FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Logo ZB
Autor Wiadomość
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-27, 23:10   Logo ZB

Jak do tej pory ZB nie dorobiła się jeszcze własnego loga... a przydałoby się, prawda? Szczególnie w świetle objętego ostatnio patronatu ;) Tym bardziej, że ze wcześniejszej współpracy z konwentami niektórzy mogli się przekonać, że bannerki dawane do druku prezentowały się fatalnie...

Ponieważ grafików zazwyczaj jest jak na lekarstwo, poprosiliśmy o pomoc Jakuba Cieślaka. Efekt możecie zobaczyć poniżej.

klik

Projekt loga nie jest jeszcze dokończony, trzeba go jeszcze dopieścić.

Przecudnej urody Kiki coś tam profanie! Prawda, że śliczna? :mrgreen:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-27, 23:16   

OMG, kupa jedząca książki! To jest tak absurdalnie obsceniczne i genialne w swojej prostej ostentacyjności że odbiorcy nowych mediów będą zachwyceni logiem. Inna sprawa czy w ogóle czytają książki xD
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-27, 23:53   

Prev napisał/a:
OMG, kupa jedząca książki!

Dokładnie to samo pomyślałam :shock:
Nie wiem, mnie się to logo nie podoba. ^^; Jakieś takie... mało dystyngowane. :P
_________________
goodreads .
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-28, 06:52   

Mnie się podobałoby bardziej gdyby było napełnione kolorami :) A to że nie jest poważne to wartość :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-04-28, 07:36   

Hmm... ale to jest zaginiona biblioteka, a nie zjedzona...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-04-28, 11:48   

Bardziej pasuje jako logo "Pożeraczy książek".

Mnie sie nie podoba za bardzo. Oryginalne w porównaniu do pozostałych występujących na ksiażkach, możę kogoś zainteresuje, ale jakoś do mnie osobiście nie przemawia. Niestety pomysłu na inne nie mam w tym momencie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-28, 12:39   

No właśnie dlatego Zaginiona, bo zjedzona :idea:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-04-28, 15:57   

http://img528.imageshack....9/zaginiona.jpg ???

<co ta nuda robi z czlowiekiem>
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-04-28, 16:11   

Rudus, świetnie Ci to nudzenie się wyszło... :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-04-28, 16:24   

Bleh...patrząc krytycznie : tylko napis jest w miarę :]
A i tak zapomniałem dać "-" między zaginiona a biblioteka :oops:
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-04-28, 16:33   

Prev napisał/a:
OMG, kupa jedząca książki!
Dokładnie, ale jest to świetne zilustrowanie naszego forum :) Mnie się bardzo podoba, tylko popieram zdanie Rzymianina, aby wypełnić to logo kolorami i będzie robiło o wiele lepsze wrażenie.

Rudus napisał/a:
<co ta nuda robi z czlowiekiem>
Ciekawe rozwiązanie, tylko napis jest jakiś taki mało widowiskowy. Jedynie pierwsze litery słów są dobre, a reszta taka do bólu standardowa. Może cały napis zrobić inną czcionką?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-04-28, 16:33   

Kilka całkiem subiektywnych uwag do tego co zaprezentował Rudus. Sam koncept ciekawy acz
przy książce Z mi nie wygląda na Z, w pierwszej chwili miałem wrażenie, że to S. Tak samo nie pasuje do siebie odwrócenie liter (Z i B na książce i w nazwie w innych kierunkach). Sama książka wydaje mi się strasznie cieniutka, raczej jak książeczka czy zeszyt.
Pytanie czy całość to twoje dzieło, narysowane od początku czy wykorzystałeś już istniejące elementy?
I na koniec, może do innych nie przemawiać ale książka z nazwą wydaje mi się trochę zbyt konwencjonalnym pomysłem. Chcieliśmy coś co będzie się wyróżniać i po jakimś czasie kojarzyć właśnie z Zaginioną Biblioteką. Widzisz Kikicoś (czyli tego stworka) i wiesz, że to my.

Oczywiście, póki co zbieramy różne pomysły i propozycje. Nic jeszcze nie jest przesądzone.

Edit: Mam i kolorową wersję ale w reszta władzy krzywiła się i chciała czarno białą. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-04-28, 16:56   

Calość to moje dzieło.
Ksiazka jest "ćinka" bo tak wyszło ;)
Co do liter zaś, robiłem to na szybko, bo myśli już gnały mnie w kierunku obiadu, a chciałem poznać zdanie innych.

Cały napis można by zrobić w takich literach... ale nie wiem czy wyglądałoby to dobrze :]
(to nie czcionka tylko robione ręcznie ścieżki po których przepuściłem stalówkę)
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-04-28, 17:03   

Jeśli zależało na rozpoznawalności to Wam sie udało bo nie da sie tego z niczym innym pomylić :)

Myślałem nad smokiem nad stosem książek ale to się na logo nie nadaje bo za bardzo skomplikowane >.<
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-04-28, 17:11   

Nie znam się na grafice, ale... gdyby tak ta książka leżała na całym stosie (w sensie wrażenia, w rzeczywistości - powiedzmy, że byłoby widać trzy grzbiety) zamkniętych książek?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-28, 18:05   

Muszę powiedzieć, że o wiele bardziej podoba mi się pomysł Rudusa. Może i mało oryginalne, ale ładnie nawiązuje do obrazka, który mamy w większości dotychczasowych banerów. Na banerach jest co prawda obcięty - w pełnej wersji jest to książka, z której unosi się podobny "dym", a wokół miga zodiak. To logo przynajmniej ma coś wspólnego z obecnym wyglądem ZB. :)
_________________
goodreads .
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-04-28, 18:34   

Myślałem jeszcze portalu, takim czarnym do którego byłyby wsysane książki z półki...


Może jutro :]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-28, 18:49   

Tradycjonaliści z was i tyle. :->
Ja głosuję za rozpaćkanym potworem żrącym książki. Jeszcze chytry błysk w oku i jest Legen - wait for it ! - DARY!!! :-)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-28, 18:52   

To znaczy żeby nie było. Ja też myślę że glutoplazma jest lepsza niż niczym nie wyróżniająca się książka z-kij-wie-czym. Przynajmniej jest oryginalnie.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-28, 18:57   

Prev napisał/a:
To znaczy żeby nie było. Ja też myślę że glutoplazma jest lepsza niż niczym nie wyróżniająca się książka z-kij-wie-czym. Przynajmniej jest oryginalnie.

Dokładnie. Porównując z innymi może nie zawsze się będzie wyróżniała ta słodziutka... glutoplazma, ale nie będzie też poprawna. Krótko mówiąc: ma charakter i osobowość potwora, który zjadł (zjada) bibliotekę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-04-28, 21:44   

Potwory potwory... może książkę z zębami ?

Tak sobie rzucam pomysłami
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-29, 00:08   

Projekt Rudusa jest wyraźnie lepszy od kupy zaprezentowanej z pompą na samej górze wątku. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-04-29, 00:22   

W jakim sensie lepszy? Poza tym gdyby był wyraźnie lepszy to chyba wszyscy by go woleli, prawda? ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-04-29, 08:11   

Projekt Rudusa jest ładny... i tyle (a to 'Z' nie przypomina ani 'z' ani 's' tylko L! o!)
A kikuś jest przynajmniej urocza i zabawna :))
I takie pytanie: jeśli kiki kolorowa to jaki kolor byście widzieli?
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-04-29, 08:22   

Tanit napisał/a:
I takie pytanie: jeśli kiki kolorowa to jaki kolor byście widzieli?

brązowy? oliwkowy? XD

ja zdecydowanie wolę bardziej zachowawczy projekt Rudusa. Tylko potraktowałabym go jako szkic do dopracowania
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-29, 08:45   

Jander napisał/a:
W jakim sensie lepszy? Poza tym gdyby był wyraźnie lepszy to chyba wszyscy by go woleli, prawda? ;)


Nieprawda, bo nie wszyscy mają dobry gust, o!! :-P

Postuluję urządzić głosowanie który wybrać, a nie żeby kilku wysoko postawionych "urzędników" decydowało za większość!! ;)

Kupie mówimy gromkie: NIET!!
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-29, 08:46   

Zielony? (Jak to szło? "Zielona potrawka jest z ludzi"). Brąz chyba odpada, za dużo skojarzeń... fekalnych.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-29, 08:54   

Czy chcecie, żeby ZB kojarzyła się z kupą? Jeśli dacie pierwszy projekt, macie to jak w banku. Nie wstyd Wam? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-04-29, 09:05   

Z dwojga kiki jest lepsza :) - ta książka jest jakaś nijka, a ma to być logo charakterystyczne, i ładnie wyglądające w niewielkim druku...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-29, 09:10   

Wred(na), w takim układzie nie możecie poszukać czegoś innego? Przecież nie jesteście skazani na: albo jedno albo drugie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14