FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-02-08, 11:57   

Art. 42 ustawy o partiach politycznych. TK orzeka o niezgodności celów lub działalności partii politycznej z Konstytucją. Postępowanie jest uregulowane w ustawie o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2393). Uchwalonej przez PiS.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2024-02-08, 13:08   

Cytat:
"Ze strony tej władzy, która nieustannie łamie prawo, można się wszystkiego spodziewać, nawet zabójstw politycznych" - powiedział dziennikarzom w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2024-02-08, 13:56   

Gdyby to zrobili - a mam nadzieję, że to zrobią - to w zasadzie przyjdzie mi bić brawo, kiedy tych wszystkich pseudosędziów z tego budynku wyprowadzą w kajdankach. Albo na kopach. Oczywiście, nikt się tym "wyrokiem" nie przejmie. Ale wtedy trzeba będzie coś z tymi ludźmi zrobić. Czyli wyrzucić ich z tego budynku, niech na Nowogrodzkiej obradują, to ich naturalne miejsce pracy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-02-10, 13:48   

https://twitter.com/TObywatele/status/1756241501401624956

Stary dziad już kompletnie nad sobą nie panuje.
Jak nie może napuścić na demonstrantów policji, to sam atakuje i szarpie.
Widać szarpanina pod Sejmem mu za bardzo uderzyła do głowy.
Niechże ktoś go w końcu do psychiatryka zamknie ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2024-02-13, 19:29   

Mijają dwa miesiące nowego rządu i wciąż nie jesteśmy Niemcami. :( Wbrew temu, co dziś Dziadzio bredził krytykując Tuska za stwierdzenie o reparacjach. Nie na taką Polskę głosowałem!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2024-02-13, 20:13   

Fur Deutschland
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-13, 20:35   

Got mit Uns
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-02-13, 22:22   

Romulus napisał/a:
Mijają dwa miesiące nowego rządu i wciąż nie jesteśmy Niemcami. :( Wbrew temu, co dziś Dziadzio bredził krytykując Tuska za stwierdzenie o reparacjach. Nie na taką Polskę głosowałem!
:mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2024-02-21, 20:03   

SzanPaństwo wią, czym zajmował się NASK?
Otóż śledzeniem opozycji na Twixie.
https://oko.press/system-sledzenia-opozycji-w-sieci
Ja pierdziu! Pegasusa i podsłuchów pięciodniowych było im mało.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-02-21, 21:52   

Mnie tam już nic w tym temacie nie zdziwi. Za samo wykorzystanie Pegasusa do szpiegowania tylko i wyłącznie szefa sztabu wyborczego opozycji rząd powinien z zajebistym hukiem upaść, a to nawet nie jest wierzchołek góry lodowej. To były standarty republiki bananowej. A poza tym wszyscy przed TS i do pierdla. Ale dopiero jak Adrian pójdzie precz.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-21, 22:10   

adrian też do pierdla
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-02-22, 08:11   

m_m napisał/a:
Ale dopiero jak Adrian pójdzie precz.

Trojan napisał/a:
adrian też do pierdla

Postawiłbym śmiałą tezę, że precz jest w pierdlu, więc obaj macie rację //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-02-22, 22:01   

Podkomisja smoleńska zgubiła 18 cześci Tupolewa a 6 zniszczyła XD
Jak w tym dżołku: daj Polakowi trzy kulki a jedną zgubi, drugą zepsuje a trzecią mu ukradną.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2550
Wysłany: 2024-02-23, 00:01   

m_m napisał/a:
Podkomisja smoleńska zgubiła 18 cześci Tupolewa a 6 zniszczyła XD

te części się znajdą, na Allegro
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-23, 00:47   

najcenniejsze relikwie - to jest poziom Szczerbca.
Kto posiądzie wszystkie 18 zostanie krulem świata.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2024-02-23, 06:38   

Jeden by wszystkie zgromadzić...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13188
Wysłany: 2024-02-23, 14:56   

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/agenci-cba-zatrzymali-osoby-zwiazane-z-wladzami-uczelni-collegium-humanum-st7786151

Uczelnia otrzymała nagrodę w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2020, w kategorii Edukacja
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-02-23, 15:07   

Fidel-F2 napisał/a:
Uczelnia otrzymała nagrodę w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2020, w kategorii Edukacja

:badgrin: :badgrin: :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-02-23, 15:39   

Fidel-F2 napisał/a:
Uczelnia otrzymała nagrodę w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2020, w kategorii Edukacja

Miała wygrać w kategorii Przewał roku, ale uznano, że nazwa jest mało medialna, więc wygrała w Edukacji.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-23, 17:26   

Cytat:
że absolwentami Collegium Humanum, była m.in. elita polityczno-gospodarcza Zjednoczonej Prawicy


że absolwentami Collegium Humanum, była m.in. elita polityczno-gospodarcza Zjednoczonej Prawicy

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,28677452,malgorzata-jacyna-witt-z-pis-oglasza-ze-nalezy-do-elity-bo.html


jak ich widzę to myślę że rewolucja francuska to było najwspanialsze osiągnięcie cywilizacyjne
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-02-23, 19:00   

Jachu napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Uczelnia otrzymała nagrodę w plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2020, w kategorii Edukacja

:badgrin: :badgrin: :badgrin:


Jeśli dobrze kojarzę, to jest taki plebiscyt, gdzie płacisz i masz tytuł. Zatem wszystko się zgadza.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-02-26, 13:49   

Niezmiernie by mnie ucieszyło gdyby tego zakłamanego kutasa, obłudnika, kanalię, hipokrytę i jak to na Śląsku mówią kabociorza, w końcu postawili przed sądem i zakazali pełnienia funkcji publicznych:
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ryszard-czarnecki-moze-stracic-immunitet-jest-wniosek-prokur,nId,7355093

Chyba nikogo innego z PiSu nie darzę tak głęboką antypatią i pogardą.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-02-26, 14:34   

A tymczasem Wawrzyk wykazał właśnie, dlaczeo w polskim systemie komisje parlamentarne nie mają żadnego sensu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2024-02-26, 16:09   

A co zrobił?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-02-26, 16:20   

Odmówił składania zeznań
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-02-26, 16:23   

Bibi King napisał/a:
A tymczasem Wawrzyk wykazał właśnie, dlaczeo w polskim systemie komisje parlamentarne nie mają żadnego sensu.

Oczywiście, że mają sens.
Wawrzyk mógł odmówić składania zeznań tylko dlatego, że już jest podejrzanym i ma postawione zarzuty.
Tego samego nie będzie mógł zrobić np. Kaczyński w sprawie z Pegasusem.
A o tym, że postawienie zarzutów Wawrzykowi może być właśnie po to, żeby on mógł się od zeznawania wymigać, była mowa już dawno temu.

Zauważ jednocześnie jak widać w tym momencie dwulicowość PISu, zwłaszcza, że następny w kolejce Edgar K. chce i zeznaje.
I jak próbują robić z ludzi kretynów w tym momencie PISowcy, którzy z jednej strony atakują że tenże Edgar K. zawnioskował o utajenie przesłuchania i "dziennikarze nic się nie dowiedzą to jest hańba" a ani słowem nie komentują tego, że Wawrzyk w ogóle zeznawać nie chce, więc jakby tu również "dziennikarze nic się nie dowiedzą".
Akurat mam wrażenie, że te dwa przesłuchania wyjdą bardzo dobrze, przynajmniej politycznie, bo masz porównanie praktycznie od razu zachowania tych ludzi.
Ludzie mają krótką pamięć, a tu akurat dostaną dwa zachowania w jednym czasie.

m_m napisał/a:
Niezmiernie by mnie ucieszyło gdyby tego zakłamanego kutasa, obłudnika, kanalię, hipokrytę i jak to na Śląsku mówią kabociorza, w końcu postawili przed sądem i zakazali pełnienia funkcji publicznych:
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-ryszard-czarnecki-moze-stracic-immunitet-jest-wniosek-prokur,nId,7355093

Chyba nikogo innego z PiSu nie darzę tak głęboką antypatią i pogardą.

Mnie również, ale obawiam się, że Du... jeszcze nie skończył się blankiecik z ułaskawieniami. Więc może nie należy się spieszyć?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-02-26, 17:16   

goldsun napisał/a:
Wawrzyk mógł odmówić składania zeznań tylko dlatego, że już jest podejrzanym i ma postawione zarzuty.

Jego święte prawo. Tylko że komisja w jego sprawie nie zrobi nic więcej niż może zrobić prokuratura, więc tracą czas.

Cytat:
Tego samego nie będzie mógł zrobić np. Kaczyński w sprawie z Pegasusem.

To powie, że nie pamięta. Ośmieszy się przede mną i przed tobą, normalne media trochę się z niego pośmieją, a wszyscy i tak będą mogli mu skoczyć.

Cytat:
Zauważ jednocześnie jak widać w tym momencie dwulicowość PISu, zwłaszcza, że następny w kolejce Edgar K. chce i zeznaje.

I co z tego? Masz wątpliwości co do dwulicowości PiS? A może łudzisz się, że takie przesłuchania skruszą pisowski beton? Przecież Edgar mógłby równie dobrze zeznawać przed prokuratorem, który mógłby w oparciu o jego zeznanie jakoś pokierować śledztwem. Dla mnie komisje to wydmuszki do autopromocji posłów. Czasy, kiedy z uwagą śledziło się poczynania komisji Rywina, minęły bezpowrotnie.
Cytat:
PISowcy, którzy z jednej strony atakują że tenże Edgar K. zawnioskował o utajenie przesłuchania i "dziennikarze nic się nie dowiedzą to jest hańba" a ani słowem nie komentują tego, że Wawrzyk w ogóle zeznawać nie chce

I co z tego? Szopka przekona tylko przekonanych. IMO strata czasu.
Cytat:
Ludzie mają krótką pamięć, a tu akurat dostaną dwa zachowania w jednym czasie.

I zapomną po dwóch tygodniach, zamiast po jednym.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-02-26, 17:27   

Bibi King napisał/a:
goldsun napisał/a:
Wawrzyk mógł odmówić składania zeznań tylko dlatego, że już jest podejrzanym i ma postawione zarzuty.

Jego święte prawo. Tylko że komisja w jego sprawie nie zrobi nic więcej niż może zrobić prokuratura, więc tracą czas.

Cytat:
Tego samego nie będzie mógł zrobić np. Kaczyński w sprawie z Pegasusem.

To powie, że nie pamięta. Ośmieszy się przede mną i przed tobą, normalne media trochę się z niego pośmieją, a wszyscy i tak będą mogli mu skoczyć.

Cytat:
Zauważ jednocześnie jak widać w tym momencie dwulicowość PISu, zwłaszcza, że następny w kolejce Edgar K. chce i zeznaje.

I co z tego? Masz wątpliwości co do dwulicowości PiS? A może łudzisz się, że takie przesłuchania skruszą pisowski beton? Przecież Edgar mógłby równie dobrze zeznawać przed prokuratorem, który mógłby w oparciu o jego zeznanie jakoś pokierować śledztwem. Dla mnie komisje to wydmuszki do autopromocji posłów. Czasy, kiedy z uwagą śledziło się poczynania komisji Rywina, minęły bezpowrotnie.
Cytat:
PISowcy, którzy z jednej strony atakują że tenże Edgar K. zawnioskował o utajenie przesłuchania i "dziennikarze nic się nie dowiedzą to jest hańba" a ani słowem nie komentują tego, że Wawrzyk w ogóle zeznawać nie chce

I co z tego? Szopka przekona tylko przekonanych. IMO strata czasu.
Cytat:
Ludzie mają krótką pamięć, a tu akurat dostaną dwa zachowania w jednym czasie.

I zapomną po dwóch tygodniach, zamiast po jednym.


Zapominasz, że ludzie chcieli rozliczeń. Chcieli igrzysk. Chcieli zobaczyć, jak niektóre nadęte i napuszone osoby, muszą spokornieć. Albo będą obrywać.
I to właśnie dostają.
Jestem ciekawy ile osób nastawia się na to przesłuchanie Kaczyńskiego.
A wcale nie wiadomo co on zrobi, bo on już się oderwał od realiów i spokojnie może coś głupiego palnąć, bo robi to właściwie przy prawie każdej swojej wypowiedzi, jak tylko dostanie niewygodne pytanie.

Oczywiście, że prokuratura mogłaby załatwić wszystko - i załatwia całkiem niezależnie.
Komisje śledcze mają sens jako igrzyska dla ludu.
A wbrew pozorom coś tam trochę tych do nieprzekonanych jednak też mogą trafić. Ziarnko do ziarnka ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-26, 17:30   

poselskie komisje to szopka
przypomnę jedyną która jeszcze miała sens (Rywina)

"24 września 2004 Sejm potwierdził (231 za, 169 przeciw, 2 wstrzymujące) przyjęcie raportu posła Zbigniewa Ziobry jako ostatecznego raportu komisji śledczej[22]. Raport posła Ziobry był najdalej idącym w oskarżeniach czołowych osób w państwie. Ziobro postulował w nim postawienie przed Trybunałem Stanu m.in. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i premiera Leszka Millera. Jednak po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość i objęciu stanowiska ministra sprawiedliwości przez Zbigniewa Ziobrę żaden z tych wniosków nie został zgłoszony."
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-02-26, 17:37   

goldsun napisał/a:
Zapominasz, że ludzie chcieli rozliczeń. Chcieli igrzysk. Chcieli zobaczyć, jak niektóre nadęte i napuszone osoby, muszą spokornieć. Albo będą obrywać.

I co, Wawrzyk spokorniał? Albo oberwał? Albo wcześniej - w innej komisji - Soboń? Rozumiem potrzebę igrzysk, ale to jakaś parodia.

Cytat:
Jestem ciekawy ile osób nastawia się na to przesłuchanie Kaczyńskiego.
A wcale nie wiadomo co on zrobi, bo on już się oderwał od realiów i spokojnie może coś głupiego palnąć

Oczywiście. Tylko ile można się śmiać z dziadka z demencją? Bo że wystąpienie przed komisją nie przybliży dnia jego odsiadki, to jestem więcej niż pewien.

Cytat:
Komisje śledcze mają sens jako igrzyska dla ludu.

Miały kiedyś. Dzisiaj jest za dużo rozrywek, żeby siedzieć przed TV i z wypiekami na twarzy słuchać, jak Wawrzyk mówi "Pocałujcie misia w dupę".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13