FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2020-05-11, 17:38   

Serio uważasz, że oni potrzebują jakichkolwiek przepisów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-05-11, 17:50   

Prosz: https://wyborcza.pl/7,75398,25934624,pkw-oglasza-wyborow-nie-bylo-nowy-termin-w-ciagu-14-dni.html

Ponieważ za paywallem, więc pozwolę sobie zacytować kwintesencję:
Cytat:
PKW przyjęła w tej sprawie uchwałę. Stwierdziła też, że "zakończyła proces wyborczy". Uznała, że "w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów". Wskazała, że fakt ten "równoważny jest w skutkach z przewidzianym w art. 293 ust. 3 Kodeksu wyborczego brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów".

Art. 293 ust. 1 kodeksu wyborczego stanowi, że jeżeli w wyborach prezydenta głosowanie miałoby być przeprowadzone tylko na jednego kandydata, Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza ten fakt w drodze uchwały, którą przekazuje marszałkowi Sejmu, podaje do publicznej wiadomości i ogłasza w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z ustępem 2 tego przepisu marszałek Sejmu ponownie zarządza wybory nie później niż w 14. dniu od dnia ogłoszenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w Dzienniku Ustaw.

Art. 293 ust. 3 stanowi, że przepis ten stosuje się odpowiednio w przypadku braku kandydatów.

Marciniak pytany, czy sprawozdanie, które miałoby trafić do Sądu Najwyższego, nie zostanie sporządzone, odpowiedział: - Koncepcja ewentualnie kwestii sprawozdania i ustalenia zerowego wyniku protokołu nie spotkała się z aprobatą ze strony członków Państwowej Komisji Wyborczej, dlatego że nie nastąpił akt głosowania, tym samym obwodowe komisje wyborcze nie mogły przekazać protokołów z głosowania okręgowym komisjom wyborczym, a następnie okręgowe komisje wyborcze nie przekazały oczywiście protokołów Państwowej Komisji Wyborczej.

Czy wciąż możliwy jest omawiany przez część polityków PiS 23 maja jako termin wyborów prezydenckich? - Po uchwale Państwowej Komisji Wyborczej to nie jest możliwe, dlatego że ten przepis art. 20 ustęp 2 już nie może mieć zastosowania - uważa Marciniak.

Art. 20 ust. 2 ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. głosi, że "jeśli na terytorium RP ogłoszono stan epidemii, Marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów określonego w wydanym wcześniej postanowieniu".

"Nowy termin wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określony przez Marszałka Sejmu musi odpowiadać terminom przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określonym w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" - głosi przepis.

- Ma tu zastosowanie artykuł 289 paragraf 2 kodeksu wyborczego - tłumaczy sędzia Marciniak. - Marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały PKW wyznaczy termin nowych wyborów, który powinien przypaść w terminie 60 dni od dnia zarządzenia marszałka Sejmu.

Artykuł 289 paragraf 2 powiada: „§ 2. W razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Marszałek Sejmu zarządza wybory nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu i wyznacza datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów”.


Prof. Ewa Łętowska mówi tak:
Cytat:
PKW nie miała dobrego wyjścia z sytuacji i każde, które by wybrała, byłoby niespecjalnie dobre - mówi “Wyborczej” prof. Ewa Łętowska. - To, które jest wybrane, ma jedną ogromną zaletę - ono nie angażuje do chocholego tańca legitymizacji tych wyborów nie wyborów innych organów. PKW mówi: stało się, co się stało, a teraz proszę bardzo, niech sprząta ten, kto nabrudził. Sejm może sobie ogłosić nowy termin wyborów - komentuje była rzecznik praw obywatelskich. Jej zdaniem nie należy Komisji wytykać, bo nie miała innego wyjścia - jest to rozwiązanie ułomne, ale i tak najlepsze z możliwych.

Zdaniem prof. Łętowskiej zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie angażuje ono Sądu Najwyższego. - Nawet w wypadku tej Izby Nadzwyczajnej, która ma pewne grzechy pierworodne, też nie zasługuje ona, by ją ubrudzić tą imprezą, którą zafundowali nam politycy - uważa.

Zaznacza, że Sejm ma do wyboru dwa wyjścia: albo przeprowadzić szybko wybory, w reżimie, który mamy do dyspozycji w chwili obecnej, ze wszystkimi wadami naruszenia konstytucji i prowadzenia wyborów korespondencyjnych i do tego narazić się koalicjantowi (Jarosławowi Gowinowi). Albo zrobić to, czego chce koalicjant - uporządkować sytuację, co wymaga czasu, nowelizacji dwóch ustaw, przygotowania projektów, działalności w ramach kalendarza PKW. "Obawiam się, że liczenie na czerwiec czy lipiec w takim rozwoju wydarzeń jest bardzo optymistyczne" - dodaje prof. Łętowska.

Podkreśla, że rządzącym politykom zależy nie tylko na szybkości wyborów, ale również na tym, żeby one miały przynajmniej etykietę legitymizacyjną. - One w tej chwili tej etykiety nie mają, politycy jej poszukują i jak widać, z prawem nie bardzo im idzie, z Sądem Najwyższym nie bardzo im idzie i jako prawnik nie widzę żadnych powodów, żeby pomagać im w dziele odwracania jabłek gnijących w koszyku rumianą strona do wierzchu - mówi prof. Ewa Łętowska.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2020-05-11, 17:58   

Kiedy w sobotę zelektryzowała wszystkich narada na Nowogrodzkiej, zgodnie z zaleceniami oficerki politycznej Pawłowicz modliłem się, ale o to, aby Kaczyński zrobił GoWina bez mydła. Niestety. :( Ponoć dymisja, którą miał złożyć Morawiecki jednak go powstrzymała. :(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-05-11, 18:12   

Dymisja, srysja. Tak samo Szumowski miał grozić dymisją w marcu. Zwykły PR w kierunku elektoratu niebetonowego - patrzcie, Mateusz stawia się Jarosławowi. Gówno prawda.

Zazwyczaj władza starała się o choćby pozór legalizmu - nawet w ZSRR do łagrów zsyłali po śledztwie i wyroku sądu (nawet jeśli był ustawiony i na podstawie absurdalnych przepisów). A tutaj co?

Szczególne zasady przeprowadzenia wyborów w 2020 roku. Dżizas, kurwa, japierdolę. Jakie to są debile.

A teraz popatrzmy - PKW ogłasza nieważność/niebyt/różowego jednorożca wyborów i pani Marszałek 20 maja ogłasza termin wyborów, powiedzmy 19 lipca. A wystarczyło w połowie kwietnia ogłosić na tydzień stan klęski żywiołowej (co jest w konstytucji), wybory odbywają się ~90 dni po zniesieniu stanu nadzwyczajnego, ok. 20 lipca (w zależności od tego, kiedy dokładnie byłby zniesiony). Good job! Osiągnęliście to samo, co byście mieli działając zgodnie z konstytucją i o co prosiła was opozycja. A teraz dopisaliście sobie bardzo prawdopodobne zarzuty karne po utracie władzy. Gratuluję ministrze Sasin, gratuluję. Tym razem nie ma premiera Tuska, to winnym będzie marszałek senatu lub jakiś urzędnik.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-05-11, 20:26   

Ja też mam ochotę wyć, na szczęście ktoś juz wysłowił to co czuję :)
https://plejada.pl/newsy/mateusz-damiecki-napisal-wiersz-o-rzadzie-ostre-slowa-aktora-o-pis/3e6h7eg
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2020-05-13, 17:16   

No i o co ten krzyk: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/abw-prostytutka-na-nocnym-dyzurze-w-oddziale-w-szczecinie/mh5stw5?fbclid=IwAR2aMZrb7UozSw76oNRC7NnmkOjLegWRjvVWClCTWoyrEdGpHIfF8iMJRBU
Prostytutka w pomieszczeniu z tajnymi informacjami? Ło matko, wielkie mecyje.

Minister zdrowia robi brudne interesy z instruktorem narciarstwa na maseczkach, które nie spełniają norm.

Ministrowie kłamią w oświadczeniach majątkowych.

Szeregowy Poseł zataja w oświadczeniu prowadzenie działalnosci gospodarczej (spółka Srebrna).

I wiele, wiele więcej...

A tu się czepiać jakiegoś bogu ducha winnego funkcjonariusza, który chciał sobie ulżyć. Medal mu dać, bo mógł zamówić sobie męskiego prostytutka. :) I to dopiero byłby skandal w katotalibanie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Auri 


Posty: 88
Wysłany: 2020-05-13, 22:31   

Polecam lekturę listu nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego kierowanego do uczelni wyższych.
Otóż rok 2020 został ustanowiony w nauce rokiem Jana Pawła II i mamy, jako pracownicy naukowi, dołożyć starań aby wcielić jego obchody w życie. Wszak Karol Wojtyła był znany ze swoich znakomitych prac naukowych - encyklik.
https://www.gov.pl/web/na...orow-instytutow
Ja się zastrzelę...
_________________
Auri
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1618
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-05-14, 06:57   

Auri napisał/a:
Polecam lekturę listu nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego kierowanego do uczelni wyższych.
Otóż rok 2020 został ustanowiony w nauce rokiem Jana Pawła II i mamy, jako pracownicy naukowi, dołożyć starań aby wcielić jego obchody w życie. Wszak Karol Wojtyła był znany ze swoich znakomitych prac naukowych - encyklik.
https://www.gov.pl/web/na...orow-instytutow
Ja się zastrzelę...

Się ciesz, że tylko tyle. Kolejny rok może być ustanowiony rokiem np. rodziców Karola Wojtyły, albo matki braci Kaczyńskich. I weź wtedy przygotuj jakieś omówienie ich pracy naukowej/dydaktycznej oraz zastosowanie ich nauki/wynalazków/myśli w innych pracach naukowych. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Auri 


Posty: 88
Wysłany: 2020-05-14, 10:08   

Już się na Facebooku sypią znakomite propozycje tytułów grantów na badania naukowe.
https://www.facebook.com/...235187379858421

Wpływ modlitw do św JPII na... wiązanie mieszanki betonowej/rozwój komórek raka piersi/transport protonów w ciele stałym/ itd
Rola Jana Pawła II w najszybszym na świecie bezpiecznym opanowaniu epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce 2019 -2020
//amor Jan Paweł II w ujęciu gier fabularnych: paladyn, kapłan czy nekromanta? Perspektywa interdyscyplinarna. //amor
_________________
Auri
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-05-17, 11:14   

Zainspirowany akcją #Hot16Challenge2 postanowiłem popełnić grafomanię w ramach komentarza do współczesnej rzeczywistości. Jako, że nie mam talentów wokalnych, muzycznych a co gorsza - nawet mikrofona w swoim kompie 8) , rzecz pozostanie jak na razie jedynie w formie wierszyka...


"Bez żadnego trybu"

Gdy brat na Wawelu, po trupach do celu,
i mordy zdradzieckie, metody sowieckie.
Siedzi w złotej klatce, w klakierów gromadce
władzą narąbany, poklaskiem pijany...

Bierni, mierni, wierni, na kasę pazerni,
świnie przy korycie - ich sposób na życie.
Zamiast chłopców z miasta rośnie nowa kasta.
Na głos swego pana leją prawo z glana.

Ręka rękę myje, Zbyszek dobrze kryje.
Mariusz też pomoże, gdyby nie daj Boże.
Gdy grożą ci paski - Adrian prawo łaski.
A u Jacka tłucze - winny rudy ducze.

Duch Mysiej powraca, władza nie ma kaca
milicyjna pała na wszystko pozwala
Kurwizja ogłupi, ciemny lud to kupi...
pięćset na ochłapy dla mamy i taty...
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-17, 12:31   

piękne - najlepsza twórczość nam Polakom wychodzi gdy jesteśmy pod butem ...

era nowych J.Kaczmarskich
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 13:10   

Trójka regularnie dostarcza tematów na hedlajny. Niedawno Mann, Gacek i Chojnacki, teraz afera z Kazikiem i odejście Niedźwiedzia. I tak się zastanawiam, czy to się dzieje samo przez się, wyłącznie z głupoty pisowskich dupowłazów, czy jest perfidnie rozgrywanym przedstawieniem w celu odciągnięcia uwagi od ważniejszych spraw?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-05-17, 13:32   

Wydaje mi się, że to trochę inaczej. Znaczna część działaczy (także niejawnych, w tym "politycznych" pracowników mediów) tej partii do niedawna należała do tzw. przegrywów, których zdefiniuję w prosty sposób - nic nie osiągnęli na polu zawodowym i przepełnieni są frustracją widząc cudze sukcesy. Dodatkowo roją sobie o genialności własnych pomysłów i wizji i nieustannie wyobrażają sobie jak to te pomysły zrealizują. W końcu dostali szansę na samorealizację - awans na stanowiska powyżej ich kompetencji - w końcu ich braki w osiągnięciach z czegoś wynikał. I kiedy już mają to stanowisko zaczyna się realizacja chorych wizji. Jedni wchodzą z buta i mielą wszystko po swojemu od razu (patrz stadniny koni), inni zaczynają działać dopiero, jak podwładni mocno coś popsują (niekoniecznie merytorycznie; mogą po prostu zrobić coś nie tak z punktu widzenia politycznego). I wtedy wchodzi taki szef, cały na biało, naprawia po swojemu. Najczęściej wychodzi źle. Ale temu winni są inni. I tak jest zawsze. Najśmieszniejsze jest to, że oni często wierzą w swój profesjonalizm. xD
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-05-17, 14:56   

PiS to partia ludzi słabych, słabych społecznie bo słabych intelektualnie
i nikt nigdy nie wmówi mi że czarne jest czarne a Jaro to geniusz polityczny

to ugrupowanie gości którzy nigdy se nie radzili sami- w kupie siła !
równają do najlepszego spośród swoich, czyli wysoko skakać nie muszą.
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 15:49   

No tak, ale nawet debil musi przewidzieć, że tego typu ocenzurowanie listy spowoduje dużo większy wzrost zainteresowania piosenką Kazika niż brak reakcji. Teraz zna ją cała Polska. Stąd pytanie, co tu jest grane?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2020-05-17, 15:56   

Debile są zdolne do przewidywania? na to trzeba mieć więcej komórek w mózgu niż "paciorek" i "nie srać na dywan".
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2020-05-17, 16:27   

Cieszy mnie cenzura w Trójce. Kolejny objaw gnicia. Niech zgnije. Trójka i całe państwo. Wtedy można będzie do reszty zrównać to z ziemią i zbudować inne państwo w tym miejscu. Niekoniecznie lepsze od tego. Ale bez ryzyka nie ma zabawy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 16:40   

Człowiek, który lekceważy sobie przeciwnika, skończy jako jeniec. (Sun Tzu) ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2020-05-17, 16:49   

A kto mówi o lekceważeniu? Ja mówię o gniciu. :) To, co się wydarzyło w Trójce - której od lat już nie słucham i nie zamierzam do tego wracać w przyszłości - bardzo mnie cieszy. Z powodu kierunku, w którym wszystko zmierza. O to chodzi. Żałuję, naprawdę, bez żadnych podtekstów, że nie doszło do wyborów 10 maja. Mam jednak nadzieję, że uda się pokonać Dudę. Bo to by oznaczało, zgodnie z duchem słów Wielkiego Stratega Jarosława, paraliż państwa. A to, zgodnie z moimi nadziejami, oznaczałoby przyspieszenie procesów gnilnych. Ale zwycięstwo Dudy też w zasadzie do tego doprowadzi. Tylko w dłuższej perspektywie. Zatem, od biedy, dla mnie jest to win-win situation.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 17:02   

Romulusie, nie zauważyłem Twojego posta, odnosiłem się do postu Rashmiki o "dwukomórkowych" debilach :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2020-05-17, 17:05   

Mam ich w dupie, mogą mnie nawet ukrzyżować. A nazwanie ich debilami to lekceważenie czy prawdziwy stan rzeczy? Jedno drugiego nie wyklucza.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2020-05-17, 17:06   

Jeśli nazwiesz prezydenta Dudę debilem, to dopuszczasz się przestępstwa. :mrgreen: Tylko musisz to zrobić publicznie. Kara do trzech lat pozbawienia wolności. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 17:09   

Rashmiko, ja rozumiem, że ich bardzo nie lubisz. Ja też. Ale robienie z nich debili stawia w nienajlepszym świetle całą resztę pozwalającą się wodzić za nos.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2020-05-17, 17:18   

Przecież ja nie robię z nich debili, oni są debilami, wybranymi przez debili. Po drugie, czy jak będę ich traktować jak profesurę, to nagle mi się życie zacznie podobać? Albo coś zacznie magicznie dziać się lepiej?

Romulus, a jak nazwę Dudę bezwartościowym politykiem bez właściwości to jest też obraza majestatu? :> Albo jak zrobię literówkę i pomylę publicznie d z p, to co, Miejsce Odosobnienia w Berezie Kartuskiej?

I jeszcze edyta:

KS napisał/a:
stawia w nienajlepszym świetle całą resztę pozwalającą się wodzić za nos


Historia pokazała, że wobec bolszewii wszyscy są bezbronni. Dyktatura ciemniaków ma siłę w masie, nie w modus operandi, i zazwyczaj po 50 latach to gówno zjada samo siebie, takie jest ujowe w swych zamierzeniach. To nie Ameryka niestety, gdzie lecą kostki brukowe gdy się rusza konstytucję. Ale dobrze nam tak. Mogłabym mieszkać w Austrii dzisiaj, gdyby nie te pieprzone bogi, ojczyzny i wątpliwe honory. Jeśli o mnie chodzi, to niech się sypie jak powiedział Romulus, może ktoś pierdyknie atomówkę, zaora i postawi coś lepszego.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 17:43   

Rashmika napisał/a:
Przecież ja nie robię z nich debili, oni są debilami, wybranymi przez debili. Po drugie, czy jak będę ich traktować jak profesurę, to nagle mi się życie zacznie podobać? Albo coś zacznie magicznie dziać się lepiej?

Wolę postrzegać świat, jaki jest. Pisowską czernią nie sterują debile. To cwane mściwe skurwysyny. Niedocenianie ich kosztowało i będzie nadal kosztować naszą opozycję od siedmiu boleści przegrane wybory.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2020-05-17, 17:53   

Moim zdaniem oni się znaleźli we właściwym miejscu i czasie wyłącznie dlatego, że opozycja spierdoliła koncertowo wszystko co się dało. No i również dlatego, że jednak społeczeństwo jest naiwne politycznie i słucha we wszystkim biskupa, a nie np. takiego Cimoszewicza :> . Pis jest naturalną konsekwencją konkordatu, awsu oraz faktu, że w szkołach od 30 lat uczy się religii a nie trzy razy więcej matematyki niż jest w planie.

Może i pisowską czernią nie sterują debile, ale jak wytłumaczysz fakt, że oni nie mają żadnych fachowców w kadrach? polityka to jedno, niestety jeszcze trzeba ekonomicznie ogarniać gospodarkę i priorytetowo nowelizować prawo, a z tym co mają w ludziach, to jest statek głupców dryfujący na Skały Wielkiej Biedy. Tak ja postrzegam rzeczywistość.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2020-05-17, 18:28   

Masz prawo, Rashmiko, jak najbardziej :) I rozumiem Twoją frustrację. Mnie też chce się rzygać na Rydzyków, Janiaków i całą tę katolicką hipokryzję.
Z tym, że ten katolicko bogoojczyźniany teatrzyk jest przedstawieniem. Jednych wkurwia, innych podnieca - i taka jego rola. Ma skupiać uwagę. Oczywiście, sporo kosztuje. I finansowo i politycznie i wizerunkowo. Ale to tylko koszta. Mniejsze niż się wydaje.
Prawdziwa władza jest tam, gdzie są pieniądze. A pieniądze nie lubią hałasu. Dlatego robi się przedstawienia.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-05-17, 19:41   

Wprawdzie mój wierszyk miał mieć zgodnie z wymaganiami wyzwania 16 wierszy, ale stwierdziłem, że brakuje w nim puenty i dopisałem jeszcze jedną zwrotkę. W końcu jak i tak jest "bez żadnego trybu" - to i tą regułę nagnę.


Nie spoglądaj biernie, bo będzie mizernie
No i twoja karta będzie nic nie warta -
pójdzie do niszczarki, nowa wprost z drukarki
z krzyżykiem fagasów - powrót starych czasów.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-05-17, 19:43   

KS napisał/a:
No tak, ale nawet debil musi przewidzieć, że tego typu ocenzurowanie listy spowoduje dużo większy wzrost zainteresowania piosenką Kazika niż brak reakcji. Teraz zna ją cała Polska. Stąd pytanie, co tu jest grane?


Dyktatura ciemniaków bis. Nic więcej, nic mniej.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-05-17, 20:03   

Jakoś mi umknęła w całym zamieszaniu postać syna Taty Kazika. Wychodzi na to, że teraz jest znowu anty-PiS. On już zdążył być chyba kilka razy i mocno pro-PiS i anty-PiS. To jakaś dwubiegunówka, że w tak mu się to regularnie zmienia?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14