FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[27-30 sierpnia] POLCON 2009 [Łódź]
Autor Wiadomość
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 14:27   [27-30 sierpnia] POLCON 2009 [Łódź]

Zapraszam do Łodzi w dniach 27 - 30 sierpnia na:

XXIV Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON 2009

Polcon to (w telegraficznym skrócie):

25 lat historii polskiej fantastyki
Polcon jest uważany za najbardziej prestiżowy konwent w Polsce - podczas jego pierwszych edycji kształtowała się nasza rodzima społeczność fanów fantastyki - Fandom.

Goście
Dwudziestu polskich oraz pięciu zagranicznych gości potwierdziło swoją obecność - i nie są to wszyscy, którzy w Łodzi się pojawią. Zapraszamy na spotkania z twórcami gier, artystami, aktorami oraz z pisarzami fantastyki.

Bogaty program realizowany w bardzo komfortowych warunkach
(szczegółowy program zostanie ujawniony 15 sierpnia)


Budynek Politechniki Łódzkiej 'Lodex' mieści osiem równoległych bloków tematycznych programu:
główny, literacki, naukowy, konkursowy, kultury japońskiej i komiksu, Star Wars, dziecięcy (przeznaczony dla pociech uczestników) oraz dwa bloki podejmujące tematykę gier fabularnych.

W Hali Sportowej MOSiR na 5.000 m2 (odpowiada to trzydziestu boiskom do siatkówki) umieściliśmy m.in.: I Targi Fantastyki, Mistrzostwa Polski Warhammer Fantasy Battle, OLBRZYMI Games Room, blok komputerowo/konsolowy, 6 stanowisk dla sesji RPG, trzy larpownie, stanowiska dla gier bitewnych i "karcianek" oraz bufet. Część atrakcji (w tym Games Room) będzie czynna dla uczestników przez całą dobę.

Święto fanów fantastyki z całej Polski

Idealne miejsce, gdzie można nawiązać nowe znajomości, a także podyskutować w koleżeńskich warunkach z gośćmi oraz innymi uczestnikami. Do Waszej dyspozycji oddajemy namiot spożywczo/integracyjny wraz z otwartym do ostatniego klienta lokalem konwentowym - pozwoli to na zabawę do białego rana.
Dodatkowo Polcon uświetni ceremonia wręczenia Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Ważnej dla pisarzy, ponieważ to fani nominują i wybierają jej laureatów.

Zapraszamy na ciągle aktualizowaną o nowe szczegóły: STRONĘ INTERNETOWĄ POLCONU
zawiera ona m.in. formularze:
akredytacji, zapisów na gżdacza, zgłaszania punktów programu (tylko do 30 lipca)
oraz informacje o:
lokalizacji konwentu, bazie noclegowej
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 14:33   

O jeeeezuuu ale drogo o.O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 14:42   

Niestety niestety to jest standard jeśli chodzi o wszystkie Polcony...
Jedyne co pozostaje to gżdaczowanie i nadzieja ze program będzie warty wydanych pieniążków :P
A postaramy się by taki właśnie był.

Oraz oczywiście wcześniejsza wpłata - zniżka jest dość potężna :P
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 14:47   

Nurgling napisał/a:
Niestety niestety to jest standard jeśli chodzi o wszystkie Polcony...

Raczej nie standard bo na poprzednich dwóch było taniej, na pewno. Ja rozumiem koszty, kryzys, inflacja itd. Po prostu mówię, że drogo, nic nie zarzucam nikomu. ;)
Nurgling napisał/a:
Jedyne co pozostaje to gżdaczowanie i nadzieja ze program będzie warty wydanych pieniążków :P
A postaramy się by taki właśnie był.

Kiedy informacje o jakiś gościach więcej? Bo na razie to taki standardzik też na stronie. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 14:56   

Co do akredytacji - do końca maja - cena taka jak w zeszłych dwóch latach prawda? :P
Głównym "pochłaniaczem" pieniędzy jest politechnika - mam nadzieję budynki konwentowe się spodobają http://snakeeyes.blox.pl/2009/02/LODEX.html :)
Goście - mogę jedynie zachęcać do newslettera - Renifer wychodzi z siebie, założył hipotekę na dom by mieć na telefon i negocjuję 24 godz na dobę.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 14:59   

Nurgling napisał/a:
Co do akredytywni - do końca maja - cena taka jak w zeszłych dwóch latach prawda? :P

Noooo... to jest zmuszanie do akredytacji przedwczesnej. :P
Nurgling napisał/a:
Goście - mogę jedynie zachęcać do newslettera - Renifer wychodzi z siebie, założył hipotekę na dom by mieć na telefon i negocjuję 24 godz na dobę.

Niech se Śnieżynkę do pomocy załatwi, a i skrzaty się przydadzą. :DD

Taki jeden pan z Łodzi mógłby się zjawić, co? ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 15:16   

Liczymy na niego :) Może coś napomknie o nowej książce...
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 15:25   

Bądźmy poważni... ja mam Kresa ma myśli :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 15:30   

Poważni? Z Twoim awatarem? Kres jest członkiem honorowym SMF - nie ma wyboru - musi się pojawić - wiemy gdzie mieszka w razie czego - zrobimy mu z konwentu domówkę.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 15:32   

Nurgling napisał/a:
Poważni? Z Twoim awatarem?

Śliczny kotek, a jakie ma wredne oczęta!
Nurgling napisał/a:
Kres jest członkiem honorowym SMF - nie ma wyboru - musi się pojawić - wiemy gdzie mieszka w razie czego - zrobimy mu z konwentu domówkę.

No to w sumie... może lepiej się niech nie pojawia, domówka jest kuszącą ideą. ;)

Z zagranicznych pisarzy na razie tylko Mike Carey(też w sumie scenarzysta)?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 15:40   

W tym momencie jesteśmy na etapie negocjacji z gośćmi. Gdy tylko dostane dodatkowe informacje - będę umieszczał je na stronie Polcon. Skorzystaj z newslettera a na bank info Cię nie ominie.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 15:51   

Już podałem swój adres i czekam na postępy. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 16:17   

Lodex powinien się spodobać :) To jeden z najładniejszych budynków PŁ, tzn. jeden z tych, które nie wyglądają w środku jak baraki...

Zastanawiam się, czy nie iść na konwent... xD W sumie wypadałoby XD
_________________
goodreads .
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-04-29, 18:50   

Ja będę... w gwoli przyzwoitości xD
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4633
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-04-29, 19:36   

wcześniejsza akredytacja może tańsza ale to kupowanie kota w worku, jeśli już mnie gdzieś poniesie na jakiś konwent to ze względu na gości czyt: pisarzy i tym podobnych
a w tym temacie na razie miernota, bez obrazy
to jakiś standard że o tym kto przyjedzie dowiemy się jak już będzie tylko najdroższa cena akredytacji?
jestem też od lat wrogiem akredytacji wspierających, czyli bulisz 20 zł i możesz głosować w Zajdlu, raz że to pole do zmanipulowania głosowania, dwa że 20 zł za możliwość oddania głosu to jakoś dużo
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-04-29, 19:55   

Dla tego nikt nie nakłania do wspierających - co roku jest ich jednak ok 10'ciu - wiec ktoś jednak chce glosować w ten sposób.
Konwent tworzą ludzie, atmosfera - co do programu - mimo wszystko na tak dużej imprezie każdy znajdzie coś dla siebie - 12 nitek...
Możesz się też zgłosić jako twórca programu - oni pracą 50 zł bez względu na czas zgłoszenia.
Poczekajcie, bez obaw - do konwentu jest jeszcze jest sporo czasu :)
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-04-29, 20:48   

A ja jestem ciekawy jak będą liczeni ludzie, którzy przyjadą tylko na DMP :mrgreen:
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 20:52   

KreoL napisał/a:
którzy przyjadą tylko na DMP :mrgreen:

Ty przyjedziesz aby się ze mną napić, to przede wszystkim ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-04-29, 21:01   

MadMill napisał/a:
Ty przyjedziesz aby się ze mną napić, to przede wszystkim


Zwłaszcza po to :!: ale starałem się wynegocjować jak najmniejszy wjazd by wiecej na % było xD

Może wreszcie się ogarne i zabiore się za synteze własnej cytrynówki + specialnie dla Bruji wykombinuje jakąś 'amoniówke'. ;)
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 21:48   

Na samym konwencie na pewno nie będę, ale w sobotę na jakieś piwo z Wami to bym się skusił.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-04-29, 21:55   

ja chyba stawiam bardziej na spotkanie zbooków niż konwent o.o się okaże xD
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2009-04-29, 22:52   

KreoL napisał/a:
Zwłaszcza po to :!:


Foch!
I przerzuciłam się na zapaszki organiczne <niewinna minka>
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-05-09, 11:48   

Update Polconowy

W dziale „Akredytacja” pojawił się Formularz zgłoszeniowy , dzięki któremu szybko i sprawnie można wykupić akredytację na konwent. Wcześniejsze zgłoszenie wiąże się z niższą kwotą akredytacji - wpłaty dokonane do 31 maja wynoszą 50 zł. Czas to pieniądz :P

Zakończyły się zdjęcia do spotu reklamowego Polconu w reżyserii Stanisława Mąderka (Stars In Black). Premiera odbędzie się w czasie obchodów fantastycznego Święta Miasta Łodzi 15 maja - bezpośrednio przed projekcją Odysei Kosmicznej 2001. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z planu:TUTAJ - dzięki uprzejmości Voo Yo
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-05-13, 09:24   

W czasie obchodów Święta Łodzi organizujemy specjalnie dla Was namiotowy gamesroom
(gry zapewniają zawsze gotowi do działania Rebel i Egmont) .
Zapraszamy w sobotę (16 maja) w godzinach 10.00 - 18.00 na Pasaż Shillera. Weźcie ze sobą dokument ze zdjęciem na który będziecie mogli wypożyczać gry - z zasadami pomogą członkowie SMF.

Przyjdź i pograj razem z nami :)
-----------------------------------------------------------------------------
W ramach współpracy promocyjnej z Empikiem (Manufaktura) organizujemy dla Was szereg spotkań autorskich.

Zapraszamy na pierwsze, które odbędzie się w sobotę 23 maja o godzinie 18.00
Gościem będzie Witold Jabłoński a spotkanie poprowadzi Agnieszka "Fenix" Bielicka.
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-05-26, 12:28   

Czas biegnie nieubłaganie - POLCON 2009 zbliża się wielkimi krokami.
Bliżej konwentu - więcej szczegółów.

Swoją obecność potwierdzili nowi goście zagraniczni:
Chris Bouchard - twórca „Hunt for Gollum” oraz „Star Wars: Revelations”. Człowiek, który udowadnia, że fani również mogą kręcić filmy, których klimat niejednokrotnie przewyższają wysokobudżetowe, komercyjne produkcje.

Mike Carey - brytyjski scenarzysta komiksowy - autor takich serii jak „Lucyer” i „Hellblaizer”. Na podstawie tej ostatniej studio Warner Bros zrealizowało w 2005 roku głośny film „Constantine” z Keanu Reevesem w roli głównej.

Organizatorzy przypominają, że od 1 czerwca wzrasta opłata akredytacyjna - zachęcamy więc do zgłoszeń:
http://www.polcon2009.pl/site,pages,72.html

Łódzki Port Gier po raz trzeci zapełni się miłośnikami gier i zapewni „wprawkę” przed Polonem. Kolejny z serii minikonwntów, przez dwa dni będzie gościł gry planszowe, bitewne i fabularne. Zapraszamy na stronę imprezy - www.lodzkiportgier.pl.
W czasie ŁPG będzie można opłacić tańszą akredytację na Polcon.
Time and Space:
Sobota 6 czerwca (15.00-21.00) Niedziela 7 czerwca (10.00-21.00)
Łódzki Dom Kultury ul. Traugutta 18 - parter
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-05-31, 20:25   

Wypełniłam formularz akredytacyjny, mijają dwa dni a ja nie dostałam meila z numerem konta... co jest? Czy to błąd? Od razu powiem, że zgłaszałam się w sobotę - czyli jeszcze w tańszym terminie.
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Nurgling


Posty: 40
Wysłany: 2009-05-31, 21:56   

Informację przekazuję do osoby odpowiedzialnej za akredytację :) Dodatkowo - proszę się skontaktować z nim na adres : akredytacjapolcon@gmail.com.

Dziś nawet Tesco nie pracuję :) Jeśli jutro nie dostaniesz maila - odezwij się na podany wyżej adres :)

Nie ma powodu do obaw - skoro wysłałaś zgłoszenie wczoraj - łapiesz się na zniżkę :)
_________________
Łódź fantazją stoi.
KAPITUŁA - http://www.kapitula.wordpress.com
SMF - http://www.smerf.fero.pl
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-05-31, 22:19   

łokej, dzięki ;) Tak się pytam ^_^ czy ja panikuję //zombie2 ?
gdyby nie radio wczoraj to bym nie wiedziała, że się nie pracuje :P
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-18, 16:05   

rozumiem że nazwiska zaproszonych autorów podacie dopiero gdy akredytacja będzie kosztowała fortunę?
jest jakaś szansa na nazwiska z górnej pułki typu Sapkowski, Kosik, Kres, Piekara, Ćwiek, Grzędowicz, Pilipiuk, Kossakowska, itp?
_________________
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2009-06-24, 16:39   

Ja tam będę, bo nie mam szans się wykręcić. ;)
Ale wkurzać mnie zaczyna że tak mało info jest. Nic o pisarzach, brak choćby ogólnego zarysu programu, że o noclegach nie wspomnę (zaczęłam szukać tanich noclegów w Łodzi w pobliżu kampusu oO). Wypadałoby już coś konkretnego dać, bo na razie nędza.
Póki co wypadacie informacyjnie najgorzej od czasu, kiedy jeżdżę na Polcony. I najdrożej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13