FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-12-03, 18:00   

Kanthak //spell
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-03, 18:02   

Lepsze byłoby nowe nazwisko.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2020-12-03, 23:10   

dziki napisał/a:
że cała ta historia bardzo ładnie wpisuje się w prawicową narrację o tym, jak to LGBT zagraża "tradycyjnym, chrześcijańskim wartościom i rodzinie"? Jakby geje nie mieli praw, albo wręcz gejów by nie było, to do omawianej sytuacji by nie doszło. Człowiek pojechał na zgniły Zachód, tam się zaraził

Takie tłumaczenie byłoby tak naiwne, że raczej naprawdę mało kto by w nie uwierzył. Nawet ci, którzy uznają homoseksualizm za dewiację, nie uznają tego za chorobę zakaźną. Jasne, łatwo wyobrazić sobie fikcyjny pasek TVPiS z tekstem "Lewacka Bruksela zaraziła węgierskiego europosła homoseksualizmem", ale to by jednak było zbyt groteskowe.
Za to na stronie TVPiS pojawiła się informacja, że w orgii w Brukseli brał udział europoseł z partii Donalda Tuska. Fidesz jest w Europejskiej Partii Ludowej, której przewodniczącym jest Tusk.

József Szajer okłamał żonę i okłamał wyborców. Przedstawiał się jako wielki obrońca tradycyjnych wartości i pogromca "odchyleń" takich jak akceptowanie homoseksualizmu, a okazał się być hipokrytą, który nie wierzy w to, co głosi. Zdobył intratne stanowisko i niezłą pensję dzięki kłamstwu i hipokryzji. Gdyby przed wyborami jego wyborcy wiedzieli, że on bierze udział w gejowskich orgiach, to by go nie wybrali.
Poza tym, politycy tacy jak Szajer (czy Kanthak) charakteryzują się tym, że oni chcą ze swoich poglądów robić prawo obowiązujące wszystkich - również tych, którzy tych poglądów nie podzielają. To różni ich od polityków liberalnych i tzw. lewicowych, którzy nie chcą uznawanego przez siebie stylu życia narzucać innym i robić z tego obowiązującego prawa. Tradycjonaliści chętnie by wprowadzili zakaz marszy równości (oprócz, oczywiście, zakazu zawierania homomałżeństw i wychowywania dzieci przez pary homo oraz zakazu aborcji i utrzymania zakazu posiadania tzw. narkotyków), a lewicowo-liberalni politycy nie chcą zakazywać katolikom procesji, pielgrzymek, NPR, ślubów kościelnych itd.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-12-04, 09:21   

BG napisał/a:
József Szajer okłamał żonę


Abojawiem, może mieli cichy układ, to akurat jest ich prywatna sprawa. Cała reszta to już publiczny polew :badgrin:

BG napisał/a:
Fidesz jest w Europejskiej Partii Ludowej


Ciekawe jak długo jeszcze. Orban od lat mocno uwiera EPL, od jakiegoś czasu mocno rozważają pokazanie mu drzwi.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2020-12-04, 10:21   

BG napisał/a:
dziki napisał/a:

że cała ta historia bardzo ładnie wpisuje się w prawicową narrację o tym, jak to LGBT zagraża "tradycyjnym, chrześcijańskim wartościom i rodzinie"? Jakby geje nie mieli praw, albo wręcz gejów by nie było, to do omawianej sytuacji by nie doszło. Człowiek pojechał na zgniły Zachód, tam się zaraził


Takie tłumaczenie byłoby tak naiwne, że raczej naprawdę mało kto by w nie uwierzył. Nawet ci, którzy uznają homoseksualizm za dewiację, nie uznają tego za chorobę zakaźną. Jasne, łatwo wyobrazić sobie fikcyjny pasek TVPiS z tekstem "Lewacka Bruksela zaraziła węgierskiego europosła homoseksualizmem", ale to by jednak było zbyt groteskowe.


Racja. Zmieńmy "zaraził" na "uległ homopropagandzie gejowskiego lobby LGBT" ;) Do tej pory wiadomo było, że podatne są na nią przede wszystkim dzieci, teraz mamy twardy dowód, że dotyka ona także doświadczonych polityków prawej strony :badgrin:
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-12-04, 10:51   

Nawdychał się poliamorianu fellatoniny rozpylanego przez wieże L5GBT --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-10, 09:28   

https://www.onet.pl/styl-...9rkj4q,2b83378a
Buchachacha ;-)
... jeśli fakty nie zgadzają się z przekazem itp. ...

Dziennikarz w towarzystwie RDP, na żywo dzwoni na telefon, który powinien działać całą dobę, dostaje komunikat, że "telefon działa w godzinach 8-20", a RPD mówi "proszę nie siać fakenewsów, on nic nie wie, żeby nie działał" ... ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-12-16, 14:26   

Najpierw policja przyszla po 14-latka za zszerowanie nieprawomyslnego posta na fb, grozac mu sadem rodzinnym.

Potem to: https://tvn24.pl/polska/ursus-symbol-strajku-kobiet-na-fladze-polski-policjanci-zarekwirowali-flage-z-blyskawica-aktualizacja-4776101?source=rss

Cytat:
W sobotę, tuż przed godziną 20, w mieszkaniu rozległ się sygnał domofonu. Mężczyzna tego wieczoru sam opiekował się trójką dzieci. - Po chwili w drzwiach stanęła umundurowana nasza dzielnicowa oraz towarzyszący jej policjant. Weszli do mieszkania bez mojej zgody i natychmiast skierowali się na balkon, skąd ściągnęli flagę. Nie zwracali uwagi na coraz bardziej przerażone sytuacją dzieci - relacjonuje mężczyzna.

Funkcjonariusze, jak wynika z jego opowieści, wyjaśnili, że podjęli interwencję, bo "ktoś przyszedł na komisariat i złożył zawiadomienie".

Według tej osoby mogło dojść do przestępstwa opisanego w artykule 137 paragraf 1 Kodeksu karnego, który brzmi: "kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy podlega karze ograniczenia wolności do roku".


A teraz to: https://www.rp.pl/Bezpiec...-komornicy.html

Cytat:
Onet zwraca uwagę, że o ile sądy powszechne w zdecydowanej większości przypadków uchylają wniosek o ukaranie mandatem protestujących, o tyle sanepid przy pomocy komornika zaczyna egzekwować nałożone grzywny. Tak było już w przypadku co najmniej trzech kobiet. W dwóch przypadkach chodzi o około 11 tys. zł, a w jednym o prawie 6 tys. zł.

Pani Ewa nie kryje, że wiosną brała udział protestach przeciwko organizacji wyborów prezydenckich. 6 maja była przed Sejmem i trzymała baner z napisem „Konstytucja". Później policjanci chcieli ukarać ją mandatem, którego nie przyjęła. Kilka dni później także funkcjonariusze przynieśli jej decyzję sanepidu, z której wynikało, że zostanie ukarana grzywną, bo złamała obowiązujące obostrzenia sanitarne.

Kobieta odwołała się do mazowieckiego sanepidu, ale dostała decyzję odmowną. Dlatego złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chociaż postępowanie wciąż się toczy, to już została ukarana.

Czy szary czlowiek moze jeszcze czuc sie bezpiecznie? Bo teraz moga juz przyjsc po kazdego. I czy to jeszcze sluzba porzadkowa, czy juz tylko aparat represji?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2020-12-16, 17:15   

Sędziowie są, póki co i w większości, niezawiśli. Sanepid to urząd, podległy politykom i z urzędnikami, którzy robią tak, jak im się każe. Tam jednak nieposłuszeństwo grozi utratą pracy. Sędziego też można ustrzelić, ale trzeba się nieco natrudzić. W zasadzie, jeszcze żadnego nie wyrzucili ze służby. Kilku zawiesili. Będą męczennicy i przyszli ministrowie sprawiedliwości z nich. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-16, 18:22   

no mi się zdaje że wystarczy jedna konkretna demonstracja pod SaNEPIDem i panie Halinki raz że nie wyjdą z pracy (no później, pod kordonem policyjnym) a dwa że od nst dnia już nie przyjdą do pracy.
i nie będzie Sanepidu
nic w sumie nie będzie.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2020-12-16, 18:28   

Szaleju się najadłeś?
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-16, 18:31   

ale że co ?
mówię jak jest.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-12-16, 19:10   

Qrfa, Trojan...
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-26, 11:58   

Dlaczego ludzie dalej będą głosować na PIS?
...
(wiem, że artykuł z maja, ale dopiero teraz przeczytałem ... i mi ręce opadły ...)
https://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/juz-czas-na-obowiazkowy-weganizm-mniejsze-mieszkania-i-zakaz-latania/

Dlaczego ludzie dalej będą głosować na PIS? Bo znane zło jest lepsze od nieznanego zła.
Bo trudno się dziwić, jeśli na lewicy usłyszą takie propozycje, jak:
- "należy karać kierowców, jeśli w samochodzie będzie jechać tylko jedna osoba" (czyli mam zamienić PIS, który chce mnie karać za jedno, na lewicę, która chce mnie karać za coś innego? A co jeśli koleżanka, z którą jeżdżę do pracy, da mi rano znać, ze nie pojedzie? mam kombinować z komunikacją publiczną, czyli spóźnić się do pracy, bo publiczną dojadę w czasie 2x dłuższym? Czy jeśli w bagażniku mam rzeczy potrzebne do pracy i jadę sam, to również mam być karany, bo nie załaduję tego na plecy? A może mam tracić czas na szukanie autostopowiczów?)
- "należy zabrać ludziom mieszkania, jeśli mają za duże, lub mają więcej niż jedno" (czyli dorobiłem się drugiego mieszkania, które czeka aż córka dorośnie i się wyprowadzi, to mi lewica zabierze? coś w zamian? Jak mój ojciec zmarł, to mamie należy zabrać mieszkanie, bo mieszka sama, czyli ma za duży metraż?)
- "ludzie mają dojeżdżać do pracy środkami lokomocji publicznej" (no świetnie, tylko niech ktoś najpierw tą komunikację publiczną zorganizuje z sensem, bo aktualnie, w wielu miejscach takiej możliwości po prostu nie ma. )
- "ludzie mają zmienić samochody na hybrydy" (qrfa, nie stać mnie! a ja źle nie zarabiam)
- "ludzie mają pracować jak najbliżej zamieszkania" (ooo, ja chcę! ... tylko, że na razie to ludzie pracują tam gdzie pracę mają, ewentualnie tam gdzie zarabiają sensownie ... ) To jest argument typu "truskawka na torcie" - niech ktoś to powie na wschodniej ścianie, gdzie z pracą są bardzo duże problemy ... nie dziwne, że tam lewica z takimi tekstami nie wygra ...

Ja rozumiem ekologię, konieczność ochrony środowiska, konieczność ograniczeń. Ale może by tak trochę bardziej z sensem zamiast "należy zabierać i karać"?
Bo jeśli do wyboru mam PIS albo lewicę głoszącą takie hasła, to mam w d. taki wybór i w ogóle do wyborów nie idę, bo to żadna różnica. Jedni i drudzy chcą tylko mi dop...ić, różnią się tylko "od której strony".
...
A wtedy wygrywa PIS głosami swoich fanatyków.
Tym bardziej, że PIS dalej będzie "coś rozdawać" (wiem, że rozdaje to co wcześniej zabrał, albo później zabierze) w przeciwieństwie do "tych co chcą zabierać" (od razu, bez nawet oddawania części z tego) ...

Cytat podsumowujący całość "czas na kary administracyjne nakładane przez Ministerstwo Klimatu". Czyli dokładnie "zamienić kij na pałkę" - dla mnie to żaden wybór.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-26, 15:28   

Rence opadają jak się czyta to co zrozumiałeś z tego tekstu.
no i temu że głosujesz na PiS.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-26, 17:25   

Trojan napisał/a:
Rence opadają jak się czyta to co zrozumiałeś z tego tekstu.
no i temu że głosujesz na PiS.

Ty na pewno nie zrozumiałeś nic.
Takie teksty nie są kontrowersyjne, są kretyńskie, szkodliwe, a autor jest zadufanym w sobie dupkiem.
Ten tekst nie jest w żadnym stopniu pokazujący: w jaki sposób na serio chronić środowisko, klimat itp. Bo, żeby takie poglądy wcielić w życie, najpierw trzeba zaproponować rozwiązania problemów, które wygenerują. A tu nie ma ani pół rozwiązania czegokolwiek, tylko kary i zakazy. Najpierw trzeba ludziom zapewnić mieszkanie, pracę, sensowne życie, a dopiero potem można walczyć o klimat wprowadzając ograniczenia lub nakazy/zakazy. Najpierw ludzie muszą nie pracować na 1.5-2 etaty, żeby mieć czas przykuwać się do koparek, albo jeździć na inne protesty (pociągiem lub rowerem). Są ludzie, którzy co miesiąc się zastanawiają czy będą mieć na czynsz, a ten proponuje zabierać mieszkania w ogóle.
I co więcej - takie poglądy, IMHO absolutnie nie uderzyłyby w bogatych, tylko w tych "malutkich". Bogaty przepisze 5 mieszkań na firmę i nic mu nie zrobisz. To samo zrobi z samochodami. A jak firmy nie ma, to założy jednoosobową. Więc to uderzy w tych którzy co miesiąc ciułają na etatach, żeby się czegoś dorobić.
To jest pierdolenie o pierdoleniu. Autor napisał felieton w którym coś sobie popisze, a potem się pochwali, ze "on napisał, a nie jego wina, że nikt tego w życie nie wcieli - widocznie inni nierozumiejo".
Taki tekst jest tylko i wyłącznie paliwem dla PISowców. Dokładnie niczym więcej.
... poza oczywiście wierszówką i udowodnieniem bezmyślności autora.
I im więcej takich tekstów będzie, tym więcej osób na takich ludzi nie zagłosuje.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-26, 18:43   

Widzisz.
Ja tekstu nawet nie przeczytałem, rzuciłem tylko okiem oczym ty bredzisz a to z kolei pozwoliło zidentyfikować problem. ( za drugim razem, i owszem sprawdziłem, ten tekst faktycznie czytałem kilka mc temu, nawet nie pomnę czy nie było tu z niego /pokrewne go wrzutki )
Nic nie rozumisz
to nie jest tekst polityczny. To nie są wymysły jakiegoś tam nawiedzeńca. To tylko wyciąg, najważniejsze, skwarki z dużego opracowania naukowego pod ktorym podpisały się tysiące naukowców z różnymi literkami przed czy po nazwisku.
To zresztą też tekst pisany na nową modłę. Bo oni (ci z literkami) przez trzy dekady mówili pisali w jaki sposób chronić środowisko. Jak widać na przykładzie. Groch o ścianę.
Teraz wedle nowej narracji , już nie "bawią" się w edukację - bo nie ma słuchaczy. Teraz mówią jak jest. Co trzeba zrobić na wczoraj żeby Twoje gówniaki mogły jutro się pławić w takich luxusach jak Ty. Czyli pełna micha, woda i swobodne wyjście na dwór (czy jak kto woli na pole )

Dziwie się ci.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-12-27, 00:08   

Ten artykuł jest taki uroczy z taką ilością piramidalnych bzdur że naprawdę autor minął się z powołaniem powinien robić stand-upy. :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-27, 10:03   

Trojan napisał/a:
Widzisz.
Ja tekstu nawet nie przeczytałem, rzuciłem tylko okiem oczym ty bredzisz a to z kolei pozwoliło zidentyfikować problem. ( za drugim razem, i owszem sprawdziłem, ten tekst faktycznie czytałem kilka mc temu, nawet nie pomnę czy nie było tu z niego /pokrewne go wrzutki )
Nic nie rozumisz
to nie jest tekst polityczny. To nie są wymysły jakiegoś tam nawiedzeńca. To tylko wyciąg, najważniejsze, skwarki z dużego opracowania naukowego pod ktorym podpisały się tysiące naukowców z różnymi literkami przed czy po nazwisku.
To zresztą też tekst pisany na nową modłę. Bo oni (ci z literkami) przez trzy dekady mówili pisali w jaki sposób chronić środowisko. Jak widać na przykładzie. Groch o ścianę.
Teraz wedle nowej narracji , już nie "bawią" się w edukację - bo nie ma słuchaczy. Teraz mówią jak jest. Co trzeba zrobić na wczoraj żeby Twoje gówniaki mogły jutro się pławić w takich luxusach jak Ty. Czyli pełna micha, woda i swobodne wyjście na dwór (czy jak kto woli na pole )

Dziwie się ci.


Tekst wisi na portalu o nazwie "krytykapolityczna".
Obok niego wiszą teksty o ***** ***, ***** dziadersów i sporo innych, dość ewidentnie lewicowych. Częściowo związanych ze strajkiem kobiet, częściowo przeciwko KK itp.
Temat "ochrony klimatu" jest raczej ewidentnie kojarzony z poglądami lewicowymi.
Przyjdzie taki Czarnek, pokrzyczy, że "te lewicowe komunisty chcom wam zabrać wasze domy" i jako dowód pokaże ten tekst.
Obroń go i wytłumacz, ze to wcale nie polityka, ze lewica nie ma takich poglądów.
Tym bardziej, jeśli podpisało się pod tymi poglądami kilku naukowców z zagranicy - jeszcze dostaniesz "trzeba uciekać z tej junii, bo zabiorom wam prace i samochody i zrobio komunizm = wszystkim po równo. Musimy sami o sobie suwerennie decydować, a nie jakieś naukowce z junii".
Przecież ten artykuł jest gotowcem, żeby go sobie PISowcy wydrukowali i brali na jakieś debaty. Jak tylko będą chcieli, to go wyciągają i strzelają, ze "według was ochrona klimatu to zabieranie mieszkań, samochodów i pracy". I stronie przeciwnej pozostaje tylko paniczne udowadnianie, że "nie są wielbłądami".
Artykuł nie jest polityczny - i co jeszcze? A Prezes jest dobrotliwym staruszkiem, otwartym na rozmowy ze wszystkimi?
Ochrona klimatu już od dawna jest tematem politycznym, więc ten tekst, w ustach kogoś o konkretnych poglądach politycznych - jest tekstem politycznym. Kropka.

Czego nie rozumiesz, w tym, że taki tekst jest również wysokooktanowym paliwem dla PISowców?
Czego nie rozumiesz w tym, że jeśli się rzuca takimi propozycjami, to zostaną one wykorzystane "przeciwko autorowi". I nie tylko przeciwko autorowi - przeciwko wszystkim o zbliżonych poglądach. PIS od dawna "umie w narzucanie narracji, wyciąganie niewygodnych tematów i odwracanie kota ogonem". Taki tekst jest "ściągnięciem spodni, wystawieniem tyłka i oczekiwaniem, co będzie dalej".
Czego nie rozumiesz w tym, że jeśli się rzuca takimi propozycjami, które są "z kosmosu" dla ludzi, którzy nie mają jakiegoś wyboru pracy, ciułają jak mogą, to bezwzględnie trzeba napisać "co w zamian", albo jak im się zapewni normalne życie? Bo inaczej, ci zwykli ludzie (nie tylko PISowcy) przeczytają i stwierdzą, ze "tym od ochrony klimatu (lewicy) już całkiem odjebao".

fdv napisał/a:
Ten artykuł jest taki uroczy z taką ilością piramidalnych bzdur że naprawdę autor minął się z powołaniem powinien robić stand-upy. :)

Autor jest idiotą, który dorwał opracowanie, z którego pewnie z połowy nie zrozumiał, ale musiał se pokrzyczeć.
Przejrzałem pobieżnie to oryginalne opracowanie. Ten link to jedyna sensowna rzecz w artykule tego pana. Bo w opracowaniu jest jednak o wiele więcej sensu.
Przykładowo brana jest pod uwagę średnia ilość przejeżdżanych km/rok przez obywateli danego kraju. Bo jednak jest różnica pomiędzy 16,5tys km w Finlandii, a 4000km w Brazylii. Wymiana na hybrydy w Finlandii ma o wiele większy sens w takim przypadku, bo faktycznie redukcja będzie większa. Na marginesie - nadal uważam, że używanie hybryd w Polsce, w celu ochrony klimatu, aktualnie, jest bzdurą, skoro prąd w Polsce pochodzi w 9x% z węgla (i to akurat autor też zauważył). Czyli ten argument do Polski nijak nie pasuje.
Ograniczenie metrażu mieszkań ma większy sens przy ogrzewaniu/zasilaniu z jakichś elektrowni, niż z własnej fotowoltaniki. Swoją drogą, tak z ciekawości - ile znacie osób, które mieszkają powyżej 30m2/osobę? Bo jak się tak zastanowiłem, to wśród osób które znam - powyżej tych 30m2/osobę mają ... tylko samotne wdowy. ;-> I czy w związku z tym - wystarczy zmienić zasilanie mieszkania na "eco" i już można mieć większy metraż?
Swoją drogą - według autora należy zmniejszyć poniżej 40m2/osoba, w Polsce jest podobno mniej niż 30m2/osoba, ale autor dalej brnie w "zabieranie mieszkań i ograniczanie powierzchni".
W opracowaniu nawet wprost zaznaczone jest, że w niektórych krajach nie trzeba aż tak mocno ograniczać niektórych rzeczy, bo wpływ na klimat będzie mniejszy. Więc jeśli to samo nie zostało zmierzone/obliczone w Polsce, to wymysły autora są nie warte dokładnie nic, bo w ogóle nie wiadomo jak to w Polsce by wyglądało.
Ergo felieton jest bzdurą, która niesie za sobą same minusy (wykorzystanie polityczne, odstraszanie od ekologii) i zero plusów.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2020-12-27, 13:25   

Ja nie znam połowy tej lewicy, więc dla mnie to trochę jest dziwaczne. Większość ludzi też tej lewicy nie zna, więc nawet jeśli by nie chciała na nią zagłosować to i tak nie zagłosuje, bo nie będzie miała szansy poznać tych postulatów, a co dopiero ludzi, którzy je popierają. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-12-27, 13:43   

Przecie Kapela to lewacki radykal o dyskusyjnej znajomosci zycia, czlowiek z cyklu "nie wiem, ale sie wypowiem". Zadna liczaca sie politycznie lewica nie bedzie dazyc do wprowadzenia przedstawionych przez niego restrykcji. Zreszta imo traktowac je mozna tylko jako dystopijne sf bliskiego zasiegu.

Natomiast cele, jakie wyznacza, rzeczywiscie lewicy przyswiecaja i osiagnac je probuje mniej autorytarnymi metodami:
- liczbe samochodow - podatkiem od wielkosci silnika, rosnacym progresywnie dla kazdego kolejnego litra/auta; wyzszymi oplatami za parkowanie; wyzszym oplatami za abonament parkingowy i miejsca parkingowe, rosnącymi progresywnie dla kazdego kolejnego litra/auta; wyzszymi normami emisji; strefami wolnymi od ruchu samochodowego
- przestrzen mieszkalna - podatkiem katastralnym, byc moze dopiero od kazdej kolejnej nieruchomosci mieszkalnej
- albo po prostu progresywnym podatkiem od majatku, dopiero od pewnej jego wartosci (aktualne propozycje dla Polszy oscyluja kolo pierwszych progow na poziomie 1-4 mln zlotych i pierwszych stawek na poziomie 0.1-0.5% rocznie)

Czesc tych rozwiazan juz funkcjonuje na zachodzie, czesc jest tam coraz bardziej dyskutowana (podatek od majatku/kapitalu).
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2020-12-27, 17:57   

dworkin napisał/a:
- albo po prostu progresywnym podatkiem od majatku, dopiero od pewnej jego wartosci (aktualne propozycje dla Polszy oscyluja kolo pierwszych progow na poziomie 1-4 mln zlotych i pierwszych stawek na poziomie 0.1-0.5% rocznie)

Czesc tych rozwiazan juz funkcjonuje na zachodzie, czesc jest tam coraz bardziej dyskutowana (podatek od majatku/kapitalu).

Toż to komunizm. :mrgreen: W USA za to rozstrzeliwać chcą. :) Oczywiście, ci bogaci. Zamiast tego szczują biednych, że im socjalizm chce majątek zagrabić i już nie zostaną bogaci. :)

A poważnie, to bardzo dobry postulat.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2020-12-28, 00:06   

Jaś Kapela jest wariatem, albo na takiego się kreuje. Jego teksty są nieistotne dla całości, bo czytają go tylko ci, którzy wiedzą kto to jest Kapela Jaś.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-12-28, 00:34   

No i?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-28, 00:41   

Kto to w ogóle jest ów Jaś? Czemu nie Jan ?
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-12-28, 01:30   

Bo to intencjonalne skojarzenie z Jasiem Fasolą ma wywoływać. Gość celowo prowokuje i pewnie skręca go ze śmiechu, gdy ktoś próbuje brać to na poważnie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-28, 01:47   

A to nie jest chłopak bez nóg? Co na Arktyce czy innej Antarktydzie był?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-28, 06:41   

Nie, mylisz go z Janem Melą. Jaś Kapela to wynik odbicia wahadła w drugą stronę - jego matka ma być ultrakatoliczką, czy wręcz fanatykiem religijnym.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-02, 11:23   

Od 01.01.2021 przestało działać rządowe Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego.
https://www.facebook.com/...202907576923111
Chociaż na stronach rządowych dalej jest na to centrum wskazanie
https://www.gov.pl/web/nu...su-psychicznego
Dlaczego przestało działać? Bo Ministerstwo Zdrowia nie ogłosiło konkursu na dalsze świadczenie takich usług.
Dlaczego nie ogłosiło? "bo pandemia"
No jakurwapierdolę.

Wszystkie organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym mówią, że pandemia spowodowała pogorszenie zdrowia psychicznego u ludzi.
A Polskie Ministerstwo Zdrowia zamyka jedną z organizacji pomagających.
A tłumaczenie "bo pandemia" to jakieś totalne kuriozum. Bo to Centrum pomagało telefonicznie i mailowo! Bez "kontaktu bezpośredniego". To co ma pandemia do tego?
No chyba, że to jeden z objawów "pustki w kasie" ... w końcu MZ dalej nie odzyskał kasy za fikcyjne respiratory od handlarza bronią od Szumowskiego, ani nie wyjaśniło zakupów po zawyżonych cenach od różnych "znajomych instruktorów narciarstwa".
Tylko w takim razie - dlaczego względem osoby która odpowiadała za te zakupy - jeszcze nie ma prowadzonego dochodzenia? Podobno wszedł do grona polskich milionerów niedawno - byłoby z czego zabierać ...
Jeśli to efekt "pustki w kasie", to co będzie następne?

***** *** i propagandowy sylwester Kurskiego tym bardziej
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-01-04, 07:48   

Noaleprzesz po pierwsze za całe wsparcie wystarczy święty Kościół powszechny, a po drugie problemy psychiczne to lewacki wymysł, cywilizacja śmierci i naturalna konsekwencja życia bez Boga --_-
Zapaść w całym sektorze mamy od dłuuugich lat, psychiatria leży i kwiczy, z listy leków refundowanych znikają pozycje które pomagają, za to zostają leki które co prawda działają (na 50%), ale za to mają interesujące skutki uboczne (pani Staryorkowa pracuje - z grubsza mówiąc - na styku psychiatrii i pomocy społecznej, jej podopieczni mają często do wyboru wziąć lek który zadziała, po którym będą funkcjonować, ale który kosztuje bez refundacji 40% ich renty, albo wziąć lek refundowany który zadziała albo i nie, ale za to skutki uboczne wykolebią ich na amen).
Profilaktyka i wsparcie są w praktyce całkowicie pozostawione niedofinansowanym NGOsom (np. telefon zaufania dla dzieci prowadzony przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę od czterech lat działa bez wsparcia państwa, to w zasadzie sytuacja analogiczna do opisanej przez Ciebie), kwestie elementarnej higieny psychicznej np. w szkołach są zbywane machnięciem ręki i wypływają od wielkiego dzwonu kiedy jakiś dzieciak odbierze sobie życie, więc czego się spodziewać? Władza ma inne priorytety.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14