FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[27-30 sierpnia] POLCON 2009 [Łódź]
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-10, 06:33   

Dziwi mnie to. Przecież za 20 zł nie tylko dostaje szansę głosu ale też Antologie + 3 Numery NF i jeszcze jakieś dodatki. Opłaca się po prostu.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-10, 09:03   

Ale widać większości to zwisa. Poza tym mam wrażenie, że jak ktoś już chciał głosować, to wcześniej znał opowiadania, więc antologia mu nie jest potrzebna, a NF pewnie też czyta regularnie. Ja na przykład pewnie bym akredytracji wspierającej nie wykupił, szczególnie w tym roku.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-10, 13:39   

Shadowmage napisał/a:
, szczególnie w tym roku.


Bo ?

Shadowmage napisał/a:
że jak ktoś już chciał głosować, to wcześniej znał opowiadania, więc antologia mu nie jest potrzebna,

Po pierwsze może chce mieć wszystko jednym miejscu. no i może tak jak ja czytał opowieści a nie opowiadania
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-10, 14:39   

Bo rok był dosyć słaby.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-10, 20:31   

Toudisław napisał/a:
Tomasz, nie wiem skąd te wnioski. Przecież to nie zoznacza że czytacze to mniejszość. Bo gro z nich mogła kupić akredytacje częściowe i tak robią bo na 4 polcon to w piątek i sobotę jest najwięcej książkowych atrakcji. Całą kupują często właśnie gracze.


No to jest tu coś nie halo.
To albo prawo do głosowania musi być z akredytacją nawet na jeden dzień albo trzeba tak atrakcyjny dla czytaczy program na całość ustawić żeby chcieli na cały przyjeżdżać.
Czy na prawdę nikomu nie zależy, żeby na Zajdla głosowało jak najwięcej osób? :shock:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-10, 21:30   

Tomasz napisał/a:
albo trzeba tak atrakcyjny dla czytaczy program na całość ustawić żeby chcieli na cały przyjeżdżać.

Ale tego się nie da. Czwartek to początek nie każdy ma czas. Niektórzy pracują.

Tomasz napisał/a:
To albo prawo do głosowania musi być z akredytacją nawet na jeden dzień

To jest do pomyślenia
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-10, 23:33   

Koszty akredytacji są tak pomyślane zwykle, żeby opłacało się kupić pełną nawet jeśli na jednym dniu konwentu się nie jest.
_________________
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-11, 01:24   

Ja na tegorocznym Polconie pojawiłem się na parę godzin w sobotę. Przybyłem głównie w celu spotkania się ze znajomymi. Do tego celu w zupełności wystarczyła mi akredytacja jednodniowa (nawiasem mówiąc dość droga). Głosować na Zajdla z oczywistych powodów nie mogłem.

Co do samego Polconu, szwankowało oznaczenie terenu konwentu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. O ile na stronie internetowej konwentu o mapce terenu i okolic pamiętano, o tyle nie pomyślano o ich wydrukowaniu i dołączeniu do rozkładu atrakcji - przynajmniej przy akredytacjach częściowych, nie wiem jak przy pełnych. Takie coś, przy cenach akredytacji, tylko zniechęca do pojawienia się na kolejnym Polconie.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-09-17, 21:33   

Ja bym napisał coś wiecej ale szkoda mi klawiszy taki biedny był to konwent Najgorszy Polkon od 3 lat. Tylko do najważniejszych rzeczy o których chce wspomnieć:

-słabe oznaczenia czegokolwiek
-opieszałość ochroniarzy ,'ochroniarzo-gżdaczy" oraz zwykłych gżdaczy, którzy zgłosili się do informacji a sami nie wiedzieli co jest gdzie i jak dojść z jednego do drugiego budynku.
-gratuluje orgom. Dzięki Wam Łódź straciła turnieje mastrerowe w WHB na kilka lat.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-17, 21:59   

Byłeś w Łodzi i nic nie powiedziałeś?
_________________
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-09-17, 22:12   

hmm pisałem na pierwszej stronie o tym że bede. No ale skoro mam sie ogłaszać jako celebriti to trzeba było mi wczesniej powiedzieć ;)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-17, 22:16   

Cytat:
gratuluje orgom. Dzięki Wam Łódź straciła turnieje mastrerowe w WHB na kilka lat.

Ato czemu ?
Shadowmage napisał/a:
Byłeś w Łodzi i nic nie powiedziałeś?

Pisał tutaj O_o i mówił o tym od roku :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-17, 22:58   

A myślisz, że ja mam czas czytać wszystko? :P Mnie nic nie powiedział 8)
_________________
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-09-17, 23:06   

Toudisław napisał/a:
Ato czemu ?


Wymienie tylko jedną z takich rzeczy... ochrona, która zaczeła wywalać ludzi koło 21 mając gdzieś, że mają modele na stołach bo one bedą 'bezpieczne'. Przy okazji byłem świadkiem jak jeden z ochroniarzy dostrzegajac puszki piwa w plecaku jednego z uczestników, który zaraz miał opuszczać budynek 'skonfiskował' je jako zakaz spożywania alku na terenie budynku. Dodatkowo obsuwy czasowe kiedy łaskawie zaczeli sie rano pokazywać orgi z wystawcami spowodowały, że sporo zespołów ze względów logistycznych i innych zdarzeń rodzinnych nie byli w stanie rozegrać ostatniej bitwy i musieli jechać do domu wczesniej. Inne rzeczy to raczej nie do umieszczenia na forum się nadają , ze względu że niektóre osoby mogły by mieć nieprzyjemnosci z tego powodu.

Ludzie w 99% mają złe wspomnienia z Łodzi, tak więc nie bedą na niego głosować w najbliższym czasie.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-09-18, 07:40   

Dziwne, ja na żadną przygodę z ogrami nie trafiłam. może dlatego że prelekcja- namiot, prelekcje -namiot? To że o 21 przyszli np pod namiot i powiedzieli żeby się ludzie przenieśli do knajp konwentowych nie było niczym dziwnym. Tego, że zamykają o 21 wszyscy byli świadomi. Nie wiem w jaki sposób 'wygonili', nie było mnie, ale ponoć nikt nie narzekał.

To co mnie się nie podobało to 'zegarynki' do zakończenia prelekcji jest spokojnie 10 minut i co minutę-dwie ktoś wpada i puka w zegarek. To strasznie rozpraszało i przeszkadzało. ja wiem, że można się rozgadać, ale raz, minutę przed ustalonym końcem wystarczy - oni patrzyli na zegarek - naprawdę.
W hali byłam tylko raz przez parę minut więc nie wiem co się tam działo. Dla mnie to była osobna impreza.

Fajnie że jestem tym 1% któremu się podobało :mrgreen: W mojej ocenie było więcej za niż przeciw.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-18, 07:43   

Tanit napisał/a:
Dziwne, ja na żadną przygodę z ogrami nie trafiłam.

Kreol też. On z Orgami. Ogry to wy zostawcie w spokoju :P
Tanit napisał/a:
Tego, że zamykają o 21 wszyscy byli świadomi. Nie wiem w jaki sposób 'wygonili', nie było mnie, ale ponoć nikt nie narzekał.

to jednak troszkę wcześnie
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-18, 08:02   

O 22, nie o 21. A poza tym pierwszego dnia było do 23 - i być może byłoby tak zawsze, ale podobno ktoś wyciągnął mocniejszy alkohol w budynkach polibudy. Czy to prawda - nie wiem. Poza tym były wyznaczone knajpy konwentowe, nie tak daleko. I z lepszym piwem, bo pod namiotem hasło "piwa z regionalnych browarów" regionalna była co najwyżej woda do rozcieńczania tyskiego :P
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-18, 08:26   

Shadowmage napisał/a:
O 22, nie o 21. A poza tym pierwszego dnia było do 23 - i być może byłoby tak zawsze, ale podobno ktoś wyciągnął mocniejszy alkohol w budynkach polibudy.

Prowokacja imperialistycznych podżegaczy ! A jak jest już konwentowa impreza to po co się rozdrabniać ? Fraternizacja powinna być jednym z celów takiego konwentu.
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-09-18, 10:03   

Tanit napisał/a:
Fajnie że jestem tym 1% któremu się podobało


Nie jesteś tym 1% ponieważ nie należysz do środowiska battlowego, o które mi chodziło.

Shadowmage napisał/a:
A poza tym pierwszego dnia było do 23


Chyba pierwszego dnia w czwartek, bo napewno nie w sobote.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3210
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-18, 10:20   

A jest jakis inny pierwszy dzień Polconu? :)
_________________
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2010-02-11, 11:37   

Proszę adminów o odklejenie "minionych" konwentów - zmniejszają czytelność forum
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14