadal się zbroić w cierpliwość :P

Przecież to już jest podobno od 2 lat wydrukowane :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-08-15, 10:28   

No ale przecież nakład został wysłany w przyszłość i trzeba czekać aż się pojawi w naszej czasoprzestrzeni...
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-15, 10:52   

MadMill napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
Z WDC... no, trzeba nadal się zbroić w cierpliwość :P

Przecież to już jest podobno od 2 lat wydrukowane :P


Ja myślę, że drukują w tempie strona na miesiąc i gdzieś na 50-lecie wydawnictwa zrobią okładkę.
Dajcie spokój. Nie wiem dlaczego jedna książka jest zapowiadana i "wydawana" tak długo.

Chciałbym nowe książki z wydawnictwa. Jeden Twardoch wiosny nie czyni.
Ale podobno jesienią będzie nowy Wegner, to na razie nie narzekam.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-08-15, 11:02   

Ma być Wegner, Cyran, pewnie jeszcze jedna antologia. I to nie koniec, ale to lepiej niech KK się wypowie.
_________________
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-15, 16:19   

To już wyjaśniam:
Premiery WDC we wrześniu nie będzie i sama nie wiem, kiedy Dzieło się ukaże. To, co było w kwestii wydawnictwa - okładka - jest gotowa od marca 2009 r.
Na Polcon ukażą się opowiadania Janusza Cyrana - Teoria diabła.
W odbiciu Kuby Małeckiego jest w korekcie, też we wrześniu będzie - to druga książka w Kontrapunktach.
We wrześniu mamy rocznicę lemowską, może się uda z antologią lemowską, a jeśli nie, to poślizg będzie niewielki. Fajne teksty :) .
Powieść Roberta M. Wegnera powinna być na przełomie października i listopada, tak samo jak antologia hard SF - Jacek już przysłał tekst, oczekiwanie nie było więc nadaremne :) . Mogę zdradzić, że opowiadanie jest opowiadaniem tylko umownie - objętość powieściowa :) . Szykujcie na tę antologię najstabilniejsze półki!
W tym roku powinny ukazać się jeszcze chempunkowy Alkaloid Aleksandra Głowackiego, antologia bohaterska i - być może - zbiorek Rafała. I Felix, niech młodziaki też mają co czytać :) .
Czarek Zbierzchowski jeszcze Holocaustu F nie skończył, ale powolutku powstają kolejne rozdziały - może I kwartał 2012? Napisał za to rewelacyjne opowiadanie do hardesefowej, więc wielbiciele coś Czarkowego w tym roku dostaną.
Uaktywnimy się na dniach informacyjnie w kwestii spisów treści, trwają wewnętrzne walki o niektóre teksty (żeby nie było jak w przemyśle fonograficznym), dlatego nie ma konkretów. Ale będą :) .
_________________
www.powergraph.pl
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-15, 17:12   

Kasia Kosik napisał/a:
Premiery WDC we wrześniu nie będzie i sama nie wiem, kiedy Dzieło się ukaże. To, co było w kwestii wydawnictwa - okładka - jest gotowa od marca 2009 r.


Można w takim razie wiedzieć kto ponosi winę za tak długie denerwowanie żądnych tego zbioru czytelników? :)

Kasia Kosik napisał/a:
We wrześniu mamy rocznicę lemowską, może się uda z antologią lemowską, a jeśli nie, to poślizg będzie niewielki. Fajne teksty :) .

To mnie interesuje.

Kasia Kosik napisał/a:
Powieść Roberta M. Wegnera powinna być na przełomie października i listopada,

To mnie bardzo interesuje. I tu tempo kolejnych książek jest istotne (wiadomo cykl fantasy) i ekstra że autor daje radę trzymać terminy.

Kasia Kosik napisał/a:
tak samo jak antologia hard SF - Jacek już przysłał tekst, oczekiwanie nie było więc nadaremne :) . Mogę zdradzić, że opowiadanie jest opowiadaniem tylko umownie - objętość powieściowa :) . Szykujcie na tę antologię najstabilniejsze półki!

Jak będzie w tym roku, to wam każdą dotychczasową obsuwę wybaczam. Ślinka mi już na to cieknie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-08-15, 17:18   

Bardzo dziękuję za szybkie wyjaśnienia. Kilka wieści krzepiących, kilka mniej, ale liczę na przynajmniej kilka ciekawych książek jeszcze w tym roku. Może "antologia z Dukajem" (fajny tytuł by był) będzie w twardej okładce, skoro mam szykować nową półkę? I zastanawiam się, co autorowi wyjdzie, kiedy spróbuje napisać coś, czym będzie chciał przeskoczyć objętościowo Lód, pewnie rozmiarami dzieło zbliżone do Wielkiej encyklopedii PWN.

Tomasz napisał/a:
Można w takim razie wiedzieć kto ponosi winę za tak długie denerwowanie żądnych tego zbioru czytelników? :)
Nie chcę pokazywać palcem, ale pewnie tłumacz.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-15, 17:45   

Ja też nie chcę pokazywać palcem, oczywiście również jest to wina wydawnictwa, bo powinniśmy dyscyplinować, ale stanie nad ludźmi z batem jest jedną z ostatnich rzeczy, które potrafimy i lubimy robić.

Co do twardej oprawy hardesefowej, to chcieliśmy wydać ją w serii SF z plusem, a ona ukazuje się w miękkiej ze skrzydełkami. Może się jednak zdarzyć, że względy technologiczne (objętość) wymuszą twardą.

Antologia z Dukajem :)
_________________
www.powergraph.pl
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-08-15, 18:27   

Kasia Kosik napisał/a:
Antologia z Dukajem :)
Prawda, że fajnie brzmi? Jeszcze zdążycie zmienić tytuł. ;)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2011-10-13, 09:52   

Szykuje się niezły wypas: http://www.rafalkosik.com...ction-zapowiedz
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-13, 10:52   

Wypas to zdecydowanie właściwe słowo.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-13, 13:36   

Sami Polacy... Dalekim od zachwytów pozostaję. Poczekam na Wasze opinie po lekturowe i wtedy dopiero się okaże: wypas to, czy wypusk w maliny/pokrzywy. ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-10-13, 13:43   

ASX76 napisał/a:
Sami Polacy...
Chyba taka była idea? Nie wiem jak inni, ale ja czekam właściwie na trzy teksty - Dukaja, Zbierzchowskiego i konkursowy. Ale liczę, że będzie jakaś bardzo pozytywna niespodzianka.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-13, 13:46   

Ja czekam na tekst Majki, na Polconie usłyszałem sporo dobrego od tych co już go czytali.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-13, 13:57   

toto napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Sami Polacy...
Chyba taka była idea? (..)


Zdaję sobie z tego sprawę, co nie znaczy, że taka "idea" musi mi się podobać, o! ;)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-13, 14:01   

Czy ktoś pisał, że to "Wypas dla ASXa"? Nie, nie trzeba chyba przed każdą wypowiedzią wpisywać: IMO, być może będzie to, całkiem możliwe że...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2011-10-13, 14:07   

Fakt wydania antologii polskich opowiadań science fiction sam w sobie wymaga co najmniej życzliwego zainteresowania :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-10-13, 14:11   

Kasia Kosik napisał/a:
Antologia z Dukajem :)
Nie wyszło ;(
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-13, 14:24   

Romulus napisał/a:
Fakt wydania antologii polskich opowiadań science fiction sam w sobie wymaga co najmniej życzliwego zainteresowania :)


Nie no, zainteresowanie jest, gdyż w przeciwnym razie nie byłoby komentarza, albo byłby jednoznacznie negatywny. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13